Šta ako ?

odgovora

Objavljeno

Zato sada jesi!!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Bogu!

To me je ucinilo najsrecnijom zenom na svetu, posle toliko suza!

I rado okrivljujem svog ginekologa jer je rekao da necu ostati trudna pre nego sto opet dobijem, uvek ga zzezam zbog toga. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali sam i naucila da kada ne budem zelela ostati trudna, najveca sigurnost je apstinencija :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali sam i naucila da kada ne budem zelela ostati trudna, najveca sigurnost je apstinencija :lol:

Apstinencija? Salis se? Ko jos moze da apstinira? Ja ne hihihi! :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa bas je to i problem, ja ne znam sta cu posle ???

Ne mogu tablete ako dojim, alergicna na kondome, a spirala.....ufff

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A prekinuti snosaj, na to nismo sposobni :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni kasni 4 dana...bas sam se zabrinula...koristili smo kondom...idem u apoteku po test...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni kasni 4 dana...bas sam se zabrinula...koristili smo kondom...idem u apoteku po test...

i šta bi?...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoc sam kupila test za prvu jutarnju mokracu i jutros sam se spremala psihicki da ga uradim a onda sam osetila neki cudan bol u stomaku i ponadala se da je to to i ono stvarno stigla tetka iz Crvenke. Brinula sam se bez razloga a ko ce ga znati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila.... posle citavih 7 dana... i dok nisam dobila bila sam se smirila kad sam pročitala iskustva o kojima ste ovde pisali, sada mi je u neku ruku i žao...ali ima vremena :lol:

Hvala svima koji su odgovorili na temu "šta ako"

veliiiiki pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je..... Ipak je sve ok. Drago mi je da vidim da se bolje osecas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je doktor posle porođaja više puta naglasio da mogu da ostanem trudna bez obzira što nemam menstruaciju i što dojim. To je ponavljao i naglasio da sačekam bar tri meseca do nove trudnoće, ako je želim naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neka koristila ou pilulu 72 sata posle, ne znam tacno kako se zove?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neka koristila ou pilulu 72 sata posle, ne znam tacno kako se zove?

Postinor. Ja sam je bila kupila, ali je nisam popila, a nije bilo ni razloga da je pijem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neka koristila ou pilulu 72 sata posle, ne znam tacno kako se zove?

Nisam je ni ja nikad probala. Ali kad sam se jednom zabrinula, pitala sam svoju doktorku da li da popijem - ona je rekla bolje nemoj, to je hormonska bomba u organizmu. Naravno, ako je velika nužnost, onda treba razmisliti, pogledati uputstvo, nuspojave, razmisliti i evenutalno popiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila.... posle citavih 7 dana... i dok nisam dobila bila sam se smirila kad sam pročitala iskustva o kojima ste ovde pisali, sada mi je u neku ruku i žao...ali ima vremena :lol:

Hvala svima koji su odgovorili na temu "šta ako"

veliiiiki pozdrav

Dobro je :):D:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja popih tu bombu jer sam se uplasila da nisam trudna...strah je cudo ali mislim da je bolje popiti tu tabletu nego uraditi abortus...u stvari najbolje je koristiti zastitu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo sam bila ja samo sam zaboravila da se prijavim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pre 3 meseca izgubila mleko i posle toga sam dobila jednom i to je to.Imali smo odnose,koristili smo kondom a ja ne dobijam...Malopre sam uradila test,bio je negativan.A posle porodjaja sam krvarila vise od 40 dana.Ne znam sto ne dobijam........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pre 3 meseca izgubila mleko i posle toga sam dobila jednom i to je to.Imali smo odnose,koristili smo kondom a ja ne dobijam...Malopre sam uradila test,bio je negativan.A posle porodjaja sam krvarila vise od 40 dana.Ne znam sto ne dobijam........

Ne brini se...hoce da kasni ako si imala neki stres ili ako si bila prehladjena...a mozda ti se ciklus jos nije normalizovao, tako je bilo i kod mene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pre 3 meseca izgubila mleko i posle toga sam dobila jednom i to je to.Imali smo odnose,koristili smo kondom a ja ne dobijam...Malopre sam uradila test,bio je negativan.A posle porodjaja sam krvarila vise od 40 dana.Ne znam sto ne dobijam........

mislim da to nije ništa neobično... samo ti se još uvek nije normalizovao ciklus... trebalo bi da se uskoro to sredi... meni je isto bilo nešto bezveze prva 2-3 meseca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila prvi put 3 meseca nakon porođaja i počela sam sa Logest pilulama pošto ne dojim. e onda sam zaboravila da ih uzmem 2 dana za redom pa čekam da prođu 3 ciklusa da bi opet mogla da ih koristim.

Mnogo se plašim neplanirane trudnoće i iskreno ne znam šta bi radila! tako se trudimo maksimalno da pazimo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smanjiti mogućnost od trudnoće je potpuno različito od zaštititi od trudnoće. Kako objasniti da žene uz dojenje dobiju menstruaciju neke posle 2 meseca, neke posle 4 meseca, neke posle godinu dana. A otprilike dve nedelje PRE prve menstruacije je ovulacija, odnosno mogućnost da zatrudniš, a i ne znaš. Posle prvog porođaja sam dobila menstruaciju posle godinu dana, a posle drugog porođaja, posle 7 meseci. Oba deteta dojena do godine.

zato kažem da neko kao lekar NE SME tako nešto da savetuje pacijentu, bez obzira koliko mala verovatnoća bila.

UPRAVO TAKO! DOBRO SI REKLA SASKA!!! pa oni prvi treba da nas savetuju da savseno postupamo,da nas opomenu,bez obzira koliko godina i iskustva imale!!! jer se oni nagledaju svakakvih gresaka u ,,losem procenjivanju``!

kao da nisu svesni da se NJIHOVE GRESKE SKUPO PLACAJU!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja popih tu bombu jer sam se uplasila da nisam trudna...strah je cudo ali mislim da je bolje popiti tu tabletu nego uraditi abortus...u stvari najbolje je koristiti zastitu...

znam devojku koja je tu ,,bombu`` kako je ti zoves,pila KA KONTRACEPCIJU!!!! ostade ziva i ima sincica od 2 god (hvala dragom bogu,deca ne moraju uvek da ispastaju jer su roditelji budale)...jeste da je na neki nacin ,,lakse`` sa tom tableticom,ali treba biti oprezan,ne sme se koristiti cesto..mozda je ova moja poznanica samo imala srece...ne znam...sa hormonima se ne treba igrati...ko zna sta je ceka u starosti. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

UPRAVO TAKO! DOBRO SI REKLA SASKA!!! pa oni prvi treba da nas savetuju da savseno postupamo,da nas opomenu,bez obzira koliko godina i iskustva imale!!! jer se oni nagledaju svakakvih gresaka u ,,losem procenjivanju``!

kao da nisu svesni da se NJIHOVE GRESKE SKUPO PLACAJU!

Baš tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.