Koristiti kondom u braku - da ili ne

Kondom u braku   122 votes

  1. 1. Da li koristite kondome u braku

    • Da
      42
    • Ne
      80

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Uf, ja bas ne znam sta da radim ..... kondom me tako nazujkla da je to uzasno ..... svrbi, pecka i pojaca se bijelo pranje jos uvijek ne mogu nista drugo .....

Onda si verovatno alergicna na latex. Popricaj sa ginekologom, vidi, postoji li neko resenje. Inace sto se tice "vadjenja" ja ne bih mogla nema teorije. Mislim da kad bih 5 puta prekinula odnos kad mi je najsladji, nebih ga vise ni zelela. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Glasala i da izjavim da kondom smatram za najbolje kontraceptivno sredstvo. Ni mm ni ja nismo "ljubitelji" hemije pa samim tim ni hemijskog načina kontracepcije, posebno što je opšte poznato da se sa hormonima nije zezati

Podržvam 100%!!!!

To što smo u braku ne znači da samo tako "teraaaj"!!

Treba da smo i dalje odgovorni. Kondom ne čuva samo od neželjene trudnoće već i od mnogih drugih stvari - infekcija, bakterija, i dr. (ZA ovo ne znači da vas partner vara i da će vam doneti neku bolest - ovo je više namenjeno trudnicama i paženjem na svoje stanje)

Ja sam malo iznenađena rezultatima i izjavama tipa - ma nema šanse... :P

Pa bolje kondom nego da ceo mesec mislite jeste li opet trudne ili niste?!

Pa iako želite još dece - kad poželite zaboravite na njih i furate dalje...

A to da je osećaj nije isti - žene sve ide iz glave!!! Osećaj ne mora da bude različit, al valjda je sve individualno.

Ovako sam mirna - opuštena i seksamo se bez da prekinemo kad nam je najbolje (to tek ne bi podnela na duže vreme :P :P )!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja i mm ne koristimo prosto nam je lepse pre uz vadjenje a sad idemo na pravljenje drugee bebe prosto nam je lepse bez a i uvek nam je vadjenje islo od ruke pa cemo posle drugog porodjaja nastaviti tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne. Planiramo drugu bebu...

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne. Planiramo drugu bebu...

super,nadam se da ce biti uskoro. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne koristimo kondom nikada , a ni pilule nikad nisam u zivotu pila... a i spirale se mogu vam reci bojim :wacko::lol: ... hmmm :blink: ... Cudi me kako do sad nisam rodila fudbalski tim :huh: al eto , izgleda da se dobro cuvamo ... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne koristimo kondom nikada , a ni pilule nikad nisam u zivotu pila... a i spirale se mogu vam reci bojim :wacko::lol: ... hmmm :blink: ... Cudi me kako do sad nisam rodila fudbalski tim :huh: al eto , izgleda da se dobro cuvamo ... ;)

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo koristili kondom uvek, pre trudnoće, onda i posle, pa sam godinu i po pila pilule, sad smo opet na kondomima, a nadam se, uskoro krećemo u pohod na novu bebu. Toliko sam se navikla na njih da ih i ne primećujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne koristimo kondom nikada , a ni pilule nikad nisam u zivotu pila... a i spirale se mogu vam reci bojim :wacko::lol: ... hmmm :blink: ... Cudi me kako do sad nisam rodila fudbalski tim :huh: al eto , izgleda da se dobro cuvamo ... ;)

A kako se čuvate? Prekinete kad je najslađe? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo koristili kondom uvek, pre trudnoće, onda i posle, pa sam godinu i po pila pilule, sad smo opet na kondomima, a nadam se, uskoro krećemo u pohod na novu bebu. Toliko sam se navikla na njih da ih i ne primećujem.

