Depresija POSLE porođaja

odgovora

Objavljeno

Depresija me je zaobisla za vreme trudnoce ali zato posle porodjaja kucnula je na moja vrata..Mozda cak prva nedelja kako smo dosli kuci...uhhh....pocelo je tako da mi sve smeta, da se svadjam sa svima,padale su mi razne gluposti na pamet, kao npr razvod, da isteram ko god udje u kucu, mislila sam da su svi protiv mene, srecom sve mi je bilo negativno osim BEBE....

Samo jednom sam uzela bebca u narucje i demostrativno ga gurnula suprugu i rekla " ovo je tvoje koliko i moje" e tada sam se valjda i osvestila, tada je i suprugu bilo sve jasno....

Trajalo je to negativno u meni sigurno 3 meseca jer sam imala i inciziju mastitis tezak pa je i to dodalo svemu, cak i sad posle 8meseci od porodjaja provuce se neka ruzna misao ili bida se svadjam ali borim se i oteram to od sebe ;)

Znate kako? Pogledam samo moje luce - kao i vi ;)

Kako je kod Vas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja najbolja depilacija je brijac....smesno ali istinito samo jednom sam htela da se depiliram i usred leta nosila vosak dva dana na noge koji sam na kraju skidala nozem ....to je samo kolika sam kukavica na bol...pre cu svaki dan da se brijam ali depilacija nikako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja najbolja depilacija je brijac....smesno ali istinito samo jednom sam htela da se depiliram i usred leta nosila vosak dva dana na noge koji sam na kraju skidala nozem ....to je samo kolika sam kukavica na bol...pre cu svaki dan da se brijam ali depilacija nikako

:o:blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehe :lol: :lol: Vrlo interesantno poredjenje :o :o

Nisam obracala paznju na depresiju (ili depilaciju kako hoces,) mozda je i bila u nekoj blazoj varijanti ali sam preokupirana bebom pa i nisam dozvolila da izbije. Svi smo mi u depresiji posle porodjaja, neko manje neko vise, sto se tate tice :angry: sta god mu kazem odbija se od njega.Mali ima 8 meseci pa je jos suvise mali da bi ga on kupao ili sl. tako da sam preuzela sve na sebe, i javio se problem sad jer smo toliko vezani sa bebom da ne mogu iz sobe da izadjem a da se ne dere zamnom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja najbolja depilacija je brijac....smesno ali istinito samo jednom sam htela da se depiliram i usred leta nosila vosak dva dana na noge koji sam na kraju skidala nozem ....to je samo kolika sam kukavica na bol...pre cu svaki dan da se brijam ali depilacija nikako

:D :D :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nisam imala problem sa depresijom... tu i tamo mi se dešavalo da se unervozim pa su mi onda svi krivi, ali ništa strašno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala posleporođajnu depresiju. Bilo je grozno. Non stop sam plakala, nekontrolisano. Moja predstava o novorođenčetu je bila skroz pogrešna, uopšte se nisam snalazila. Usput nije bilo dovoljno mleka, pa sam se i tu osećala skroz bespomoćno, da sam loša majka... katastrofa.

Prošlo je samo od sebe nekih mesec dana nakon porođaja. E, onda me je strefila neka nesanica, 7 noći i dana nisam spavala! Bila je ona gasna kriza pa sam se ja opteretila kako ćemo ako ne bude grejanja i struje.

Sve u svemu, užas kroz koji sam prošla ne bih nikom poželela.

Inače, primetila sam da žene nerado govore o depresiji, u mojoj okolini samo sam ja patila od toga, sve druge su bile bogom dane da budu majke!

Ivushka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala posleporođajnu depresiju. Bilo je grozno. Non stop sam plakala, nekontrolisano. Moja predstava o novorođenčetu je bila skroz pogrešna, uopšte se nisam snalazila. Usput nije bilo dovoljno mleka, pa sam se i tu osećala skroz bespomoćno, da sam loša majka... katastrofa.

Prošlo je samo od sebe nekih mesec dana nakon porođaja. E, onda me je strefila neka nesanica, 7 noći i dana nisam spavala! Bila je ona gasna kriza pa sam se ja opteretila kako ćemo ako ne bude grejanja i struje.

