Mama Lavica

odgovora

Objavljeno

Drage moje interesuje me kako reagujete kada drugo dete ugrozava vase cedo.Da li odmah skocite da ga odbranite ili malo pustate da samo "resi situaciju"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad su deca upitanju tu sam veoma oprezna. Trudim se da svoju decu naucim da sami resavaju problem sa svojim vrsnjacima. Ali zato kad odrasli ugrozavaju moju decu na bilo koji nacin, e onda se ponasam kao lavica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto rece mama dy kada ima problem sa vrsnjacima pustam je da to resi sama cak i kada mi se pozali (sto se desavalo ranije,sada vise ne) insistiram na tome.Mora da nauci da se sama izbori za ono sto zeli,da nauci da malo postuje i tudje zelje.Kada je neko stariji u pitanju e tu sam gadna....Nije moje dete najbolje,ali za kritiku trazim argument.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto rece mama dy kada ima problem sa vrsnjacima pustam je da to resi sama cak i kada mi se pozali (sto se desavalo ranije,sada vise ne) insistiram na tome.Mora da nauci da se sama izbori za ono sto zeli,da nauci da malo postuje i tudje zelje.Kada je neko stariji u pitanju e tu sam gadna....Nije moje dete najbolje,ali za kritiku trazim argument.

potpisujem <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kada stariji i veci djecak gura ili vrijedja moju Anu (što se desilo) posvadjala sam se sa roditeljima tog djecaka.

On je veci za glavu od nje i jaci, gurnuo ju je i ona je uplakana dosla meni i ispricala. Roditelji tog djecaka su sjedili kraj mene i OTAC SE NASMIJAO NA TU PRICU. Ja sam Ani (namjerno) rekla, Ana brani se, uzmi kamen pa ga u glavu - da vidim hoce li onda reagovati. Na tu moju recenicu otac je skocio i posvadjali smo se.

inace kada je njena genracija u pitanju pustim je ali je i zastitim kada vidim da za to ima potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusavam svog sina da naucim da se sam bori za ono sto zeli,ali spadam i u grupu mama koje su ratoborne :)

Po meni nisu kriva djeca vec roditelji.Imali smo situaciju kad je malo starija djevojcica blago gurnula mog sina sa gumenog konjica da bi se ona tu popela.Naravno,moje cedo je pocelo da place i objasnila sam mu da ce on nastaviti kad konjic bude slobodan.Ubrzo se i to desilo,pa sam sa malenim otisla i popela ga na konjica.Iste sekunde se tu stvorila ta djevovcica i ponovila situaciju od malo prije.Trudila sam se da i njoj objasnim da sad treba bato da se poigra,a mala mi se isplazila i okrenula glavu.Sve to i nije toliko strasno da iznad nas nije stajala njena majka.Zena nije trepnula,ni a da kaze.E tad sam ja poludila :) samo sam podigla djevojcicu,uzela konjica u jednu,sina za drugu ruku i otisla na drugi kraj igralista.Naravno,cula sam u pozadini neke rijeci... :)

MicaZoki(LUKA) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu mog ovako da ucim: Sine, kad te neko sutne, ti njega dva puta... :D

MicaZoki(LUKA) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh to mi je slaba tacka.

Npr. imamo mamu sa detetom starijim 2 god. od nas i sa mladjim detetom od 1,5god.

kad Lea krene da uzima nesto mladjoj,ili mm ili ja uskocimo na stranu tog mladjeg deteta.Kad starije dete krene da uzima od Lee...nista se ne desava...ta mama sedi sa sve 4 u vis. Ja tad dobijam blazi nervni slom...i na kraju izbegavam takva druzenja. Mada kada sam je skoro posmatrala iz prikrajka,uvidela sam da ume i sama da se snadje sa starijom decom...

U celoj toj prici me nerviraju samo roditelji koji su prevelike flegme da bi ista naucili i vaspitali svoju decu...ali ta zurka tek pocinje...uh...

