Pravilno drzanje bebe

odgovora

Objavljeno

Hoce da sedi :) Polako vezba svoje stomacne misice.

To sto je drugom rukom drzis izmedju nogu ne valja. Druga ruka treba da bude ispod njenih kolenaca da joj podizes nogice prema stomaku. Znaci, ne ruku kroz noge nego sa strane i obe noge u istom nivou stoje.

Kada je stavis u kolica, u polusedeci polozaj, da li se hvata sa strane da se podigne u sedeci?

Nisam je stavljala u kolica,od kada je pao sneg,tako da ne znam.Meni se cini kao da hoce da sedi.Hvala ti puno na odgovoru,poslusacu savet sto se nosenja tice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cisto da znas: to sto ona pokusava je za sada samo vezba. Bebe u sedeci polozaj dolaze preko boka,a ne tako sto ce 'upregnuti' toliko stomacne misice. To nije razlog da joj ne dozvoljavas da vezba, naravno, ali je razlog da je ne stavljas ti u sedeci polozaj ma kako ti se cinilo da ce da joj se svidi. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citiram svoj post iz teme caskanje mama beba do 6 meseci. Mozda ce nekom i ovo da znaci.

Hajde da pokusam da vam objasnim vezbice.

Molim vas da ako vam nesto ne bude jasno, pitajte da bude sto jasnije jer u suprotnom, ne bi valjalo da se radi pogresno.

Prva vazna stvar u celoj prici je: Beba na tvrdu podlogu!

Na pod! Ako treba, 3 cebeta, ali na pod. Mi smo stavljali sirodur table,pa cebence.

Bebu spustite na ledja, stavite joj celu saku na grudi tako da vam saka bude opsutena. Pricajte sa bebom, smesite se. Posle najvise minut vremena, videcete da se beba opustila.(ovo treba da se inace radi svaki put kada bebu prepovijate ili pokusavate bebu da umirite.)

Sklonite ruku sa grudi lagano i zavucite saku ispod pazha leve bebine ruke tako da bebinu levu ruku polako uspravite paralelno sa bebinom glavom. To radite tako da ne odvajate bebinu ruku od podloge, vec lagano gurate celu rucicu, rotirate u ramenu do tik uz glavu.

Tako postavljenu bebinu ruku drzite svojom rukom dok drugom rukom hvatate bebinu desnu nogu ispod kolena sa unutrasnje strane i gurate lagano da je savijete i u kolenu i u kuku. Bebina noga treba da bude savijena u kuku toliko da koleno skoro dodiruje stomak. rotirajte vasu saku tako da zahvatate sakom bebinu karlicu( od butince prema guzi,pa koliko zahvatite ;)) i dok drugom rukom drzite bebinu ruku pored njene glavice, levom rukom gurajte ka levoj strani karlicu kako bi bebu zarotirali na bok.

Sada vam je beba na boku, leva rucica joj je pod glavom (jel tako?! ;) ), vi izvlacite vasu ruku od njene ruke, dok levom rukom hvatate celu karlicu i gurate za jos jednu rotaciju ka levo, kako bi beba legla na stomak. Kako se bebino telo rotira na stomak, vi hvatajte bebinu karlicu sada slobodnom rukom i vucite sa obema sakama ka dole tj. ka mamai(u pravcu bebinih nogu). Ovo je kljucni momenat kada treba da naucite da odreagujete na vreme,: kada treba povucete na 'dole' tj.prema vama. zasto?

Kada budete uradili rotaciju na stomak, ukoliko bebi ne povucete karlicu ka vama ,beba ce vam se vracati u prethodni polozaj. Ovako, bebi dajete prostor za malu inerciju gde ce joj ona rucica sto je bila pod glavom pravilno zauzeti polozaj pored glave i koju ce lako saviti u laktu, a noga koja je bila ispravljena(preko koje smo radili rotaciju_neaktiva tvz.) ce se ispraviti u pravilan polozaj za ravnotezu na stomaku.

