Da li bi ovo pokušale sa svojom bebom?

odgovora

Objavljeno

pogledajte snimak :)

Ja ne bi smjela, onaj mali slatkiš u plavim gegicama jedva i da zna hodati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da sam imala uslova, sigurno bih vodila dete na plivanje dosta rano.

Pre šestog meseca kod beba se još uvek zadržava refleks zaustavljanja disanja pod vodom. Ako se vežba, on se produžava i dalje, ne postoji kasnije strah od vode, a dete nauči da pliva jako rano. Ako se ne ide na plivanje tako rano, taj refleks polako isčezava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sam ja shvatila, ovo su zene koje rade sa ovom decom, dakle, smela bih. Zelja mi je da Aleksu vodim sto pre na casove plivanja, skijanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje sestre i ja obozavamo vodu.Tata nas je ucio da plivamo tako sto nas jos kao bas male baci u vodu a ti se snadji....(grozan nacin naravno)

Kao trudnica sam isla na zatvorene bazene,i moje dete cu po ovom pitanju usmeravati u istom pravcu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pogledajte snimak :)

Ja ne bi smjela, onaj mali slatkiš u plavim gegicama jedva i da zna hodati :)

Draga, bebe plivaju 9 meseci...one znaju da plivaju, kao i svi sisari :) ubaci i malo mače u vodu i plivaće nego kako matorimo tako zaboravljamo...Tako da ja se ne bih nešto brinula, priroda se pobrine za neke stvari sama :) Ja bih bebca od starta vodila da pliva, ako budem mogla naravno, da ni ne zaboravi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gledajući ove snimke, mogu samo reći da mi je žao što svoje dete još nijednom nisam vodila na bazen!

Jelena P. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne znam,pretrnula sam gledajuci oni mukicu u plavom odelcetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde skoro svi vode decu na bei plivanje. Ja sam mislila na pocetku, ali posto mi je daleko , a mm cesto radi i poslepodne, nisam mogla nikako sa bebom da se cimam taksijem i slicno. Inace se gadim bazena, koliko god da je cist.A i posto cesto imam ekcem na prstu na nozi, ne bih ni dobila potvrdu od lekara da mogu ici sa bebom u bazen. Tako je to nase bebi plivanje propalo, ali idemo stalno na plazu....I to prvo leto smo bili celo leto po plazama i odmorima, tako da je luka jako opusten sto se vode tice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma znam da bebe "po rođenju znaju da plivaju" i da to traje čak i do 9 mjeseci kod neke djece ali mi je nekako bilo zastrašujuće sa ovom bebom koja ni hodati ne zna u plavim gegicama (slatkiš mali) pa način na koji su snimili, kao upala igračka u vodu pa djete htjelo da je dohvati .....

Automatski bi me sasjeklo sa svih strana kada mi Stefan ušao u ovako dubok bazen i pustili ga da pliva sam .... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ali vidite da je tata svo vreme bio tu i posmatrao ga...a bebac je nasmejan i deluje mi veoma zadovoljno što se brčkao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da sam imala uslova, sigurno bih vodila dete na plivanje dosta rano.

Pre šestog meseca kod beba se još uvek zadržava refleks zaustavljanja disanja pod vodom. Ako se vežba, on se produžava i dalje, ne postoji kasnije strah od vode, a dete nauči da pliva jako rano. Ako se ne ide na plivanje tako rano, taj refleks polako isčezava.

Tacno. Mi smo bili na moru kada je Petar imao 11 meseci i uverili smo se da je refleks iscezao. Pre toga, tj. od rodjenja smo jurili gde mozemo da ga vodimo na plivanje, ali javni bazeni nisu dolazili u obzir. Onda sam jurila sve banje u Srbiji i dobila samo jedan pozitivan odgovor iz Sokobanje gde mi je direktor jednog dela banje potvrdio da bi kod njih mogli ali su tada bili u rekonstrukciji bazena. Inace, nije nigde moguce sa tako malom bebom otici na plvanje u zemljici Srbiji. Tuzno! Da imam pare, otvorila bih bazen za bebe, ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja moje klince od sledece nedelje vodim na bejbi kupanje!!! tj u utorak idem da vidim kakav je bazen i uslovi uopste pa ako je sve ok (kako ocekujem) od srede krecemo!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja moje klince od sledece nedelje vodim na bejbi kupanje!!! tj u utorak idem da vidim kakav je bazen i uslovi uopste pa ako je sve ok (kako ocekujem) od srede krecemo!!! :rolleyes:

Super! Obavezno nam pisi kako je i kako ste prosli! Bas me raduje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko znam bilo je na difu kad je Milos bio bebe, a zasto nismo isli :huh:

ko moze nek ide obavezno!!!!!!!!!!

