Šta ako ?

odgovora

Objavljeno

Nadam se da sam pozvana na šampanj-party!

;) Super razmak u vremenu između dece!

Šta ako se posle carskog zatrudni za 9. meseci? Da li je opasno?

Nije opasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da sam pozvana na šampanj-party!

;) Super razmak u vremenu između dece!

Šta ako se posle carskog zatrudni za 9. meseci? Da li je opasno?

Naravno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije opasno.

Enav, ti si carica! Mislim da tvoj muž šizi od bebca :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda... biće zanimljiva sezona trešanja! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako odlucuje o svom zivotu.

JA necu nikoga kriviti ako se odluci za abortus, postoje razlozi kada sam Za to .

Ipak, pre nego sto se odluci zena da prekine trudnocu, ako nema zdravstvenih ili ogromnih razloga neka pogleda prvo sta se desava sa njihovom malenom decicom.

Poruka promjenjena od strane moderatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja komšinica je "slučajno" zatrudnela... ona ima velikih dvoje dece i devojčicu od tri godine... Razmišlja da skloni ali joj muž ne dozvoljava i ne da pare... i tako kroz priču da lekarom on joj predlaže opciju da iznese trudnoću do 4-5 meseca pa onda da je "očisti", da će on tražiti sklanjanje jer nešto nije u redu, na taj način ona neće platiti .... :blink: :blink: :blink: Ja sam još uvek u šoku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja komšinica je "slučajno" zatrudnela... ona ima velikih dvoje dece i devojčicu od tri godine... Razmišlja da skloni ali joj muž ne dozvoljava i ne da pare... i tako kroz priču da lekarom on joj predlaže opciju da iznese trudnoću do 4-5 meseca pa onda da je "očisti", da će on tražiti sklanjanje jer nešto nije u redu, na taj način ona neće platiti .... :blink: :blink: :blink: Ja sam još uvek u šoku...

:blink: ko je tu ludji,ona ili dr.? Srašno stvarno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: ko je tu ludji,ona ili dr.? Srašno stvarno

Zaista ne znam...nisam pričala sa njom već mi je moja baba to sinoć ispričala jer je ova njoj sve rekla.... :angry::blink: i zaista ne znam kako ću reagovati kad je vidim.... :angry:

Inače ona puši dve ipo kutije cigara dnevno i to one od 120 dinara... a nema 3000 din za abortus, već će da ubije bebu od 5 meseci :angry: :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaista ne znam...nisam pričala sa njom već mi je moja baba to sinoć ispričala jer je ova njoj sve rekla.... :angry::blink: i zaista ne znam kako ću reagovati kad je vidim.... :angry:

Inače ona puši dve ipo kutije cigara dnevno i to one od 120 dinara... a nema 3000 din za abortus, već će da ubije bebu od 5 meseci :angry: :angry: :angry:

E na ovakve stvari se ježim... I na stručnost takvog dr. i na jednu majku koja to može da uradi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kuku majko pa to je strasno ja sam ostala trudna nakon 10 god imala sam smrtni slucaj pila lekove i ni jednom mi nije palo na pamet da se ocistim jos samo mm radi ali bog skockao sve kockice moj sin ima pticijeg mleka i nasa najveca radost...

Ona ima bre 5 unučića koji su stariji od ove njene najmlađe devojčice...

za cigare ima a maki abortus je 10 000 pohvalila mi se prijateljica po 4 put to uradila za 2 god ja kazem njenom njm pa sta radis zena ce oboleti kaze ona nije on kriv e tad sam rekla vise nekomentarisem za cigare imaju ....strasno a neko se meci god da dodje do deteta

To mora da je cena za privatno... u državnoj mislim da nije toliko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mozda je zenu stid da radja kao nana...desilo se jednom pa ne zeli da se opet ponovi...ali je bolesno da ubija dijete od 5mjeseci...gdje ce joj dusa... :huh:

i moja mama je godinama zeljela dijete,al joj se nije dalo...njoj je sad 43 godine,i jos moze imati dijete,ali ona se sada cuva kako sam se ja udala...mnogi bi to sad osudjivali i gledali ispod oka da rodi djete a vec ima unuce...

primitivizam... :(

oni oboje imaju 42 godine... stim što je to njoj drugi brak a njemu prvi i ta mala im je zajedničko dete... a on hoće sina pa joj zato ne da da skloni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taj dr je ubica.Ja bi ga prijavila.Pa kad je lekar mogao biti covek.Da su imalo osecajni ne bi radili taj posao.

