Šta ste dobili od muža za rođenje bebe

odgovora

Objavljeno

U Ukrajini postoji jedan jako lep običaj da se muž zahvali ženi za to što mu je podarila dete tako što će da joj kupi neki nakit. Naravno prema finansijskom stanju u porodici se određuje i cena tog nakita, ako je porodica iole dobrostojeće, to budu brilijanti...a zlato se podrazumeva. Mene zanima di li ste i vi nešto dobile od svojih muževa kad ste im rodile decu i šta je to bilo? Ja mm-a barim na dijamantske minđuše, ili lančić sa nekim priveskom obogaćenim istim kamenčićima...još se ne da jer je Slovenac :D ali ja se nadam da će ipak da ispoštuje tradiciju moje zemlje porekla... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki to je i kod nas obicaj.MM mi je poklonio ogrlicu belo,zuto zlato i naravno cvece u porodilistu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Ukrajini postoji jedan jako lep običaj da se muž zahvali ženi za to što mu je podarila dete tako što će da joj kupi neki nakit. Naravno prema finansijskom stanju u porodici se određuje i cena tog nakita, ako je porodica iole dobrostojeće, to budu brilijanti...a zlato se podrazumeva. Mene zanima di li ste i vi nešto dobile od svojih muževa kad ste im rodile decu i šta je to bilo? Ja mm-a barim na dijamantske minđuše, ili lančić sa nekim priveskom obogaćenim istim kamenčićima...još se ne da jer je Slovenac :D ali ja se nadam da će ipak da ispoštuje tradiciju moje zemlje porekla... :D

Prsten u prelepoj kutijici u obliku kolica za bebu ovako nesto slicno t61098.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista :(

Takodje. Kaze da je kupio cvece, ali ga je zaboravio u cvecari. (koliko smo imali problema, vrlo moguce da je odlepio skroz!)

Nakit me ne interesuje... ako cemo pravo... ni cvece...obicaje ne volim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista :(

Takođe! :D

Bebu nisam rodila NJEMU, već NAMA! Vredniji i lepši poklon nisam ni mogla da dobijem!

A nešto ne verujem ni da mu je palo na pamet da mi bilo šta kupi, s obzirom da je bio zauzet slavljem i da se prvi put u životu napio! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Duguje on meni Citroen C3 :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prsten.. mada, nije mi ga on kupio, vec smo ubrzo nakon porodjaja otisli do zlatare da izaberem sama.. a i zbog velicine kaze da moram na korekcije..

meni se svidja taj obicaj, i sad ga barim za narukvicu od belog zlata.. mada poznavajuci sebe mozda ce to pre biti mindjuse.. videcemo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Duguje on meni Citroen C3 :lol::lol::lol:

A ti ces vec nekako isterati dug ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam se porodila sa Akijem dobila sam zlatnu narukvicu koju je on izgubio :(:angry:<_< i burmu :D a za drugi porodjaj nista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takodje. Kaze da je kupio cvece, ali ga je zaboravio u cvecari. (koliko smo imali problema, vrlo moguce da je odlepio skroz!)

Nakit me ne interesuje... ako cemo pravo... ni cvece...obicaje ne volim.

Ja sam mislila da je meni zenstvenost jaca strana,ali ti me sijes :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravi da dodam,ja sam dobila cvece i I love milka praline...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mislila da je meni zenstvenost jaca strana,ali ti me sijes :lol::lol::lol:

Nisi citala temu 'kompleksi i mi' :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1. put ništa, 2. put cveće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisi citala temu 'kompleksi i mi' :lol:

nisam,moracu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takodje. Kaze da je kupio cvece, ali ga je zaboravio u cvecari. (koliko smo imali problema, vrlo moguce da je odlepio skroz!)

Nakit me ne interesuje... ako cemo pravo... ni cvece...obicaje ne volim.

Nisam ni ja ništa dobila. Nisam ni znala za taj običaj. Nije mi ništa ni trebalo.

Nakit me takođe ne zanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila sam cveće i ručak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA VOLIM NAKIT i poklone i ako mm zeli da mi kupi nesto SAMO NAPRED ja se ne bunim :D Cim smo saznali da smo trudni taj isti dan sam dobila prelep sat na poklon, za danasnji "praznik" sam dobila narukvicu i mindjuse da mi se slazu uz ogrlicu koju sam dobila za ne znam koju priliku, te sam danas tako blistava i okicena kuvala rucak :P

Mada sto se poklona za porodjaj tice, i kod nas se to praktikuje naravno u zavisnosti da li ti situacija dozvoljava, pa sam ja rekla i svekrvi i muzu ( posto kao i svekrva treba da kupi ogrlicu snaji ) da sto se mene tice taj novac "preusmere" na bebu, tako da smo sve kupili novo i malo skuplje nego sto bi mozda inace. Mada ne sumnjam da cu dobiti neki pokloncic ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

4 buketa cveća :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dobila bebu :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dobila bebu :wub:

Heh nisi ti dobila bebu :D beba je dobila sebe :D a vi ste dobili samo priliku da nekog učite kakav treba da bude, heh a muž mora da se malo isprsi što si mu pomogla da i on može nekome da soli pamet kako treba da živi :lol: :lol: :lol: bogami s obzirom na to da ovom mom mužu ne daj leba da jede, al' mu daj da nekom popuje...moraće dobrano da me počasti što će moći to da radi a da ga taj neko mora i slušati :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uhhh...pa ti si dobila najbolji poklon...mi ostale bi trebale biti ljubomorne... :lol:

pa tih prvih dana baš i nije bio nalepši ali vremenom jeste. ;)

da ga taj neko mora i slušati :lol: :lol: :lol:

U ovo baš nisam sigurna :D bar ova moja ga ne ferma ni 2% :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa tih prvih dana baš i nije bio nalepši ali vremenom jeste. ;)

U ovo baš nisam sigurna :D bar ova moja ga ne ferma ni 2% :lol:

Da, da često zaboravimo da ti mali bandoglavi, su bandoglavi na nas jer su sami svoji ali napravljeni od nas :D tako da možda mm naiđe u malom na malu tvrdoglavu verziju sebe :lol: :lol: :lol: zato moram da ga nagovorim na kupovinu nakita dok ne provali da mali možda ga i neće slušati heheheh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi porodjaj buket cveca i zlatnu narukvicu , a drugi put zlatni prsten i buket a sad cemo da vidimo kako ce da se otvori po treci put :)

Zvončice izvini ali bez ključeva od nekog novijeg autića da ti ne prilazi, treće dete je treće ;)

Da, da često zaboravimo da ti mali bandoglavi, su bandoglavi na nas jer su sami svoji ali napravljeni od nas :D tako da možda mm naiđe u malom na malu tvrdoglavu verziju sebe :lol: :lol: :lol: zato moram da ga nagovorim na kupovinu nakita dok ne provali da mali možda ga i neće slušati heheheh

hahahahaha kreni na vreme taktički i polako, videla sam da to znaš ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahahaha kreni na vreme taktički i polako, videla sam da to znaš ;)

Hehheheh pripremne radnje su već krenule :D pokazala sam mu na sajtu koje mi se dopadaju i video je koliko koštaju :D...

http://www.zlatara.net/srp/proizvodi/?coni...=11&ofst=12 to su ove :D i imam plan B ako ove ne upale

http://www.zlatara.net/srp/proizvodi/?ct=1...&conid=4264 :D ove su jeftinije ihihihi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.