Koristiti kondom u braku - da ili ne

Kondom u braku   122 votes

  1. 1. Da li koristite kondome u braku

    • Da
      42
    • Ne
      80

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

valjda sam dobro postavila anketu ....

Meni malo glupo da sa MM koristim kondome kada nam je bez kondoma milion puta ljepše ali šta ću, trenutno ništa drugo mi nije na raspolaganju .... Volila bi da dobijem mecu pa da rješim problem sa spiralom ovako dokle god ne dobijem ne preporucuje se spirala ni tablete dok dojim a spermicidi (farmatex konkretno) mi toliko ovlaži da djeluje kao "čaša puna vode" iskreno djeluje kao malo veća čaša ... mnogo veća nego što jeste :P

Nego nije ovo tema o kontracepciji nego da objasnim zašto moram kondome ... Jeste li ih vi u braku koristili i šta mislite o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Nani drugarice po muci.....hahahaha....isti problem kao i ti imam,dojim i ne dobijam mecu i kondomi su jedino trenutno resenje :( .....I kao i ti jedva cekam da dobijem da ih se vec jednom resim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvjek sam se smijala kada neko u kaže da u braku koristi kondome i DOČEKALA

znaš kako kažu "rugala se ruga i postala druga"

mamaSboy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Glasala i da izjavim da kondom smatram za najbolje kontraceptivno sredstvo. Ni mm ni ja nismo "ljubitelji" hemije pa samim tim ni hemijskog načina kontracepcije, posebno što je opšte poznato da se sa hormonima nije zezati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Glasala i da izjavim da kondom smatram za najbolje kontraceptivno sredstvo. Ni mm ni ja nismo "ljubitelji" hemije pa samim tim ni hemijskog načina kontracepcije, posebno što je opšte poznato da se sa hormonima nije zezati

OT. hvala za anketu ... pretpostavljam da si je ti postavila pošto meni nije išlo od ruke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koristim ih celu trudnocu, nastavicu nakon porodjaja, a onda cu verovatno da stavim spiralu, ne zato sto mi smetaju kondomi, vec zato sto mi na duze staze em ekonomicno, em ne moram mnogo da razmisljam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kondome preporučuju pogotovo u toku ali i posle trudnoće prvenstveno zbog mogućnosti za prenos nekih infekcija (nedaj bože).

Spirala ima jednu manu a to je da se ne zna kako će telo reagovati na nju i njeno "ubacivanje". Posebno je nezgodno kada ona "uraste".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kondome preporučuju pogotovo u toku ali i posle trudnoće prvenstveno zbog mogućnosti za prenos nekih infekcija (nedaj bože).

Spirala ima jednu manu a to je da se ne zna kako će telo reagovati na nju i njeno "ubacivanje". Posebno je nezgodno kada ona "uraste".

Da, znam, a zbog specificnosti slucaja, podeljena su i misljenja dr, rekli su mi da vidimo kakvo ce stanje biti 6 meseci nakon porodjaja i sta ce pokazati biopsija, posto moram kontrolnu da uradim ako odem na prirodni, pa da cemo onda videti moze li spirala ili ne, ako ne moze, Boze moj... Mada drugaq dr mi je rekla ne cim sam pitala, ja cu da isprobam sa ovim sto se slaze ;)

A za kondome, potpisujem sve sto si rekla... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne koristimo apsolutno nista. Jesmo posle porodjaja ali smo i to ubrzo batalili

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne koristimo apsolutno nista. Jesmo posle porodjaja ali smo i to ubrzo batalili

Ovo sto sam boldovala me posebno plasi ... vec vidim sta ce da se desi u skorijoj buducnosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi koristimo kondom od samog početka veze (znam da zvuči smešno al' je istina)....tako da kada ga 'odložimo' bude BEBA....ne smeta nam i najsigurnije je kako god 'okreneš' ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo sto sam boldovala me posebno plasi ... vec vidim sta ce da se desi u skorijoj buducnosti

Pa draga sta da ti kazem, neka bude sta biti mora ;) iovako planiram troje,a vreme prolaze. Ja sve kao nesto odlazem,jos ovo,jos ono ali ako se desi bicu srecna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne koristimo nista. Ne volim kondome zbog osecaja, koristila sam ih uvek ali pre mm-a . Sad se 'prirodno cuvamo'. Spiralu tek ne bih mogla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne koristimo nista. Ne volim kondome zbog osecaja, koristila sam ih uvek ali pre mm-a . Sad se 'prirodno cuvamo'. Spiralu tek ne bih mogla.

da znam, osjecaj bez njih je fenomenalan ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne koristimo nista. Ne volim kondome zbog osecaja, koristila sam ih uvek ali pre mm-a . Sad se 'prirodno cuvamo'. Spiralu tek ne bih mogla.

Ova situacija je i kod mene! Vec je neko napisao da je to kao kada lizes sladoled preko papira, tako da... prirodno je najbolje :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I JA IH NE KORISTIM,JEDNOSTAVNO IH NE VOLIMO...JOS MALO PA U DEVETI ULAZIM I ZA SADA JE SVE OK :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok nisam stavila spiralu koristili smo ga...i nije nam smetao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sad koristim kondom kako kad, ne zbog kontracepcije, vec jer mi je lakse, nemoram u wc posle odnosa, vec samo bacimo kondom. Mislim da cu sutra, kao vid kontracepcije nastaviti da ga koristim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi još nismo napravili svu decu koju planiramo, a kad i napravimo dvoje onda ćemo da se čuvamo "na vađenje" pa ako ubode i treće tako onda posle toga bih već pila pilule uz "na vađenje". Osećaj sa ili bez kondoma mi nije toooliko različit da bih rizikovala da zatrudnim kad to ne želim, ali u braku ili ozbiljnoj vezi, kada verujemo onom drugom mislim da može i bez toga. E sad ako bi pored pilula i vađenja zatrudnela i četvrti put...uh...verovatno bez kondoma ne bih išla ni do sveki sa mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne koristimo. Rikverc i to je to. :D

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koristimo oduvek i dok smo bili u vezi. Jedno vreme sam koristila kontraceptivne pilule ali mi nisu odgovarale, bila sam mnogo nervozna od njih, pa smo se opet vratili na kondome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nisamnikako za pilule.. kondome smo koristili u vezi jer nisam htela niti da se udam niti da me zeni zbog iznenadne trudnoce!!! kada smo resili da pravimo bebu ostavili smo kondome. posle Luke vise nismokoristili kondome jer nam je polazilo za rukom VADJENJE a i onako smo bii u fazonu pravljenja vise dece.. koristimo ih ponekad ako recimo stavljam vaginalete.. do porodjaja sad samo sa kondomom jer sam pocela da stavljam vaginalete da se kanalic procisti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf, ja bas ne znam sta da radim ..... kondom me tako nazujkla da je to uzasno ..... svrbi, pecka i pojaca se bijelo pranje jos uvijek ne mogu nista drugo .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.