Šta ako ?

odgovora

Objavljeno

A da li kod nas dr moze da odbije da izvrsi abortus i da li tm odbija kad vec smatra da je greh? Ne moras na drugi deo pitanja da odgovoris ako mislis da je suvise licno.

Privatno moze da odbije, a i na Klinici se zna ko nece da ih radi, mada su te cesto potrebne kiretaze, kad je beba sa nekim teskim anomalijama, ili mamin zivot ugrozen.

Mm radi kiretaze, nije to tajna. To mu je deo posla. Jednostavno je razgranicio, mi svoju porodicu planiramo, a ko nece ili ne zna, zna se kako zavrsi. On se uvek trudi da zenama objasni da imaju uvek adekvatnije resenje, ali... Kontracepcija nije skupa. A one zene koje imaju vec jedno dete, pa posle dosta godina ostanu trudne, njih malo ceka na odluku o kiretazi, ali im se ne mesa u odluku.

Ginekologu se uvek vise isplati da vodi trudnocu nego da uradi abortus, eto i sa finansijskog stanovista. U to ne racunam velike kiretaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Privatno moze da odbije, a i na Klinici se zna ko nece da ih radi, mada su te cesto potrebne kiretaze, kad je beba sa nekim teskim anomalijama, ili mamin zivot ugrozen.

Mm radi kiretaze, nije to tajna. To mu je deo posla. Jednostavno je razgranicio, mi svoju porodicu planiramo, a ko nece ili ne zna, zna se kako zavrsi. On se uvek trudi da zenama objasni da imaju uvek adekvatnije resenje, ali... Kontracepcija nije skupa. A one zene koje imaju vec jedno dete, pa posle dosta godina ostanu trudne, njih malo ceka na odluku o kiretazi, ali im se ne mesa u odluku.

Ginekologu se uvek vise isplati da vodi trudnocu nego da uradi abortus, eto i sa finansijskog stanovista. U to ne racunam velike kiretaze.

Hvala na odgovoru :) Nego ja i dalje nisam shvatila da li dr moze da odbije da izvrsi abortus u onom "dozvoljenom" roku, nisam mislila na te vece trudnoce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze da odbije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koje su posledice? Jer ipak mu je to posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema posledica. Mora da zna da radi ab, ako zatreba, ali ako zbog relig.ubedjenja ili neceg drugog nece da radi, niko ga nece terati. Mm kaze da onda ostaje vise za njih koji rade. Salim se. Oko takvih stvari se dogovore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako....porodila sam se pre 2 mjeseca,imala sam nekih 25 dana krvarenje i posle toga malo bude malo ne,i tako do 40 dana.Sad naravno nemam nikako i nisam dobila jos.Bebica doji ali je i dohranjujem.Imamo odnose sa prekidom kao zastita od trudnoce.Znam da to nije 100% zastita ali ako se desi desilo se....trazili smo belaja :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako....porodila sam se pre 2 mjeseca,imala sam nekih 25 dana krvarenje i posle toga malo bude malo ne,i tako do 40 dana.Sad naravno nemam nikako i nisam dobila jos.Bebica doji ali je i dohranjujem.Imamo odnose sa prekidom kao zastita od trudnoce.Znam da to nije 100% zastita ali ako se desi desilo se....trazili smo belaja :lol:

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako....porodila sam se pre 2 mjeseca,imala sam nekih 25 dana krvarenje i posle toga malo bude malo ne,i tako do 40 dana.Sad naravno nemam nikako i nisam dobila jos.Bebica doji ali je i dohranjujem.Imamo odnose sa prekidom kao zastita od trudnoce.Znam da to nije 100% zastita ali ako se desi desilo se....trazili smo belaja :lol:

