Dojenje nakon carskog reza

odgovora

Objavljeno

Svima da dobro poznato da kod zena koje se porode carski duze traje potpuno uspostavljanje laktacije.

Porodila sam se na carsi rez.Bebu sam videla tek drugi dan nakon porodjaja,prvi put sam mogla da je dodirnen i osetim tek treci dan. :(

Dok sam lezala na intezivnoj,kroz otvorena vrata sobe gledala sam tek porodjene majke (prirodnim putem),sa svojim bebicama u narucju.Na srecu njihovim bebicama je prvi obrok bio bas majcino mleko.

A ja,.....pune grudi mleka,tacnije kolostruma koji je od neprocenjive vaznosti za tek rodjene bebe,lezim zakovana za krevet i ne mogu da mrdnem ni malim noznim prstom.

Molila sam babice da mi donesu bebu i stave na grudi da doji,ali NE,nailazila sam na odgovore:"jos nisi u stanju da dojis bebu".Ali su znale da mi kazu da se izmuzam da se nebi upalile dojke.Da se izmuzam i prosipam ono sto je dragoceno za moje dete??A ono za to vreme da jede vestacku prihranu?????

Nazalost,nasoj medicini ne fale toliko savremeni aparati i strucan kadar,koliko im fali LJUDSKOSTI i bar malo ljubavi prema svom poslu.

Ipak,pa makar i na ovakav nacin najvaznije je da smo mi svi zivi i zdravi...

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ti je za utehu i nama koje smo se porodile prirodnim putem su donosili bebe koje su dohranjivali i pored nas koje smo mogle da ih dojimo...

U pravu si,vise im fali ljudskosti od bilo cega,milion puta sam pitala sestre zaduzene za laktaciju dal mi se pale grudi ili ne,samo bi konstatovale da ce uskoro poceti i otisle...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danka.e

skroz si upravu,vecina doktora i babica ne zanimas ti(ili ja,ili bilo ko) jer si tu par dana ,a onda idi kuci pa radi sta hoces,vec ih zanima kako da posao odrade sto lakse i kako da ti izreklamiraju neko ad mleko i ubede te da ga koristis!!!!!

Ja sam imala puno srece jer sam imala ginekologa koga je jako zanimalo da mi pokaze i da me nauci kako da dojim........meni je mleko pocelo da curka jos u 6 mesecu trudnoce-valjda zbog podivljalih hormona!!!moj ginekolog je to znao i odmah posle poroddjaja dok me je usivao mi je dao decu na dojenje!!! dobila sam epidural pa sam bila svesna,ali se sada toga slabo secam! zatim je terao babice da mi klince dovode svaki put kada zaplacu kako bi jeli!!! babice su me gledale belo i jedna me je cak pitala kako mi nije zao dece koju mucim i sebe sto nespavam nego njih dojim,a mleka mozda nemam ni dovoljno!!!!sve u svemu da nisam imala takvog ginekologa 100% bi me u porodilistu ubedili da nema sanse da dojim 2 dece i da to ni nepokusavam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ranije je bilo normalno da zene doje blizance,niko nije ni razmisljao o tome dal ce imati mleka ili ne,a sad sam imala priliku da sretnem dve mame koje nisu ni pokusale, vec odma krenule sa prehranom,to je bilo bas po porodjaju,tad nisam ni imala pojmakako dojenje funkcionise pa nisam znala nista da im odgovorim...U pravu si da je veliki problem u njima,ali u fabrikama ad mleka,pa kako bi oni radili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala puno srece jer sam imala ginekologa koga je jako zanimalo da mi pokaze i da me nauci kako da dojim........meni je mleko pocelo da curka jos u 6 mesecu trudnoce-valjda zbog podivljalih hormona!!!moj ginekolog je to znao i odmah posle poroddjaja dok me je usivao mi je dao decu na dojenje!!! dobila sam epidural pa sam bila svesna,ali se sada toga slabo secam! zatim je terao babice da mi klince dovode svaki put kada zaplacu kako bi jeli!!!

