odgovora

Objavljeno

Ja nikako ne mogu da postavim novu temu, a tice se Bete. Meni je poslednja menstruacija bila 30.maja. beta 30.6. je bila 95,9, pa 4.7. 126, pa 7.7. 162, da bi 9.7. napokon bila 377,7 i danas 1702. Inače me je doktor sa verom od 126 poslao na kiretažu, koju hvala Bogu, nisu hteli da rade. Sta mislite, da li ce to biti ok, s obzirom na nepravilan rast Bete? Da li se ikome još desilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nikako ne mogu da postavim novu temu, a tice se Bete. Meni je poslednja menstruacija bila 30.maja. beta 30.6. je bila 95,9, pa 4.7. 126, pa 7.7. 162, da bi 9.7. napokon bila 377,7 i danas 1702. Inače me je doktor sa verom od 126 poslao na kiretažu, koju hvala Bogu, nisu hteli da rade. Sta mislite, da li ce to biti ok, s obzirom na nepravilan rast Bete? Da li se ikome još desilo?t

to mu dodje 40 dana od posl mens?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisi u drugom trimestru, jer se generalno sve pise :) msm najvise. Pa prekopiraj pitanje. Moje misljenje ( a nisam imala dodirnih tacaka sa takvom betom): da li znas kada je bio ne zasticen odnos? Prosto je moguce da je ovulacija bila kasnije pa je zato takva beta, a mislim da nije losa. 

Zasto ti to kazem- ja znam kada mi je bila posl menst, a kada je ovulacija bila nzn a odnose sam imala svaki drugi dan, i to sa namerom da se zatrudni. E vidis, meni je ispalo da sam ja zatrudnela dve-tri ned posle menstruacije. Jer ja sam 2 meseca trudnoce odem na ginekoloski pregled i kazu mozda je mala trudnoca a mozda van matericna... jer je plod bio mali. I na UZ eto kasnili smo nedelju dana i sve bilo ok. I cupka dodje na svet. Tako da ti samo odradi pregled blago meni jer ako ti je to  vise od 6 nedelja tada se i srce cuje. Idi uradi to sto pre pa javni. Drzim palceve.

Marina N voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, da li je beta 8 u redu za jedan dan kasnjenja menstruacije? Da li je to trudnoca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postovane,

Kao i mnoge, i ja imam pitanje vezano za betu... Iako sam sve procitala, puno mi znaci da cujem opet misljenja. 

Naime, poslednja menstruacija mi je bila 17.07.2018. godine, ciklusi su mi uredni, na 28 dana. Juce (16.08) sam radila kucni test i pokazao je bledu drugu crtu. Danas sam radila betaHcg test krvi i rezultat je 133.50 mlU/ml... Da li je to nisko? Pomagajte!

Hvala unapred na odgovorima! 

Leptirici voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je to ok Beta!

Čestitam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam pitanje, juce sam radila betu i iznosila je 2350, po zadnjoj m sam 5+3 dana. Pre vadjena bete sam bila na uz, i dr kaze da se vidi mala tackica, nepravilnog izgleda, i da je vrv rano jos. Rekla mi je da uradim betu na 48h. Sutra radim ponovo ali se mnogo plasim zbog uz, i njenog nepravilnog izgleda sta god znacilo to. Ima neko slicno iskustvo? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam pitanje, juce sam radila betu i iznosila je 2350, po zadnjoj m sam 5+3 dana. Pre vadjena bete sam bila na uz, i dr kaze da se vidi mala tackica, nepravilnog izgleda, i da je vrv rano jos. Rekla mi je da uradim betu na 48h. Sutra radim ponovo ali se mnogo plasim zbog uz, i njenog nepravilnog izgleda sta god znacilo to. Ima neko slicno iskustvo? 

uradi betu pa ako je porasla sve je ok. Meni je bila 8ma nedelja na pregledu i nisu bili sigurni da li je van matericna ili ne, al uz je pokazao da je sve ok i bila mi je uvek trudnoca nedelju dana manje

Bralac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uradi betu pa ako je porasla sve je ok. Meni je bila 8ma nedelja na pregledu i nisu bili sigurni da li je van matericna ili ne, al uz je pokazao da je sve ok i bila mi je uvek trudnoca nedelju dana manje

Dace Bog da sve bude u redu sutra radim betu ponovo. Prva mi je trudnoca, jako zelim bebu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dace Bog da sve bude u redu sutra radim betu ponovo. Prva mi je trudnoca, jako zelim bebu. 

i sad ti kao trebas da budes mirna grrrrrrr 

zelim ti srecu pa javi sta je bilo. A kada ces ponovo na pregled?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam pitanje, juce sam radila betu i iznosila je 2350, po zadnjoj m sam 5+3 dana. Pre vadjena bete sam bila na uz, i dr kaze da se vidi mala tackica, nepravilnog izgleda, i da je vrv rano jos. Rekla mi je da uradim betu na 48h. Sutra radim ponovo ali se mnogo plasim zbog uz, i njenog nepravilnog izgleda sta god znacilo to. Ima neko slicno iskustvo? 

