klima u kuci i autu

odgovora

Objavljeno

Da li palite klimu kada su vaši mališani kraj vas u kući ili autu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li palite klimu kada su vaši mališani kraj vas u kući ili autu?

Ne,za sada...Proslo ljeto bas zbog Nikole nismo htjeli da kupujemo klimu u stan,a u autu nismo palili ni kada su bile ekstremno visoke temperature!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad klima nije uključena u prostoriji u kojoj boravi dete.

Sklonimo se u drugi deo stana kada radi. I tako po nekoliko puta dnevno, jer čim se ugasi, u roku od 20 minuta skače temperatura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Klimu ukljucimo u jednu sobu, dok mi boravimo u drugoj. Ili odemo u setnju i ostavimo klimu. U kolima klima je uglavnom ukljucena ali ne duva u nju, i podesi se temperatura koja nije mnogo niska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Klimu ukljucimo u jednu sobu, dok mi boravimo u drugoj. Ili odemo u setnju i ostavimo klimu. U kolima klima je uglavnom ukljucena ali ne duva u nju, i podesi se temperatura koja nije mnogo niska.

To u suštini nema veze.

Koliko je meni poznato, klima u kolima uvek duva vazduh iste temperature (što je oko 4 stepena pri ispravnoj klimi). To je, po meni, izrazito hladan vazduh ako je u kolima 30 stepeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li odgovoriti na ovo pitanje iz Atine. :lol: Preko leta ovde su temperature u proseku 50 stepeni. Klima nam je celu noc ukljucena, ali u dnevnoj sobi koja je hodnikom odvojena od nase spavace i lukine sobe. Preko dana palim ali kad Luka nije u istoj prostoriji. U autu naravno da palimo, u suprotnom bi trebali auto da parkiramo i odlozimo ga negde preko celog leta. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U nedoumici sam da li paliti klimu kada je Stefan u autu. On je još mali. Anastasija se koliko toliko navikla na klimu mada nikada ne dozvoljavam da duva u nju ali on .... premalen je ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani mi smo palili klimu od prvog dana.

Smanjis samo da ne duva jako i sta,vazno je da ne duva direktno od njih.Kada si u prilici malo otvoris prozor da udje cist vazduh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HELP!!!

Zna li nečiji muž ili prijatelj, šta je u pitanju kada klima curi unutra? Odnosno, pojavljuju se kapljice na onim pokretnim trakama, znate ono što se diže i spušta???

Nedelja je, a nemam koga da zovem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HELP!!!

Zna li nečiji muž ili prijatelj, šta je u pitanju kada klima curi unutra? Odnosno, pojavljuju se kapljice na onim pokretnim trakama, znate ono što se diže i spušta???

Nedelja je, a nemam koga da zovem...

Filipa proveri da se kondez crevo ono napolju nije zapusilo pa zbog toga nama je to bio razlog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa proveri da se kondez crevo ono napolju nije zapusilo pa zbog toga nama je to bio razlog

Hvala...sada ću vidjeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tamo curi regularno, kao i uvijek..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala...sada ću vidjeti.

Neznam sta drugo moze biti nisam strucna :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HELP!!!

Zna li nečiji muž ili prijatelj, šta je u pitanju kada klima curi unutra? Odnosno, pojavljuju se kapljice na onim pokretnim trakama, znate ono što se diže i spušta???

Nedelja je, a nemam koga da zovem...

Sad sam pitala brata,on se bavi klimama i njegov odgovor je-ako je klima montirana skoro onda najverovatnije da crevo za kondenzaciju nema pad,voda ne moze da ide uzbrdo.a ako je montirana odavno moguce i da je crevo zapuseno,treba da se cisti,bez obzira sto curi napolju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se klime tice,zahvaljujuci mom bratu i njegovom savetu,nama klima radi po celi dan bez bojazni da bije u nas jer je montirana u hodniku i ravnomerno hladi celi stan.Deca vec znaju da se u hodniku ne zadrzavaju.Bez klime ne znam kako bih jer me vrucina cini dosta nervoznom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam pitala brata,on se bavi klimama i njegov odgovor je-ako je klima montirana skoro onda najverovatnije da crevo za kondenzaciju nema pad,voda ne moze da ide uzbrdo.a ako je montirana odavno moguce i da je crevo zapuseno,treba da se cisti,bez obzira sto curi napolju.

To se i nama desilo prosle godine zaposilo se crevo i samo nam je kapljala unutra :( a mi nismo znali sta cemo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa posto je Filipa daleko ne mogu joj poslati brata u pomoc,ali neka angazuje nekog tamosnjeg majstora,a do tada tusiranje. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam pitala brata,on se bavi klimama i njegov odgovor je-ako je klima montirana skoro onda najverovatnije da crevo za kondenzaciju nema pad,voda ne moze da ide uzbrdo.a ako je montirana odavno moguce i da je crevo zapuseno,treba da se cisti,bez obzira sto curi napolju.

Hvala Joko, montirana je prije 5-6 godina. A mogu li sama očistiti crijevo ili mora monter? Puno si mi pomogla, hvala bratu i tebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa posto je Filipa daleko ne mogu joj poslati brata u pomoc,ali neka angazuje nekog tamosnjeg majstora,a do tada tusiranje. :rolleyes:

Heat%20Exhaustion%202.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Joko, montirana je prije 5-6 godina. A mogu li sama očistiti crijevo ili mora monter? Puno si mi pomogla, hvala bratu i tebi.

Sad ce da vidimo sta majstor kaze :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Joko, montirana je prije 5-6 godina. A mogu li sama očistiti crijevo ili mora monter? Puno si mi pomogla, hvala bratu i tebi.

Evo sta je odgovorio-najbolje monter,ali ima prevaranata koji samo omlate krpicom i pofajtaju i uzmu pare.Tu se rastura celokupna unutrasnja jedinica i sve se cisti.

tako da ako nemas koga da pozoves,moraces da sacekas regularan radni dan :rolleyes:,a do tada zamisljacemo te kao na slici gore :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm je cisti nasu prosle godine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi palimo klimu i preko dana a preko noci nam radi celo vreme.Spavace sobe su nam na spratu a tamo je uuuzasno toplo.Klima je montirana iznad stepenista u hodniku,tako da ne duva na nas jedino ako prolazimo ispod kada se penjemo na sprat,tada ga naravno iskljucimo.Inace,nikad ne pravimo preveliku razliku iznad spoljnje i unutrasnje temperature.

U kolima nam je pokvarena klima ali ja bih palila.Ne znam sta je gore,klima ili toplotni udar... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa neka onda muz od b.mame objasni muzu od filipe i tako tate da se ukljuce na bebac.Ja ako postavim jos jedno pitanje bratu i kako se rasklapa unutrasnja jedinica katapultirace me u Banja Luku,pa cu morati ja to Filipi da odradim :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

klima je ukljucena preko noci,inace ne znam kako bi spavali...ovde temperatura ide do 40 stepeni,prosto je neizdrzivo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.