odgovora

Objavljeno

Drage moje, htela bih da postavim ovu temu jer sam se zabrinula. Naime, trebalo bi da sam juce usla u 7. nedelju trudnoce i radila sam jutros betu i ona je 4890. Pre deset dana je bila 836. Cini mi se da je mala za ovu nedelju trudnoce, tj. po onim tabelama jeste ispod donje granice, ali ja sve racunam da je to sto sam tek juce usla u 7. nedelju. Jel imala neka slicna iskustva? Uradicu ja betu i sutra u drugoj laboratoriji, cisto da se smirim, ali bi mi znacilo neko iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam zakazano u ponedeljak, ali treba izdrzati do ponedeljka. Beta se duplira svakih 48-72 sata, sve sam ispreturala po internetu da vidim...Treba izdrzati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put sam radila 4+4, a sad bi trebalo da sam 6+1. Pise da bi u 7-8 nedelji donja granica trebala da bude 7650. Taman ako se duplira do sutra, bas se nadam. Ovo zato sto sam vec imala strasno iskustvo sa drugom trudnocom, s tim sto je tad beta bila nenormalno visoka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put sam radila 4+4, a sad bi trebalo da sam 6+1. Pise da bi u 7-8 nedelji donja granica trebala da bude 7650. Taman ako se duplira do sutra, bas se nadam. Ovo zato sto sam vec imala strasno iskustvo sa drugom trudnocom, s tim sto je tad beta bila nenormalno visoka.

A možda je ipak bolje da ideš u ponedeljak?! To ti dođe kao "sredina" sedmog meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa mene iskreno i buni to sto u tablicama pise 7-8 nedelja donja granica. Sad ne znam da li 7. ili 8. Ma i ja se tripujem, ali koga zmija ujede i gustera se plasi...Hvala vam puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa mene iskreno i buni to sto u tablicama pise 7-8 nedelja donja granica. Sad ne znam da li 7. ili 8. Ma i ja se tripujem, ali koga zmija ujede i gustera se plasi...Hvala vam puno!

Milice nemoj se opterecivati vrednostima bitno je da ona raste,uradi je opet za 2 dana i ako raste znaci da je sve ok.Svaka je zena i svaka trudnoca razlicita,a i referentne vrednosti su od laboratorije do laboratorije drugacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li visok b-hcg znaci da je moguca blizanacka trudnoca ili to nista ne znaci??? U petoj nedelji mi je B-hcg 33382,87 ... Uff sto bi bilo lepo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li visok b-hcg znaci da je moguca blizanacka trudnoca ili to nista ne znaci??? U petoj nedelji mi je B-hcg 33382,87 ... Uff sto bi bilo lepo :)

Beta je bas previsoka za 5-tu nedelju, cak mislim i za blizanacku trudnocu, mozda su trojke? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ups... ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li visok b-hcg znaci da je moguca blizanacka trudnoca ili to nista ne znaci??? U petoj nedelji mi je B-hcg 33382,87 ... Uff sto bi bilo lepo :)

Moram da te pitam jesi ti u petoj nedelji po zadnjoj menstruaciji ili po plodnim danima???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od prvog dana poslednje menstruacije. Tako mi je lekar izracunao-a i ovde na bebcu mi tako racunaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od prvog dana poslednje menstruacije. Tako mi je lekar izracunao-a i ovde na bebcu mi tako racunaju

Hm... onda je baš velika beta.... :rolleyes: kad ideš na uz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm... onda je baš velika beta.... :rolleyes: kad ideš na uz?

Juce je lekar pogledao i rekao da je u materici ali da se jeeedva vidi i da dodjem za dve nedelje da se to lepo vidi a i cuje srce. Videcemo za dve nedelje da li visok b-hcg znaci nesto vise od jedne bebe :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo su neke okvirne referentne vrednosti:

(vrednosti su izrazene u IU/L)

3. nedelja 5-50

4. nedelja 3 - 426

5. nedelja 19 - 7.340

6 nedelja 1.080 - 56.500

7-8. nedelja 7.650 - 229.000

9-12.nedelja 25.700 - 288.000

13 -16.nedelja 13.300 - 254.000

17 -24.nedelja 4.060 - 165.400

25-40.nedelja 3.640 - 117.000

kasiopeja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hmm... U ovu tabelu se ne uklapa moj rezultatic. Moze li neka mama duplica da napise svoje rezultate? Imam jos nedelju dana do uz-a radoznalost me rucka lagano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel moze neko ko se razume da mi malo pomogne jer sam se mnogo zabrinula.. :(