Procitajte ovo par puta, pokusajte da stvorite sliku ili lezite na pod pa pokusajte sami da uradite. Obratite paznju na kljucni momenat vezano za karlicu ako vi budete pokusavali. Vi cete se okrenuti sa savijenom nogom uz stomak,ruka ce vam biti ispod glave i kad pokusate da se zarotirate na stomak, vi cete kukom malo pomeriti karlicu kako bi izvukli onu donju nogu, zar ne? Beba to ne moze sama dok je mala. zato je povucemo za malo na dole.

Nisam sigurna koliko ce kome biti jasno. Sve sto nije pitajte. Ako se desi da ne odgovaram, posaljite mi pp sa opomenom. B)

Drugi deo: sa stomaka na ledja, neki drugi put.

Inace, nama su vezbu okretanja na bok preporucivali za vreme prepovijanja. Nikad se bebi ne dize karlica u vis da bi se stavila pelena ispod guze. Sve se sa bebom radi uz podlogu. Male bebe, do 6. meseci bi trebale da sto manje porovode vremena u vazduhu, da tako kazem. Beba se sa boka uzima iz kreveca, bukvalno treba da se kotrlja po vasim rukama i naruciju. Kada lezi, uvek se obraca paznja da beba sto manje bude odvojena od podloge, osim nogica kada se rade vebzbe za kukice.

Sa mi ovo daje ideju da idem na temu Parvilno drzanje bebe. ;)

Udavila sam vas, trazili ste!

Trmalja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuk kad ga stavim u autosediste nekad je miran,a nekad se tako ispravi ,skroz i sklizne iz njega? :unsure: Ispravi kicmu i kao da sam hoce napolje,sto to radi?Ja ga namestim da mu guza bude u onom udubljenju a on se sam spusti jos nize?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hoce da se krece. Nista drugo. Kad tako 'izlazi' iz sedista, ti ga lepo stavi na pod, na stomak pa nek razgleda svet iz druge perspektive. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ovaj snimak nisam mogla da pogledam do kraja! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ovaj snimak nisam mogla da pogledam do kraja! :angry:

Gospode Boze,strasno,zeludac mi se prevrnuo! Jadno dete

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ovaj snimak nisam mogla da pogledam do kraja! :angry:

To k'o ona Ruskinja :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni se zeludac okrenuo...prosto neverovatno da neko moze tako nesto da radi bebi.Daj Boze da je montaza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne vredi vam da se zamarate sa glupostima sa neta. Samo vam uliva losu energiju.

Gledajte da vam zivot bude pun lepih trenutaka. ne trosite vreme na stvari koje vas zgrazavaju, rastuzuju, nerviraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ovaj snimak nisam mogla da pogledam do kraja! :angry:

Jeste ludak, Bože sačuvaj. Samo, beba očigledno uživa u ovome, pa on misli da je to super. Odnosno, on želi da nasmeje bebu i učini je srećnom, pa ne primećuje da je preterao i da su ovo ludosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ovaj snimak nisam mogla da pogledam do kraja! :angry:

Nisam ga ni ja odgledala do kraja...sta reci,nego ima nas svakakvih,ali ovo normalan covek nije u stanju da uradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne vredi vam da se zamarate sa glupostima sa neta. Samo vam uliva losu energiju.

Gledajte da vam zivot bude pun lepih trenutaka. ne trosite vreme na stvari koje vas zgrazavaju, rastuzuju, nerviraju.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba mnogo voli njihalicu, obozava je! Najvise vremena provodi u njoj. Ne znam da li je to ok? Sto se tice jajeta, imamo bertonijevo? Da li je dobro sta vi mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je to odlicno, ne dobro. odlicno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je to odlicno, ne dobro. odlicno!

Uplasila sam se jer sam procitela negde na bebcu da sme samo sat vremena da provede u njihalici. Ponekad u njoj zaspi i iskrivi se sav jadnicko. Mislis da mu to ne smeta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako se iskrivi?

Zar ovde ne pisemo da bebi mora da bude savijena kicma kako bi se osecala sigurno?

