Zubici izlaze preko reda

odgovora

Objavljeno

Danas sam primetila da je Mihajlu izbio jos jedan zub. Da li je cetvorka ili petica, ne znam. Ima i gore i dole jedinice i dvojke a izmedju dvojke i tog novog zuba ima mesta za jos 3 zuba. Tako bar izgleda :rolleyes: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam primetila da je Mihajlu izbio jos jedan zub. Da li je cetvorka ili petica, ne znam. Ima i gore i dole jedinice i dvojke a izmedju dvojke i tog novog zuba ima mesta za jos 3 zuba. Tako bar izgleda :rolleyes: .

Verovatno je četvorka... kažu da se dešava da prvo izadju četvorke pa tek onda trojke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno je četvorka... kažu da se dešava da prvo izadju četvorke pa tek onda trojke.

Aha. Pa meni izgleda kao petica, zbog velikog razmaka. Evo i dole ce mu izbiti jos jedan, izgleda isto cetvorka. Au, koliko zuba za godinu dana :rolleyes: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno je četvorka... kažu da se dešava da prvo izadju četvorke pa tek onda trojke.

Mislim da se to obavezno dešava. Ne znam ni jedno dete kome su očnjaci izbili pre četvorki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da mame pogrešno misle da su bebama izrasle petice zbog velikog prostora između dvojki i četvorki. Petice rastu tek posle druge godine kada poraste vilica i pojavi se dovoljno mesta i za njih. Znači prvo idu četvorke, a petice tek za oko godinu dana.

Draga, uvek si upravu. ;) Izbile su trojke, te je sada jasno da su petice zapravo četvorke. Mene je zbunila veličina četvorki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da se to obavezno dešava. Ne znam ni jedno dete kome su očnjaci izbili pre četvorki.

Koliko se ja sećam, nama su izbijali redom - jedinice, dvojke, trojke, četvorke, pa evo sad petice. :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je to sve sa zubićima kao naučna fantastika :lol:

Moja princeza ima 7mj, prvi zubić joj je izasao sa 5,5...15 dana poslije još jedan..znači ima 2 keca na donjoj vilici.. Očekivala sam da če u skorije vrijeme i gornji ali koliko ja vidim njoj se sprema da izađe donja 2 i 3... lol :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mojoj maloj koja ima 10 mes i 3 ned je izasla donja jedinica pre par dana... i izlaze gornje dvojke!! jedna se pojavila, jedna izbija! valjda je i to normalno.... nema nikakve simptome izbijanja zubica. nisam cula da se nekom to desilo, valjda izlaze prvo jedinice....?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mojoj maloj koja ima 10 mes i 3 ned je izasla donja jedinica pre par dana... i izlaze gornje dvojke!! jedna se pojavila, jedna izbija! valjda je i to normalno.... nema nikakve simptome izbijanja zubica. nisam cula da se nekom to desilo, valjda izlaze prvo jedinice....?

To je sasvim normalno.Mom sinu zu prvo izbili donji kecevi,pa gornje dvojke,znas kako je to smesno,kao mali drakula :)

B_Lu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je sasvim normalno.Mom sinu zu prvo izbili donji kecevi,pa gornje dvojke,znas kako je to smesno,kao mali drakula :)

Hahaaha...obavezno ga slikaj i urami. Razveselice vas cim pogledate sliku. Bice to preslatka uspomena!

Teodori bas nikakvog reda nema pri izbijanju zubica. Dole ima 3 zuba, a na gornjoj vilici prvo izbila cetvorka pa dvojke obe a jedinice nema...kao raspored casova :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da se to obavezno dešava. Ne znam ni jedno dete kome su očnjaci izbili pre četvorki.

Nama su krenuli ocnjaci-prvi :blink:Nisu probili,ali se bele. Dr kaze- desava se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala na odgovorima, sad mi je lakse. kad me bilo sta muci ili imam nedoumice u vezi male, muz mi kaze- idi pogledaj sta tvoja biblija kaze... misli na bebac forum :rolleyes:

B_Lu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su krenuli ocnjaci-prvi :blink:Nisu probili,ali se bele. Dr kaze- desava se.

