Zavaljena materica

odgovora

Objavljeno

Cure, da li neka od vas ima iskustva sa zavaljenom matericom? Recite mi da li ste imale problema sa zatrudnjivanjem i sta ste cinile kako biste lakse ostale trudne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure, da li neka od vas ima iskustva sa zavaljenom matericom? Recite mi da li ste imale problema sa zatrudnjivanjem i sta ste cinile kako biste lakse ostale trudne?

Kod mene u porodici svi imaju zavaljenu matericu.I moja majka i sestra ima dete ...ne brine .Samo promeni položaj pri odnosu,na stranu ili od pozadi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisala sam vec o tome u plusicima,mozda cak i bas tebi nisam sigurna ali ajde da ponovim,zavaljena materica ne predstavlja problem pri zacecu,mnogo je bitnija njena velicina tj da nije hipoplasticna sto znaci da je nedovoljno razvijena,pa se teze ostaje u drugom stanju ili se trudnoca ne moze izneti do kraja.Ovo pominjem jer ove dve stvari cesto idu zajedno.Pri tom ima tri stepena hipoplasticne materice,u blazim slucajevima se trudnoce iznesu do kraja,ili u slucajevima kada dolazi do pobacaja,svaka trudnoca potpomaze razvijanje materice i svaka trudnoca sve duze traje tako da se na kraju dolazi i do zeljenog ishoda tj.porodjaja.Druga stvar,spermatozoidi prolaze kroz matericu da bi se u jajovodu susreli sa jajnom celijom,gde se i odvija oplodnja.Znaci u jajovodu,a ne u materici te stoga njen polozaj nema neku posebnu ulogu u zacecu.Kad se jajna celija oplodi,dobija naziv blastocista i jedini put kojim moze da krene je nazad ka materici,sto opet nema nikakve veze sa zacecem,e sem u slucajevima kad su jajovodi nedovoljno prohodni pa se blastocista tu zaglavi i dolazi do vanmatericne trudnoce.Mislim da sam bila detaljna,i da, moja je totalno priljubljena uz levi jajnik da sam mislila i da ce mi stomak ici ulevo kad sam bila trudna :D naravno nije,i eto Lazar je tu.Moji problemi sa zacecem su druge prirode.Jos jedna vrlo bitna stvar,zene cesto odlaze po pomoc kod kojekakvih baba,ali i posle tretmana da ga tako nazovem iako se cesto desava da nakon toga dolazi do trudnoce materica ostaje na istom mestu i nikakve vradzbine ni masiranja to ne mogu da promene sto je i dokazano kasnijim uz pregledima.U ovakvim slucajevima uzrok steriliteta je cesto bio psihicke prirode.Eto od mene toliko nadam se da niste poplavele koliko sam oduzila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evangelina, tacno je da si meni pisala i hvala ti na ovako opsirnom odgovoru, zaista mi mnogo znaci. Temu sam postavila jer zelim da cujem iskustvo vise zena. Pri pregledu od pre mesec dana doktorka nije nista spomenula, tj.u nalazu mi pise AVF UTERUS, kolko sam ja skapirala rec je o normalnom polozaju materice. Nakon desetak dana odem opet na uz pregled kod drugog doktora, on mi je tada rekao da mi je materica blago zavaljena, ali isto tako da je elasticna (sto bi verovatno znacilo razvijena). Takodje mi je napomenuo da mogu ostati trudna, ali malo teze zbog takvog polozaja.

Hvala ti jos jednom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA isto imam zavaljenu matericu i teze ostajem u drugom stanju...prvi put nam je trebalo 8 meseci a drugi out 6 meseci....

recept....Posle odnosa noge podigni gore, uz krevet , zid i takko jedno 10-15 min.

