Čorbe

odgovora

Objavljeno

Drage forumašice/forumaši,

Pošto moj sedmični meni ima manjak ovih jela, slobodno pišite prijedloge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Recept moje mame

Luk, mrkva i juneće meso (pauflek) krčkaš dok meso ne počne da se raspada onda strpaš svo povrće što imaš u kući :D (malo više zelje, malo krompir, malo pirinča malo graška... ma šta god ti se zatekne a da ti se "prijede"), sve strpaš u lonac dok se ne skuva i to je to. Naravno dodaš so, peršun da bi "doterala" ukus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ČORBICA SA BROKOLIMA

Količine radim sve na otprilike :)

Jedan praziluk seckan na kolutiće izdinstati na malo masti/ulja/vode, dodati sitno seckane šampinjone, posoliti, kad se oni prodinstaju dodati seckanu šargarepu na kolutove i cvetove brokolija( može i stabljika da se isecka i ubaci), sve to dinstati još minut-dva te doliti vode po potrebi, otprilike 2/3 od visine povrća u šerpi. Kuvati na blagoj vatri još pola sata, pred kraj kuvanja umutiti malo brašna sa vodom i to dodati čorbici. Začiniti po želji ( so, vegeta, peršunov list...)

Ja volim da ubacim pavlake, ali i ne mora, ukusno je i jedno i drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KISELA ČORBICA

U šerpi dinstati sitno seckan crni luk dok ne omekša, dodati šargarepu, krompir i tikvice seckane na kockice i cvetiće karfiola, sve to zajedno dinstati još par minuta, zaliti vodom i skuvati do kraja. Začiniti po želji so, vegeta, sušeni peršunov list... Kad se skloni sa šporeta umutiti u činiji kašiku pavlake i jedno jaje, te ubaciti u čorbicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prepržiti pileće meso kratko na masnoći i naliti vodom. U vodu dodati seckano povrće po želji - šargarepu, krompir, grašak, karfiol i obavezno jedan očišćeni crni luk. Kada sve bude kuvano izbaciti crni luk, a meso odvojiti od kosti i iseckati ga na sitne komadiće i vratiti u čorbu. U čorbu ubaciti brašno pomešano sa vodom i alevu papriku (po želji) i pustiti da malo vri. Može se dodati i pavlaka i umućeno žumance - opet, po želji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čorba od vrganja

Skuvati crni luk, šargarepu, krompir. Kada je povrće kuvano, izblendovati ga i vratiti u vodu u kojoj je kuvanu. U drugom sudu propržiti brašno i naliti ga vodom. Dodati samlevene suve vrganje i izblendovano povrće i ostaviti da se kuva neko vreme. U početku mora da se meša i bude pored šporeta jer mnogo kipi. Kada je sve kuvano, u čorbu dodati umućeno žumance i pavlaku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iz djetinjstva...

Paradajz čorba sa razmućenim jajima...

Stavim kuhati pola šerpe vode, u to dodam prethodno ispečene na plotni kolutove luka...stavim i malo paprike ako imam, zalijem paradajz sosom, mala kašika šećera, podravka kocka, vegeta ili so...sve fino zahuva...dodam još vode...malo neke biljke tipa bosiljka...malo peršuna...

Jaja viljuškom izmutim u nekoj zdjelici i bacim u čorbu...kada se skuha dodam kašiku brašna razmućenu u vodi.

To je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Riblja na moj nacin:P A i Sasa Misic bi me isprozivao :lol: Elem,riba se vrlo brzo kuva,tako da ova corba moze da bude gotova i za 40 ak minuta...Prijatno....

Filete soma staviti da se kuvaju,zajedno sa njima ubaciti i vec proprzen luk,sargarepu,paskanat i vrlo malo celera.Pre nego sto se riba potpuno raspadne,dodati jos i kuvani paradajz,sitno seckani persun i soli ili vegete po ukusu,sad ce Phoenix da me ubije al sta cu kad volim vegetu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OT....ko je Saša Mitić? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PILECA CORBA:

Iseckas na sitne kockice crni luk,satgarepu,celer i dinstas na tihoj vatri,dodas sitne komade pileceg belog mesa,vegetu,persun(i sta volis od zacina) i pola kasicice brasna-dobro uprzis pa najijes vodu i pustis da se kueva 1h na tihoj vatri!! umutis jedno jaje i dodas mu malo sirceta pa sjedinis sa corbom-muti stalno da ti se jaje lepo umesa!ostavis na plotni jos 5min i gotovo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SUPICA OD OSLIĆA

U ključalu vodu sipati maslinovo ulje, vegetu i peršunov list, ubaciti cele osliće ( super je kad su manji komadi), i kuvati oko 10 minuta, kad je riba skuvana izvaditi na tanjir i rubu služiti kao glavno jelo uz prilog od kuvanog krompira i blitve.

U supu po želji mogu ići rezanci, tarana ili riža koja se pretnodno skuva. Brzo i jednostavno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PILETINA U TIKVICAMA

manje pile iseci i proprziti na masnoci, postepeno dodajuci luk secen ne rezance 100g, oljusten i isecen paradajz 200g, alevu papriku, so, vegetu(ko zeli), kasiku brasna.