Ja sam betu hcg radila 32dc,tj taj dan sam trebala da dobijem m. Referentna vrednost mi je 21,8 ,a inace u za trudnocu su vrednosti iznad 5. Ja sam poslednju m imala 24 januara i po toj logici ja sam tada kada sam radila betu(pre 4 dana) bila 5a nedelja,a za 5u nedelju je to jako nisko?? Ponovicu betu u petak,ali zelila bih da cujem necije misljenje..da li da brinem ili ne? Inace,dobro se osecam,ne krvarim itd..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo,moj post od februara jos stoji gore,niko nije odgovorio :( Ali,svejedno,taj post nije vise bitan jer je doslo do spontanog.. Sad je nova trudnoca u pitanju ,pa mi opet treba pomoc,ako je ikako moguce? ;)

Ako se neko od vas razume u beta HCG,molim za pomoc.. Moji ciklusi nisu bas redovni,ali u principu uvek racunem da su na 32 dana.Poslednju menstruaciju sam imala 8og juna,sto znaci da treba da dobijem 9og jula(sutra,32DC).Ovulaciju sam utvrdila LH trakicama 24og juna i tada smo imali odnose.Beta HCG sam uradila 6og jula(3 dana pred m) i iznosila je 96,1.Sutra treba da je ponovim,ali nikako da prestanem da lupam glavu da li je ta vrednost bete u redu za nedelju u kojoj sam.Suvda pise da na dan ocekivane menstracije treba da iznosi oko 100,sto znaci da je meni cak i veca,pa je to ok.A ako gledamo po nedeljama od poslednje menstruacije,ja sam trudna 4 nedelje i 2 dana,a ako gledamo od ovulacije,trudna sam 15 dana. E,sad ko ovo razume,molim da mi objasni.Inace,imam povremeno bolove kao da cu dobiti,a imala sam i spontani 3eg amrta.. Ljubac za sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo,moj post od februara jos stoji gore,niko nije odgovorio :( Ali,svejedno,taj post nije vise bitan jer je doslo do spontanog.. Sad je nova trudnoca u pitanju ,pa mi opet treba pomoc,ako je ikako moguce? ;)

Ako se neko od vas razume u beta HCG,molim za pomoc.. Moji ciklusi nisu bas redovni,ali u principu uvek racunem da su na 32 dana.Poslednju menstruaciju sam imala 8og juna,sto znaci da treba da dobijem 9og jula(sutra,32DC).Ovulaciju sam utvrdila LH trakicama 24og juna i tada smo imali odnose.Beta HCG sam uradila 6og jula(3 dana pred m) i iznosila je 96,1.Sutra treba da je ponovim,ali nikako da prestanem da lupam glavu da li je ta vrednost bete u redu za nedelju u kojoj sam.Suvda pise da na dan ocekivane menstracije treba da iznosi oko 100,sto znaci da je meni cak i veca,pa je to ok.A ako gledamo po nedeljama od poslednje menstruacije,ja sam trudna 4 nedelje i 2 dana,a ako gledamo od ovulacije,trudna sam 15 dana. E,sad ko ovo razume,molim da mi objasni.Inace,imam povremeno bolove kao da cu dobiti,a imala sam i spontani 3eg amrta.. Ljubac za sve!

Mislim da je vrednost tvog rezultata odgovarajući.

Trudnoća se u proseku uvek računa od prvog dana poslednje menstruacije.

Ali pošto ti tačno znaš dan ovulacije, od tog dana oduzmeš 2 nedelje i od datuma koji dobiješ računaš trudnoću. :) Dakle, treba da računaš kao da si prošlu menstruaciju dobila 11. juna. Tako će ti biti najtačnije računate nedelje. :)

Vrednosti beta HCG-a po nedeljama je

3 5-50

4 3 - 426

5 19 - 7.340

6 1.080 - 56.500

7-8 7.650 - 229.000

9 -12 25.700 - 288.000

13 - 16 13.300 - 254.000

17 - 24 4.060 - 165.400

25 - 40 3.640 - 117.000

Kao što vidiš, raspon je dosta veliki, nema brige! Bitno je samo da utvrdiš da li raste proporcionalno, sama brojka i nije tako bitna. :)

A to što te boli stomak - i to je normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je vrednost tvog rezultata odgovarajući.

Trudnoća se u proseku uvek računa od prvog dana poslednje menstruacije.

Ali pošto ti tačno znaš dan ovulacije, od tog dana oduzmeš 2 nedelje i od datuma koji dobiješ računaš trudnoću. :) Dakle, treba da računaš kao da si prošlu menstruaciju dobila 11. juna. Tako će ti biti najtačnije računate nedelje. :)

Vrednosti beta HCG-a po nedeljama je

3 5-50

4 3 - 426

5 19 - 7.340

6 1.080 - 56.500

7-8 7.650 - 229.000

9 -12 25.700 - 288.000

13 - 16 13.300 - 254.000

17 - 24 4.060 - 165.400

25 - 40 3.640 - 117.000

Kao što vidiš, raspon je dosta veliki, nema brige! Bitno je samo da utvrdiš da li raste proporcionalno, sama brojka i nije tako bitna. :)

A to što te boli stomak - i to je normalno.

