Narodni lekovi

odgovora

Objavljeno

Stavila sam u frižider i poklopila, naravno, užasno smrdi! Ali dolila sam malo cedjene narandže da ubijem taj jak miris.

Ptičice,ceđeni sok samo tik pred konzumiranje...ovako će sok 'skisnuti' i izgubiti vitamine,ja držim u staklenoj tegli ;)

Uzas! Jadno dete !

Od sad naglasavajte crni luk ili beli :) Ja sam taj crni luk ionako navikla da zovem kapula pa mi ovo stvara zbrku.

Jutros mu je mm dao da popije, naravno, po mojim instrukcijama. Ne znam, ja sam samo cula vrisak i pretpostavila o cemu se radi. Doduse, bilo mi je cudno sto nema nikakvog soka vec se sve onako zgusnulo.

Kuku meni, dete mi je sad u vrticu. Sta li je sa njim!?

:o :o :o ......ti si šou :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ha, sva sreca pa dete nije popilo ovo ! Zvao me mm da mi kaze kako mali nije hteo nikako da popije sirup pa ga je onda popion on hihi :lol: Kaze da nisam normalna jer ono je nemoguce piti, pogotovo na prazan stomak. Bila mu muka celo pre podne :lol:

Sto sam kvarna :P

:lol: :lol: :lol: ...ja se smejem na glas..jao milllar barem je bilo neke vajde od sirupa...e neka je tm popio,tako mu i treba :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih samo da saopstim da imam odlican i proveren lek protiv kaslja, kao i lek protiv kamena u bubregu! Moj brat je imao kamen, spasilo ga je, kamen je nestao a hteli su da ga salju na razbijanje. Dali smo isti recept svima koji su imali problem i stvarno je svima pomogao. Sto se tice kaslja - bas sam kuvala i mm i bilo je efekta i sto je dobra stvar sirup nije odvratan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih samo da saopstim da imam odlican i proveren lek protiv kaslja, kao i lek protiv kamena u bubregu! Moj brat je imao kamen, spasilo ga je, kamen je nestao a hteli su da ga salju na razbijanje. Dali smo isti recept svima koji su imali problem i stvarno je svima pomogao. Sto se tice kaslja - bas sam kuvala i mm i bilo je efekta i sto je dobra stvar sirup nije odvratan.

Pa hajde napiši...ako ispunjavamo sve uslove da saznamo :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ptičice,ceđeni sok samo tik pred konzumiranje...ovako će sok 'skisnuti' i izgubiti vitamine,ja držim u staklenoj tegli ;)

Koliko dugo čuvaš sok od jednog luka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sirup protiv kaslja:

2 dcl vode i 2 dcl secera kuvati, kad provri dodati 7 listova lovora i 7 prstohvata ( sa tri prsta zahvatite) suvog caja zalfije, kuvati 3 minuta poklopljeno. Skinuti sa vatre i tako poklopljeno ostaviti da se ohladi. Procediti i piti 3 x jednu supenu kasiku dok se ne popije sav sirup. Ukoliko kasalj jos postoji, ponoviti sa jos jednom dozom sirupa.

Protiv kamena u bubregu :

Pola litre maslinovog ulja

1l cedjenog limunovog soka

1 kg meda

2 muskat oraha (izrendana)

2 zumanca

Pije se, takodje, 3 x jedna supena kasika (mada, moj brat odmah ujutro popije sve tri kasike, zbog posla, kaze da je i to ok ).

Nadam se da sam nekome pomogla!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo sam dobila na mail pa reko da podjelim sa vama, ima mnogo pametnih stvarcica

ZA SKIDANJE MASNOĆE U KRVI

1.) I varijanta

5 dkg sezama

5 dkg sjemenki suncokreta sezama,

10 dkg sjemenki lana smeđeg

5 dkg koštica bundeve

- prah cimeta, đumbira...

Svako jutro uzeti po jednu čajnu žličicu sjemenki bundeve i suncokreta i dvije žličice lana, svježe ih samljeti u mlinčiću za kavu (ne prejako) dodati malo cimeta, đumbira i umiješati u jogurt ili u čašu mlačne vode s limunom te natašte popiti.

