Strije nakon porođaja

odgovora

Objavljeno

Hvala Ivana :rolleyes:

hmm..ja bas i ne bi trebala da smrsam,nisam se puno ni ugojila u trudnoci a jako sam brzo izgubila i taj mini visak..

mozda da probam sa vezbama za zatezanje stomaka,ne znam koliko bi to pomoglo...

zelim bar malo da ih ublazim,jer su bas jako izrazene i ima ih dosta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Ivana :rolleyes:

hmm..ja bas i ne bi trebala da smrsam,nisam se puno ni ugojila u trudnoci a jako sam brzo izgubila i taj mini visak..

mozda da probam sa vezbama za zatezanje stomaka,ne znam koliko bi to pomoglo...

zelim bar malo da ih ublazim,jer su bas jako izrazene i ima ih dosta...

koliko je proslo od porodjaja? vezbe ce ti pomoci i probaj to ulje, super je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

10-tog septembra ce biti 3 meseca..

Probacu,hvala ti :***

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam se zalila mojoj mami kako su mi se pojavile strije u trudnoci, ona me je tesila ovako: "Pa sta? Sad ih imas, ali ce ti nestati, kao i meni!", na sta cu ja: "Sta pricas? Pun ti stomak strija!". Ona pogleda, pa kaze: "Vid' stvarno!!" :lol: :lol: :lol: Ona toliko ne obraca paznju na njih da je mislila da su nestale!!!!!!!!! Hahahahahahhaa!!! Pokidale smo se od smeha!! Moja rodjena sestra ima puno strija po stomaku od trudnoce, ali ona ih neizmerno voli, i uopste nema komplekse zbog njih. Njena filozofija je: neka se vidi da sam nesto pametno uradila u zivotu :lol: I ja sam tu filozofiju prihvatila, i volim sve moje strijke, i po stomaku, i po bokovima, i po butinama, i po sikama... :rolleyes::wub: Bar znam zasto ih imam ;)

Smey i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se celu trudnocu mazala Saljicem i nigde strije nisam dobila. a jesam sklona njima jer ima ceo zivot imam po butinama visoka sam pa kada sam izrasla pojavile se i one . medjutim moj vam je savet da nakon porodjaja ne prestajete sa mazanjem grudi , ja sam se zeznula i prestala jer kao porodila sam se, to je to, medjutim od dojenja grudi se nekoliko puta u toku dana izduvaju pa naduju pa izduvaju i koza popuca brzo. zaprepastila sam se kada sam nakon mesec dva od porodjaja zatekla roze crtice po grudima aaaaaa.... ali sta ces ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako mi se dopada ovaj post :)

I meni... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako mi se dopada ovaj post :)

I meni... :)

:rolleyes: Sta cu kad imam pametnu mamu i sestru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle 3 meseca malo bledje, nesto i nemam vremena da ih zagledam, kad stignem namazem i to je to. :)

Uhvati me nekad tuga kad pogledam u stomak, ali kao sto rekoh, sad nemam kad da tugujem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam koristila ulje koje sam kupovala u DM-u,na bazi maslinovog ulja,Mamalove mislim da se zove,nije skupo i pomoglo mi je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam malo po butinama, nista strasno. Mene vise nervira celulit :blink::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno, samo su ljudi beskrajno glupi sa svojim glupim komentarima...

Jeste divno. I ja sam to na fb videla. Mnogo sam se raznezila kad sam pogledala galeriju sa slikama..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čitala sam da su ubedljivo najbolja sredstva protiv trudničkih/porodiljskih strija maslinovo ulje i ulje tamjana. Ulje tamjana ima da se kupi u Biošpajzu, ali je dosta skupo -- 1490 dinara za 10ml.