Nemas trenutno cega da se plasis, posebno ako je videla tackicu u materici. Trazila je da uradis betu posle 48h da bi bila sigurna da se pravilno uvecava, duplira. U 6. nedelju tesko da ista moze da vidi. Beta je odgovarajuca za ovu nedelju. Strpi se i ne brini unapred, srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i sad ti kao trebas da budes mirna grrrrrrr 

zelim ti srecu pa javi sta je bilo. A kada ces ponovo na pregled?

Rekla mi je da ukoliko se duplira beta nema razloga za brigu i da dodjem za dve nedelje na drugi pregled. Tako da mi ostaje da cekam do sutra do 16h.

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemas trenutno cega da se plasis, posebno ako je videla tackicu u materici. Trazila je da uradis betu posle 48h da bi bila sigurna da se pravilno uvecava, duplira. U 6. nedelju tesko da ista moze da vidi. Beta je odgovarajuca za ovu nedelju. Strpi se i ne brini unapred, srecno!

Mene je najvise zabrinulo sto je napisala to nepravilnog izgleda, i da pise dimenzije do 26x29mm IO 34X30. Nadam se rastu bete i da ce sve biti ok. Hvala na podršci❤️

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekla mi je da ukoliko se duplira beta nema razloga za brigu i da dodjem za dve nedelje na drugi pregled. Tako da mi ostaje da cekam do sutra do 16h.

drzim fige. Pa cekam da javis

Bralac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drzim fige. Pa cekam da javis

Hvala ❤️ javljam sutra cim stignu rezultati. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beta danas 5017:wub::wub: kaze da je supeeer. 

super!!!! Idi na temu drugi trimestar, tamo su svi :) i trudni i porodjeni i srecni i tuzni. Jedina tema koja je puna.

Bralac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomooooć . Radila sam beby Rapid koji je pokazao dve crtice( tri komada). Uradila sam analizu beta hcg i piše vrednost 

50 530. Jel to ok? Jako sam uzbudjena:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan, ja sam u  totalnom haosu. Poslednji ciklu mi je bio 30.4.2022. Inace traje od 24 do 28dana. Prvu betu sam radila 29.5. I iznosila je 48.3 . Zatim ponovim 29.5 i iznosila je 90.6 . Uplasile su me niske vrednosti pa sam novu betu uradila i 2.6. I ona je iznosila 145.9 . Taj dan sam obavila privatno UZ i doktorka je rekla da je sve u redu. Endometrijum 13mm i da se opustim i dodjem za dve nedelje. Kako sam 2020.bila ,, opustena " sa urednom betom, i stalno na vezi za dr koji je imao koronu, prvi put sam na pregled otisla u 8.nedelji  ustanovio je vitalan plod u jajovodu gde sam upucena hitno na laparaskopsku operaciju gde mi je levi jajovod uklonjen. Smatrali su me fenomenom jer je plod bio ziv, i napredovao u uslovima koji mu zapravo ne odgovaraju. Elem, iz straha i predostroznosti za ov trudnocu obavim jos jedan UZ i drugi dr kaze da vidi u materici nesto 4.7.mm ali je malo i  ne odgovara izostanku menstruacije . Uputi me na jos jedan nalaz bete. Odradim ga i on iznosi 167. Za 48h porastao samo za 22. Dr mi je dao savet da se avim u bolnicu. Odem juce u Front. Odradjen UZ. Ne vide nista. Napisali samo da dodjem na kontrolu za dva dana tj.u ponedeljak sa novim nalazom bete na ponovnu kontrolu. Da li je neko imao slican slucaj sa slabim rastom bete? Tacnije za prva dva puta se skoro duplirala. A kasnije ima odstupanja. Posebno izmedju 3.i 4.puta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Draga, imala sam identičnu situaciju 2018-e, s tim što sam iz Narodnog fronta pobegla u Zemunsku i tamo se spasila. Ovamo ništa nisu videli. Meni su plod iz materice izvadili eksplorativnom kiretazom, i nakon toga je beta počela ludacki da mi skače, pa su me operisali laparoskopski, posto je bio i plod u materici i u jajovodu. Meni je rečeno da sam bezbedna tek kad beta padne ispod 100. Kroz desetak dana mi je pala skroz. Ono što mogu da ti kažem je da sam rodila 2 ćerke nakon toga i da ne gubiš nadu. Znam da je psihički pretežno, dan danas ne mogu da prežalim tu bebu. Moj savet ti je da odeš kod još nekoga na uz i proveris, kao i da betu proveravaš uvek u istoj laboratoriji. Svakako iz Fronta beži, mene su mesec dana tako vrteli na dva dana