Isto :) Užitka ne manjka... ;) To da su vaki i naki, su samo izgovori ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kako se čuvate? Prekinete kad je najslađe? :huh:

nama je najsladje od pocetka do kraja :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama je najsladje od pocetka do kraja :lol:

Hoho... Pa onda ni meni nije jasno kako nemate fudbalski tim :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hoho... Pa onda ni meni nije jasno kako nemate fudbalski tim :P

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi od pocetka zajednickog zivota koristimo kondom,o pilulama nemam lepo misljenje,za spiralu sam mlada i smatram da je kondom najbolja zastita od nezeljene trudnoce.Kondom je zakon.

mna mama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne koristimo kondom nikada , a ni pilule nikad nisam u zivotu pila... a i spirale se mogu vam reci bojim :wacko::lol: ... hmmm :blink: ... Cudi me kako do sad nisam rodila fudbalski tim :huh: al eto , izgleda da se dobro cuvamo ... ;)

:lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi od pocetka zajednickog zivota koristimo kondom,o pilulama nemam lepo misljenje,za spiralu sam mlada i smatram da je kondom najbolja zastita od nezeljene trudnoce.Kondom je zakon.

Potpisujem, nije isto kao bez ali nije nešto značajno gore, mislim da ljudi preteruju. Ako ništa nema glavobolje svaki put kad menstruacija zakasni dan-dva ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpisujem, nije isto kao bez ali nije nešto značajno gore, mislim da ljudi preteruju. Ako ništa nema glavobolje svaki put kad menstruacija zakasni dan-dva ;)

Za ovo si u pravu,nikad se ne zabrinem da li sam trudna,a osecaj skoro isti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za ovo si u pravu,nikad se ne zabrinem da li sam trudna,a osecaj skoro isti.

;)

Bez obzira sto ne koristimo zastitu nikad nisam brinula jesam li kad znam da nisam i da smo na vreme povukli rucnu ... Kad odlucim da necu vise dece podvezacu jajnike i fala ... a federe i tablete ja u sebe nedam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

;)

Bez obzira sto ne koristimo zastitu nikad nisam brinula jesam li kad znam da nisam i da smo na vreme povukli rucnu ... Kad odlucim da necu vise dece podvezacu jajnike i fala ... a federe i tablete ja u sebe nedam :D

Pa dobro, stvar ličnog izbora. Ne bih se nikad uzdala u tu metodu jer znam i previše slučajeva parova koji su mislili da su povukli ručnu na vreme pa sad ganaju decu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro, stvar ličnog izbora. Ne bih se nikad uzdala u tu metodu jer znam i previše slučajeva parova koji su mislili da su povukli ručnu na vreme pa sad ganaju decu ;)

Moja kuma je zbog ovoga rodila četvrto dete. Tokom cele trudnoće je bila jako nesrećna, stalno sam pokušavala sa njom da razgovaram i da joj objasnim da to nije ništa strašno jer eto i ona i ja smo četvrto dete u porodici pa to nije ništa strašno, ali nije se dala utešiti, jer njoj to nije bilo isto, ona i ja smo bliznakinje i to je bila treća trudnoća, a nju je prosto bilo sramota jer je četvrti put uopšte i zatrudnela.

Naravno, kad se porodila priču je totalno promenila, beba joj je sada razlog samo za osmeh, ali zato je pre porođaja 9 meseci samo plakala i bila nesrećna. Hvala Bogu da je prošla ta faza kada je bila nesrećna, jer neke majke nikada ne prevaziđu tu fazu nesreće, ni posle porođaja, ni godinama nakon toga...

U svakom slučaju, ništa mi nije gore od toga da žena neželjeno ostane u drugom stanju. Ne pričam o tome kada je neplanirano, ali se ustvari beba želi samo ne u tom trenutku, nego kao kod moje kume, kada je trudnoća totalno neželjena.

Pošto kondome stvarno ne volim i osećam se neprijatno sa njima, postoje (hvala Bogu) i drugi vidovi kontracepcije. Ali da razmišljam bar 2-3 nedelje da li ću imati novog člana porodice kad ja to ne želim, nije mi baš prijatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.