Dojenje nakon carskog reza

odgovora

Objavljeno

Mene samo zanima da li porodilja ima pravo da doji bebu odmah nakon porodjaja ako je sposobna,ako ja znam da imam pravo lako cu se ja izboriti.

Ne zelim opet da mi detetov prvi obrok bude AD formula i da umesto mog dragocenog kolostruma koje bacam, jede AD formulu!!!!!!

Meni su bebu doneli treci dan uvece, a jako bih volela ako bude i druge trudnoce da to bude odmah..Ne verujem da je moguce, eni je mleko krenulo bas treceg dana... NE ZELIM DA MI SE DETE HRANI FLASICOM I VESTACKIM MLEKOM...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kolostruma imam jos u trudnoci,a da bi krenulo mleko ja taj kolostrum moram da izmuzem i bacim,umesto da beba ruca.

U svakom slucaju hvala,mozda ste za ovih prvih 24 sata u pravu,mada ne verujem citavih 7 dana mene su kljukali u venu,pa po dve u jednu stranu ,dve u drugu i tako ujutru i uvece.

Mesec dana posle porodjaja bili su mi modri guzovi!!!!!

Izvinite zene,negde moram da se izjadam ,sad mi lakse!!!!

Bojim se sta me opet ceka,nisam psihicki spremna opet to da podnesem. :(

U potpunosti te razumem... Prosle smo kroz koliko vidim slicnu situaciju... :( Ja sam to bas tesko podnela i kao i sto kazes i danas zaplacem kad se setim...

Ukoliko se desi dr.trudnoca, definitivno trazim da mi bebu donesu sto je ranije moguce na podoj a ako ne budu pristali....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene samo zanima da li porodilja ima pravo da doji bebu odmah nakon porodjaja ako je sposobna,ako ja znam da imam pravo lako cu se ja izboriti.

Ne zelim opet da mi detetov prvi obrok bude AD formula i da umesto mog dragocenog kolostruma koje bacam, jede AD formulu!!!!!!

Draga i da imaš pravo u ovoj našoj bolnici nećeš imati... Verovatno će ti reći da nisi sposobna da dojiš ili tako nešto... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tu bolnicu treba prijaviti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ti je za utehu i nama koje smo se porodile prirodnim putem su donosili bebe koje su dohranjivali i pored nas koje smo mogle da ih dojimo...

U pravu si,vise im fali ljudskosti od bilo cega,milion puta sam pitala sestre zaduzene za laktaciju dal mi se pale grudi ili ne,samo bi konstatovale da ce uskoro poceti i otisle...

Meni se upravo ovo desilo. Porodila sam se carskim rezom, a kada su mi prvi put doneli bebu na podoj, beba je bila sita i pljuckala je vestacko mleko. I svaki sledeci put je beban bio sit, ili je lickao, ili samo spavao, ali jako malo je sisao, a ja sam imala od prvog dana 2dl mleka po podoju. Moje vreme u porodilistu se svodilo na drzanje bebe koja spava u mom narucju jer se najela pre nego sto su mi ga doneli na podoj, i vreme izmedju podoja kada sam cedila mleko. Kada sam dosla kuci, greskom lekara koji mi nije izvadio konac dobila sam upalu trbusnog zida, i kazu od temperature, izgubila mleko. Posle sam uspela da ga povratim, ali jadno i bedno, nedovoljno za dva-tri obroka :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.