Njima je sve normalno i uobicajeno,bez duse i srca su.Pocinju da uce sa jednom mislju ,a zavrsavaju sa drugom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kuda ide ovaj svet kada doktor savetuje takvu idiotariju koja osim sto je nehumana jer tada je to vec formirano bice koje sve oseca i opasna po zivot majke. Nije dzaba smisljeno da se abortusi rade do 10 nedelje kada je to jos skup celija a ne beba. Btw, u drzavnoj u Bgd kosta 8000 sa lokalnom anestezijom u Zemunskoj bolnici a 12000 sa totalnom, u Visegradskoj i N. Frontu je po 15 000 sa totalnom anestezijom, a po privatnim klinikama je od 15 000 (klinika MB) u totalnoj do 42 000 (Jevremovic).

Sto se tice samog pitanja sta ako...ako je neko spreman da se opet baci u ninanje, pelene, grceve i ostalo, onda treba da rodi, i ako ima uslova za to. Ako nema uslove ili prosto ne zeli, na vreme abortus i zivi dalje srecno kao sto je i do tada ziveo, uz vodjenje racuna da se ne dovede opet u takvu situaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao mame! Ja sam pila yasmin kontracepcione pilule do pre 3-4dana, dok ih nisam izgubila. :Da planirala sam da posle ove kutije ne pijem vise. Danas sam dobila menstruaciju,ako je to uopste menst.ili mozda krvarim jer sam prestala da pijem na pola. :/ A imala sam i nezasticene odnose dva puta :) Zanima me da li neko ima slicna iskustva? Malo sam i zabrinuta :/ pozzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kuda ide ovaj svet kada doktor savetuje takvu idiotariju koja osim sto je nehumana jer tada je to vec formirano bice koje sve oseca i opasna po zivot majke. Nije dzaba smisljeno da se abortusi rade do 10 nedelje kada je to jos skup celija a ne beba. Btw, u drzavnoj u Bgd kosta 8000 sa lokalnom anestezijom u Zemunskoj bolnici a 12000 sa totalnom, u Visegradskoj i N. Frontu je po 15 000 sa totalnom anestezijom, a po privatnim klinikama je od 15 000 (klinika MB) u totalnoj do 42 000 (Jevremovic).

Sto se tice samog pitanja sta ako...ako je neko spreman da se opet baci u ninanje, pelene, grceve i ostalo, onda treba da rodi, i ako ima uslova za to. Ako nema uslove ili prosto ne zeli, na vreme abortus i zivi dalje srecno kao sto je i do tada ziveo, uz vodjenje racuna da se ne dovede opet u takvu situaciju.

Mm kaze da se greh ne rangira, ubistvo je i abortus u 5.nedelji, jer je to vec beba tj.fetus koji se razvija, a i onaj u 25.nedelji. A rade se abortusi tako kasno, i to oni lekari koji rade abortuse vole, jer je mnogo para, otprilike na svaku dodatnu nedelju posle 12.jos 100 evra. Za nijansu je rizicnije, ali nista posebno. To uglavnom budu ili maloletnice, ili vanbracna deca i sl.

Ja nisam protivnik abortusa, jer mislim da zena ima pravo da bira, ali bi morala i da misli na sebe tj.na kontracepciju...