Pa, ko se sa vatrom igra, taj se i opeče...vi ste toga svesni tako da idete na sve ili ništa. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne osudjujem zene koje su abortirale i koje bi to radile ukoliko dodje do trudnoce,ali ja ne bih mogla to da uradim.Jer kad vidim svog malog decaka koji ima tek 2 mjeseca,kako me pogleda svojim okicama ja se sva rastopim...tako da nisam za abortus,jer svakom treba dati sansu u zivotu pa i malom fetusu,sa razlogom je nastao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage zenice, pila sam dianu35 neki kratak period od recimo 3 meseca,jer smo muz i ja odlucili jos jedno bebce da dobijemo(imamo cerkicu 2.5god) popila sam tu,trecu poslednju kutiju do kraja,dobila redovno,itd, i bacili se na posao :D Mene interesuje da li moze nesto da bude bebi ako zatrudnim odmah nakon prve mens? juce sam cula da mora bar 2-3 da prodju :unsure: Ima li neka ima iskustva,ili poznanica, da je u toku ili odma nakon koriscenja zatrudnela, da li je sve ok sa bebom... Samo mi je to bitno , da bebac bude ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage zenice, pila sam dianu35 neki kratak period od recimo 3 meseca,jer smo muz i ja odlucili jos jedno bebce da dobijemo(imamo cerkicu 2.5god) popila sam tu,trecu poslednju kutiju do kraja,dobila redovno,itd, i bacili se na posao :D Mene interesuje da li moze nesto da bude bebi ako zatrudnim odmah nakon prve mens? juce sam cula da mora bar 2-3 da prodju :unsure: Ima li neka ima iskustva,ili poznanica, da je u toku ili odma nakon koriscenja zatrudnela, da li je sve ok sa bebom... Samo mi je to bitno , da bebac bude ok...

Moje laicko misljenje je da nista ne moze da bude, cak nikad i nisam cula za ovakvu nedoumicu :unsure: Desi se i da zene propuste da popiju pilulu, zatrudne, pa posle nastave da ih piju dok ne otkriju da su trudne, i opet bude sve okej...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha, da, da , nasla sam sad na internetu da dejstvo tih hormona prestaje nakon 24-48h. Zbunila me je drugarica koja kaze da u uputstvu pise da ko zeli da zatrudni treba da prodju dva meseca od prestanka uzimanja pilula. Pa ja odmah krenem da panicim dal' ti hormoni mogu da uticu na plod,moze li bilo sta bebi da se desi,itd... :rolleyes:

Reko mozda je neko upoznat sa svim tim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hormoni u kontracepciji ne smetaju bebi, to je dodatak onih koje vec ima zena u sebi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uff imam edno prasanje do vas? Dali e mozno da se zabremeni od predsemena tecnost?

Jas i mm imavme nezastiten seks na 21.07 a menstruacijata mi zavrsi na 4.07

Treba da dobijam ovie denovi , inaku da napomenam deka menzisot ne mi doagja tacno na vreme , nekogas na 30 na 35 i najveke na 42 dena. Denes e 35 den ama nemam nikakvi simptomi. Mnogu sum uplasena , samo na toa mislam dali e mozno da sum zabremenila bukvalno se tresam od samata pomisla :unsure:

Imam 16 mesecna kerka i ne bi mozela niako so 2 bebinja doma , ziveam vo stranstvoi sama sum , mm e cel den na rabota ne bi imala nikakva pomos. Vikate da napravam test ili da pocekam malku? :(

zaboraviv da napomenam deka penetrirase vo mene 4-5 pati i potoa stanavme otidovme vo toalet i tamu svrsi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uff imam edno prasanje do vas? Dali e mozno da se zabremeni od predsemena tecnost?

Jas i mm imavme nezastiten seks na 21.07 a menstruacijata mi zavrsi na 4.07

Treba da dobijam ovie denovi , inaku da napomenam deka menzisot ne mi doagja tacno na vreme , nekogas na 30 na 35 i najveke na 42 dena. Denes e 35 den ama nemam nikakvi simptomi. Mnogu sum uplasena , samo na toa mislam dali e mozno da sum zabremenila bukvalno se tresam od samata pomisla :unsure:

Imam 16 mesecna kerka i ne bi mozela niako so 2 bebinja doma , ziveam vo stranstvoi sama sum , mm e cel den na rabota ne bi imala nikakva pomos. Vikate da napravam test ili da pocekam malku? :(

zaboraviv da napomenam deka penetrirase vo mene 4-5 pati i potoa stanavme otidovme vo toalet i tamu svrsi

Moze da se zatrudni od predsemene tecnosti, ali su sanse jako male.

