Emotivni odnos i bliskost sa mamom

odgovora

Objavljeno

Koliko dete od godinu dana pokazuje vezanost za mamu? Moja cerkica je prilicno mirna, a nekako je i samostalna, vise voli da se igra igrackama i ljuti se ako je neko prekine, voli da gleda crtani i sl. Cak se desavalo da je uzmem, grlim ili igram se sa njom, a ona me sklanja, pomera mi rukicom rame ili glavu da se sklonim jer je ona pocela nesto svoje. Nekako je svoja, cak se brzo i ljuti ako joj se prekine bilo sta sto je ona naumila i spada u mirnije bebe koje ne traze previse paznje. Ona mene prepozna, naravno, mazi se kad se probudi, voli da se igra sa mnom, smejemo se i sl, ali imam utisak da nije preterano vezana za mene. Cini mi se da su deca drugih majki vezanija. Ima li to ikakve veze sa dojenjem? Ja sam dojila samo dva meseca, i to sam jedva uspela jer nisam imala mleka. Mozda se nije dovoljno vezala za mene. Gresim li? Kako da razvijem jos bliskiji odnos sa mojom bebom? Neke moje prijateljice kazu da su njihove bebe toliko vezane za njih da cak i spavaju sa njima u krevetu. A moja beba ne voli ni da je ja preterano ljuljam , grlim ili gnjavim. Poigra se i pomazi malo i gura me rukom i pokazuje na igracke ili televizor, a ako ja nastavim da je grlim ona pocne da se ljuti i place. Da li je to normalno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da nemas razloga za brigu,ne znam za ostalu decu ali za moje slobodno mogu da kazem da se ponasa tu i tamo slicno kao i tvoje dete,kad ima bolju zanimaciju ne treba mu niko pa ni ja,ali kad zagusti,kao npr pre neko vece kad je video reklamu za SBB,uplasio se onog djavola,od svih prisutnih u prostoriji sta mislis kome je potrcao u zagrljaj :P E kad je video da je opasnost prosla opet mu ne trebam,a sa druge strane ima cesto izlive neznosti eto danas,zamazao se sav sa cokoladom i navalio da me ljubi i to sve u usta da se zamazem i ja pa bog.Sve su to normalne stvari nemoj se opterecivati,uostalom i treba da tezimo tome da se sto vise osamostaljuju,to ne znaci da ce nas manje voleti,ipak je majka>majka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) Puno ti hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cerka je bila ista takva. Kad legnem kod nje u krevet samo je govorila utani guzva je. :)

Dok su sinovi druga prica, pogotovu Luka, mozda zato sto ga jos uvek dojim i non stop je samo samnom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to je sve individualno... nas Luka je kao mali jako voleo da se mazi i ljubi.. do , recimo letos, dakle oko druge godine je malo prestao. sad vec kako kad, po prirodi je maza ali vise nije kao pre da se samo ljubi i grli..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vezan je Ogi za mene i to bas puno.Maza mamina!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko dete od godinu dana pokazuje vezanost za mamu? Moja cerkica je prilicno mirna, a nekako je i samostalna, vise voli da se igra igrackama i ljuti se ako je neko prekine, voli da gleda crtani i sl. Cak se desavalo da je uzmem, grlim ili igram se sa njom, a ona me sklanja, pomera mi rukicom rame ili glavu da se sklonim jer je ona pocela nesto svoje. Nekako je svoja, cak se brzo i ljuti ako joj se prekine bilo sta sto je ona naumila i spada u mirnije bebe koje ne traze previse paznje. Ona mene prepozna, naravno, mazi se kad se probudi, voli da se igra sa mnom, smejemo se i sl, ali imam utisak da nije preterano vezana za mene. Cini mi se da su deca drugih majki vezanija. Ima li to ikakve veze sa dojenjem? Ja sam dojila samo dva meseca, i to sam jedva uspela jer nisam imala mleka. Mozda se nije dovoljno vezala za mene. Gresim li? Kako da razvijem jos bliskiji odnos sa mojom bebom? Neke moje prijateljice kazu da su njihove bebe toliko vezane za njih da cak i spavaju sa njima u krevetu. A moja beba ne voli ni da je ja preterano ljuljam , grlim ili gnjavim. Poigra se i pomazi malo i gura me rukom i pokazuje na igracke ili televizor, a ako ja nastavim da je grlim ona pocne da se ljuti i place. Da li je to normalno?