Inace i moja zaoa ima zavaljenu matericeu, ali ostaje lako trudna..ja je zezam da kad se poljubi sa muzem ona zatrudni.... Tako da valjda zavisi kako je zavaljena....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA isto imam zavaljenu matericu i teze ostajem u drugom stanju...prvi put nam je trebalo 8 meseci a drugi out 6 meseci....

recept....Posle odnosa noge podigni gore, uz krevet , zid i takko jedno 10-15 min.

Inace i moja zaoa ima zavaljenu matericeu, ali ostaje lako trudna..ja je zezam da kad se poljubi sa muzem ona zatrudni.... Tako da valjda zavisi kako je zavaljena....

Meni je zavaljena prema karlici, videcemo koliko ce meni trebati, ovo je 3.mesec.

Cula sam da cure sa zavaljenom matericom imaju lakse porodjaje, pa se tesim time. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala zavaljenu matericu i trebalo mi je 2 godine da ostanem u drugom stanju, polozaj od pozadi, ili par jastucica ispod guze za vreme odnose, podizanje nogu posle toga i nema problema :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala zavaljenu matericu i trebalo mi je 2 godine da ostanem u drugom stanju, polozaj od pozadi, ili par jastucica ispod guze za vreme odnose, podizanje nogu posle toga i nema problema :)

Hehehe, i ja isto to praktikujem, videcemo sta ce biti. U mom okruzenju ima par zena koje takodje imaju zavaljenu matericu i nisu imale problem. Nadam se da necu imati ti ni ja. Hvala u svakom slucaju na savetima. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto imam zavaljenu matericu,prvu trudnocu sam cekala 3 godine a drugu 3 meseca!

Probala sve razne poze,sto bi mm rekao jos nismo na lusteru :lol: ali je stvarno upalilo kad smo se opustili!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam zavaljenu matericu, ali sam zatrudnela u roku od mesec dana. A kada mi je pre toga ginekolog rekao da imam zavaljenu matericu, saopstio mi je to takvim tonom kao da mi je ostalo jos par sati zivota, samo me istraumirao. :angry:

I moja baka ima zavaljenu matericu i takodje je bez problema ostajala u drugom stanju svaki put. Samo opusteno... B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja imam zavaljenu matericu i u februaru 2010 mi doktor reko da cu tesko ostati ikad trudna ...prc ja u septembru ostala :))))))))))

Hehe, ja pokrenula ovu temu jer me je doca strasno izbezumio! Ostala sam trudna iz treceg pokusaja! :) Oni kao da nas blagoslove kad nam saopste tu vest, takav efekat ima! hihihhihihi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehe, ja pokrenula ovu temu jer me je doca strasno izbezumio! Ostala sam trudna iz treceg pokusaja! :) Oni kao da nas blagoslove kad nam saopste tu vest, takav efekat ima! hihihhihihi

I ja imam zavaljenu matericu isto sam prvi put ostala trudna, sto ja kazem 'iz tri seksa" :lol: A sada cemo videti drugi put radimo radimo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, da li neka od vas ima vise informacija o dvorogoj materici? Misljenja ginekologa su oprecna, i ni sama ne znam sta da radim? Da li da ostavim stanje kakvo jeste ili da ispitujem dalje i eventualno radim hirusku intervenciju? Heeeeelp!!!!! :unsure: :unsure: :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ima sedlastu,zavaljenu i dvorogu matericu :unsure: Ostala sam trudna sa drugom trudnocom iz prog pokusaja tj. rada na bebi...Naravno sveca uz zid :D :D :D Do sad je sve bilo mani vise uredu kad mi se juce javili neki kao grcevi po stomaku kao dve lopte i odem na kontrolu dr mi konstatuje dvorosu asimetricnu matericu i tako to... Iz ordinacije sam izasla kao da me poplava izbacila!!!

Rekao mi je da pokusam da izguram do 30. ned a ja tek 17. kao da to zavisi od mene !!

Ali osecaj je uzasan kad vam neko kaze da ste blago deformisani a nije nista strasno ne brinite i nije do vas!!!

