NEnapredovanje bebe u težini

odgovora

Objavljeno

Draga ivaaa, moj sin isto toliko popije ali je malo mladji 4 meseca i 3 dana, uopste nije zabrinjavajuce sto nije po tabeli, ne moze uvek biti, dok sam imala vise mog mleka pio je 60 ml adaptiranog, a sada kako ga jedva imam-kad malo sisa dodam mu 90 ml, a kad ne sisa onda 120 ml.Nego da li su ti rekli zasto se desava da nemamo dovoljno mleka?Mene je jako slomilo i stalno se pitam gde sam pogresila iako sam cinila sve da ga sacuvam, ne znam da li si citala moj slucaj, ja sam postavila i ovu temu i onu za nocno spavanje.Sto se tice napredovanja, do sada ti je beba sve u svemu lepo napredovala, ne brini, uostalom verovatno ce ti to reci i pedijatar.

Znam da je napredovao,ja sam imala mleka ali nisam imala bradavice,pa sam koristila vestacke,a lenj je pa nije hteo da vuce zaspi cim prvi put povuce bradavicu,pio je samo dok mleko ide samo i onda se uspava a tada nema sanse nista da ga probudi ni stipanje,i sestre u bolnici su se mucile sanjim. To je trajalo 15 dana a on nije plakao jer je gladan vec je non stop spavao,po celu noc i dan. tada sam ga odvela kod pedijatra i videla da nije napredovao ni grama,onada sam mu uvela dohranu i tako smo se mucili skoro dva meseca,dok potpuno nije odbio sisu jer mu je na flasicu lakse,a ja sam imala sve manje mleka,nisam mogla da izmuzem iz obe 30 ml. morala sam nocu da ga budim da jede po preporuci pedijatra da bi napredovao. Nisam lepo napisala sta me brine...brine me to sto on pije manje adaptiranog a cesce,nekad mi trazi na sat i po. Za 12 sati on meni popije 1 litru adaptiranog mleka,jel to puno? Pocela sam da mu dajem sargarepicu ali ga ni malo ne zasiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo prasence malo mamino :wub:

Mi smo dobili 2kg za mesec dana. Moja Milanica ima 4950g, a bolnicu je napustila sa 2970g

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo prasence malo mamino :wub:

Mi smo dobili 2kg za mesec dana. Moja Milanica ima 4950g, a bolnicu je napustila sa 2970g

Bravo za Milanicu! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo prasence malo mamino :wub:

Mi smo dobili 2kg za mesec dana. Moja Milanica ima 4950g, a bolnicu je napustila sa 2970g

:wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo prasence malo mamino :wub:

Mi smo dobili 2kg za mesec dana. Moja Milanica ima 4950g, a bolnicu je napustila sa 2970g

Jedno veliko BRAVO za maminu hrabricu. Samo tako nastavite! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo prasence malo mamino :wub:

Mi smo dobili 2kg za mesec dana. Moja Milanica ima 4950g, a bolnicu je napustila sa 2970g

Super!I verovatno ti pedijatar nije bio neprijatan kao moj (ako si citala od pocetka)?BAs me zanima, sta ti je rekao?I reci mi molim te kako je hranis, dojis ili ad?

POzdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super!I verovatno ti pedijatar nije bio neprijatan kao moj (ako si citala od pocetka)?BAs me zanima, sta ti je rekao?I reci mi molim te kako je hranis, dojis ili ad?

POzdrav

Znam kakvi su pedijatri, evo npr.i moja sestra je bebicu juce vodila kod pedijatra, njena je izasla sa 3450g, a juce je imala 4850g, tako da je moja bebica sada teza nego njena :lol: , a njena ju je doslovno "naduvala" kako je pretovila bebu, a beba samo siki...

Moja samo siki i to kad ona trazi, nocu slabo, a preko dana nekad spava i 5h u kontinuitetu i ne budim je... U proseku sada siki 40minuta na jednoj dojci, svaki podoj joj nudim drugu tako su mi pokazali u porodilistu i ima oko 5 obroka... Moj pedijatar je bio prezadovoljan, jos se sav prijatan, voli da se sali, cak je i meni pomogao oko grudi jer nije htela jedno vece od grcica da siki, pa je zaspala, nisam mogla da je probudim, pa je bas tad izbacila jedan podoj, a mleko nadoslo, zapusio se kanal i eto je upala... On je rekao da odlicno sto je toliko dobila i da ako samo sisa, on se ne buni ako deca dobijaju vise, a da posto je nedonesena je i bolje sto napreduje dobro i u kilazi i u razvoju i nimalo nekasni za vrsnjacima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam šta da radim. Moja beba za deset dana puni 5 meseci, rodjena je sa 3300, a sad ima 5300. Od rodjenja je porasla 10cm. Ona lepo izgleda, vesela je, smeje se, ne plače sem kad je gladna. Dojim je na zahtev, pre podne otprilike na dva sata, a popodne na tri. Od ove nedelje počela je da jede i povrće, odlično je prihvatila krompir i šargarepu i to jede oko podneva. Doktorka kaže da je sve u redu, ne pominje nikakvu dohranu, a ja polako postajem opterećena njenom kilažom i plašim se da ona ipak ne napreduje dovoljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo da se opet upisemo i mi ovde ..na danasnji dan punih 5 meseci 70 dug i 8500g tezak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

