NEnapredovanje bebe u težini

odgovora

Objavljeno

:)

samo neka tako nastavi...:)izljubi je:)

Hocu

Ljubi i ti tvoje secere!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I obrok ( oko 9h ) mu je mleko 180ml

II obrok ( oko 13h) sargarepica opet 180ml - posto je pije na flasicu kao gusti sokic

III obrok ( oko 17h ) jabukica 180ml isto kao gusti sokic , malo gusce izblendirano na flasicu

IV obrok ( oko 21h ) mleko 180ml , posle kupanja mleko i spavanjac do 9 ujutru ...

izmedju obroka pije vodicu oko 200ml dnevno

Sokic umesto obroka??? Meni je dok rekla da joj to dajem kao desert :))) Inace i meni je rekla da krenem sa sargarepom i jabukom kad je napunila 4 mes i 2 ned. pocela sam sve sokice i rekla mi je iskljucivo kupovne jer ne sadrze gluten :huh: i tako... evo i dan danas sa 5 meseca i 2 ned poceli smo i kasice mesne, povrce, voce ma sve a od pre dva dana i zumance . Inace na poslednjoj kontroli je imala 9 kg i 67 cm sa 5 mes i 1 nedelja :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sokic umesto obroka??? Meni je dok rekla da joj to dajem kao desert :))) Inace i meni je rekla da krenem sa sargarepom i jabukom kad je napunila 4 mes i 2 ned. pocela sam sve sokice i rekla mi je iskljucivo kupovne jer ne sadrze gluten :huh: i tako... evo i dan danas sa 5 meseca i 2 ned poceli smo i kasice mesne, povrce, voce ma sve a od pre dva dana i zumance . Inace na poslednjoj kontroli je imala 9 kg i 67 cm sa 5 mes i 1 nedelja :))

Nije to sokic , nego cela jabuka ali razredjena vodom u kom se kuvala , dovoljno da curi na flasicu ! Isto tako i sargarepica! on nema DESERTE , nece ih, on kada jede i kad je gladan popije 180 ml sta god da mu dam i tri sata nece ni da zine ... U pocetku sam mu davala gusto , kao kasicu i od toga mu je stolica bila jako tvrda a posle ni sam nije hteo na kasiku....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije to sokic , nego cela jabuka ali razredjena vodom u kom se kuvala , dovoljno da curi na flasicu ! Isto tako i sargarepica! on nema DESERTE , nece ih, on kada jede i kad je gladan popije 180 ml sta god da mu dam i tri sata nece ni da zine ... U pocetku sam mu davala gusto , kao kasicu i od toga mu je stolica bila jako tvrda a posle ni sam nije hteo na kasiku....

Savtujem ti da mu uskoro ponovo ponudis da jede na kasiku,pa makar i tako retke kasice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Savtujem ti da mu uskoro ponovo ponudis da jede na kasiku,pa makar i tako retke kasice.

Hocu , evo juce smo se snabdeli nekim novim kasicama , pa se nadam da ce kad mu potrefim neku koja mu se svidja prihvatiti kasikicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSAnja, ja bih oko 12 njemu dala npr. pečenu jabuku, pa za nekih 5 dana par zrnaca kuvane riže(izblendano) u jabuku...što Yelena kaže, na kašiku...Ostalo bih sve ostavila...

Možda je puno da pije dva puta sokić, tako da ovo oko 12 pun pogodak,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSAnja, ja bih oko 12 njemu dala npr. pečenu jabuku, pa za nekih 5 dana par zrnaca kuvane riže(izblendano) u jabuku...što Yelena kaže, na kašiku...Ostalo bih sve ostavila...

Možda je puno da pije dva puta sokić, tako da ovo oko 12 pun pogodak,

nisam mu do sada pekla jabuku , nego kuvala , ali pokusacu , a reci mi za rizu... onako skroz da se raskuva pa u blender ? Dali da tu dodam malo vodice ili tako gusto da mu dam ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame.Potrebna mi je pomoc.Imam,tromesecnu bebu.Brine me njena kilaza :( .Moja beba ne napreduje kako treba,a pritom siki jako lepo.Iz porodilista smo izasle sa 2470g-47cm,a sad je teska 4180g-56,5cm.Raste normalno...Zivahna je i vesela beba.Sto i zbunjuje i naseg pedijatra.Ja imam dovoljno mleka,ali od juce smo krenuli sa dohranom cisto da probamo,hoce li biti napretka.Moja beba ne pokazuje nikakve znake gladi.Kad se nasiki sama se odvoji od dojke,u kojoj i nakon podoja ostane mleka.Uvek je vratim na siku,ali dete je jednostavno sito i ne zeli vise.Lepo mi spava i danju i nocu,ima zutu kaku...redovnu.Sad imam problem beba ne prihvata flasicu,a i na kasicicu ide jako tesko,posto sam pocela da joj dajem HUMANU.Ne znam sta da radim,ako je neko imao slican problem,dajte mi neki savet.Ovo mi je prva beba,tako da nemam iskustva.