Dr. je surovo realan a ja na istraumirana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zene,imam jednu dilemu.Pre par meseci dok sam stavljala vaginaletu napipala sam nesto zaobljeno na dnu vag. malo ulevo :( i rekla to gin.,ali prilikom pregleda nije nista nasao.Otisla sam u privatnu ordinaciju sa istom dilemom ali mi ni ta doktorka nije nista nasla.Pa sam ja malo mozgala i sama "opipavala" i evo sad kad sam naisla na ovu temu skontam da mozda nije i moja materica zavaljena,samo sto meni grlic mater. ide malo vise ulevo priljubljeno uz levi zid skoro.Samo mi nije jasno da nijedan doktor to nije konstatovao! :blink: Sta da radim?Da li mi je zato teze da zatrudnim?Pokusavamo vec skoro 6mes....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage,

Isti problem sa zavaljenom matricom i iscekivanje II na testicima koji se rade... Radimo na tome tek prvi mesec pa jos nema straha.. Iako mi je nakon ovulacije bilo muka, cekam do sutra kada bi trebao biti pocetak ciklusa.. Uh.. drzite mi palceve :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage,

Isti problem sa zavaljenom matricom i iscekivanje II na testicima koji se rade... Radimo na tome tek prvi mesec pa jos nema straha.. Iako mi je nakon ovulacije bilo muka, cekam do sutra kada bi trebao biti pocetak ciklusa.. Uh.. drzite mi palceve :rolleyes:

Nego sta nego drzimo palceve ;) samo napred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala punoooo :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I... Prva proba uspesna :)))) Testic pozitivan, zakazan pregled... :rolleyes:

Пилче voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I... Prva proba uspesna :)))) Testic pozitivan, zakazan pregled... :rolleyes:

ČESTITAM TI!!! Želim ti lepu i laku trudnoću...t8316.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AnVuStra sve cestitke :D !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam svima punoooo... Presrecni smo i lagano se privikavamo na divnu cinjenicu da cemo postati roditelji... Ljubimo vas :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam zavaljenu matericu , prvo dete sam rodila sa 20 drugo sa 24 godine i oba puta se dogodilo neplanirano tako da ne mogu da dam sud koliko je brzo bilo.

Sada imam 38 godina i zelim jos jedno dete, pokusavamo vec 4 meseca i nista jos uvek :(...tako da vec pocinjem da se brinem mogu li ja uopste opet ostati trudna ?

Volela bih da mi neko odgovori ako ima neko iskustvo ili saznanje o ovome

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da i ja to imam... koliko sam se prepala,nisam ni cula šta mi je pričala doktorica... :unsure: a to mi je rekla na UZ kad sam ostala trudna,tj. tad sam bila 5.nedelja. Pre trudnoće kad sam išla na redovan pregled,na uz ništa mi doktorka nije rekla,al je bila druga. Sad dal jedna vidi a druga ne vidi i šta je u pitanju nemam pojma, ta što je videla nije moja doktorka, kad sam pitala moju koja to nije videla il je videla al mi nije rekla, bilo je u fazonu to je normalno kod mladih devojaka il tako nešto mi je rekla,uglavnom da ne strahujem... Nažalost izgubila sam bebe u 4.mes, stala srca, dal ima neke veze il ne,nemam pojma,jedino što su mi rekli je da je to tako moralo... :( Sad pokušavamo pola godine ,sa pauzama, i još uvek ništa,pa videćemo...

Srećno svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tri puta sam ostala trudna iz prve! Tek po rodjenju moje curice su mi rekli da imam zavaljenu matericu, do tad mi niko nikada nije ni spomenuo ni na jednom pregledu. Prvo sam se raspitivala (i uplasila) da li cu sa istom lakocom ponovo ostati trudna jer mi se to mozda pomerilo vremenom za vreme 1.trudnoce :D Na sta mi se lekar nasmejao i rekao da sam rodjena tako. E sad, opustite se je glavni savet. Svi pricaju da je to resenje! Meni je upalilo sigurna sam da ce i vama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.