Nega lica

odgovora

Objavljeno

Ja imam srece sa kozom, nije preosetljiva i nije problematicna, tako da nikada u zivotu nisam isla kod kozmeticara i sl jer nije bilo potrebe, cak ni u pubertetu nisam imala bubuljice (jednu dve kada dobijem i to je sve). Ali mislim da sam je i negovala na pravi nacin, mislim da je mackanje svim i svakim stetno i vec godinama koristim obicni merimin bebi sapun za umivanje i avonovu botanic source kremu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Шећеру мени то делује као што мој отац има, и он је све живо мацкао и ишао код дерматолога, и он му је наравно викао кожа је изиритирана, све док му се није проширило на нос и ка образима, тад је отишао на приватну клинику и тамо му све анализе одраде, стварно изгледао је као алкохоличар, црвен нос и чело као да је изгорело од алкохола. И та дерматологиња му дала терапију, у питању је било хронично упаљене лојне жлезде, дала му је да се маже овим.

isispharma_ruboril_krem.jpg

али пре тога да испире лице са неким производом који садржи цинк, ја му узела ово и хвала Богу повуко му се, иначе њму је после годину и нешто почело да се и перута.

pure3in1.jpg

E draga hvala ti puno , kupicu odmah ovaj garnijerov sapun, samo ne mogu da vidim ove kremice gore kako se zovu, mala mi je slika. da li mozes da mi napises tacno kako se zovu Ruboril ali sta sitnim slovima pise i ko je proizvodjac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok sam bila u pubertetu ni jedne bubuljice nisam imala, nakon prve trudnoce KATASTROFA ...

Inace koristim eucerin pjenu za umivanje, losion i dnevnu kremu za masnu kožu koja naginje bubuljicama, takodje tu je i lancolm serum koji ublažava izgled umornog lica, smanjuje crne krugovoe oko ociju i pomaze u sprecavanju nastanka mladalackih bora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imate li neko rešenje za proširene pore na licu? Nisam imala problema sa njima do trudnoće, sad su mi stvarno naglašene. Ako želim da ih makar malo ublažim moram da stavim puder, a nisam baš neki ljubitelj istog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ruboril- Isispharma је произвођач, мислим да је Швајцарска компанија у питању, мало је за нас скупља, ја кад сам тати куповала била је око 25 евра а кремица је мала, али битно је да делује.

E super hvala ti, videcu ovde da je potrazim a ako ne, onda cu je naruciti iz srbije da mi je donesu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pH5_waschlotion.jpg

koristim i za lice jer mi super odgovara

AquaPorin_LIGHT.png

dnevna krema

q10_active_nacht.jpg

nocna

koristim jos sto sta od eucerina i stvarno mi sve odgovara, jedino mi dnevna Q10 ne odgovara-puno je masna..

da, nesto bez cega isto ne mogu lip-aktiv_zu.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde mogu da nadjem VITASKIN kreme za lice?Imalo je pre u LILIju,više ne.A stvarno mi bile najbolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde mogu da nadjem VITASKIN kreme za lice?Imalo je pre u LILIju,više ne.A stvarno mi bile najbolje

Kod nas ih ima skoro po svim apotekama ... Ne znam dali ti je DM negde blizu? Da pokusas kod njih. Moja mama koristi vitaskin kreme i nikad nije imala problem da ih nadje ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tvs-images.jpg

Ja sam ovisnik od ovih krema i verna sam im vec deset godina skoro ... Bilo je par pokusaja nekih garnier , eucerin , clarins ali nista mi ne prija kao ova krema ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je koza uzasno masna, pa koristim samo hidratantne kreme, a od masnih mi izadju bubuljice. Uglavnom koristim avonove kreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene drage, dobila sam na poklon od jedne mamine prijateljice koja je farmaceut dve kreme, jedna je hidrantna dnevna krema, a druga je antirid krem gel. Prozivodi Apoteka Beograd, a zou se PharmaSkin. Nikada te kreme ranije nisam koristila, a ta mamina prijateljica ih bas hvali, pa me zanima da li je neka od vas koristila ove kremice i kako je zadovoljna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam i pre trudnoce imala problema sa licem ali u 5 mesecu su pocele da mi se pojavljuju one potkozne akne duz cele brade i lica i nisam mogla da ih se 'otarasim' ni posle porodjaja neka 4 meseca. I onda su pocele da mi se stvaraju rane i kraste na bradi, celu, licu, nosu, ledjima, vise nisam znala sta da radim. I odem ja u apoteku i daju mi za rane 'Stanicid' i za nedelju dana nestanu a za akne KLINDASOL kremu, losion sta li je, prvo koristim clean&clear losion, pa onaj plavi protiv mitisera i onda ovo i za dve nedelje mi se ocistilo lice totalno. I dan danas to koristim i prezadovoljna sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene drage, dobila sam na poklon od jedne mamine prijateljice koja je farmaceut dve kreme, jedna je hidrantna dnevna krema, a druga je antirid krem gel. Prozivodi Apoteka Beograd, a zou se PharmaSkin. Nikada te kreme ranije nisam koristila, a ta mamina prijateljica ih bas hvali, pa me zanima da li je neka od vas koristila ove kremice i kako je zadovoljna?