MOja beba je sa 3.5 meseci pocela da pije uz dojenje Humanu, isti problem kao kod tebe.

Sa tri meseca je prestala napredovati, ali smo imali jos jedan znak, sve ucestaliji plac od gladi i dojenje svaka 2 sata, pa na 1 sat!

Koliko ja vidim tvoja beba nije gladna, pa ne ocajavaj, ima faza kod beba kada sporije rastu.

Dotle pokusavaj da joj nudis flasicu, pa kad prihvati, znaces da jede jer je gladna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zasto prvo jabuka meni svi kazu da ona stvrdnjava stolicu . Mi krecemo prve nedelje sa pirindzem , druge sa sargarepom i krompirom a posle ce mi reci sta dalje. To za jabuku mi je reklo vise pedijatara a i prvo se uvodi slano pa slatko da nebi odbijali slano. Nisam vise pametna svi kazu razlicito . :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, molim vas za informacije koliko vase bebe i kako napreduju, sa koliko su rodjene, koliko imaju sad i koliko su stare.Moj sin je rodjen sa 3 kg i 100 g, iz bolnice otpusten sa 3 kg, a sa tri i po meseca je imao 6 kg i 90grama.Doktorka se malo buni kaze da tu kilazu treba dostici sa 5 ili 6 meseci (ne znam tacno).Za 5 dana puni 4, nisam ga merila.Brine me sto ona tako prica a on trazi da jede, cak bi mogao i jos, kako da ga obrocim, to mi je suludo i po meni ovo nije razlog za paniku jer on izgleda normalo, malo ima obraze, podbradak i krofnice, kao i vecina beba, i vidjala sam mnogo, mnogo deblju decu.

Utesite me!

Nemas potrebu da brines beba ti lepo napreduje i to je znak da je tvoje mleko kvalitetno,ja imam cerkicu koja je rodjena sa 354o gr iz bolnice je pustena sa 34oogr za mesec dana dodala je 1550gr,drugi mesec dodala je 1kg.Znam i za jedan slucaj zena koja se porodila skoro njena beba je rodjena sa 3500gr i za 40 dana ona ima 6kg to je neverovatno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje mame ocajna sam....

Danas smo bili na prvoj kontroli (napunili smo mesec dana)..Iz porodilista smo izasli sa 3.300 i 53cm dugacki...a danas imamo 3.300 i 51cm...kada sam pitala neku mrgodnu sestru kako je to moguce rekla mi je da se njihove mere i mere iz porodilista razlikuju i da moram da odaqberem drugog pedijatra jer je ovaj prezauzet.....( a znam da mi je beba porasla....ako nista drugo po garderobi).sve ostalo j eu redu,,,refleksi, obim glavice,,,,sve...ja sam naravno dosla kuci placuci...odmah uvela bebelac...koji je ona liznula...Inace bebeu dojim od samog pocetka,,,doji na 3 sata..meni mleko curi na sve strane, nije kenjkava, normalno spava, stolica joj je normalna....je l imao neko slicno iskustvo? Sta da radim...osim da za par dana posetim drugog pedijatra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo, merenja se ocigledno razlikuju. Drugo, mozes da se izmuzavas, pa da vidis, ali je najbolje da cesce dojis bebu, a bebelak slobodno zaboravi. Za par dana ponovite kontrolu, pa ces videti da ce biti sve OK. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo, merenja se ocigledno razlikuju. Drugo, mozes da se izmuzavas, pa da vidis, ali je najbolje da cesce dojis bebu, a bebelak slobodno zaboravi. Za par dana ponovite kontrolu, pa ces videti da ce biti sve OK. ;)

Slazem se sa me me, samo nemoj da se sekiras jer ce to uticati i na tebe i na bebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo beki_tacer i na moeto since istoto mu se sluci prviot mesec samo si cicase od mene i toa ubavo cicanje mi gi praznese gradite koi bea prepolni koga cicase od ednata od drugata tecese ama kilazata ni stoese vo mesto znaci za mesec dena imase staveno samo 30grama od rodilnata tezina edna nedela potoa go stavav non stop na gradite i pak koga otidovme na merenje ne mrdnal a inace si bese miren ne bese placliv se si bese vo red,e togas veke ne mi bese seedno i vednas zemav AD pa makar i se odbil i navistina mi se odbi no prviot mese koga pocnav da mu davam AD detevo si stavi 1800grama i otogas si trna sega na 4 meseci e 7600grama

