Čorbe

odgovora

Objavljeno

ovo je nasa omiljena corbica, i jedina koju pravim bas po receptu:

GOLUBOVA CORBA

3l vode

1/2l kuvanog paradajza

2 sargarepe

3 persuna

2 paprike-silje

1 glavica luka

1 kasika soli

1 kasika vegete-moze i nesto manje

1 kasicica bibera

2 lista lovora.

kuvati 1h izvaditi povrce i izmiksati sve osim luka, luk baciti. napraviti zaprsku od 1kasike masti, 2 kasike brasna i malo paprike i kuvati 15 minuta. potom dodati

400g svinjskog i

400g juneceg mesa na kockice

kuvati dok se meso ne skuva.

corbica je izvrsna :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čorbicaq od brokolija:

Jedan mani brokoli /ja stavim pola,

Jedan krompir isečen na kockice, glavica luka, šargarepa na kockice iseckana, jedna kugla domaće vegete.

Ja posebno skuvam jedan batak i karabatak, i to procedim i isečem na kocke pa ubacim u čorbicu.

Kad je sve kuvano, zapržim sa kašikom brašna (razmutim u vodi) i posolim.

Svi je obožavamo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasa omiljena,inace vise volimo corbice bez mesa. Izdinstati luk sitno iseckan,sargarepu na kockice,krompir na kockice,paskanat na kockice,naliti vodom i kuvati. Pri kraju kuvanja naliti kuvanim paradajzom,ostaviti da baci kljuc i razbiti cela jaja.Naravano zacini po ukusu.

Volimo i ovaj potaz.

Izdinstati luk,sargarepu,krompir,brokoli naliti vodom i kuvati. Kada je kuvano,ali ne da se raskuva, odvojiti povrce,izblendirati i vratiti u corbicu. Ima odlicnu gustinu i bas je ukusno

Ovakve corbice su meni na meniju skoro svaki dan.Ukusne a brzo se spreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na kap ulja(ja koristim grožđano za kuvanje) 'baciti' minut-dva,nekoliko šargarepica isečenih na kockice,dodati 3-4-5- kašika palente,promešati i naliti vodom,u to dodati so,biber i kim,krčkati 15-20 min,na samom kraju dodati 1-2 razmućena jaja i seckan peršun....mmmm,jako ukusno...inače čorbe i supe su nam često na meniju :rolleyes:

Juče sam u sve ovo dodala narendanu tikvicu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iseckanu šargarepu staviti u šerpu,naliti hladnom vodom,nakon 10-tak min,dodati brokoli ili karfiol isceokan na cvetiće,začiniti po želji (bez vegete),pri kraju dodati razmućeno jaje ili samo ili sa pavlakom,seckan peršun i gotovo...kada sipam čorbe u tanjir uvek dodam po kašiku maslinovog ulja...kao i u svako 'kuvano' jelo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače,tek nedavno sam otkrila da kim svršeno ide uz sve čorbe od povrća :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iseckanu šargarepu staviti u šerpu,naliti hladnom vodom,nakon 10-tak min,dodati brokoli ili karfiol isceokan na cvetiće,začiniti po želji (bez vegete),pri kraju dodati razmućeno jaje ili samo ili sa pavlakom,seckan peršun i gotovo...kada sipam čorbe u tanjir uvek dodam po kašiku maslinovog ulja...kao i u svako 'kuvano' jelo ;)

Nisam kuvala sa karfiolom, al brokoli se smaže samo tako...

Stavljam moj domaći začin, al ne stavljam jaje ili pavlaku - jer malac neće tako da mi pojede. <_< Samo bistru....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na kap ulja(ja koristim grožđano za kuvanje) 'baciti' minut-dva,nekoliko šargarepica isečenih na kockice,dodati 3-4-5- kašika palente,promešati i naliti vodom,u to dodati so,biber i kim,krčkati 15-20 min,na samom kraju dodati 1-2 razmućena jaja i seckan peršun....mmmm,jako ukusno...inače čorbe i supe su nam često na meniju :rolleyes:

Juče sam u sve ovo dodala narendanu tikvicu ;)

Neobičan spoj ukusa... A koliko se vode onako "od oka" doda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi jedemo na kasiku jednom sedmicno i to nam je jako lose.Inace i ako spremim neku corbicu sa povrcem samo ja jedem. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neobičan spoj ukusa... A koliko se vode onako "od oka" doda?