Na bebac portalu mozes da procitas svasta kao sto sam ja procitala da uopste nije prirodno da mi odrasli spavamo na stomaku jer na taj nacin je glava okrenuta na stranu :blink: Napisali su kako je spavanje na stomaku isto kao da hodamo sa glavom okrenutom u stranu sto je neprirodno. Zamisli koliko je to glupo poredjenje? Kao da zemljina teza isto utice na nase telo kada hodamo i kada lezimo ili kao da nam raspored organa nije savrseno rasporedjen da hodamo u ravnotezi i kakve samo veze ima lezanje i hodanje?

mnogo gluposti mozes da procitas svuda.

Vazno je samo koliko ces ukljuciti svoju logiku kad nesto procitas.

Drugo, ti bebu stavljas u polozaj da spava. Kako on bude 'sav' iskrivljen onda? Ili ako se vec lepo pomera, pa zauzme neku pozu a spava lepo, zar je onda to neprirodno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako se iskrivi?

Zar ovde ne pisemo da bebi mora da bude savijena kicma kako bi se osecala sigurno?

Na bebac portalu mozes da procitas svasta kao sto sam ja procitala da uopste nije prirodno da mi odrasli spavamo na stomaku jer na taj nacin je glava okrenuta na stranu :blink: Napisali su kako je spavanje na stomaku isto kao da hodamo sa glavom okrenutom u stranu sto je neprirodno. Zamisli koliko je to glupo poredjenje? Kao da zemljina teza isto utice na nase telo kada hodamo i kada lezimo ili kao da nam raspored organa nije savrseno rasporedjen da hodamo u ravnotezi i kakve samo veze ima lezanje i hodanje?

mnogo gluposti mozes da procitas svuda.

Vazno je samo koliko ces ukljuciti svoju logiku kad nesto procitas.

Drugo, ti bebu stavljas u polozaj da spava. Kako on bude 'sav' iskrivljen onda? Ili ako se vec lepo pomera, pa zauzme neku pozu a spava lepo, zar je onda to neprirodno?

Glavica mu nekako "padne" na dole, kao da je nasloni na rame.

Znam da svuda pisu svakakve gluposti, zbog toga i imam toliko nedoumica :mellow:

Ali, da. Kada zaspi u njihalici, cvrsto spava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno jer mu je lepo :) E sad, posto je jos mali, ti mozes da mu bandaziras glavicu sa urolanim peskirom kako je ne bi krivio na stranu ili da pratis ako je krivi uvek na jednu stranu da mu pomeras glavu i na drugu stranu.

To je isto kao i spavanje na stomaku. Ima puno mama koje stavljaju decu da spavaju na stomaku jer tako lepse spavaju, nemaju grceve i crvsto spavaju. U tom slucaju, stavlja se urolani peskiric ispod bebinih nogica kod skocnog zgloba da bi se odigla bebina stopala od podloge. Na taj nacin nema rizika od deformiteta stopala- ili ti tvz.paciji hod kasnije.

Prema tome, treba ispratiti ali treba uvaziti da je bebin san najvazniji, jednako kao i hrana, te ako beba lepo spava, nema puno brige. Samo male korekcije u polozaju da bi se izbegao rizik od deformiteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno jer mu je lepo :) E sad, posto je jos mali, ti mozes da mu bandaziras glavicu sa urolanim peskirom kako je ne bi krivio na stranu ili da pratis ako je krivi uvek na jednu stranu da mu pomeras glavu i na drugu stranu.

To je isto kao i spavanje na stomaku. Ima puno mama koje stavljaju decu da spavaju na stomaku jer tako lepse spavaju, nemaju grceve i crvsto spavaju. U tom slucaju, stavlja se urolani peskiric ispod bebinih nogica kod skocnog zgloba da bi se odigla bebina stopala od podloge. Na taj nacin nema rizika od deformiteta stopala- ili ti tvz.paciji hod kasnije.

Prema tome, treba ispratiti ali treba uvaziti da je bebin san najvazniji, jednako kao i hrana, te ako beba lepo spava, nema puno brige. Samo male korekcije u polozaju da bi se izbegao rizik od deformiteta.