Nisam ja stomatolog. Govorim samo o onome što sam videla u svojoj okolini :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da nista nije nenormalno!

Moja mala ima dvije donje jedinice,pa su joj izbile gornja dvojke,pa prije nekoliko dana jedna gornja jedinica,to me uopće nebrine,jer vidim da su sva djeca razlicita i svakakvih primjera ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su izbile prvo donje jediice, pa gornje jedinice i dvojke a jutros sam 'napipala" da joj je probila donja cetvorka :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nama su izbijali uglavnom po redu,prvo donje jedinice pa gornje jedinice,e onda dvojke cas gore cas dole.I sad kad su nam izbile sve jedinice i sve dvojke izbije joj i donja cetvorka (prvi kutnjak).Videcemo kako ce ici dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izbila nam je gornja cetvorka :rolleyes: ali je katastrofa,ima temperaturu,neprestano place,strasno,vec treca noc... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce su nam izbile obje donje cetvorke,temperaturu vec danima ima,ali nije visoka!Umorni smo od zubica! :( Bas su ga namucili!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam malopre uspela da vidim stanje u ustima moje malecke i bas sam se iznenadila!

Gore levo joj je nikla skroz cetvorka, a desno polako izbija, a dole su cetvorke nabubrile, bele se ispod desni, bas izgleda bolno i oteceno, svaki cas ce da niknu. A da napomenem da nema ni jednu trojku!?

Sad kad sam videla, shvatila sam njeno ponasanje u zadnjih desetak dana, njenu nervozu, budjenje nocu, grize sve zivo okolo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Povraćanje+proliv+povišena T+naravno nervoza za medalju+gubitak apetita = TROJKE i sve ovo traje evo cirka peti dan :wacko:

Ovde je vladala opšta zabrinutost jer smo mislili da je virus ali eto pojavile se te trojke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam malopre uspela da vidim stanje u ustima moje malecke i bas sam se iznenadila!

Gore levo joj je nikla skroz cetvorka, a desno polako izbija, a dole su cetvorke nabubrile, bele se ispod desni, bas izgleda bolno i oteceno, svaki cas ce da niknu. A da napomenem da nema ni jednu trojku!?

Sad kad sam videla, shvatila sam njeno ponasanje u zadnjih desetak dana, njenu nervozu, budjenje nocu, grize sve zivo okolo...

I kod nas su prvo izbile cetvorke (nakon jedinica i dvojki) a trojki jos uvek nema.Cula sam da je to normalno,da trojke kasnije izbiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, eto i kod nas je tako (kečevi, dvojke i četvorke i sada trojke)... A što kaže mm, meni rogovi zbog njenih zubića

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Važi ovako:prvo jedinice,zatim dvojke,pa četvorke.Trojke posle i najteže za dete.

Ali ne mora da znači......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas su izasli kecevi, pa dvojke i gore i dole, a zatim na moje veeeliko zaprepascenje nikle su joj petice gore! A nigde trojki i cetvorki. Petice su uzasno bile bolne, balavila je na litre, imala je i temperaturu, a o budjenju nocu da ne pricam. Tada nije nista skoro ni jela, plakala je i kada joj dam sokic na slamku koliko je sve bolelo. Usledilo je par dana mira, a evo sada vidim da joj se dole crveni i bubri cetvorka! :blink: Blago meni! Sve se tesim da kada joj jednog dana niknu svi zubi da cu konacno mirno spavati nocu i da ce ona biti manje nervozna... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su prvo jedinice(dole pa gore),pa dvojke...pa cetvorke iiii otad sledi velikaaaaaaaaaaa pauza..nigde trojcica i ostalih zubica vec vise od pola godine je pauza! :blink:

Sad mi je nesto sumnjivo al nista ne vidim.... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.