ja uglavnom kuvam 'od oka',a vidš sam valjda 2 litre možda više....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sočivo...mmmm,danas sam ga kuvala,na primorju ga zovemo leća,odprilike pola kg nalijem hladnom vodom i ostavim samo da 'baci ključ',tu vodu prospem,a u drugu dodam sočivo,dosta seckanog crnog luka,so,biber...krčka se oko sat vremena,onda dodam šaku pirinča i glavicu seckanog belog luka..kada sklonim sa vatre stavim još dosta seckanog peršuna i gotovo...naravno pri serviranju u svaki tanjir dodam kaš.masl ulja.....a uz sve to jedemo prepržen hleb,iseckan na kockice ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja jela 'na kašiku' su često na trpezi i uglavnom počinju sa:na kap ulja ili masti (to mislim na baš malo,čisto da zamastim šerpu) počinju sa dinstanjem luka,kojeg posolim,dodam meso,junetinu,piletinu...to se dinsta polupoklopljeno neko vreme,posolim pobiberim i dodam đumbir,nekad svež,nekad u prahu...e na tu 'osnovu' dodajem povrće...danas je to prvo krompir isečen na kocke,pa nakon nekih pola sata dodam šargarepu (nekoliko komada)...kada se sve to lepo ukrčka (zaboravila sam da kažem da sam dodala vode dosta),dodajem celu glavicu belog luka,iseckanog....na samom kraju,po potrebi,dodam malo gustina umućenog u vodu ili brašna,brašno samo ako nemam gustin....pri serviranju stavim svakom u tanjr kaš.maslinovog ulja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja jela 'na kašiku' su često na trpezi i uglavnom počinju sa:na kap ulja ili masti (to mislim na baš malo,čisto da zamastim šerpu) počinju sa dinstanjem luka,kojeg posolim,dodam meso,junetinu,piletinu...to se dinsta polupoklopljeno neko vreme,posolim pobiberim i dodam đumbir,nekad svež,nekad u prahu...e na tu 'osnovu' dodajem povrće...danas je to prvo krompir isečen na kocke,pa nakon nekih pola sata dodam šargarepu (nekoliko komada)...kada se sve to lepo ukrčka (zaboravila sam da kažem da sam dodala vode dosta),dodajem celu glavicu belog luka,iseckanog....na samom kraju,po potrebi,dodam malo gustina umućenog u vodu ili brašna,brašno samo ako nemam gustin....pri serviranju stavim svakom u tanjr kaš.maslinovog ulja....

Isto kod mene. :) Kod mene na kašiku svako dan... Pa makar supa ako nije čorba.

Eto nam joj jedne zajedničke stvarčice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto kod mene. :) Kod mene na kašiku svako dan... Pa makar supa ako nije čorba.

Eto nam joj jedne zajedničke stvarčice :)

Jel moguće :o:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja jela 'na kašiku' su često na trpezi i uglavnom počinju sa:na kap ulja ili masti (to mislim na baš malo,čisto da zamastim šerpu) počinju sa dinstanjem luka,kojeg posolim,dodam meso,junetinu,piletinu...to se dinsta polupoklopljeno neko vreme,posolim pobiberim i dodam đumbir,nekad svež,nekad u prahu...e na tu 'osnovu' dodajem povrće...danas je to prvo krompir isečen na kocke,pa nakon nekih pola sata dodam šargarepu (nekoliko komada)...kada se sve to lepo ukrčka (zaboravila sam da kažem da sam dodala vode dosta),dodajem celu glavicu belog luka,iseckanog....na samom kraju,po potrebi,dodam malo gustina umućenog u vodu ili brašna,brašno samo ako nemam gustin....pri serviranju stavim svakom u tanjr kaš.maslinovog ulja....

zaboravih da dodam da uglavnom stavim i kuvani paradajz (ako imam,domaći),ili opet kada mu je vreme,iseckam na kockice svež paradajz,tako da se i to krčka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iseckanu šargarepu staviti u šerpu,naliti hladnom vodom,nakon 10-tak min,dodati brokoli ili karfiol isceokan na cvetiće,začiniti po želji (bez vegete),pri kraju dodati razmućeno jaje ili samo ili sa pavlakom,seckan peršun i gotovo...kada sipam čorbe u tanjir uvek dodam po kašiku maslinovog ulja...kao i u svako 'kuvano' jelo ;)

Evo pravila sam danas ovu tvoju po secanju corbu...samo sam ja stavila blitvu i tikvicu i sargarepu..i naravno nisam se obezbedila kimom i tim grozdjanim uljima :rolleyes:

Ali i kod mene su cesto kasikasta jela i uglavnom bez mesa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obavezno probajte ZELENU CORBU

Na malo ulja ubacite 1 sargarepu, 1 krompir, 1 crni luk (sve u komadu) cisto malo da procvrci a onda nalijte vodom. Kad je skoro kuvano dodate vezu blitve(bez korena na listovima) i onda pustite jos par minuta jer blitvi ne trba puno. Povadite sve iz corbe i izmiksirate pa vratite u tu vodu a dodate jos ako je potrebno. Morate dobro da promesate da bi se kasasto povrce lepo razmutilo. Pustite jos malo da prokuva, zacinite cime vam volja(ja stavljam zacin C), ubacite saku kukuruza a ako volite mozete i pavlaku da dodate. Grozno izgleda, zelena da zelenija ne moze biti ali je strasno ukusna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja volim corbice od povrca samo. Jednostavne, brze a ukusne i zdrave. Ne volim da zacinim corbu sa jajima, pavlakom i sl. Najradije je ili ostavim posnu (malo je zaljutim papricicom) ili dodam samo malo brasna i nekad ispasiram deo povrca da bude gusca.

Ne znam zasto ali stvarno ne volim kad mi neko meso ubije miris povrca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.