MicaZoki(LUKA) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citana ista situacija je i kod nas,samo sto moram priznati da se ja bas tesko kontolisem.Pre neki dan sam jednom decaku otela slikovnicu iz ruke i dala je Jani.To nam je inace rodjak i kada dodje kod nas sve mu damo,Jana odusevljena sto ima drustvo i sve moze. Kada smo mi otisli kod njih za sto god se ona uhvatila on joj je oteo. E pa prika nece moci,ima Jana big mamu

MicaZoki(LUKA) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citana ista situacija je i kod nas,samo sto moram priznati da se ja bas tesko kontolisem.Pre neki dan sam jednom decaku otela slikovnicu iz ruke i dala je Jani.To nam je inace rodjak i kada dodje kod nas sve mu damo,Jana odusevljena sto ima drustvo i sve moze. Kada smo mi otisli kod nji za sto god se ona uhvatila on joj je oteo. E pa prika nece moci,ima Jana big mamu

Ijao big mama.....:D :D :D....fantasticna si

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

whk-mother.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bogami, ja moje dete branim. Bili smo u jednoj situaciji gde ga je starije dete gurnulo i oborilo. Ne jednom, ne dva puta, već tri! NAMERNO! Bez povoda! Na prvi put nisam reagovala, jer se ni moje dete nije oglasilo. Drugi put je pao, ali opet nije zaplako. Treći put je jadničak pao na leđa i zaplakao kao kiša. Tada je imao 2 godine. I u stvari mu je bio najveći šok zašto bi to neko uopšte uradio.

Moja NAJVEĆA greška jeste što sam prvo tom detetu rekla da se to ne radi (bilo je u afektu), trebalo je ipak roditelju moronu da se obratim odma. Dete, kao što neko reče, nije krivo.

Na kraju sam otišla sa detetom odatle, a pre toga rekla par stvari tom roditelju (bilo je reči tipa - sramota, pola mozga, (ne)vaspitanje, primitivizam, manje od pola mozga.. itd). O fizionomiji dotučnog neću da govorim, ali sve se videlo na prvi pogled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ijao big mama.....:D :D :D....fantasticna si

:)B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nase dete je relativno malo, ne ide u vrtic i nije cesto sa vrsnjacima. imamo neki krug prijatelja sa decom slicnog uzrasta i tu je.. pa, kako kad. uglavnom se trudim da se ne mesam a i ako se mesam to je da SVOM DETETU nesto objasnim. ne volim da se roditelji puno petljaju oko decijih carki , ali opet kazem mali je pa toga jos nema.

kad malo poraste, nadam se da cu moci da se kontrolisem jer mislim da za dete nije dobro da mama skace za svaku sitnicu.. mada , opet, ta silna zelja da se zastiti dete, a jos JA ZAISTA JESAM LAVICA U HOROSKOPU I U SVAKOM SMISLU I OSOBINAMA TOG ZNAKA..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja to zovem mama "kvocka". Napravila sam gresku jer inace moje dete je karakterom na mene,tiha al jos na to na pocetku sam je uvek povlacila kad je dolazila u konflikte oko otimanja igracka itd sa pricom pusti je,neka ga...I sad se jako kajem,jer ne zna da se izbori za sebe nego se povlaci.Pocela sam koristiti drugu pricu sad al ne znam dal ce upaliti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja to zovem mama "kvocka". Napravila sam gresku jer inace moje dete je karakterom na mene,tiha al jos na to na pocetku sam je uvek povlacila kad je dolazila u konflikte oko otimanja igracka itd sa pricom pusti je,neka ga...I sad se jako kajem,jer ne zna da se izbori za sebe nego se povlaci.Pocela sam koristiti drugu pricu sad al ne znam dal ce upaliti.