Mislim da nema veze sa dojenjem,isto sam i ja dojila dva meseca.Kad se zalepi za mene kao krpelj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala. Verovatno je da je svako dete individualno. Ona recimo voli paznju, da sam tu dok se igra sama ili zajedno i sl. ali nije mazna onako da se grli i da hoce da se ususka kod mene. Kazem voli sda je ljuljam, da joj pevam, voli paznju, ali nije nekako od one dece sto se probude pa traze zagrljalj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala. Verovatno je da je svako dete individualno. Ona recimo voli paznju, da sam tu dok se igra sama ili zajedno i sl. ali nije mazna onako da se grli i da hoce da se ususka kod mene. Kazem voli sda je ljuljam, da joj pevam, voli paznju, ali nije nekako od one dece sto se probude pa traze zagrljalj.

To je sad faza. Onda ce uci u fazu kad se nece odvajati od tebe. Sve to ide u rok emotivnog sazrevanja. Nemoj da brines uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je sad faza. Onda ce uci u fazu kad se nece odvajati od tebe. Sve to ide u rok emotivnog sazrevanja. Nemoj da brines uopste.

:rolleyes: Hvala puno. Prvo dete, pa u sve sumnjam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bliskost nam je na nivou! :D Mama mu je neophona za spavanje,jer nema sanse da zaspi bez mene,velika je maza,obozava da se mazi,ljubi...ma,pravi je folirant!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sina nam je veeeelika maza, ali nije razmažen. :lol:

Ako mu kažeš kad smo u kući, sedi i igraje se - on će se igrati, ako mu kažeš dođi da te pojedem (mazim) on odma dotrči... Voli da gamazimo - a toliko je vezan za mene da kad ga grdim njemu to bude jako žao i odma se "umusi"...

Juče ga zaova odvela sa svojim dečkom u Zoo, on ne priča puno, ali nam je bio oduševljen kad smo došli, sve nam je pokazivao nove životinje koje je video...

Kaže zaova da je super bio ceo dan, e a kad je pao mrak samo je vikao "mama, mama, mama"... Mi kad smo nailiazili on trči pravo kod mene u ruke, stego me oko vrata i ne pušta... Mislim da se uplašio da neću doći.

Sad ima 16. meseci i jeste vezan za mene, ali mi je drago što to nije preterano, ostavljamo ga da spava kod babe i da ga čuva dok smo na poslu, još od 11. mesec. pa je ok. Može da se ode a da ne pravi dramu što nas vidi da idemo a ne vodimo ga...

Šta znam, to valjda ide sa razvojem i godinicama. :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo moje dete nece da se mrdne od mene ceo dan juce a i danas, do sad je puzala, igrala se, al ovih dana :( :( uzas jedan <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo moje dete nece da se mrdne od mene ceo dan juce a i danas, do sad je puzala, igrala se, al ovih dana :( :( uzas jedan <_<

Nama se dešavalo da ima tih dana - kad ne mogu da popijem kafu - samo mama, mama... to je češće od kad radim, ali pre nije bio takav...

Dođe im tako, pa prođe. :)

Sad je u fazonu vikendom - ne da ni mm ni meni da mrdnemo!!!

Čim jedno odlazi - odma zove da se vartimo. Kapiram da mu nedostajemo preko nedelje - po ceo dan je sa babom, tata dolazi kasno, i onda oće da nadoknadi... duše male...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazu da djeca koje doje,malo vise su vezana za majku.

Svako dijete je prica za sebe,pa i mi sami.Neki se vole maziti,neki ne.

Moja se voli maziti,i jako je vezana za mene.Ovih nekoliko dana nece nikome,ali nikome osim meni.Cak i muzu,koga inace obozava,otima se od njega i hoce meni.To je postalo poprilicno zamorno.Navikla je da sam ja ta koja je hrani,uspavljuje i nikome to ne dozvoljava.

