Pronatio dolorosa-izvuceni lakat

odgovora

Objavljeno

Pre par dana cerkica je u igri povredila ruku. Moj brat povukao ju je za ruku u momentu kada je padala sa kreveta(napominjem da ju je uhvatio odmah iznad sake). Odmah nakon toga pocela je glasno da place i ja sam mislila da se samo udarila i da ce je proci. Medjutim posle par minuta i neprestanog placa, drzala je povredjenu levu rukicu desnom i nije dozvoljavala da je pogledam. Ja sam se uzasno prepala, jer sam pomislila da je prelom. Tako da smo odmah otisli kod doktora u gradsku bolnicu(odeljenje ortopedije). Dok smo cekali doktora u ordinaciji(bio je na operaciji), sestra nam je rekla da nije nista opasno i da je samo izvukla lakat. Doktor je pogledao, nekoliko puta uvrnuo. Prepisao nam je brufen zbog bolova i to je to. Medjutim, Andjela je do kuce i dalje plakala u autu, jer ju je rukica jos uvek bolela, ali ja sam mislila da tako mora jedno vreme. I tako je bilo celu noc, hocu reci rukica ju je bolela i nije je pomerala uopste. Spavala je sva ukocena i bilo mi je jako zao i vec sam po malo i sumnjala da je tu sve kako treba.. Narednog jutra po nagovoru svoje rodjake odvela sam je kod jednog "komsije" koji je poucen sopstvenim iskustvom(imao je iste situacije sa svojom decom) naucio kako se te povrede resavaju. Ono sto je meni bilo interesantno da je posle njegove "intervencije", moja Andjela odmah pocela da koristi do tada povredjenu ruku bez problema. Malo sam citala o tome, pa koga zanima evo link

http://www.stetoskop.info/Izvuceni-lakat-P...39-sickness.htm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Desilo nam se to letos.Ja sam je drzala za rukicu i nezgodno se izvila i eto ti belaja. U tirsovoj su joj namestili za cas i odmah je prestala da place. To je nase iskustvo,ne ponovilo se :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Desilo nam se to letos.Ja sam je drzala za rukicu i nezgodno se izvila i eto ti belaja. U tirsovoj su joj namestili za cas i odmah je prestala da place. To je nase iskustvo,ne ponovilo se :rolleyes:

Bas kao sto si rekla ne ponovilo se....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja bratanica je imala takvu nezgodu, nisam prisutstvovala ali po prici sam shvatila koliko je to strasno i bolno bilo. Tetka i snaja me stalno opominju da pazim, da Minu ne vucem za rukice, ne dizem za rukice, tako da su mi uveli strah u kosti i bas pazim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas nas je tata uhvatio za ruke, kako mu je stajala izmedju nogu i povukao je na gore da je stavi da mu sedne u krilo i samo se culo 'krc'. Od tada plac, ne pomera rukicu, dala je da joj diram ali je plakala jako. Odmah kod Dr. poslali su nas u Pancevo posto nisu mogli sa sigurnoscu da kazu da li je prelom ili ne i dobila je odmah jednu dozu brufena.

Stigli u PA, doktor izvrnuo rukicu par puta i rekao kako je osetio da joj se rukica vratila na mesto (izvukla je neke ligamente) i od tog momenta kao da nista nije bilo. Koristi je bez problema hvala Bogu.

Al sam se uplasila zestoko. Sto rece Baca, ne ponovilo se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto! A ko zna koliko puta je do sad tako digao u krilo? <_< Kakva nezgoda!

Ja sam pocela da pravim dramu kad mm tako cimne Petra za ruke. Prosto, tezak je, a zglobovi mogu za cas da nastradaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto! A ko zna koliko puta je do sad tako digao u krilo? <_< Kakva nezgoda!

Ja sam pocela da pravim dramu kad mm tako cimne Petra za ruke. Prosto, tezak je, a zglobovi mogu za cas da nastradaju.

Da li mi verujes da sam pre par dana videla kako je neko tako uhvatio dete za ruke i ljuljao ga? Sad ko u inat ne mogu da se setim ko ali bas sam pomislila, ne daj Boze da se nesto desi i eto, desilo se meni. T.j. nama. Mozda je i bolje sto se to desilo njemu. Sad barem vise nece to da radi a ja nisam ni ranije. Kad setamo ona seta sama, drzimo se za ruku samo preko pesackog pa tako i ako padne, doceka se na ruke a ovako kao sto ti kazes, za cas se nastrada. A celim putem do Panceva sam mislila na forum i vasa iskustva i kako nisam nista ni procitala o ovome. Sva sreca sve se dobro zavrsilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jojjjj dusica draga, eto iz igre uzasss , mogu da zamislim kako ste se uplasili i nju misicu malo kako je bolelo :( :( :( jojjjjj, ali sto kazes ne ponovilo se :**

Usrala sam se da izvines na recniku a ne uplasila. A kako je kroz suze gledala mm dok joj je Dr izvlacio i uvrtao rukicu, sve u fazonu "ne daj da mi ovo rade, uzmi me, skloni ovog od mene" :( i sad mi se place kad se setim. Najgore je kad nista o tome ne znas a desi se. Ne daj Boze nikome nikada pu pu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Honey nema tu krivca, niko nije kriv. To se moglo i tebi desiti. Kazem ti ja sam drzala Janu za rukicu i uopste se nije izvila, krenula da pada, ma nista, jednostavno se desilo. Nemam pojma kako i koji momenat je to bio. Samo je pocela da vristi i prepoznas vrstu placi, ukapiram da je nesto boli.

Tako da nemoj kriviti tatu, nono :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Honey nema tu krivca, niko nije kriv. To se moglo i tebi desiti. Kazem ti ja sam drzala Janu za rukicu i uopste se nije izvila, krenula da pada, ma nista, jednostavno se desilo. Nemam pojma kako i koji momenat je to bio. Samo je pocela da vristi i prepoznas vrstu placi, ukapiram da je nesto boli.

Tako da nemoj kriviti tatu, nono :P

Ne krivim ga ;)

Kontam ja da se to moglo i moze se desiti bilo kad iz najgluplje situacije. Mislim, svasta iz takvih situacija moze da se desi. No nebitno, sve je dobro proslo. Samo sam htela da kazem da je mozda bolje sto se njemu desilo iz razloga sto i kad mu nesto pricam ne slusa me bas preterano pa sad bar to vise nece da radi ;) Ali znam da nije on kriv (niko ne zeli da se bilo sta desi sopstvenom detetu), samo je neinformisan ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.