E Natasa ja sam bila takva kada sam bila mala. Uvek sam se povlacila,bilo ruzna ili lepa situacija ja sam se uvek drzala po strani. Ako me neko primeti ok ako ne opet dobro.Primecujem da je i Jana dosta stidljiva i kada je u nepoznatom okruzenju povlaci se. Sad ne znam da li je to mozda normalno za njen uzrast,mozda ce se kasnije osmeliti. Ne bih volela da bude kao ja,sto se stidljivosti tice, i ja pokusavam na sve moguce nacine da je oslobodim ali....Kada je neko dete udari,gurne ili joj otme igracku ja je teram da vrati istom merom,nece,povlaci se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi do sada nismo imali problem sto se tice starije dece,a verujem da bih u tom slucaju intervenisala.Sa decom njenog uzrasta ,kada dodje do svadje,se ne mesam do trnutka kada zagusti,pa mora da se intervenise da se ne bi poubijali.Nisam nesto preterano zastitnicki nastrojena,jer smatram da ce tako pre nauciti da se bori za sebe.Mene su ,kao malu ,preterano stitili i uvek sam imala strah kad se neko dete neprijateljski postavi prema meni,sto nikako ne bih volela da se Mini desi.Ali vidim da ona vec sa nepune tri zna da se posvadja sa decom ako joj kazu nesto ruzno,pa mislim da nece biti problema.Tu je izgleda na taju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa prika nece moci,ima Jana big mamu

:lol: :lol:

Proslog leta kad smo imale priliku da izlazimo i druzimo se sa decom ja sam je sklanjala i budno pazila sta radi, jer je nemirna i imla je obicaj gurkanja i muvanja druge dece. Milion puta sam rekla nekome izvini. Desilo se jednom da je njoj jedna starija devojcica skoro iskopala oko kako je zbaila svoje prste u Janino lice...Zamolila sam je da to ne radi i odgurnula je, jer je to bio najbrzi i najefikasniji nacin da mi dete ostane celo. Majka koja je stajala tu - nije ni prstom mrdnula niti sta rekla, zgrabila je svoje dete i otisla. Puhtala sam kao parnjaca...

na jesen je Jakison krenula u vrtic i ta se njena potreba za pipkanjem dece ublazila i nestala. Videcemo sada, ovog leta kad pocne da srece nepoznatu decu, znaci ne njene drugare iz vrtica - kako ce se ponasati.

U sustini stalno lebdim nad njom i posmatram sta radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se toga tice, ne znam kakva cu biti, ali sam kao sestra bila opasna. Moja mama je tip osobe koja pusta da djeca sama rjesavaju svoje stvari. I ja sam za to, ali ako krenu da se poubijaju, to je vec druga stvar.

Imala sam situaciju sa burazerom, koji ima 8 god. Bila sam trudna, i on je bio napolju. Sam ide napolje, posto vise nije toliko mali, a i tu su sva djeca iz zgrade i sam se snalazi. I mama i ja smo ga ucile da se djevojcice ne tuku, sto je normalno. Vraca se on jedan dan kuci i place, gurnula ga neka djevojcica niz stepenice, koja je starija od njega tri godine. Mama nista nije rekla jer ne moze ni da izadje iz kuce, a ja sam cutala, nije moje da se mjesam. Dan poslije, moj buraz se opet igra sa njima i ova se oklizne i padne i ode, ja sve gledam. Prodje pola sata eto njenog tate da se zali, jer je ona poderala lakat, a kao moj brat je gurnuo. Izasla moja mama i pokusava da objasni, a ova mala laze li laze. E tu sam izletila, buraza skinula i pokazala mu desnu stranu ledja i ruku i rekla sta sam vidjela. Pride sam ih napljuvala najstrasnije i otjerala iz stana. Burazu sam rekla, da dok sam ja tu necu da ga vidim u blizini te djevojcice. Ma pukla!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Trmalja kad si tako odreagovala za brata, za svoje dete ces biti prava zver ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Trmalja kad si tako odreagovala za brata, za svoje dete ces biti prava zver ;)