Sve u svemu, užas kroz koji sam prošla ne bih nikom poželela.

Inače, primetila sam da žene nerado govore o depresiji, u mojoj okolini samo sam ja patila od toga, sve druge su bile bogom dane da budu majke!

slazem se sa tobom u potpunosti. kada kazu kada vidis prvi put svoje dete na porodjaju odmah odlepis, odmah se "zaljubis" u njega...... kod mene nije bilo tako, prvo velikooo olaksanje a kad sam ga videla to jeste neki neverovatan osecaj ali nije kao sto milion zena govori :angry: :angry: danas jeste za mene najdivnijebice bez kojeg ja ne bi mogla ziveti...

Neke su zene u depresiji posle trudnoce i da nemaju pojma o tome, samo me poneki put nervira ono MOJE OVO MOJE ONO sve je sjajno da kao da je u bajci, ok podrzavam i daj boze svakom tako da bude, al dajte dal smete da se zakunete da to zaista postoji bez ijedne trzavice u svojoj glavi, stomaku......

ili je ovo opet samo kod mene ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prošla kroz postporađajnu depresiju, ali je ona izgledala sasvim drugačije od ovoga što vi pišete. Depresija se javila tek mesec dana nakon porođaja i nije imala neke direktne veze sa bebom. Kada sam prvi put videla svoju lepoticu, odmah sam se zaljubila u nju, ona je bila i ostala najdivnije biće za mene. Depresija je izgledala slično onome kako je opisuju psihijatri na televiziji: manjak samopoštovanja, razmišljanje o najgorim trenucima iz svog života, povlačenje u sebe, izbegavanje socijalnih kontakata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postporodjajna depresija je dosla sasvim tiho i nenadano, kao grom iz vedra neba! Samo sam plakala, bila nervozna i neraspolozena, cak sam pomisljala da sve ostavim i odem negde da niko ne moze da me nadje a onda samo pogledam moju smizlu i prodje. Tako je bilo svakog dana.... Ne znam kako me je proslo ali bilo je baaaas gadno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam za postporodjajnu,ali ja sam znala da padnm u depresiju sad u trudnoci!

Sad mi je mnogo lakse,guram ka kraju,ali videcemo za posle.Nije lako sigurno,stvarno trebas biti psihicki jak!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Пошто сам ишла једно 2 год на психотерапију (због траума из прошлости), др ми је рекла да то на шта се жалим (страх да не наудим беби и сл) је бејби блуз.

Мислим да је јако важно да се обраћамо за помоћ и психијатрима и свештеницима (ко је верник), јер нам они могу бити од велике помоћи у кризним ситуацијама. Сами свој лекар не можемо бити.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

пс ја још увек, од силне бриге, не могу да се опустим и тотално уживам са бебом

стално сам у страху да не падне, да ово, да оно

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Мислим да је јако важно да се обраћамо за помоћ и психијатрима и свештеницима (ко је верник)

Ja sam vernik,i da nisam neke stvari ne znam kako bih podnela.

Meni je sva snaga u Bogu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nadam da je necu osetiti, mada se bojim, dosta sam emotivna i osetljiva, samo zelim da kazem svim zenama koje su to prosle ili prolaze, da to nije izmisljotina, glupost ili sitnica. To je teska stvar koja se u nasem drustvu ne prihvata pravilno. Svi ocekuju da si happy mamica i da ti je sve super, i nemaju pojma kroz sta sve nase telo i psiha prolaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li je to bila depresija ali da sam imala kriznih dana posle porodjaja jesam. Imala sam potrebu stalno da pričam o toku porodjaja, da dočaram kako je to izgledalo i kroz šta sam ja to prošla i čim se nečega novog setim odmah podelim s onim ko je pored mene (mama je bila uglavnom). Onda počnem toliko da se smejem tim mojim pričama da mi suze krenu na oči. Mama mi kaže da mi se tako organizam brani od stresa i straha od samog porođaja. Kad legnem da spavam, mislila sam da se nikad neću oporaviti i da se neću snaći, isplačem se i zaspim. I to je trajalo prve dve nedelje. Hvala bogu, uz podršku najbližih i njihovu ljubav sve je prošlo kako treba i sad uživam u mojoj devojčici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Depresija me je zaobisla za vreme trudnoce ali zato posle porodjaja kucnula je na moja vrata..Mozda cak prva nedelja kako smo dosli kuci...uhhh....pocelo je tako da mi sve smeta, da se svadjam sa svima,padale su mi razne gluposti na pamet, kao npr razvod, da isteram ko god udje u kucu, mislila sam da su svi protiv mene, srecom sve mi je bilo negativno osim BEBE....