Sacekaj jos par dana pa mozes uraditi kucni test na trudnocu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uff imam edno prasanje do vas? Dali e mozno da se zabremeni od predsemena tecnost?

Jas i mm imavme nezastiten seks na 21.07 a menstruacijata mi zavrsi na 4.07

Treba da dobijam ovie denovi , inaku da napomenam deka menzisot ne mi doagja tacno na vreme , nekogas na 30 na 35 i najveke na 42 dena. Denes e 35 den ama nemam nikakvi simptomi. Mnogu sum uplasena , samo na toa mislam dali e mozno da sum zabremenila bukvalno se tresam od samata pomisla :unsure:

Imam 16 mesecna kerka i ne bi mozela niako so 2 bebinja doma , ziveam vo stranstvoi sama sum , mm e cel den na rabota ne bi imala nikakva pomos. Vikate da napravam test ili da pocekam malku? :(

zaboraviv da napomenam deka penetrirase vo mene 4-5 pati i potoa stanavme otidovme vo toalet i tamu svrsi

moguce je naravno. za pregled trebas da sacekas bar mesec dana ali cesto ni test nece da pokaze ranu trudnocu. opet, mozes da uzmes test pa da probas iako na mnogima pise da pokazu trudnocu vec nakon 7 dana to nije bas uvek slucaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uff imam edno prasanje do vas? Dali e mozno da se zabremeni od predsemena tecnost?

Jas i mm imavme nezastiten seks na 21.07 a menstruacijata mi zavrsi na 4.07

Treba da dobijam ovie denovi , inaku da napomenam deka menzisot ne mi doagja tacno na vreme , nekogas na 30 na 35 i najveke na 42 dena. Denes e 35 den ama nemam nikakvi simptomi. Mnogu sum uplasena , samo na toa mislam dali e mozno da sum zabremenila bukvalno se tresam od samata pomisla :unsure:

Imam 16 mesecna kerka i ne bi mozela niako so 2 bebinja doma , ziveam vo stranstvoi sama sum , mm e cel den na rabota ne bi imala nikakva pomos. Vikate da napravam test ili da pocekam malku? :(

zaboraviv da napomenam deka penetrirase vo mene 4-5 pati i potoa stanavme otidovme vo toalet i tamu svrsi

Ja najiskrenije ne verujem da si trudna. I sama kazes da su ti menstruacije dosta neredovne. U krajnjem slucaju uradi test za nedelju dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Se nadevam deka ne sum trudna:( Sum slusnala deka retko se zabremenuva od ovaa tecnost no se nadevam i deka ne sum tolku baksuz heh.. daj boze da mi dojde menzis i za dr pat pamet vo glava:(

Blagodaram za odgovorite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa najsigurnije bi bilo da uradiš nalaze krvi jer je to pouzdanije od bilo kog kućnog testa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih ti savetovala da uradis test analizom krvi. Meni je kucni test bio negativan iako sam bila trudna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napraviv test utrovo , ispadna negativen. Denes mi e 37 den od ciklusot , a na kutijata pisuvase moze testot da se napravi 5 dena po rizicniot odnos. A pominaa 13 , se nadevam tocen e. No nemam uste menzis. :( Moze od stres mi docni , ako ne mi dojde do vtornik odam na ginekolog :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napraviv test utrovo , ispadna negativen. Denes mi e 37 den od ciklusot , a na kutijata pisuvase moze testot da se napravi 5 dena po rizicniot odnos. A pominaa 13 , se nadevam tocen e. No nemam uste menzis. :( Moze od stres mi docni , ako ne mi dojde do vtornik odam na ginekolog :(

Moguće i od stresa. A lepo si rešila, ako ne dođe meca za 4-5 dana, kod ginekologa i znaćeš šta je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.