II varijanta

Uzeti 2-3 žlice jogurta ili svježeg sira (može i više) i u njega dobro umiješati jednu veliku žlicu lanenog ulja. Nakon toga u taj jogurt ili sir umiješati i mješavinu sjemenki iz I varijante. Ovo je dobro za masnoću i kao prevencija raznih bolesti.

2.)

Navečer se nariba jedna cikla, na nju se iscijedi sok od jednog limuna, limun se izreže i umiješa u ciklu, te se sve ostavi preko noći. Ujutro se sve iscijedi i sok se popije natašte (može se sve i pojesti natašte), Tako raditi 10 dana, zatim 8 dana pauza i tako redom dok se masnoća ne normalizira.

3.)

Deset grančica svježeg peršina (lišća) se opere i stavi u 1 litru hladne vode, pa se sve stavi na vatru. Kada voda proključa kuha se 2-3 minute, ugasi se vatra i pusti sve stajati dok se ne ohladi. Piti tijekom cijelog dana.

4.)

Dvije žlice meda i tri žličice cimeta u prahu izmiješati i laganim gutljajima potrošiti ujutro natašte, kroz cijelu usnu šupljinu lagano cuclati. Ovo je dobro i za imunitet.

5.)

Dvije žličice lanenog sjemena natopiti u 2 dcl vode i ostaviti da stoji najmanje 12 sati. Natašte popiti vodu i pojesti dobro žvačući sjeme lana. Ovo je dobro i za želudac (gastritis i sl.)

6.)

Ujutro, u podne i navečer pojesti prije obroka po jedan cijeli orah (tri dnevno), 21 dan.

ZA REUMU, ZGLOBOVE

1.)

Gospina trava (bolje svježa, ali može i suha) se stavi u staklenu bocu i prelije s djevičanskim maslinovim uljem.Stoji na toplom (ne na suncu) oko 1-2 mjeseca, procijedi se i time masira bolna mjesta (odlično ako se netko „ukliješti“)

2.)

U jesen se pokupi 20-50 komada divljeg kestena, isjecka se i prelije komovicom.Stoji 1-2 mjeseca nakon čega se procijedi i time maže i lagano masira bolna mjesta – za ramena, koljena i dr.zglobove i bolesti loko-motornog sustava odlično.

3.)

Kapi mađarske kraljice:

-u ljeto se pobere cvijet lavande i skinu se samo ljubičasti mali listići pa se te latice stave u malu staklenku i na to se nasipa alkohol (može komovica)

-od ružmarina se skinu listići od stabljike, isjeckaju i stave isto u staklenku i na to se nasipa alkohol (može komovica)

Bilje se ne smije stiskati, prekrije se alkoholom 1-2 cm, zatvore se tegle i sve se drži na toplom i to ružmarin 1 mjesec, lavanda 2 mjeseca.Procijedi se na lanenu krpu i čuva na toplom i u tamnoj boci. U staklenki se pomiješa 3 dijela ružmarinove tinkture sa jednim dijelom lavandine – od toga se svaki dan uzima 2-3 kapi (ne više), a mogu se utrljati bolna mjesta.

Ove kapi izvrsno suzbijaju jutarnju ukočenost i natečenost zglobova ruke i dr.zglobova, reumu, giht...

BRADAVICE

1.)

Pred odlazak na spavanje češanj bijelog luka se protisne i odmah stavi na bradavicu, preko toga flaster. Ujutro se sve skine, a postupak se ponavlja dok bradavica ne otpadne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZA TEN I KOŽNE BOLESTI1.)

Lanene sjemenke se samelju i odmah umiješaju u vodu, pa se sve odmah ujutro natašte popije.

2.)

Uzme se med i brašno za žgance, pomiješa se i time napravi piling na vratu i dekolteu. Opere se i na lice stavi maska od svježeg kvasca razmućenog u malo vrhnja. Ostavi se na licu i nakon 15-30 min se opere.

ZA LIJEČENJE ČIRA NA ŽELUCUUzeti jednu punu žlicu korijena koprive i staviti je u jednu litru vode. Kada uzavrije kuhati lagano 20 minuta, staviti da se ohladi (bude sluzavo) i svaki dan ujutro natašte piti 2 dcl. Može se i prije svakog obroka piti 2 dcl (3 puta na dan). Piti ovaj pripravak obavezno mjesec dana.

