Febrilne konvulzije iliti u narodu poznato kao fras

odgovora

Objavljeno

Tad kad je imao fras,primljeni u bolnicu,ispitivano zasto je doslo do temp,nasli mu eserihiju grlu,jos je samo taj dan imao temp,i pratili ga jos nekoliko dana.Tamo su mi rekli cim primetim temp 37,8 da dajem diazepam i skidam temp.Bili smo kod neuropedijatra,obican pregled,reflekse mu proveravala i to kao ok.5 avgusta imamo zakazan eeg u spavanju,jos kao plus da odradimo uz glave,i oftamologa kao kontrole,al njih ne mogu da zakazem nikako.

Tad kad je bilo skoro 10 dana temp oscilirala,bilo je dana kad je imao 37,7 a i do 39,kao lecili ga ako nisu mogli ni da se dogovore sta mu je.na kraju je dobio kao terapiju za pocetak upale pluca,mada ni to nije sigurno,tada sam izludela,samo ga setaju,niju mu nista,temp se javlja vraca,komentar dr na rengen je mozda se sekret tu nasao tako a mozda je pocetak upale.

Mi smo imali npr dve situacije,bio virozan,vracali se iz ambulante,pipnem ga u kolima nije delovao vruc,dok smo usli u kucu i izmerim mu temp,10 min ukupno,temp 38,8.Bio je pod diazepamom.Druga je bila,dala mu diazepam i sirup,(rekli mi da mu dajem na 6 sati imao temp ili ne)on kao raspolozen,dopuzao do tate,podigao se uz njegove noge i samo primetila kako se uozbiljio i kao se stojeci trese,uzimam ga i odnosim u sobu,ruke i noge ledene,usta poplavela,on cudan,uspanicila se,pojacala pec,trajalo je min,dva i odjednom celo vrelo.I onda sam se pitala da nije bio pod diazepamom dal bi bio to jos jedan fras.Inace,preporuka neuropedijatra je u slucaju febrilnosti diazepam na 12 sati.I ja sam samo u panici da necu na vreme primetiti temp.taj nagli skok.

Kako uspevate da ispratite npr 38,2 3,4 ?

Natasa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cula sam da je genetski i uvek sam se bojala toga,posebno za cerku,ona je uvek bila nekako slabasna,al eto proslo 6 god i opustila sam se taman malo.Tu noc mi palo na pamet,al sam naterala sebe da skrenem misli i kao sve ok.Zaspali,dal bi bilo drugacije da nismo?I to mi u glavi,ta cifra,kad je napad prestao,min trajao otisli na hitnu ,tamo nikog,muz ugledao neki br na vratima i zvali,dr kaze da krenemo u bolnicu,tamo kad smo stigli izmerili mu temp 38,8.dal postoji mogucnost da se u medjuvremenu on ohladio,temp malo spala?Imala sam osecaj kao da mi dr ne veruje,preprical 3 puta kako je bilo,a i znala sam otprilike kako fras izgleda.

I rekla sam vec,od tada virus za virusom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Natasa, kad obavite pregled petog javi šta vam je dr rekao.

Natasa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Perse, drago mi je da ste dobro.

 

A do kog uzrasta mogu da im se dese fk?

Mom dečaku drugi put sa 4,5 godine, kažu kod dečaka, nije problem do 5 - 6. 

Posle toga EEG, i hvala Bogu, za sada je dobar.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.