Naliti vodom da ogrezne i kuvati na laganoj vatri. Dodati na kockica isecene tikvice 700g i kuvati jos pola sata. pobiberiti i posuti seckanim persunom.

p.s. ja skinem meso sa kostiju kad se skuva i nedrzim se gramaze, ko zeli moze da doda pavlaku prilikom serviranja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TELECA CORBA

Skuvati teletinu cele sargarepe i krompir, malo graska i malo kukuruza secerca. Kad je kuvano meso iseckati na sitno a krompir i sargarepu izgnjaviti viljuskom. Umutiti 1 ili 2 jaja dodati griz i sve to sipati u corbu koja ne treba da vri. Mesati dok ne provri.

Ovu najobicniju corbu moja mama sprema od uvek, a evo sad i ja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pileća ili goveđa čorba

Dobro izdinstati na malo ulja i uz dolivanje vode (oko pola sata) rendanu glavicu crnog luka, dve rendane šargarepe, jedan rendani koren peršuna, pola rendanog celera. Iseći meso na kockice i dinstati 10-15 min, sipati vodu, začiniti i kuvati dok meso ne omekša (pileće se naravno brže skuva), pred kraj sipati malo brašna da dobije na gustini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Riblja čorba

Izdinstati na malo ulja rendanu glavicu crnog luka i jednu rendanu šargarepu, po potrebi dolivati vodu, ribu iseći na komadiće (ja uglavnom koristim filete, koje nemaju kostiju, ali ako se koristi neka riba sa puno kostiju, onda se ona prvo skuva, pa odvoji od kostiju) zalije paradajz-sokom, začini i od ključanja se kuva još nekih 15 minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasa omiljena,inace vise volimo corbice bez mesa. Izdinstati luk sitno iseckan,sargarepu na kockice,krompir na kockice,paskanat na kockice,naliti vodom i kuvati. Pri kraju kuvanja naliti kuvanim paradajzom,ostaviti da baci kljuc i razbiti cela jaja.Naravano zacini po ukusu.

Volimo i ovaj potaz.

Izdinstati luk,sargarepu,krompir,brokoli naliti vodom i kuvati. Kada je kuvano,ali ne da se raskuva, odvojiti povrce,izblendirati i vratiti u corbicu. Ima odlicnu gustinu i bas je ukusno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja čorba je uglavnom sledeća:

Izdinstati praziluk, dodati seckanu mrkvu, celer, peršun, brokoli, karfiol, i u ostalom, sve što imam, naliti vodom, na kraju dodati seckani peršun, selen i celer i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čorba od oslića i lignji

Potrebno:

- 300 g lignji,

- 300 g oslića,

- 2 paradajza,

- malo ulja,

- 1 zelena paprika,

- 1 glavica crnog luka,

- čen belog luka,

- pola čaše vina,

- litar vode

Priprema:

Lignje oprati, očistiti i iseći. Na ulju propržiti crni luk, pa dodati beli luk. Zatim umešati lignje i isečenu papriku i paradajz; Preliti sa vinom i dinstati na najnižoj temperaturi oko 20 minuta.

Onda dodati opranog, očišćenog i iseckanog oslića, preliti sa vodom i kuvati još 15 minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obicno kada vise ni sama ne znam sta cu za rucak spremam ovu corbicu:

-piletina

-malo pirinca

-krompir na sitne kockice

-zelje

-zacini(sve i svasta)

-dodati po zelji raznog povrca

dinstati sargarepu i luk i dodati u corbicu

pri kraju kuvanja dodati malo domaceg mlevenog paradajza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CORBA OD KOPRIVA I PRAZILUKA

Materijal: 300 gr mladih kopriva, 2 struka praziluka, 3 kasike brašna, 2 kašike ulja, sok od većeg limuna, kašičicu aleve paprike i soli po ukusu.

Priprema: oprati koprive i staviti u vodu koja je provrela i kuvati 10 minuta, ocediti i sitno iseckati. Očišćen praziluk iseckati na kolutove i dodati koprivama zajedno sa paprikom, uljem i solju. Naliti vodu i kuvati. Kada praziluk omekša začiniti čorbu brašnom razmućenim hladnom vodom i kuvati 15 minuta. Skinuti sa vatre i umešati limunov sok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ČORBA SA PIRINČEM

- 1 l bistre goveđe ili pileće supe

- 150 g pirinča

- 2 jajeta

- 2 dl kisele pavlake

- 1 limun

- so, biber

- malo peršuna

Priprema:

U pola litre slane kipuće vode staviti dobro opran pirinač da se kuva. Da bi zrna pirinča ostala cela, u vodu nacedite sok od pola limuna i kuvajte dvadesetak minuta, a zatim ga procedite. U ovako pripremljen pirinač nalijte vrelu bistru supu uz konstantno mešanje.

Na kraju u posudi umutite kiselu pavlaku, jedno celo jaje i jedno žumance i masu dodajte skuvanom pirinču. Čorbicu pobiberite po želji i ukrasite svežim seckanim peršunom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Supica od šampinjona

Izdinstati malo praziluka seckanog na kolutove, dodati šampinjone sečene na tanje listiće i šargarepu sečenu na tanje kolutove, kad se sve to izdinsta zaliti vodom i kuvati još desetak minuta. Pred kraj začiniti po želji ( ja stavljam vegetu, biber i sušeni peršun) i dodati kuvani pirinač/knedlice/rezance po želji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja cu sada ovo pokusati da napravim i samo bih jos dodala knedlice(mislim da su od mna mame...nesto tipa jaje,griz i muc muc... :lol: )

kako ti se svidja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pravo je fina i ukusna...i odlicna je sa knedlicama... :rolleyes:

bas mi je drago. A famozne knedle necu pominjati :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.