PROTIV GASTRITISASvako jutro natašte progutati (uz pomoć čaše vode) jednu čajnu žlicu nekuhane riže. Doručkovati tek poslije pola sata i to činiti 40 dana.

NARODNI LIJEK PROTIV URINARNE INFEKCIJE BAKTERIJOM ESCHERICHIA COLI-20 dkg češnjaka (narezati)

-20 dkg ružmarina (mladi vrhovi-iglice)

-1 litra domaćeg vina (čisto otočenog, bez vinobrana)

Sve navedeno treba pomiješati i ostaviti da stoji 15 dana u staklenoj posudi na hladnom. Procijediti više puta te dobivenu tinkturu spremiti u staklenu bocu i čuvati u hladnjaku.

Rok trajanja neograničen.

Doza: - odrasle osobe ujutro natašte 1 jušnu žlicu

-djeca 1 malu čajnu žlicu ujutro natašte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko dugo čuvaš sok od jednog luka?

Pa obično od jednog luka potraje jedan dan. Mislim da je dva dana skorz ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ево једна вест која ће разочарати већину људи која верује "народној" медицини!

EU: danas stupila na snagu zabrana prodaje ljekovitog bilja i čajeva

advance.hrvrijeme objave: Subota - 30. Travanj 2011 | 21:50

(94)

podjeli

3014

Uz ljekovito bilje, vitamini, minerali, dodaci prehrani, tradicionalni prirodni lijekovi, uglavnom sva sredstva alternativne medicine i prirodnog liječenja, morat će osigurati certifikat koji će trebati biti vidljivo istaknut na ambalaži.

Da bi se došlo do certifikata trebat će nekoliko godina kontrole i znanstvenog istraživanja. Istraživanje za svaki pojedini proizvod stoji oko 100 000 eura.

Zakon o hrani, tzv. Direktivu 2004/24/EC potpisalo je 120 zemalja svijeta, među kojima je i Hrvatska.

Iz Zelene liste pribojavaju se da će se u Hrvatskoj odluka o zabrani donijeti po hitnom postupku što će biti pogubno za male proizvođače biljnih preparata, koji neće moći plaćati istraživanje da bi dobili certifikat.

"Ovo je udarac na alternativnu medicinu i ustupak farmaceutskim kompanijama koje ulažu milijune u sintetičke lijekove. To znači kraj travara i medara.

Budući da je Hrvatska odavno uvrstila Codex alimentarius u svoju pravnu legislativu, može se očekivati da će se brzo donijeti propis u skladu s Direktivom 2004/24/EC, koja oduzima pravo na alternativno liječenje.

To je ideja farmaceutskih multikompanija koje žele uništiti konkurenciju ." izjavila je Vlasta Toth, supredsjednica Zelene liste za jutarnji.hr

Свако добро!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ево једна вест која ће разочарати већину људи која верује "народној" медицини!

EU: danas stupila na snagu zabrana prodaje ljekovitog bilja i čajeva

advance.hrvrijeme objave: Subota - 30. Travanj 2011 | 21:50

(94)

podjeli

3014

Uz ljekovito bilje, vitamini, minerali, dodaci prehrani, tradicionalni prirodni lijekovi, uglavnom sva sredstva alternativne medicine i prirodnog liječenja, morat će osigurati certifikat koji će trebati biti vidljivo istaknut na ambalaži.

Da bi se došlo do certifikata trebat će nekoliko godina kontrole i znanstvenog istraživanja. Istraživanje za svaki pojedini proizvod stoji oko 100 000 eura.

Zakon o hrani, tzv. Direktivu 2004/24/EC potpisalo je 120 zemalja svijeta, među kojima je i Hrvatska.

Iz Zelene liste pribojavaju se da će se u Hrvatskoj odluka o zabrani donijeti po hitnom postupku što će biti pogubno za male proizvođače biljnih preparata, koji neće moći plaćati istraživanje da bi dobili certifikat.

"Ovo je udarac na alternativnu medicinu i ustupak farmaceutskim kompanijama koje ulažu milijune u sintetičke lijekove. To znači kraj travara i medara.