na kontroli sa 3 i po meseca 7.500 kilca...merili smo se pre jedno nedelju dana 7.700g...rekla nam je doktorka kad napunimo 5 da krenemo polako sa ubacivanjem voce,povrce,zitarice...da nastavimo samo da sikimo...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj bebac je na kontroli i vakcini 10.maja imao kilazu 8.000 kg i duzina 65 isto kao i danas 23.juna .... nije kalirao ali nije ni napredovao :( ne sisa jos od drugog meseca je na ad i sad smo ubacili sargarepicu i jabuku ... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj bebac je na kontroli i vakcini 10.maja imao kilazu 8.000 kg i duzina 65 isto kao i danas 23.juna .... nije kalirao ali nije ni napredovao :( ne sisa jos od drugog meseca je na ad i sad smo ubacili sargarepicu i jabuku ... :(

Da nije malo rano za uvođenje hrane? Jel vam to dr preporučio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSonja...on sa skoro 4 mjeseca ima 8 kg, jel? Što se mene tiče to je i više nego dobro...mi smo toliko imali sa 6 mjeseci. Možda ga nisu dobro zadnji put izvagali, pa nema napretka...ja se na tvom mjestu uopšte ne bih zabrinjavala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSonja...on sa skoro 4 mjeseca ima 8 kg, jel? Što se mene tiče to je i više nego dobro...mi smo toliko imali sa 6 mjeseci. Možda ga nisu dobro zadnji put izvagali, pa nema napretka...ja se na tvom mjestu uopšte ne bih zabrinjavala...

Na rodjenju je imao 4.500 tako da je ok tih 8.000 , ni puno ni malo, ali stagnacija me brine... prvu put sad da mi dr kaze da mu povecam obrok , on pije 180ml vec 2 meseca i manje , kako kada... jede 4 obroka , noc spava.... ne znam kako da mu povecam kad dete nece :((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moguce je ili da oni nusu dobro izmerili ili ti kuci...kad budete isli sledeci put na merenje ti prvo izmeri kuci da vidis dal vam se podudaraju merenja...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne brini...možeš da mu uvedeš sokić od rendane jabuke, 20% soka-80% vode, kasnije uz jabuku izrendaj i mrkvicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, još nešto, mi nikada nismo popili mlijeka više od 110 ml...znači od rođenja do sad...ne brini ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam mamike ...

Moguce je da ga nisu dobro izmerili prosli put , moracu sledeci put ja da ga merim ... a sargarepicu i jabukicu mu dajem skuvanu i izblediranu na flasicu u vidu gustog sokica ali umesto obroka i on je to super prihvatio .... a cim se rodio bio je stalno gladnica , valjda zato sto je krupan , imala sam osecaj da mi je stalno na siki .... nazalost kratko je trajalo to mazenje :* Moguce i ova vrucina da mu smeta , naliva se jadan vodicom , pelena mu je stalno puna ... videcemo za neko vreme ima li napredka ili da mu mama da slaninice :D Salim se naravno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja bi povecala broj obroka kolicina nek ostane ista, ali za jedan obrok mozes povecati nekako ga ugurati pa ne mora popiti svih 180 taj obrok ti mu nekako pomeri malo ove za pola sata i stane nekako..

Pokusacu tako , mada sumnjam da cu uspeti jer je imao do nedavno 5 obroka i skoro je sam taj peti izbacio pa smo ova 4 razvukli da bi jeo pred spavanje ... Desavalo mu se da jede cetvrti obrok u 18h i onda bi mu sledeci trebao biti najranije u 21 ali on kada mu se prispava nedozvolja ni da ga ljuljam a kamoli da jede samo ga njegov krevetac smiri ... spustim ga i tako mi zaspi gladan iako je docekao tih 21h pa sam se nervirala sto zaspi gladan :((( Velika je spavalica , i kad mu spava nece nista sem da ga spustimo i sam da zaspi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde napiši kada sve pije mlijeko...i kada jede kašicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde napiši kada sve pije mlijeko...i kada jede kašicu.

I obrok ( oko 9h ) mu je mleko 180ml

II obrok ( oko 13h) sargarepica opet 180ml - posto je pije na flasicu kao gusti sokic

III obrok ( oko 17h ) jabukica 180ml isto kao gusti sokic , malo gusce izblendirano na flasicu

IV obrok ( oko 21h ) mleko 180ml , posle kupanja mleko i spavanjac do 9 ujutru ...

izmedju obroka pije vodicu oko 200ml dnevno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

7100g sa tacno 3 meseca 22.6.

Nije bila kod pedijatra, ja sam je merila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bravo milanice :)krofnica mala:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bravo milanice :)krofnica mala:)

Prava mala krofnica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:)

samo neka tako nastavi...:)izljubi je:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.