Meso kunica (domaci zec)

odgovora

Objavljeno

To je i mene odbilo od konzumiranja ovog mesa.

I mene.Kad ih vidim u supermarketu stalno sklanjam pogled. :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Ubila si Bambija? Svinjo jedna" :P

Ni ja ne gledam tako i stvarno se ne bih libila da pojedem. Još sad kada je evangelina navela kako i čime se hrane... stvarno jedan veeeelikii plus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ok da se jede meso. Ako neka životinja mora da umre za to meso, šta sad. Tako je u lancu ishrane, pa ni vuku ne idu suze od toga što je ubio zeca. Ubijanje životinje iz sportskih razloga ili iz obesti je ODVRATNO, ubiti nekog koga nećeš pojesti je surovo i neljudski!

Meni je odvratno kad neko ubija životinje koje neće pojesti radi krzna ili kože, to mi je besmislena smrt. Naravno ubiti životinju negde u Sibiru da bi se ogrnuo njenim krznom je ok, jer time sebi obezbeđuješ uslove za život jer tamo bez bunde nećeš nešto dugo da preživiš, ali ovo modiranje u krznenim bundama po drugim evropskim prestonicama je surovo i bezveze. Ja nabavljam bunde samo sa njihovim originalnim vlasnicima, jer smatram da njima mnogo lepše stoje. Trenutno imam lepu sivu bundicu, meni je malo mala, ali mojoj mački je taman :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam prilike da jedem meso kunica ali su mi tek posle rekli sta je, ne bih nikada provalila, bila sam sigurna da jedem pilece meso (samo su mi bili sumnjivi svi oko mene jer su me cudno posmatrali :lol: ).

Ne znam da li bih se opet usudila da jedem malog zeku :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radije bih coveka pojela nego zeku!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radije bih coveka pojela nego zeku!!!!

HANIBALU JEDAN!!! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jbg :D ja npr jedem samo gicu i koku, ostalo nema saaaaanse, obozavam zivuljkice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jbg :D ja npr jedem samo gicu i koku, ostalo nema saaaaanse, obozavam zivuljkice :)

Znam da sam zla :D :D :D

opq-teacup.jpg

Zar bi mogla da pojedeš ovako nešto...

A ovo je zeka :D

8h-c0a3cd.jpg

mljac mljac :D

Farma kunica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ISUSE... UZAS.. Odrastala sam uz zeke i niiiiikad ne bih mogla....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ISUSE... UZAS.. Odrastala sam uz zeke i niiiiikad ne bih mogla....

Jao, ne znam, ja se samo sećam da je moj deda imao zečeve i da su neki imali one jezive crvene oči. I sećam se dede kako protrčava sa krvavom rukom jer ga je zec ujeo, tako da nemam empatije za zečeve. Mnogo više volim prasiće, oni su i slatki i pametni kao kučići. Što ne znači da ne bih pojela prasetinu, ali ako bih poznavala neko prase i dresirala ga sigurno ga ne bih pojela već bi mi bilo kao kućni ljubimac.

Farma kunica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se i ja oglasim...tata je imao zečeve i jednog dana je odlučio da ih zakolje...dan danas mi je ta slika pred očima i taj cijuk...strašno...

Ne, ne bih ih mogla pojesti.. :( Sjećam se pogleda od zečice dok je ... njene mlade...jezivo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je više žao mladunaca drugih životinja nego zeca. To je razlog što ne mogu da jedem teletinu, uvek su mi pred očima one njihove krupne mile oči. Sa zečevima uopšte nemam taj problem, ne jedem ih jer sam gledala kako sprema zečetinu neka moja cimerka dok sam studirala i tada sam se zgadila. Prvo, odrani zec mi je izgledao kao odrana mačka, i ne samo to, uopšte, odrani zec mi i gadan prizor. Potom, luk koji je pržila je smrdeo kao ni jedan do tada. I, na kraju, ukus je bio odvratan. Verovatno je ukus bio gadan zbog polupokvarenog luka, ali više nikada nisam probala zečetinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radije bih coveka pojela nego zeku!!!!

Mislim da nisi svesna šta si upravo izjavila.

Farma kunica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas je u Pancevu bila izlozba sitnih zivotinja i mm je kupio Jani dva zeca. Eno ih u kutiji,Jana je odusevljena. Imamo kod kuce jednu zecicu tako da je reprodukcija zagarantovana. Obozavam zeciji paprikas