Na Betaniji je cena oko 12000, sem ako mora abortus, a toliko je i privatno, do zakonskog roka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao mame! Ja sam pila yasmin kontracepcione pilule do pre 3-4dana, dok ih nisam izgubila. :Da planirala sam da posle ove kutije ne pijem vise. Danas sam dobila menstruaciju,ako je to uopste menst.ili mozda krvarim jer sam prestala da pijem na pola. :/ A imala sam i nezasticene odnose dva puta :) Zanima me da li neko ima slicna iskustva? Malo sam i zabrinuta :/ pozzzz

Da li zelis bebu ili...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam enav, verovatno je tvoj muz u pravu sto se toga tice, ali ja ne mogu da ne napravim razliku izmedju skupa celija i vec formiranog stvorenja cije pokrete osecas, koje poprima obrise ljudskog bica i zivi. A i verujem da neki razlog zasto je to dozvoljeno do 10 odnosno 12 nedelje postoji, inace bi se svuda radili i kasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

postoji mala razlika, a i mm kaze da je stresno kad moras da ubijes bebu, pa da je komadas da bi je izvadio na velikoj kiretazi. Zato samo neki to rade...Mislim na roditelje, dr je samo instrument tu, jer zene u zelji da se rese bebe svasta sebi rade, bodu se dole i sl, pa je onda to opasno po zivot, a ako je dozvoljen abortus, onda ta zena ipak posle moze da rodi jos. Ja bih legalizovala i te velike kiretaze, za pare. Kako bismo brzo napunili budzet, niste ni svesne, a zene bi to onda radile legalno u bezbednim uslovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li zelis bebu ili...?

Pa zelim :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa zelim :)))

Onda nema mesta za brigu. :)

Jesi radila test?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda nema mesta za brigu. :)

Jesi radila test?

Pa plasi me ako sam mozda ostala trudna,a krvarila sam jer sam ostavila pilule na pola kutije ili je mozda menstruacija, pojma nemam :S ...:( to je meni problem.

Nisam radila test. Do danas sam krvarila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Minna, iskreno, ne verujem da si trudna, dobila si menstruaciju jer si prestala da uzimas kontracepciju i to je to. Mozes da uzmes test za svaki slucaj, ali stvarno ne verujem da je tako moglo da se desi. Ako zelis bebu, sad ti je prestalo krvarenje pa u napad ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Minna, iskreno, ne verujem da si trudna, dobila si menstruaciju jer si prestala da uzimas kontracepciju i to je to. Mozes da uzmes test za svaki slucaj, ali stvarno ne verujem da je tako moglo da se desi. Ako zelis bebu, sad ti je prestalo krvarenje pa u napad ;)

Pa to i ja mislim isto!! :D hehehe ... U NAPAD!!! :D:o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm kaze da se greh ne rangira, ubistvo je i abortus u 5.nedelji, jer je to vec beba tj.fetus koji se razvija, a i onaj u 25.nedelji.

A da li kod nas dr moze da odbije da izvrsi abortus i da li tm odbija kad vec smatra da je greh? Ne moras na drugi deo pitanja da odgovoris ako mislis da je suvise licno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

postoji mala razlika, a i mm kaze da je stresno kad moras da ubijes bebu, pa da je komadas da bi je izvadio na velikoj kiretazi. Zato samo neki to rade...Mislim na roditelje, dr je samo instrument tu, jer zene u zelji da se rese bebe svasta sebi rade, bodu se dole i sl, pa je onda to opasno po zivot, a ako je dozvoljen abortus, onda ta zena ipak posle moze da rodi jos. Ja bih legalizovala i te velike kiretaze, za pare. Kako bismo brzo napunili budzet, niste ni svesne, a zene bi to onda radile legalno u bezbednim uslovima.

I to je tacno, zene svasta rade...moja mama ima drugaricu koja je babica i pricala joj je kako je neka seljancura dosla u 6 mesecu, krknula je sebi nekakvo vreteno jer joj je neka baba to rekla, pa su joj indukovali kao neki porodjaj ako se to moze tako nazvati...bilo kakva kiretaza je bolja i humanija od takvog postupanja...Mislim da je mnogo veci problem sto se kiretaza retko zavrsi kao jedna jedina u zivotu zene. Previse je zena koje to prosto gledaju kao vid kontracepcije i uopste ne vode racuna sta ce se desiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.