Krvne grupe bračnih partnera

odgovora

Objavljeno

Ja iz ličnog iskustva kažem da dete ne mora da ima krvnu grupu roditelja...

Pa koju ce onda da ima? Moze nultu i koju jos?

NSanja, odlican vic! :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja iz ličnog iskustva kažem da dete ne mora da ima krvnu grupu roditelja...

Ma, presla si se garant. Od dva B roditelja ti nikako ne mozes biti AB. Nas su na fakultetu tako ucili. A dobar sam student bila ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, presla si se garant. Od dva B roditelja ti nikako ne mozes biti AB. Nas su na fakultetu tako ucili. A dobar sam student bila ;)

I ja se slazem, to je genetika, od roditelja koji se B krvna grupa dete moze da bude samo B ili O!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...

:unsure: :unsure:

Kako je to kod tebe sa krvnim grupama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prosto ne želim da ulazim u diskusiju o krvnim grupama, ne na ovoj temi, koja i nije za to...ako npr. majka ima A, a otac B da li je ok da dete ima 0...i ako jeste...jasno je da dete nema krvnu grupu roditelja...to je bila poenta mog neslaganja kod izjave da dete mora da ima krvnu grupu jednog od roditelja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krvna grupa bebe?

Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Potrebno je znati da svaka krvna grupa u sebi nosi dva genotipa, od mogućih tri (A, B ili 0), ali se samo jedan od svakog roditelja prenosi na dete. Roditelj koji ima krvnu grupu A, može u sebi nositi genotip AA ili A0, i bebi preneti A ili 0 gen. Roditelj koji ima krvnu grupu B, u sebi može nositi genotip BB ili B0, i na bebu preneti gen B ili 0. Roditelj koji ima krvnu grupu AB, u sebi nosi genotip AB, što znači da na bebu može preneti A ili B gen. Dok roditelj koji ima krvnu grupu 0, u sebi nosi genotip 00 (koji ne sadrži ni jedan antigen), i na bebu može preneti samo 0 gen. Krvna grupa bebe, nastaje kombinacijom po jednog od gena roditelja.

Krvna grupa roditelja/ Moguća krvna grupa bebe

A i A - A, 0

A i B - A, B, AB, 0

A i AB - A, B, AB

A i 0 - A, 0

B i B - B, 0

B i AB - A, B, AB

B i 0 - B,0

AB i AB - A, B, AB

AB i 0 - A, B

0 i 0 - 0

Treba znati da se u retkim slučajevima dešava da beba nema krvnu grupu koja je moguća kombinacijom gena roditelja, jer ne postoji dominantan gen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka čast NSanja na lepom objašnjenju,

nisam ranije razmišljala o tome, ali pre par godina od mog kolege drugo dete je trebalo da ide na operaciju, naravno da su radili krvnu grupu ispalo da je O, kolega B, a njegova supruga A, bilo malo mučno, al se ispostavilo da je dete njegovo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja i suprug smo B pozitivna,a trudna sam dva meseca,nije li to nista lose

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja i suprug smo B pozitivna,a trudna sam dva meseca,nije li to nista lose

Ne, uživaj u trudnoći :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suprug i ja smo ista krvna grupa,on je O+ a ja 0-,prilikom prve trudnoce sve je bilo super nikakvih komplikacija nista.Andjeo se rodio pre skoro 7 godina i odmah u bolnici su mu tvrdili krvnu grupu,bila je ista kao mom muzu,znaci naslednik tatin.Posle 2.5 goi porodila sam se po drugi put sa mojom princezom i ona je nasledila moju krvnu grupu.Da napomenem i to da sam dan posle prvog porodjaja primila injekciju da bi sa drugom bebom bilo sve u redu jer su me pitali planiram li da radjam jos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suprug i ja smo ista krvna grupa,on je O+ a ja 0-,prilikom prve trudnoce sve je bilo super nikakvih komplikacija nista.Andjeo se rodio pre skoro 7 godina i odmah u bolnici su mu tvrdili krvnu grupu,bila je ista kao mom muzu,znaci naslednik tatin.Posle 2.5 goi porodila sam se po drugi put sa mojom princezom i ona je nasledila moju krvnu grupu.Da napomenem i to da sam dan posle prvog porodjaja primila injekciju da bi sa drugom bebom bilo sve u redu jer su me pitali planiram li da radjam jos.

Ma da, to je bio problem u praistoriji, kad je mama rh - a tata rh +, a sad se to resava rutinski inekcijom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mama je A- ,a tata A+. Pre mene je imala 2 pobačaja, i iz trećeg puta su dobili mene sa A+ krvnom grupom: odmah su mi odredili krvnu grupu i mama je primila inekciju. Ista procedura beše i sa mojim bratom. Kad sam išla da određujem (zvanično) krvnu grupu(u 9.mesecu) teta koja bocka me je napala da sam kasno došla,ali sam joj rekla da imam kartončić od rođenja sa krvnom grupom,a ona em je odmah pitala- Mama ti je - rh faktor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mama je A- ,a tata A+. Pre mene je imala 2 pobačaja, i iz trećeg puta su dobili mene sa A+ krvnom grupom: odmah su mi odredili krvnu grupu i mama je primila inekciju. Ista procedura beše i sa mojim bratom. Kad sam išla da određujem (zvanično) krvnu grupu(u 9.mesecu) teta koja bocka me je napala da sam kasno došla,ali sam joj rekla da imam kartončić od rođenja sa krvnom grupom,a ona em je odmah pitala- Mama ti je - rh faktor?

Kakve veze ima Rh faktor tvojih roditelja sa tvojom trudnoćom? Koji je Rh faktor tvoj muž?

Možda je teta bila u pravu što se dolaska tiče. Ukoliko je negativanRh faktor tvog muža, a tvoj pozitivan, trbalo je da kontrolišeš At mesečno. U prvoj trudnoći ne bi trebalo da rastu, ali se u svakom slučaju kontrolišu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakve veze ima Rh faktor tvojih roditelja sa tvojom trudnoćom? Koji je Rh faktor tvoj muž?

Možda je teta bila u pravu što se dolaska tiče. Ukoliko je negativanRh faktor tvog muža, a tvoj pozitivan, trbalo je da kontrolišeš At mesečno. U prvoj trudnoći ne bi trebalo da rastu, ali se u svakom slučaju kontrolišu.

Odn. ako je obrnuta situacija, ona -, partner +.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odn. ako je obrnuta situacija, ona -, partner +.

Da. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja krvna grupa je A+ mog muza je O- sada u trecem mesecu sam izgubila bebu ja mislim da se nase krvne grupe slazu sta vi mislite o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maleni andjeo, mislim da to nema veze, ja sam AB- a mm 0+, pa je hvala Bogu sve u redu.

Maleni_andjeo voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja mislim da to nema veze...ja sam A-,a mm 0+....

imam troje decice....

Maleni_andjeo voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maleni andjeo, mislim da to nema veze, ja sam AB- a mm 0+, pa je hvala Bogu sve u redu.

Kod vas kao i kod nas slucaj :D . A moja smizla Bneg.

BlueFairy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.