Ovo je stvarno divno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ranije je bilo normalno da zene doje blizance,niko nije ni razmisljao o tome dal ce imati mleka ili ne,a sad sam imala priliku da sretnem dve mame koje nisu ni pokusale, vec odma krenule sa prehranom,to je bilo bas po porodjaju,tad nisam ni imala pojmakako dojenje funkcionise pa nisam znala nista da im odgovorim...U pravu si da je veliki problem u njima,ali u fabrikama ad mleka,pa kako bi oni radili...

tacno tako...naplase te da neces imati mleka,da to nije dobro jer se deca muce i budu gladna,i 100 drugih gluposti! e sad,meni su oni prva deca i nisam pre toga nikad razmisljala o tome kako se doje 2 bebe pa sam donekle i poverovala.A onda kad napustas bolnicu dobijes i jednu malu kutiju ad mleka,kao poklon od sponzora i to ti je,navuku te kao mladog majmuna.opet kazem sva sreca je sto mi je ginekolog odmah rekao samo doji i nemoj da se bojis nicega-i na kraju se ispostavilo da sam u prvih mesec dana imala toliko mleka da sam i trece mogla da prehranim bez problema!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame kakva su vasa iskustva?

Kada ste prvi put nadojili bebu posle carskog reza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame kakva su vasa iskustva?

Kada ste prvi put nadojili bebu posle carskog reza?

Mislim da sam negdje vec pisala o tome...Prvi podoj je bio posle 8h od rodjenja,ali veoma malo,vise je to bilo upoznavanje Nikolasa i mene!Laktacija mi se uspostavila tek posle 48h!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put nakon carskog sam dojila tek posle mesec dana , dete mi bilo U Beogradu .. A drugi put odma posle sat vremena mi doneli bebu , i odma mi je stavili na grudi ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bebu prvi put posle carskog videla cim sam se probudila iz anestezije, oko 15h. Kasnije su mi ga opet doneli istog tog dana oko 20h. Stalno su mi ga stavljali na grudi. Kao sto kaze tigrica, vise je bilo kao upoznavanje. Laktacija mi se uspostavila posle 48h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čim su ga doneli da ga vidim (prvo dete), posle nekoliko sati - i to je više bilo upoznavanje, i prihvatanje sike... A on ko da ne doji prvi put... :)

:rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta je sa Zemuncima na ovim temama?Hoce li dolaziti ili ne?

Mene zanima da li zena nakon carskog reza po zakonu ima pravo da joj donose bebu za svaki podoj,da je doji.Da li ima zakonski pravo da zahteva da doji bebu uz pomoc babice?

Da li imate neki sajt na kome mogu da se informisem o pravima porodilja-dojilja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta je sa Zemuncima na ovim temama?Hoce li dolaziti ili ne?

Mene zanima da li zena nakon carskog reza po zakonu ima pravo da joj donose bebu za svaki podoj,da je doji.Da li ima zakonski pravo da zahteva da doji bebu uz pomoc babice?

Da li imate neki sajt na kome mogu da se informisem o pravima porodilja-dojilja?

Mojoj jetrvi su dan nakon CR počeli donositi bebanu na podoje na svaka 3h...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj jetrvi su dan nakon CR počeli donositi bebanu na podoje na svaka 3h...

Mene samo zanima da li porodilja ima pravo da doji bebu odmah nakon porodjaja ako je sposobna,ako ja znam da imam pravo lako cu se ja izboriti.

Ne zelim opet da mi detetov prvi obrok bude AD formula i da umesto mog dragocenog kolostruma koje bacam, jede AD formulu!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada cu da lupim, ali mislim da oni posle cr 24h ne daju bebe na podoj zbog anestezije, a i obično se tek drugog - trećeg dana od cr uspostavi laktacija.

Meni su posle 24h doneli bebu i tada sam ga stavila na grudi ali nisam imala ni kap mleka. I to je bilo to za taj dan. I tek drugi dan su poceli da mi ga donose na 3h, s tim da sam je meni tek sledeci dan krenulo po malo mleka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene samo zanima da li porodilja ima pravo da doji bebu odmah nakon porodjaja ako je sposobna,ako ja znam da imam pravo lako cu se ja izboriti.

Ne zelim opet da mi detetov prvi obrok bude AD formula i da umesto mog dragocenog kolostruma koje bacam, jede AD formulu!!!!!!