Budući da je Hrvatska odavno uvrstila Codex alimentarius u svoju pravnu legislativu, može se očekivati da će se brzo donijeti propis u skladu s Direktivom 2004/24/EC, koja oduzima pravo na alternativno liječenje.

To je ideja farmaceutskih multikompanija koje žele uništiti konkurenciju ." izjavila je Vlasta Toth, supredsjednica Zelene liste za jutarnji.hr

Свако добро!

Možda neće moći da se reklamiraju i prodaju po radnjama - ali verujem svakako da će se prodavati "ovako" i da neće moći da ih unište u korenu. ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sad čitam kako vi dajete po kašičicu sirupa od luka i meda, a ja sve što se dobije sirupa dajem detetu u jednoj turi... jel to mnogo???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda neće moći da se reklamiraju i prodaju po radnjama - ali verujem svakako da će se prodavati "ovako" i da neće moći da ih unište u korenu. ;) ;)

На жалост, тако почиње, а онда иде лов на "вештице" тачније, ако сазнају да неко продаје, иду па га хапсе :( пишу казне и сл. а самим тим, неће бити људи који познају биље.

Свако добро!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj deda ode u Hercegovinu, gde je rodjen i nabere svakakvih biljcica...Onda u Pirot odakle mi je baba pa i tamo. Sto se mene tice, mogu da se slikaju, uvek cu se prvo hvatati za prirodne lekove pa tek ako to ne uspe, za farmaceutske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Klik

Šta mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Klik

Šta mislite?

Jako hrabro s njene strane,nadam se da ce uspjeti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Klik

Šta mislite?

Moja mama je 92. god izvadila grlić materice i jedan cijeli i polovinu drugog jajnika, bolest se 97. vratila. Doktori joj nisu davali optimističnu prognozu. Kada su je prvi put operisali bila je u kliničkoj smrti i jedva su je probudili iz narkoze - dijagnoza - ne podnosi narkozu ni pod razno! (???)

Nakon toga je kontaktirala jednog travara u BG-u koji joj je dao terapiju od 6 mjeseci i to makrobiotika, čajevi i još neke metode lječenja i eliksere koje joj je on pravio na bazi meda i ljekovitih trava. Istrajala je u tome i u potpunosti se izlječila. Njena doktorica je ostala šokirana, niko nije mogao da vjeruje! Od tada nije imala problema sa tim organima ...

2010 god joj je na štitnoj žljezdi primjećena neka izrastlina, trebala je da pređe na inzulin i pila je dvije vrste ljekova za pritisak a srce joj je slabilo. Kontaktirala je opet tog čovjeka, dao joj je terapiju od 3 mjeseca i danas joj je ostalo da ponekad, po potrebi, popije tabletu za pritisak i to je to ....

Napominjem da ovakvo liječenje nije jednokratno - to je stil života. dakle i nakon terapije moraš da paziš kako se hraniš, šta jedeš i po mogućnosti postiš bar 6 mjeseci godišnje u različitim intervalima (i to makrobiotikom) da bi svoje zdravlje držao pod kontrolom.

Mi ovako živimo eto od 96. godine, jelovnik je raznovrstan, jedemo i meso i ostalu hranu, minimalno 6 mjeseci godišnje smo vegeterijanci a neke "otrove" smo totalno izbacili iz ishrane. Ja sam malo sa trudnoćom, pa dojenjem pa opet trudnoćom ispala iz tog režima ishrane jer se strogi post ne preporučuje trudnicama i dojiljama ali čim završim sa trudnoćom pa i dojenjem vraćam se svom režimu ishrane. Osjećam da mi nedostaje, da sam se nakupila otrova!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jednog leka za GORUŠICU(ŽELUDAČNU KISELINU),koji mi je bio na dohvat ruke ali sam tek pre neki dan saznao i probao.

U pitanju je biljka RANJENIK.

Kada imate gorušicu,uberete jedan list Ranjenika sažvaćete i progutate i čim to uradite nestaće vam gorušica istog trenutka(ja probao).

Ako hoćete da lečite gorušicu sa Ranjenikom onda morate pesprekidno 40 dana na prazan stomak pojesti po jedan list ranjenika.

Neverovatno ali istiniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jednog leka za GORUŠICU(ŽELUDAČNU KISELINU),koji mi je bio na dohvat ruke ali sam tek pre neki dan saznao i probao.