Mozda tvoje dijete ne voli da se mazi ni sa kim.Poznajem zenu cije dijete uopste nije htjelo da se mazi,nosa na rukama,dodiruje...Takvih je vjerovatno manje,ali mozda je i tvoja beba takva.I to je normalno.Polako...svako dijete obozava svoju majku,to je nesto prirodno.Ne treba ti da se brines zbog toga.Vidjeces samo jednog dana kada bude samo htjela tebi i svima stavi na znanje ko je njoj najbitniji :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja 13-omesecna devojcica je, cini mi se, usla u fazu straha od odvajanja. Ljudi moji, u zadnjih mesec, dva, ja od nje ne mogu da odem ni u wc. Bez obzira na sve ostale ukucane, ona samo seta za mnom, i ponavlj : mama Inana, mama Inana, peva mi mama Inana, ali me ne pusta da mrdnem. Ako se i izgubim iz vida, pocinje da me trazi po kuci i ako me ne nadje vristi i place. Valjda ce brzo proci...i sa starije dve sam imala slicne periode, ali ne ovako intenzivne..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U zadnjih par dana je počela faza "zavisnosti" odnosno da striktno traži mene :( "oduševila" sam se i ovoj fazi... jaoj kada će da prođe :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neopisivo smo bliski,intenzivno iz dana u dan...ljubi me kada se naljutim,velika je maza...osjeca svaki moj pokret,gest...plasi me ponekad ta vezanost...Sta ce biti kada pocnem da radi,a on u vrtic?Bice to dug period adaptacije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E bas nam je Nikolica brat! :) Kod nas je ista prica...istini na volju, normalno je jer smo sa njima po ceo dan, jer smo im najveca podrska i smernica. Ne brini, kad malo poraste ,trazice svoj prostor i interesovanja ce ga poneti gde treba. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je to individulno, neka djeca jednostavno ne vole da se previše maze i individualci su

Moji oboje su totalna "katastrofa" :) ... umaženi su do bola. Strašno su vezani za mene. Dok se Stefo nije pojavio mislila sam da je Ancica vrhunac mazijaluka :lol:

Razmazila sam ih i neka sam, uživam u tome ali npr. Ancica nije toliko razmažena da je bezobrazna, ona traži pažnju i ljubav a fino je odgojena i tu ima razlike.

BTW i muža sam uspjela da razmazim :lol: pa mi sada svi skupa kukuaju kako im ne pokazuejm dovoljno ljubavi i ne poklanjam pažnju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neopisivo smo bliski,intenzivno iz dana u dan...ljubi me kada se naljutim,velika je maza...osjeca svaki moj pokret,gest...plasi me ponekad ta vezanost...Sta ce biti kada pocnem da radi,a on u vrtic?Bice to dug period adaptacije...

E bas nam je Nikolica brat! :) Kod nas je ista prica...istini na volju, normalno je jer smo sa njima po ceo dan, jer smo im najveca podrska i smernica. Ne brini, kad malo poraste ,trazice svoj prostor i interesovanja ce ga poneti gde treba. ;)

Takođe, mama je mama..odnosno sa mnom ima te izljeve nježnosti, mažnju, umiljate riječi...prosto se topi kada izgovori mama :)

Smatram da tu nema ništa loše... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anita je jako vezana za mene. Moja malena maza. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strahinja je uzasno jako vezan za mene ... To vezanost je ojacala kad smo bili u bolnici ... Ljuboran je ako mm legne pored mene i zagrli me .. odma trazi da se ucipi izmedju nas .. iili ako vidi da sam uzela starijeg sina u krilo .. odmah i on trazi ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin je vezan za mene samo prepodne :D To je njegovo vreme za mazenje sa mamom :) Ujutru kad se probudi i uzmem ga iz krevetica moramo prvo da se malo mazimo iako je jako gladan on trpi i mazi se , onda ga stavim kod tate u krevet dok mu ja napravim mleko on prevristi zamnom :( Al zato poslepodne mu vec ne treba niko a uvece je igranjac sa tatom tako da u principu vezan je i za mene i za mm .... Samo u razlicita doba dana podeljeno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin je vezan za mene od kada se rodio i traje ta "faza" još...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.