Mislim da prvih par sati ne donose bebu i zbog anestezije i zbog lekova, a da nakon 24h počinju sa donošenjem... u principu porodiljama koje imaju cr mleko malo kasnije nadođe tako da svakako u tih prvih par sati nema potrebe da donose bebu.... ovo je neki moj zaključak iz tuđih iskustava, ja nisam imala dodira sa tim... Nadam se da će ti neka iskusnija mama reći sve šta i kako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene samo zanima da li porodilja ima pravo da doji bebu odmah nakon porodjaja ako je sposobna,ako ja znam da imam pravo lako cu se ja izboriti.

Ne zelim opet da mi detetov prvi obrok bude AD formula i da umesto mog dragocenog kolostruma koje bacam, jede AD formulu!!!!!!

Kako misliš da li imaš pravo da dojiš svoje dete? Pa valjda je to normalno. Znam da ti nisam od pomoći ali ne mogu da verujem da zakon ima veze sa tim. Mislim ako se ti dobro osećaš,radiš carski u spinalu pa valjda je logično da ćeš dojiti,šta ima koga da pitaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicana, mislim da to zavisi od porodilišta. U Novom Sadu donose bebu na prvi podoj tek treći dan!! Moja pretpostavka je zbog lekova protiv bolova koje dobijaš. Meni je i mleko krenulo tek drugi dan uveče.

Opet znam da u nekim porodilištima, bez obzira na CR, anesteziju i lekove, bebe donose i prvi dan na podoj.

Raspitaj se kako je u porodilištu gde ćeš se ti porađati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kolostruma imam jos u trudnoci,a da bi krenulo mleko ja taj kolostrum moram da izmuzem i bacim,umesto da beba ruca.

U svakom slucaju hvala,mozda ste za ovih prvih 24 sata u pravu,mada ne verujem citavih 7 dana mene su kljukali u venu,pa po dve u jednu stranu ,dve u drugu i tako ujutru i uvece.

Mesec dana posle porodjaja bili su mi modri guzovi!!!!!

Izvinite zene,negde moram da se izjadam ,sad mi lakse!!!!

Bojim se sta me opet ceka,nisam psihicki spremna opet to da podnesem. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicana, mislim da to zavisi od porodilišta. U Novom Sadu donose bebu na prvi podoj tek treći dan!! Moja pretpostavka je zbog lekova protiv bolova koje dobijaš. Meni je i mleko krenulo tek drugi dan uveče.

Opet znam da u nekim porodilištima, bez obzira na CR, anesteziju i lekove, bebe donose i prvi dan na podoj.

Raspitaj se kako je u porodilištu gde ćeš se ti porađati.

Phoenix da li si se ti poradjala carski,jel ti to neprijatno iskustvo?

Mislim da je na mene ostavilo dozivotne traume,kad se setim zaplacem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phoenix da li si se ti poradjala carski,jel ti to neprijatno iskustvo?

Mislim da je na mene ostavilo dozivotne traume,kad se setim zaplacem.

Žao mi je što ti je porođaj ostao u takvom sećanju. Moj CR je bio baš kako valja. Osim nepodnošljivih bolova prvu noć, posle je zaista sve teklo kao podmazano. Porodila sam se u spinalnoj anesteziji. A na CR su me poslali iz istih razloga kao i tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam ovu temu jer mene ceka cr! Zar necu videti bebu 24h posle porodjaja??? :blink:

za podoje isto ne znam kada pocinju da donose dete....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobijes bebu da vidis cim se probudis u sok sobi tj. nakon otprilike sat do sat i po ...

uh, super! :) Citam ovde svakakva iskustva pa volim da pitam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

posle 24 sata dobijas bebu na podoj ako nema mleka obavezno je styavljaj na grudi neka vuce i pocece mleko lagano da ide treba malo strpljenja nekad vise nekad manje dok selepo neuspostavi protok mleka ......

Kod nas donose bebu na podoj tek treci dan.Nazalost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas donose bebu na podoj tek treci dan.Nazalost.

A gde je to "kod nas"? :mellow: Ja sam iz NSa....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.