Super seka :lol: ! Ali stvarno nije u redu udarati djevojcice, bez obzira sto je on mali i ne razumije zasto. Ali ona njega gurne niz stepenice i jos mi dodje i laze sve sa krokodilskim suzama :angry: , a moja mama kakva je oplela bi po njemu i njemu bi drzala predavanja kako se djevojcice ne smiju tuci. Stvar je u tome sto je njoj kicma slimljena na dva mjesta i jedva se krece i onda ne moze da izadje sa njim napolje pa ga pusti da nije dijete zatvoreno, a druge mame su tako zastitnicki nastrojene, da me nerviraju. A onda opletu po njemu, jer mama nije tu i on redovno dobija predavanja i kazne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja devojcica ne zna uopste da se brani, tako da sam primorana u nekim situacijama da odreagujem... Uglavnom su to situacije u kojima je udaraju deca starija i mladja od nje. Ona jednostavno ne zna da nekoga udari i ako bi mozda nekada i trebala... Ne volim kada mm kaze u takvim situacijama "to je zakon jaceg", pa zasto ima mene pored sebe, ako cu gledati kako je drugi maltretiraju (mozda malo prejaka rec) :blink: Naravno da ne skacem za svaku glupost, ali neke stvari jednostavno ne mogu da tolerisem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ogi svima otima igracke,cak i meni kada hocu da se igram s njim.Sta god da neko uzme on otima i posle minut to isto ostavi.Pored ovolikih igracaka svi se uhvate za kosilicu.A on obozava da je gura.Druzimo se sa ljudima koji su savesni roditelji a i ja i mm smo takvi,i trudimo se da "smirimo strasti"izmedju dece.Ja sam svoju sestru branila.Uglavnom smo se igrale ispred zgrade,i jednog dana cura, mladja od mene godinu dana a od moje seke starija 3,pogodi moju seku kamenom u glavu.Ona je pala,pocela da vristi,malo je i rasekla glavu.Mama je zamolila komsiju da je odveze u Hitnu posto je tata bio na poslu.Od ove majka nije reagovala uopste,nastavila da gricka suncokret...Kad sam ja ovu curu pojurila sutradan...Prvo kad sam je stigla iscupala sam joj nekoliko pramena kose,oborila na zemlju i pocela da je sutiram...Onda je njena majka to videla i naravno odmah skocila.Jos jednom sam je pocupala i sutnula u stomak tako da je izgubila vazduh.Krene njena majka da me udari medjutim se moj tata stvorio iza nje i viknuo sta to radi.Poceli su da se raspravljaju i ona je rekla kako smo mi nevaspitane a njena deca su zlatna,nikada nikog nisu pipnula...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

juce imah situacuju kada je dewojcica id 12 god udarila mog Wuka koji ima 5 godina, kod mm owih skicila i izgrdila sam je jera ako je moje dete kriwo neka mi kaze ko je ona da ga udara i sl.... sto se tice frka sa wrsnjacima tu ih pustam da samo resawaju ali desilo mi se kada je opsao u predskolsko da je ujeo decaka zato sto je owaj hteo da mu otme kocku, narawno zwala sam da widim kako je decak, i izwinula se mami ali je Wuk bio kaznjen tri nedelje i kuci i u skolici sinhronizowano u dogoworu sa waspitacicom od tada ne prawi dzumbuse,,, ali je zato u cetwrtak dobio po nosu od druga, elem seli su da uzinaju i owaj drugar je nesto pogresio i rekao mu moj Wuk da je beba i owaj ga raspalio po nosu isla mu je malo krw iz nosica(inace ima problem sa kapilarima a nece da mu ih spaljuju wodila sam ga kod orl) ja sam se smejala kad sam widela da nije strasno, mada se mama tog decaka izwinula ali swe su to wrsnjacki nestasluci... u swakom slucaju ne tolerisem da moju decu diraju starija deca isto tako ne dozwolajwam da moji diraju mladje od sebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Sanjice ti si sou :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.