Urodjena katarakta

odgovora

Objavljeno

Winter, divno! Bitno da je doktor zadovoljan i da je operacija prosla uredno.

Kako je bebac danas? Jel ste skinuli flastere?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Winter, divno! Bitno da je doktor zadovoljan i da je operacija prosla uredno.

Kako je bebac danas? Jel ste skinuli flastere?

Danas je bolje, na momente prica, smeje se. I dalje cesto, po kratko, spava i nesto slabije jede. Jako burno reaguje na kapi, ali sta da se radi kad moram da mu ih ukapavam na svaka dva sata. Jutros su mu tuferi skinuti, ali jos uvek cesto zatvara oci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bogu hvala da je sada sve iza vas,mnogo mi je drago da je sve proslo u najboljem redu.....sada uzivajte i mazuljajte se :rolleyes: ,polako ce sve doci na svoje....puno pozdrava od velikih drugara ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bogu hvala da je sada sve iza vas,mnogo mi je drago da je sve proslo u najboljem redu.....sada uzivajte i mazuljajte se :rolleyes: ,polako ce sve doci na svoje....puno pozdrava od velikih drugara ;)

Hvala, draga Mia :) Da, konacno docekasmo da je iza nas sve to, sad se ucimo da gledamo :D kao da imamo tri meseca, ali nema veze, bitno je da je on dobro, a s ozbirom koliko je napredan u svemu ostalom, nadoknadice on to sve :P

Pozdravljamo vas i saljemo vam :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Winter...divna vest...srećna sam zbog mališe i želim vam sve najlepše! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Winter draga mnogo sam srecna zbog vas :wub: uzivajte ljubi malisu :*

Hvala, Milice. Podrska svih vas mnogo mi je znacila i davala dodatnu snagu da sve izguram. Cmoka za vas!

Winter...divna vest...srećna sam zbog mališe i želim vam sve najlepše! :)

Hvala i tebi, Neuhvatljiva! :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divna vest Winter :) Ljubi dečaka, veliki hug i ljubac za tebe :):wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divna vest Winter :) Ljubi dečaka, veliki hug i ljubac za tebe :):wub:

Hvala, mila! Ljubac i za vas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se svima javim i prenesem novosti-operacija je uspesno zavrsena, sve je proteklo u najboljem redu, ociscena je cela ocna osovina da ne bi doslo do sekundarne katarakte. Beban je nosio zastitne tufere na ocima 24 sata, ceo dan je bio pospan i vrlo je slabo jeo, ali je to normalno posle opste anestezije. Apsolutno se nista ne vidi, kao da nije operisan, vid ce mu se postepeno razvijati, na pregledima ce se pratiti i utvrdjivati da li ce i kad nositi naocari. Profesor Rozsival, koji ga je operisao, izuzetan je covek, smiren i vrlo predusretljiv. Sve nam je objasnio i dao savete sta i kako da radimo. Mesec dana treba da ukapavamo kapi, dve vrste, s tim da se kolicina smanjuje na svakih nedelju dana. Prva kontrola je za nedelju dana, potom idemo na mesec, dva, sest meseci i potom godinu dana. Posle toga se ide jednom godisnje.

Neverovatan je broj dece koji je tog dana bio na operaciji, sto zbog katarakte sto iz nekog drugog razloga. Upoznala sam bracni par cija petomesecna cerkica ima takodje kataraktu. Oni su ranije bili u Pasterovoj, u BG-u, strasno su razocarani i sokirani nestrucnoscu lekara. Jedna doktorka, na njegovo pitanje da li oni kataraktu operisu na potpuni isti nacin kao 1975. godine, bez pardona mu je dala potvrdan odgovor i jos postavila pitanje, u fazonu, a sta se to kod katarkte promenilo pa da oni menjaju nacin hirurgije, zamislite to!!! Istog momenta su odustali od drzavnih klinika i dosli u Sveti vid. Usput smo culi jos gomilu prica kako su u drzavnim bolnicama bukvalno svojom nestrucnoscu oslepeli ko zna koliko ljudi i dece. Zato je juce u Svetom vidu bila operacija za operacijom, ljudi su se samo smenjivali. S druge strane, to je jako strasno jer ako nemas para da platis, mozes da se slikas.

Eto, moja je nocna mora konacno zavrsila, osmeh na licu je ponovo tu :)

Divno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, mila! Ljubac i za vas!

Ja sam mama one petomesecne bebe Danice Vide, koja sada vec ima sest meseci. Operisana je prije cetiri dana i dobro je. Bas mi je drago sto vidim da ste i vi ok. Otprilike slicna iskustva sa sv.vidom. Sada se cuvamo da ne trljamo okice, stavljamo kapi i za dva dana idemo na kontrolu. A,dva mjeseca poslije operacije je skidanje koncica isto pod nekom blazom anestezijom :( . Ali spremni smo i za to.

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mama one petomesecne bebe Danice Vide, koja sada vec ima sest meseci. Operisana je prije cetiri dana i dobro je. Bas mi je drago sto vidim da ste i vi ok. Otprilike slicna iskustva sa sv.vidom. Sada se cuvamo da ne trljamo okice, stavljamo kapi i za dva dana idemo na kontrolu. A,dva mjeseca poslije operacije je skidanje koncica isto pod nekom blazom anestezijom :( . Ali spremni smo i za to.

Pozdrav!

Bas mi je drago, pitala sam se kako ste vi :) nisam ni znala da cemo se ovde naci :) Mi sad u ponedeljak idemo na drugu kontrolu, a posle, najverovatnije 3.3., pod anesteziju. Ukapavamo kapi do subote i konacno smo gotovi, jeeeeeeeeej :D

Pozdravljamo vas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se mi opet javimo. Bili smo na dvomesecnoj kontroli, u opstoj, inhalacionoj anesteziji. Nemanji nisu izvadjeni koncici, sve je dobro, nema priraslica, cisto je. Roznjaca, duzica oka, ocno dno, sve je zdravo i cisto. On, kao da je tek rodjena beba, svakim danom uci da gleda. Svetlo i igracke lepo prati, nas letimicno pogleda, ali jos uvek nas ne fokusira. Profesor je rekao da ce se to sve postici vezbicama, a mi svakodnevno neumorno vezbamo.

Pozdrav svima!

Draganaaa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se mi opet javimo. Bili smo na dvomesecnoj kontroli, u opstoj, inhalacionoj anesteziji. Nemanji nisu izvadjeni koncici, sve je dobro, nema priraslica, cisto je. Roznjaca, duzica oka, ocno dno, sve je zdravo i cisto. On, kao da je tek rodjena beba, svakim danom uci da gleda. Svetlo i igracke lepo prati, nas letimicno pogleda, ali jos uvek nas ne fokusira. Profesor je rekao da ce se to sve postici vezbicama, a mi svakodnevno neumorno vezbamo.

Pozdrav svima!

Odlicno Winter! Samo napred..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav. Vidim da je bilo davno, ukoliko ste i dalje aktivni, značilo bi mi da se javite, molim vas. Mi smo neki dan saznali da beba ima urodjenu kataraktu. Ostavicu kontakt telefon 0644990780

Hvala unapred 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.