U pitanju je biljka RANJENIK.

Kada imate gorušicu,uberete jedan list Ranjenika sažvaćete i progutate i čim to uradite nestaće vam gorušica istog trenutka(ja probao).

Ako hoćete da lečite gorušicu sa Ranjenikom onda morate pesprekidno 40 dana na prazan stomak pojesti po jedan list ranjenika.

Neverovatno ali istiniti.

A jel ima negde osim na Wikiju da se ubere ta biljka? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel ima negde osim na Wikiju da se ubere ta biljka? :unsure:

Nemam pojma.

Ja toga imam u dvorištu u jenom ogromnom buretu.Lako se presadjuje pa se raspitaj kod nekih baka da li imaju da presadis ili ako prolazis kroz Novu Pazovu javi da ti dam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam pojma.

Ja toga imam u dvorištu u jenom ogromnom buretu.Lako se presadjuje pa se raspitaj kod nekih baka da li imaju da presadis ili ako prolazis kroz Novu Pazovu javi da ti dam.

Ok. Tnx :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Setih se:

Za umorne noge koje otiču i bole od listova do prstiju u vreme najvećih vrućina:

U litar rakije stavite 40 listova nevena, ostavite da stoji bar 15 dana i time mažete noge.

Super je terapija. Ja često imam problem sa bolovima, pogotovo kad izađem sa posla - unutra klima pa +40 - i kad dođem kući preporodim se sa ovim. :)

Ivančice,

Kaži mi jel bitno koja je rakija(loza,šljiva...)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam neki zaluđenik lečenjem lekovitim biljem, pogotovo nekih ozbiljnijih bolesti, ali ono što definitivno pomaže i što sam se u praksi uverila, je ulje čajevca protiv gljivičnih obolenja kože. Za to sam čula preko interneta i bila sam u početku skeptična, ali sam odlučila da probam, jer i ako ne uspe, može se uvek iskoristiti kao ulje za kosu. Bila sam oduševljena rezultatima, rešava problem u roku od dva dana. Samo treba voditi računa da je ulje 100%-tno, nikako koristiti ona kozmetička koja imaju svega u sebi samo ne tog ulja.

Isto se uverila u praksi, jabukovo sirće prilično efikasno umanjuje svrab izazvan ujedima insekata, iritacijama kože i sl. a ne peče ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivančice,

Kaži mi jel bitno koja je rakija(loza,šljiva...)?

Najbolje je komova (od grožđa) ali ako nema, i od šljivke dobro deluje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<p>

(Ivančica @ 13.07.2011, 11:11)

A što niko neće da puni ovu temu - a tako je dobraaa! laugh.giflaugh.gif

Setih se za kad se opečete na nešto, ili ko što sam ja jednom Stefana - prosula mi se vruća kafa po stolu, skliznula preko i njemu preko nogica (a Pavlik na nogama, jedva sam uspela brzo da mu skinem...) - prošlo leto bio mali... sad.gif Za par minuta - ni traga od peckanja...

Pasta za zube je lek!

Odmah namažete - boleće više nego inače, ali će trajati par minuta. Posle nećete dobiti ni plih, a o crvenilu nema govora. rolleyes.gif

Pazite kod teških opekotina - kada se odmah naprave rane - ne mažite ništa pre nego zovete lekara ili odete kod njega.

Jos bolje za opekotine su ULJE i SO, vjerovali ili ne. Opeceno mjesto odmah namazete uljem i poprsakate sa malo soli. Boli ali ni traga od pliha.

E ja ovde moram da prokomentarisem da se ne slazem sa ovim receptima za opekotine. Za pastu za zube znam, to sam i ja radila pre:) Ali posle mi je drug , koji je zavrsio fakultet zastita na radu(kako vec) da za opekotine je hladna voda! Plik i izadje zato sto temperatura izbije. Kod vecih opekotina bukvalno leci u kadu hladnije vode. (naravno ovo je samo prva pomoc, doktori su ti koji resavaju ovakve situacije). Sve ostalo moze samo da zakomplikuje. On je meni rekao bukvalno cim se malo opeces, pod hladnu vodu, da se vrati normalna temperatura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.