Iznenadilo me je i to da statistike pokazuju da su mlađe žene pod većim rizikom da dobiju striae gravidarum nego mi. Eto, jedna prednost starijih prvorotki. ;)

Ma gde si molim te ti starija prvorotka :huh::blink::o

Moja drugarica je sa 38god rodila prvo dete, to je starija prvorotka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mazala maslinovo ulje par puta kad je krenuo stomak da raste negde u 6om, a mozda je bio vec i 7. mesec. I onda sam videla da strija nece biti, valjda genetika. Prodjoh bez ijedne, ali moooozda je pomoglo i to maslinovo ulje u periodu kad je najednom tiba porasla. Mozda.... U svakom slucaju, nista lakse i jeftinije da se proba!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da kaze da mi je inace za ulje rekla jedna komsinica. Po njenim recima, u obe trudnoce nije imala nikakvog traga na kozi, a mazala se samo uljem, i to ne maslinovim nego obicnim suncokretovim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine,onda sam i ja bila starija prvorotka-porodila sam se 2 meseca posle 26-og rodjendana.Verujem da je to vise stvar genetike i naravno maslinovog ulja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine je u pravu. Zvanično se za ženu koja ima preko 25, a prvi put je trudna kaže "starija prvorotka".

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smey, je l' obično jestivo maslinovo ulje ili mora ono hladnoceđeno što kupujemo u Crnoj Gori za sunčanje? I koliko često si ga mazala?

Ja mazala najobičnije jestivo, čini mi se baš Premijino ili neko tako jeftino :)

Mazala sam samo par nedelja, kad se setim, recimo svako 2, 3. veče.

Meni posle do kraja stomak kao da nije ni rastao. Samo je u tih nekoliko nedelja porastao i posle ostao mali. Kad sam videla da nema ništa od strija, batalila sam. Mazala sam mleko za telo posle kupanja, al to skoro stalno i inače radim.... Ipak, mislim da maslinovo ulje može samo da pomogne. Koža bude baš fina kad se namaže, probaj!

Mejja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cerkicu sam rodila malo prije 22 godine, mazale sa maslinovim uljem od 5og meseca, Devicansko je bilo u pitanju. Dr se cudila kad sam usla u 9 mesec i videla da nemam strija, i pitala me sta koristim. Nakon 15ak dana pojavise se meni strije kad je stomak dostigao maximum, uh, bas je bio velik, i osta meni strija po stomaku, nazalost. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, Smey! :) Probaću. Trenutno mažem eucerin mleko za telo.

Mejja, baš smor. Jesu li prvo bile crvene/ljubičaste ili odmah u boji kože?

Prvo su bile dvije crvene pa se prosirile, secam ih se, jos su mi u glavi kad sam ih prvi put ugledala. :) Sad su izbledele ali se poznaju jos. Mislim da tu vise genetika ima uticaja, moja mama ih je imala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ispucao predeo oko pupka,ali uvek kažem da s obzirom na veličinu mog stomaka, to je ništa.Tek nakon porođaja su to postale bele strijice,a pre toga su bile crvene i znam da su me svrbele u 9.mesecu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine, nije on, naravno, prestao da raste, ali nekako je ostajao mali.. Kad sam otisla na prvi CTG u 9om mesecu nema ko me nije pitao sto sam dosla tako rano. I svi su mislili da nosim decaka, po onom bapskom obicaju da se pol "cita" sa stomaka, sto je mene smaralo :rolleyes:

Evo postavicu ti tri slike iz 7og, 8og i 9og meseca u temi ja kao trudnica, cisto da vidis o cemu pricam. Mozda se meni cini da je stomak ostajao omanji, ali tek u 7om se videlo da sam trudna, a ova u 9om je tacno 12 dana pred porodjaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cerkicu sam rodila malo prije 22 godine, mazale sa maslinovim uljem od 5og meseca, Devicansko je bilo u pitanju. Dr se cudila kad sam usla u 9 mesec i videla da nemam strija, i pitala me sta koristim. Nakon 15ak dana pojavise se meni strije kad je stomak dostigao maximum, uh, bas je bio velik, i osta meni strija po stomaku, nazalost. :(

E svašta,dr se čudila što nemaš strija...ooooo svašta :blink: ,lude li doktorke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.