:) hvala draga na odgovoru :) sutra radim betu,pa da vidimo kako napreduje.Kiss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) hvala draga na odgovoru :) sutra radim betu,pa da vidimo kako napreduje.Kiss

Draga, izvini ako ti otvaram bolnu temu :( ali jel znaš razlog zbog čega je došlo do spontanog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, izvini ako ti otvaram bolnu temu :( ali jel znaš razlog zbog čega je došlo do spontanog?

Nemam pojama,niko mi nista nije rekao,ali ja sumnjam da,posto sam od decembra do aprila imala blago povisenu temperaturu kojoj niko nije nasao uzrok,a u martu spontani,verujem da je taj uzrok temperature bio i uzrok spontanog... Beta mi je prvi dan kasnjenja menstruacije bila 21,4(mislim),a posle nedelju dana samo 74 i posle par dana sam iskrvarila.Sada se nadam da ce biti bolje.Jutros sam vadila krv,pa sad cekam rezultate.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam pojama,niko mi nista nije rekao,ali ja sumnjam da,posto sam od decembra do aprila imala blago povisenu temperaturu kojoj niko nije nasao uzrok,a u martu spontani,verujem da je taj uzrok temperature bio i uzrok spontanog... Beta mi je prvi dan kasnjenja menstruacije bila 21,4(mislim),a posle nedelju dana samo 74 i posle par dana sam iskrvarila.Sada se nadam da ce biti bolje.Jutros sam vadila krv,pa sad cekam rezultate.. ;)

Drzim ti fige da sve bude kako treba :) Da li si radila test na viruse? Meni je u 9 mesecu uradjen feticid pa sam se prinudno porodila a razlog svega toga su virusi (rubeole, toxo, cmv, itd...), pa je moguce da si imala nesto od toga jer imam par poznanica koje su imale spontani bas zbog toga. Ne mora da znaci da je i tebi zbog toga ali opet...treba proveriti . Cudi me da ti ni jedan doktor nije preporucio da uradis torch?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drzim ti fige da sve bude kako treba :) Da li si radila test na viruse? Meni je u 9 mesecu uradjen feticid pa sam se prinudno porodila a razlog svega toga su virusi (rubeole, toxo, cmv, itd...), pa je moguce da si imala nesto od toga jer imam par poznanica koje su imale spontani bas zbog toga. Ne mora da znaci da je i tebi zbog toga ali opet...treba proveriti . Cudi me da ti ni jedan doktor nije preporucio da uradis torch?

Pravo da ti kazem,po meni su svi ovi danasnji lekari mentalno zaostali,niko ne ume da radi svoj posao.Cast izuzecima. ;) Napravila sam ja poduzi spisak sa mojim cekalicama ovde,i mogu ti reci da su devojke ovde vise informisane od lekara,ako nista drugo,bar za te analize posle spontanog. I tako sam ja krenula da radim neke analize redom,ali inace za sve sto treba da se odradi,potrebno je oko 400 evra,tako da nisam uspela sve da zavrsim,ali nadam se da nece ni biti potrebe ;) Uglavnom,torch nisam odradila,ali kad budem otisla kod moje gin,raspitacu se o svemu.Hvala ti puno :wub:

Inace,beta mi je juce bila 602,8 :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pravo da ti kazem,po meni su svi ovi danasnji lekari mentalno zaostali,niko ne ume da radi svoj posao.Cast izuzecima. ;) Napravila sam ja poduzi spisak sa mojim cekalicama ovde,i mogu ti reci da su devojke ovde vise informisane od lekara,ako nista drugo,bar za te analize posle spontanog. I tako sam ja krenula da radim neke analize redom,ali inace za sve sto treba da se odradi,potrebno je oko 400 evra,tako da nisam uspela sve da zavrsim,ali nadam se da nece ni biti potrebe ;) Uglavnom,torch nisam odradila,ali kad budem otisla kod moje gin,raspitacu se o svemu.Hvala ti puno :wub:

Inace,beta mi je juce bila 602,8 :rolleyes:

:D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pravo da ti kazem,po meni su svi ovi danasnji lekari mentalno zaostali,niko ne ume da radi svoj posao.Cast izuzecima. ;) Napravila sam ja poduzi spisak sa mojim cekalicama ovde,i mogu ti reci da su devojke ovde vise informisane od lekara,ako nista drugo,bar za te analize posle spontanog. I tako sam ja krenula da radim neke analize redom,ali inace za sve sto treba da se odradi,potrebno je oko 400 evra,tako da nisam uspela sve da zavrsim,ali nadam se da nece ni biti potrebe ;) Uglavnom,torch nisam odradila,ali kad budem otisla kod moje gin,raspitacu se o svemu.Hvala ti puno :wub:

Inace,beta mi je juce bila 602,8 :rolleyes:

Cao draga, sta ima novo? Sta se desava sa betom? Jel raste?? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.