Te sovetuvam ako pocne da si stava na kilaza od cicanjeto ne mu voveduvaj AD za da ne ti se odbie ma da ima decinja i sto cicaat i sto pijat AD

Samo da vi kazam sto zakluciv od mojot slucaj pred toa veruvav vo toa deka mlekoto ili go ima ili go nema,deka nema hranlivo i nehranlivo mleko no sega znam deka ima mleko koe e hranlivo i mleko koe ne e hranlivo i nikoj ne moze da me ubedi vo sprotivnoto zatoa sto go doziveav na svoja glava Pozdravce i izvinete na dolgiot post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,pratim ovaj forum ne znajuci da ce i moje dete biti u ovoj temi :( Moj Laza je rodjen sa 3.500 i 52 cm,izasli smo iz bolnice sa 3.3 kg.Sa 4 meseca je imao 5.950 i 62 cm duzinu a sad na zadnjoj kontroli sa 5 meseca i 20 dana ima 6 kg i 64 cm.Dali treba da se brinem?Inace ga dojim stim sto sam sa 4 meseca uvela kasicu a od pet i sokic.on za 7 dana puni 6 meseci pa sam krenula i sa slanim i adaptiranim mlekom posle podoja ali on jedva popije 20-30 ml.Inace je jako veseo :) Molim za misljenje ,puno bi mi znacilo jer sam prvorotka.Hvalaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijaana, ja mislim da ne treba da se brines, jer je on ipak maaaalko napredovao, a ne mislim samo u gramazi nego se izduzio a i to je bitna stavka. Svakoj bebi se moze desiti da u nekom trenutku stagnira, ali je vazno da ne ide u minus.

Da je gladan, popio bi vise mleka nakon podoja, pa mislim da si nepotrebno uvela AD i da ti ono moze samo poremetiti dojenje (tih 20-30ml moze bebac iz tvojih grudi jos da izvuce, mozes da napravis pauzu pa ponovo da mu das da sisa posle npr. pola sata). Uvodi polako dalje nemlecne obroke, sika nek bude tu kad god on trazi i bice sve ok. Veseo je i nije gladan, a normalno je da ce da dobijanje na kilazi oscilira i u principu bude sve manje i manje.

Takodje, on je u sestom mesecu gotovo izvesno imao i skok u razvoju, postao okretniji, zivahniji i eto objasnjenja sto je malo grama nabacio. :)

U krajnjoj liniji, ako se tako nastavi a ti budes zabrinuta, neka ga "isprati" pedijatar. Nadam se da normalno kaki, da nije lose odreagovao na neku hranu....?

marijaana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga SladjanaElena ,da kaki super ,cvrsto ali dva tri puta dnevno,stvarno je veseo bebac,guce,vristi,prevrce se ,smeje se,ma divota,ali znas kako je kad ti ljudi sa strane pa cak i pedijatar kaze da tezina nije dovoljno velika.Meni je cak pedijatar rekla da mu uvedem adaptirano mleko jos sa 4 meseca,sto ja nisam uradila, nego sam ga dojila cak i na sat vremena nekad i davala mu kasice...Ne znam nisam pametna uopste,a tebi hvala na savetu,divno je sto ima zena koje mogu da smire situaciju :) SRECA ,SRECA, RADOST, UZIVANCIJAAAA :) P.S. mogu li sad po mali plazmice da mu dajem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D eto pogresih u imenu,mislila sam na Smey hehe ,izlapela zena sve... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bez brige :)

Ako lepo kaki, piski, veseo je, nema zdravstveni problem (mozes da trazis od pedijatra uput za kks i mokracu), opusti se. To sto dojis nekad i na sat vremena je normalno, dojena beba treba da je dojena na zahtev, nekad na pola sata, nekad na 3 sata, kako ona zeli. Kad trazi - daj, ponudi ga i sama posle obroka da vidis da li ce malo da "se zasladi" :). Njemu je i dalje tvoje mleko najvaznija hrana.

Kasice uvodi onako skolski sto se kaze... "sigurne" namirnice, one koje su primerene njegovom uzrastu, na svakih nekoliko dana novu. Mislim da nema potrebe za plazmom...

I ne sudi o napredovanju ili nenapredovanju nakon jedne kontrole. Mozda se sad projede pa nadoknadi sve. Tek ako to potraje, pitaj pedijatra kako da probate to da resite. AD mislim da svakako nije resenje, makar ne sad kad ste poceli s cvrstom hranom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno,bas mi to znaci dosta.ja sam svakako protiv AD ali prosto doktorka kaze da dajem.Ne znam kako mogu da pospesim svoje mlekce,mozda je ono nedovoljno "kaloricno".He he a valjda ce biti dobro prem da i moj muz i ja smo krupni,nebi trebao ni mali da odskace od toga :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao vi ste pish živi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.