Zenske, sta bi sa ovom kremom, koristi li je neko???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske, sta bi sa ovom kremom, koristi li je neko???

Ne,ali bih rado probala,jedno vrijeme sam koristila te kremice koje se proizvode po recepturi farmaceuta i bila sam bas zadovoljna,medjutim sad ih ne koristim,koristim antirid Bozen!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam nista o tim kremama, koristim Thalgo antirid i Exfoliac dnevnu kremu ( sada mi u trudnoci za lice prija samo obican Pantenol, ali i taj antirid).

U svakom slucaju mozes da probas pa ces sama proceniti da li ti prija ili ne, samo procitaj sastav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Interesuje me da li neko zna i ima iskustva sa crvenim flekama tj oziljcima od bubuljica?Da li tome ima leka da li prolazi ili ostaju zauvek? :( U trudnoci sam imala puno bubuljica koje sam cackala jer ih mrzim tako da su mi na obrazu ostale 2-3 fleke.Da li se to povlaci i kako?Ako neko zna i ima iskustva sa tim neka mi kaze.Hvala.Do sad sam cekala da prodje ali evo vec skoro 5 mesec i nista.Hvala Bogu nove vise ne izlaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Interesuje me da li neko zna i ima iskustva sa crvenim flekama tj oziljcima od bubuljica?Da li tome ima leka da li prolazi ili ostaju zauvek? :( U trudnoci sam imala puno bubuljica koje sam cackala jer ih mrzim tako da su mi na obrazu ostale 2-3 fleke.Da li se to povlaci i kako?Ako neko zna i ima iskustva sa tim neka mi kaze.Hvala.Do sad sam cekala da prodje ali evo vec skoro 5 mesec i nista.Hvala Bogu nove vise ne izlaze.

Najbolje je da se posavetujes sa nekim dermatologom. Ja znam da postoje kreme sa kiselinama ko je sluze bas za izbeljivanje (ima NeoStrata, npr. pa pogledaj), a pomazu i hemijski pilinzi, eventualno mikrodermoabrazija. Ali najbolje da neko strucniji da misljenje... uglavnom, mogu da se otklone, bez brige ;)

http://www.najboljamamanasvetu.com/?p=6798

http://msfpharm.com/sr/content/proizvodi/i...ticle/neostrata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre sam koristila vitaskin.Nema ga već 2-3 godine u prodaji,na žalost.Dugo sam tražila nešto sledeće.Eucerin noćna krema sa hijaluronom,i eucerinQ10 za prve bore oko očiju.Lice mi je čisto,koža suva i redovno više puta u toku dana sam mazala plavu niveu.Eucerin koristim već dve nedelje i prezadovoljna sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U trudnoći mi je koža lica bila perfektna, a da vam ne pričam (pišem) da ne leđima nisam imala ni jednu jedinu bubuljičicu.

To se, naravno, sve promenilo nakon porođaja. Doduše, leđa su još uvek glatka, što nije slučaj s licem. Odlažem kozmetičara dok ne dobijem, kapiram da će mi hormoni tek tada doći u ravnotežu, međutim kada sam bila kod ginekologa pre nedelju dana, reče mi dr da neću ja još skoro dobiti, kaže sve dok intenzivno dojim, ništa od mece. E sad, šta da radim, da idem kod kozmetičara ili jok? Bio neko u sličnoj situaciji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam do svoje 23.godine imala problem sa licem, najviše zbog puberteta. Koža mi je bila osetljiva i čim je prošao taj period puberteta evo već 3 godine mi je lice čisto a umivam se samo običnom vodom, ne koristim ni sapun ni neke kreme ili slično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja najveći problem imam sa miteserima u T zoni. Svašta sam probala, i dalje su tu. Ako ih cedim onda se upale i pretvore u aknu, koju ja iscedim pa opet u krug. Dobila sam preporuku kozmetičarke za klindamicin losion, očistiti lice pre spavanja. A po danu na upaljene regije (akne) staviti hidrocyclin. U oba preparata ima antibiotik pa tako smiruju upale, a klindamicin losion sadrži alkohol i ujedno čisti lice. Ja sam stvarno zadovoljna učinkom. Preko dana lice mažem Boderma kremom, i pre nanošenja šminke. Nikakav prajmer ne koristim, mnogi su mi iritirali kožu, osećala sam peckanje. A na ovu Bioderma kremu šminka se odlično nanosi!

Čujem da mnogi za mitesere hvale crnu masku "Black clean", pa ću da je probam. Da li neko ima iskustva sa tom maskom? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izbegavaj da cediš bubuljice, nestručno cedjenje bubuljica može prouzrokovati nastanak fleka i ožiljaka. Pored spomenutih krema postoje i prirodna rešenja. Ja sam najzadovoljnija sa limunovim sokom. Pamučnim tuferom nanesi limunov sok na bubuljice. Ostavite da deluje preko noći. Limunov sok će isušiti bubuljice. 

Led takodje može pomoći. Uklanja višak masnoće i smanjuje upalu. Dobro je rešenje kada vam trebaju brzi rezultati. Pored toga kazu da su med, ulje lavande i pasta za zube odlični u borbi protiv bubuljica, ali ja ih lično nisam probala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.