Nije bas srecan kada ga stavim na stomacic i nikada nije spavao na stomaku. Najvise mu prija kada nocu spava na ledjima, a preko dana ovako kao sto sam opisala. Pokusacu da ga poduprem peskiricem. Nama su savetovali vezbice pri otpustu iz bolnice i fizijatrica nam je pokazala kako da mu masiramo stopala jer su bila malo iskrivljena ka spolja. Masirali smo ih oko mesec dana i ispravila su se. Nisam htela da ga vodim ponovo tamo jer ima mnogo starih i bolesnih ljudi, a kontrola je trebala u sred zime da bude. Pedijatrica mi je rekla da su stopala puno bolja nego kada je izasao iz bolnice. Da li da nastavimo sa masazom? Prestali smo da masiramo nakon mesec dana. U utorak idemo na UZ kukova pa cu ga voditi i kod fizijatra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ni rekla da treba da spava na stoamku. samo sam navela primer.

Masaza je uvek dobra i ne moze da skodi. Sve sto mozes ispravljaj na vreme jer ce to u mnogome resiti lakse prohodavanje. pitaj kada budete isli na UZ, ali bez obizra, ja bih masirala kad god mi se ukaze prilika. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ni rekla da treba da spava na stoamku. samo sam navela primer.

Masaza je uvek dobra i ne moze da skodi. Sve sto mozes ispravljaj na vreme jer ce to u mnogome resiti lakse prohodavanje. pitaj kada budete isli na UZ, ali bez obizra, ja bih masirala kad god mi se ukaze prilika. ;)

Pitacu Yeco, hvala na savetima. Uvek mu gledam stopala i deluju normalno. Imam jos jedno pitanjce za tebe :D On se stalno dize u sedeci polozaj i kada se vozi u kolicima i kada lezi i kada je u auto sedistu. U kolicima se cak nekako uhvati za onu ogradicu od kolica samo da ne bi lezao. Previse se napreze. Zbog cega to radi? Da li je moguce da je vec spreman za sedenje, a tako je mali? Da li smem da ga stavljam u polusedeci polozaj u kolicima bar kratko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Njet! Vidi, to sto tebi izgleda da se on napreze nije bas tako. On vezba!

Beba nece zauzimati sedeci polozaj na taj nacin sto ce se hvatati za nesto da bi se digao sa ledja u sedeci; vec ce se, kada dodje vreme za to, dizati sa boka u sedeci polozaj.

Sada, tvoj mali mis vezba svoje stomacne i ledjne misice sto je dobro.

Tek kada uradite UZ sada. dr. ce vam reci da smete da bebu stavljate u polusedeci u kolicima. Ja mislim da je za to rano, ali neka dr. kaze da ili ne.

Uvek, ali uvek kada ides kod dr. i pitas nesto u vezi bebe trazi da ti odgovore i zasto. Nemoj uzimati zdravo za gotovo njihov prost odgovor. Duzni su da daju objasnjenje i to im trazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Njet! Vidi, to sto tebi izgleda da se on napreze nije bas tako. On vezba!

Beba nece zauzimati sedeci polozaj na taj nacin sto ce se hvatati za nesto da bi se digao sa ledja u sedeci; vec ce se, kada dodje vreme za to, dizati sa boka u sedeci polozaj.

Sada, tvoj mali mis vezba svoje stomacne i ledjne misice sto je dobro.

Tek kada uradite UZ sada. dr. ce vam reci da smete da bebu stavljate u polusedeci u kolicima. Ja mislim da je za to rano, ali neka dr. kaze da ili ne.

Uvek, ali uvek kada ides kod dr. i pitas nesto u vezi bebe trazi da ti odgovore i zasto. Nemoj uzimati zdravo za gotovo njihov prost odgovor. Duzni su da daju objasnjenje i to im trazi.

Meni je fizijatar rekao da je stavljam u polusedeći u kolicima.Ja sam pitala a zašto?Ona kaže jer se Sofija već napreže da vidi šta se oko nje dešava,i da je najboljji taj polusedeći položaj,ili da je preko dana poduprem jastucima.Ali,ona se jako buni kad joj ispod leđa stavim jastuke,jedino joj prija u autosjedalici.I buni se za polusjedeći u kolicima.P a sam odustala.Šta da radim?

I kakav UZ se radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.