Farma kunica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je u vasoj ishrani i koliko zastupljeno meso kunica?U razgovoru sa pedijatrom kad je Lazar imao 9 meseci dr mi je rekla da bolje meso za ishranu ljudi ne postoji,a evo nasla sam i nesto iz literature o mesu kunica:Kunici se pre svega proizvode zbog mesa i predstavljaju jedan od vaznijih izvora belancevina zivotinjskog porekla.U pojedinim zemljama meso kunica je pravi kulinarski specijalitet.Osnovni kvalitet mesa je visok procenat belancevina i mali procenat masnoce u odnosu na druge vrste mesa,zbog cega ga i zovu <meso nad mesom>Kvalitetu mesa doprinose i aminokiseline kao i laka svarljivost,a posebno cinjenica da je kunic biljojed.Posebno se preporucuje u ishrani ljudi koji boluju od arteroskleroze,visokog krvnog pritriska,povisenog holesterola,kod dijabeticara,oboljenja jetre kao i u ishrani dece i trudnica.Radi uporedjivanja evo nekih podataka o sadrzaju belancevina i masti kod razlicitih vrsta mesa:Govedina:belancevine17,8 masti 20,0.Svinjetina:belancevine 14,1 masti 35,0.Ovcetina:belancevine 15,7 masti 27,7.Piletina:17,4 masti 24,8.Oslic: belancevine 17,4 masti 0,4.Meso kunica:belancevine 21,4 masti 0,7.Cena mesa kunica u retkim radnjama u kojima se moze naci je 670 din kg,sto dovoljno govori o kvalitetu istog.A posto se mm bavi uzgojem belgijskog orijasa,cenu po kojoj ih on prodaje stavicu kasnije u male oglase pa koga zanima moze da mi se javi na pp. ;)

Evangelina,postovanje.Ovaj vas post sam procitala i pre registracije kada sam zbog bolesti obavestena da meso kunica ukljucim u ishranu podhitno.E sad ja bih sa vama da stupim u kontakt ali ne znam sta znaci ovo pp?

Farma kunica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evangelina,postovanje.Ovaj vas post sam procitala i pre registracije kada sam zbog bolesti obavestena da meso kunica ukljucim u ishranu podhitno.E sad ja bih sa vama da stupim u kontakt ali ne znam sta znaci ovo pp?

To su privatne poruke,mozete da kliknete recimo na moj profil,pa posalji poruku.I nema potrebe da persiramo vidim da smo isto godiste :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sve one koje kao i ja nevole meso kunica,kada se pomesa mleveno sa govedjim i svinjskim,moze da prodje,upravo cu za rucak spremati fasirane snicle ;)

Farma kunica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gdje sad zeca da nadjem?!

t1822.gif

Kod evangeline. Imas u malim oglasima na forumu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad mm rece da se moze naci meso kunica kod njegovih u selu!Superiska!A kako to da spremim Nikoli?Kao i ostalo meso se sprema ili...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad mm rece da se moze naci meso kunica kod njegovih u selu!Superiska!A kako to da spremim Nikoli?Kao i ostalo meso se sprema ili...?

Kao i svo ostalo meso... mozes da ga kuvas,dinstas,peces,samo kad se pece bude malo suvo za moj ukus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad mm rece da se moze naci meso kunica kod njegovih u selu!Superiska!A kako to da spremim Nikoli?Kao i ostalo meso se sprema ili...?

Nikoli ga dinstaj na vodi. Odmah dodaj malo belog luka da se ukrcka sa njim, a ostalo po volji. Ja sam pre mesec dana dobila jednog na poklon. Izdinstala ga celog sa belim lukom i biberom uz zrnu. Kad se meso odvojilo od kostiju, sve sam lepo zapakovala u male paketice zajedno sa supicom u kojoj se dinstalo, pa u zamrzivac. Sad jedemo jednom nedeljno zecova. Uskoro u nabavku. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao i svo ostalo meso... mozes da ga kuvas,dinstas,peces,samo kad se pece bude malo suvo za moj ukus

Onda najbolje da kuvam... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ako nekoga zanima meso kunica imate u bebac oglasima 34 strana  "farma Zeleznik".Ne brinite nije zilavo daleko od toga .Nije isto divlji zec i domaci kunic.Divljac je divljac i divlji zec se mora drzati u pacu dok domaci kunic ne mora .Zilav je samo ako ste negde dobili staru zecinu .Za decu je preporucljivo kao prvo meso u ishrani.Ne moze izazvati nikakvu alergiju kod dece dok neka mesa to mogu.Na zalost  kod nas se slabije jede  dok se svuda u svetu jako puno konzumira.Dragi moji to vam je jednostavno receno  najzdravije  meso.Slobodno ali slobodno dajte deci ovu vrstu mesa necete pogresiti .Imam dvoje dece i jedno unuce od 18 meseci .Prvo meso mog malog unuka je bilo meso kunica i do sada ne znam koliko ih je omantao .Vazno je da uzmete svezeg kunica nista zamrzavano ili drzano po friziderima .Isecete na delove ako spremate samo za bebu pa tako sveze zamrznete .Spremanje je lako ako imate pravu sortu kunica i proverenog odgaivaca .Znaci nije greda da sad vi morate od mene uzimati.Nadjite svoje odgaivace od poverenja i slobodno krenite sa ovim mesom .Ako nekog zanima nesto vise o ovom mesu i kunicima slobodno pitajte .

Izmenjeno od strane Farma kunica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.