Moj Milos se nije plasio vode rado je ulazio i sve je bilo super. Jesenas se dogovorimo sa njim i upisemo ga na plivanj, da nauci da pliva. Posle nekoliko treninga pojavljuje se problem PLASI se vode, nikako da se opusit....ima veliku zelju da nauci da pliva, ali nikako da se opusti....pokusali smo i mm i ja da seznamo zasto se plasi, ali nista...zbog jedne nezgode (odvalio je nokat na pelcu noge) prekidamo sa plivanjem...kad je sve zaraslo i pitamo ga da li zeli da nastavi, on odbija...a tek veceras sam saznala za uzrok iznenadnog straha od vode...cuo je od nekoga da su filteri uvukli neko dete...Srecica moja, nije ni cudo sto se prepao... inace pozvani smo na deciji rodjendan na bazenu, kad sam mu to rekla poceo je panicno da place :( ....sad kad uzamo uzrok straha nadam se da cemo se i izboriti sa njim...

PONAVLJAM ako mozete ne dozvolite bebama da zaborave ovaj refleks!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC sta je sa Ovcar banjom?Tamo ja idem.Odlican Vellnes centar,mali zatvoren bazen T 37',ima male dece,ali sta je sa bebama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC sta je sa Ovcar banjom?Tamo ja idem.Odlican Vellnes centar,mali zatvoren bazen T 37',ima male dece,ali sta je sa bebama?

Dobila odgovor da do 3 godine ne moze. Zasto? Ne mogu oni da odgovaraju za zdravlje beba. Posteno!

Mian, i ja sam cula za Dif pre par godina, ali prosle godine su i oni posavetovali da se ne dolazi sa tako malim bebama zbog ' malo vece kolicine hlora'. To govori da im filteri bas ne rade kako treba i da rokaju dezinfekciju bez milosti.

Bas me interesuje taj rodjendan. Gde ce biti? Na Difu?

Za tvog klinca imam predlog:

Odvedite ga na neki bazen koji nije napunjen vodom. Bio je jedan u malom parku Karadjordjevog parka, koliko se secam. Udjite sa njim i pokazite mu mesta za filtere. Shvatice da ti filteri nisu toliko veliki da bi mogli da ga progutaju. ;) Bilo bi dobro da se proseta po bazenu bez vode i da se tako oslobodi straha. To mi jedino pada na pamet sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima i na Olimpu otvoren ogroman bazen,ne napunjen...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam vala ovo je meni u isto vreme i predivno ali i zastrasujuce,mozda bih ga i pustila naravno da smo tu oko njega,dok evo mm dobacuje "Jel sam ti rek"o?"Posto je ovako nesto hteo da proba na moru,ali niti sam ja dozvoljavala niti temperatura vode,malo smo ga kvasili i to je sve,i da brckao se u gumenom bazencicu 4pw-SAM-01.jpgP.S> ovo nisu moje noge hahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima i na Olimpu otvoren ogroman bazen,ne napunjen...

Ima svuda sad praznih letnjih bazena, samo je pitanje gde ce da ih puste da udju.

Ja sam navela bazen u parku koji je inace stalno prazan i javno dobro. Za sportske centre nisam sigurna. trebalo bi se ubedjivati sa njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam vala ovo je meni u isto vreme i predivno ali i zastrasujuce,mozda bih ga i pustila naravno da smo tu oko njega,dok evo mm dobacuje "Jel sam ti rek"o?"Posto je ovako nesto hteo da proba na moru,ali niti sam ja dozvoljavala niti temperatura vode,malo smo ga kvasili i to je sve,i da brckao se u gumenom bazencicu 4pw-SAM-01.jpgP.S> ovo nisu moje noge hahaha

Dakle, ti si stvarno sasava!tako si me slatko nasmejala sa onim postsom o kravama i o mleku, a sad i ovo sa nogama. A bas sam pomislila kako si cool depilirana. :lol::lol::lol:

Sorry za OT!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

P.S> ovo nisu moje noge hahaha

hahahahahahahahahahahahhahahahahahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mojo bebi prilikom kupanja sipala vodu u usta i gledala kako zatvara i voda se vraca,to smo do skora radile,sad je ne kupam u koritu pa neznam,ali moguce da je prestalo.Inace na moru sam je kupala tj, pustala,kao kad ucite nekog da pliva,bili su jaki talasi pa nisam smela da je pustim,i ona sama mlatara rukicama i nogucama.Jedino se plašila prvih nekoliko dana zvuka talasa,ali posle je bilo ok :P

Stavicu slicice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelenac hvala za predlog, toga se nisam setila.

Rodjendan ce biti na bazenu koji se nalazi na ulazu u Batajnicu, bili smo i prosle godine...bilo je super,1,5- 2h su u bazenu i 1h klopa,tort...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

P.S> ovo nisu moje noge hahaha

Nemogu da odolim,ovo je tako dobro :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.