Izmenjeno od strane Marina N

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovoru. Danas sam bila u Frontu na kontroli gde me je primio novi DR rekavsi da se i dalje nista ne vidi. Danasnja beta je 190 .za dva dana povecala se svega za 23. Rekao je da to nije dovoljno, da dodjem za 3 dana sa novim nalazom bete. Izneo 3 varijante: minimalne sanse za normalnu trudnocu, mogucnost spontanog ili vanmatericna. Dakle, sve sto postoji. Najgore od svega sto su me 4 dr gledala i svi razlicita misljenja. Samo je jedan primetio u materici nesto velicine 4.7mm , ostali ne vide. Doduse taj sto je primetio je vrlo iskusan DR koji je u penziji,ali radi privatno.On me je i uputio na bolnicu kad je cuo za nizak rast bete. Svakako otici cu na kontrolu u Front jos jednom. Ali cu traziti i druga misljenja. Neizvesnost ubija. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako su i meni govorili da je moguć pobačaj, a da je pobačaj, beta bi padala,  ne bi rasla. Da su na vreme hteli da se pozabave time, dobila bih inekcije i možda ne bih morala na operaciju, i što je najbitnije, ne bih sebe psihički bodrila da mogu da spasem bebu. Ja sam tada posle silnih kontrola u Frontu odjurila kod mog sadašnjeg doktora vrišteći, koji mi je sve otvoreno rekao da i ako je u materici, a ne vidi, da ta trudnoća mora da se prekida, da mi je endometrijum previše zadebljan(u frontu im to bilo normalno) I da moram na Expl kiretazu da se vidi šta je to zadebljanje. I tek nakon kiretaze se video plod u desnom jajovodu, a žuto telo mi je bilo na levom jajniku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj endometrijum je 10 mm, ne znam da li je to previse zadebljano. I oni su mu rekli da odradim betu na 3 dana i da dodjem na novu kontrolu. Inace na prethodnom pregledu u frontu mi je endomentrijum bio 12mm, da li to znaci da se smanjuje ili je sve to stvar do ultrazvuka. Takodje , dimenzije materice su mi cudne , brojke se razlikuju u periodu od 2 dana. Prosto ne znam sta da mislim. Kroz ovo ne bih prolazila da sam poslusala prvu doktorku koja me je poslala kuci na 2 nedelje da uzivam kako je rekla. Samo sto ja nisam imala mira i nastavila sam da pratim betu i imala sta da vidim i lroz sta sad prolazim. Volela bih da ona ispadne u pravu, ali lekari u Frontu daju minimalne sanse. Svakako nastavljam borbu,pratic svoje stanje. Sad sam 5ned+3...nadam se da jos nije kasno da dignem ruke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u petoj nedelji prokrvarila, i to mi je pored niske bete bio znak za uzbunu. Pa me je doktor u dz nakljukao progesteronom , moguće da mi je i zato bio zadebljan endometrijum. I meni je tako bilo 12-11,zavisi ko gleda. Naravno da nada uvek postoji, samo je mene psihički ubilo to što sam se nadala, umesto da pokušam sebe da pripremim na drugu opciju. Ja sam u front otišla jer me je poslao na kiretazu, govoreći da imam spontani, i onda se po frontu vrtela pune tri nedelje dok nisam otišla kod mog sadašnjeg doktora. Razumem tvoj strah u potpunosti. Do te mere da sam kao manijak proveravala betu u naredne dve trudnoće i išla u četvrtoj nedelji na uz samo da mi potvrdi da je u materici. Ali, svakako, uz ne prepoznaje plod dok beta ne pređe 1000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Evo da se javim, u sredu sam dobila smedje krvarenje,a u cetvrtak sam ponovila betu i otisla na pregled. Beta je pala na 180, 3 dana ranije je bila 190. Dr mi je rekao da idem kuci i da je to neuredna trudnoca i nastupa spontani pobacaj. Rekao je da se nakon 5 dana uradi beta i odradi pregled kod svog ginekologa. Ja sam samoinicijativno uradila danas betu i ona je vec sada 43. Dakle za dva dana sa 180 je pala na 43. Inace pobacaj je krenuo, dobila sam krvarenje slicno menstrualnom. Prvi dan sam imala jake grceve u predelu materice. Sada su bolovi uminuli i scekujem taj 5.dan da obavim pregled i nadam se da ce se telo zaista samo od sebe ocistiti i da nece biti potrebe za dodatnim intervencijama. I da ce beta biti negativna. Ja sam bila pripremljena na ovaj ishod,ali nada je uvek postojala, to nam je valjda usadjeno. 

Izmenjeno od strane Marina N 1982

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.