Samo jednom sam uzela bebca u narucje i demostrativno ga gurnula suprugu i rekla " ovo je tvoje koliko i moje" e tada sam se valjda i osvestila, tada je i suprugu bilo sve jasno....

Trajalo je to negativno u meni sigurno 3 meseca jer sam imala i inciziju mastitis tezak pa je i to dodalo svemu, cak i sad posle 8meseci od porodjaja provuce se neka ruzna misao ili bida se svadjam ali borim se i oteram to od sebe ;)

Znate kako? Pogledam samo moje luce - kao i vi ;)

Kako je kod Vas?

I kod mene skoro sve isto. Još je i bebac imao jake grčeve pa mi je i to pojačavalo nervozu. Srećom sve prođe. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle prvog porođaja, drmao me je baby-blues neka tri dana.

Samo sam plakala i tražila način da se posvađam sa mužem.

Posle drugog porođaja (pre 4,5 meseca) me je uhvatila prava PPD.

Prošla sam kroz pakao...

... i još iz njega nisam izašla...

To su vihori crnih misli i strahova...

...gušenje...

...stezanje u grudima...

...strah da ću poludeti i završiti u ludnici...

...hipohondrija...

...nedostatak volje za bilo čim...

A prikrala mi se polako, dva meseca posle porođaja.

Vrh krize je prošao, sad se stišavam, ali bilo je MNOGO GADNO !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja najbolja depilacija je brijac....smesno ali istinito samo jednom sam htela da se depiliram i usred leta nosila vosak dva dana na noge koji sam na kraju skidala nozem ....to je samo kolika sam kukavica na bol...pre cu svaki dan da se brijam ali depilacija nikako

i ja sam procitala depilacija umesto depresija:))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda cete pomisliti da sam luda ali stvarno nisam (bila sam kod psihijatra).Ja sam u glavi cula glas koji mi je pricao da pobijem sve u kuci,i to kada sam sama i nocu.Trgnem se brzo i osvestim.Za svaki slucaj sam posetila psihijatra,rekao je da je to ppd i izrazavanje nezadovoljstva zbog toga sto zivimo sa njegovima.Prepisao mi bedoksin i hvala bogu vec 2 meseca se ne ponavlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro je nisam najgora.....uvek se setim tatinih reci kada tako nesto zabrljam svaka mudrost pokriva glupost....

da sam citala do kraja sve bi bilo ok.

smejala sam se sama sebi celi dan koliko sam luda vec je bilo kasno izbrisati jer sam poslala......jojo lude li zene od mene ispade.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja sam procitala depilacija umesto depresija:))))))

bar sam vas zasmejavala svojim odgovorom.....ti procita sanja ali nanapisa odgovor kao ja....smesno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pitam se da li depresija dodje i ode pa opet dodje jer ponovo se vrati ili jednostavno nije ni otisla.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle prvog porođaja, drmao me je baby-blues neka tri dana.

Samo sam plakala i tražila način da se posvađam sa mužem.

Posle drugog porođaja (pre 4,5 meseca) me je uhvatila prava PPD.

Prošla sam kroz pakao...

... i još iz njega nisam izašla...

To su vihori crnih misli i strahova...

...gušenje...

...stezanje u grudima...

...strah da ću poludeti i završiti u ludnici...

...hipohondrija...

...nedostatak volje za bilo čim...

A prikrala mi se polako, dva meseca posle porođaja.

Vrh krize je prošao, sad se stišavam, ali bilo je MNOGO GADNO !

na koji nacin je teras od sebe draga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.