Pravilno drzanje bebe

odgovora

Objavljeno

Joj, jeste! Malo sam zurila u kuckanju, sorry. Dobili samo preporuku. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bice i slicica,moram da ih skeniram,a skener nemam,ali snacicemo se vec nekako!!!!

za to drzanje na grudima kao sto ti kazes Yeco mene svi pljuju pogotovo moja svekrva koja je ubedjena da cu tako deci glavu da iskrivim!! nije vazno sta izgleda udobno vec sta je ispravno!!!!!

Čitam sve ove postove i dođe mi da plačem.Ja čim sam izašla iz bolnice kući,sve sam radila instiktivno i sve je billo kako vi ovdje savetujete.A onda su me osuli krItikama i osudama.Kako je to držiš ko da je majmunče,pa mi objašnjavaju da držim ono što je JelenaC rekla da ne valja jer je opterećenje za malu kičmu.I ja sam osećala da to ne prija bebi.Meni beba nijednom nije zaplakala kad je ja držim,kod drugih se stalno bunila.

I spavala mi je na grudima,a svi govorili šta to radiš oćeš da se iskrivi dijete!A ja vidim da njoj prija,da se tako smiri.I cijela 3 sata nekad tako zaspimo i ja i ona.

sve je super Borjana i haval ti za slikice koje si stavila,ako imate slikice samo kacite!!!!!

najgore od svega je to sto nas ne upute u to koji su polozaji ne zeljeni,a mlade mame o tome nemaju vremena da razmisljaju jer ih brine gomila drugih stvari,zato i pisemo o tome ovde!!!

gomila mama decu dize na rame tako sto im kicmu u potpunosti ispravi,deca se ovako jako muce jer im je bolno da odrzavaju ovaj polozaj!a o tatama i da ne pricam 99% ne ume dete ni da podigne a kamoli da ga drzi kako treba!!!!!

Uh,ovo kad vidim meni se digne kosa na glavi.Iako nisam nikad radila jednostavno sam osećala.Najgore što su me tako savetovale navodno iskusne mame koje imaju 4 dece!!!Kao ja nemam pojma.

Recite mi koji je najbolji položaj da beba podrigne?

I da li je dobro za bebinu kičmu da spava ceo dan na stomaku?

Mojoj tako najviše prija,i zbog varenja mleka,vidim odmah se uspava.

Meni je baka pričala da je najveća greška malu bebu maltretirati po rukama,ona je 8 rodila i do 3 meseca ih je uzimala samo kad sisaju ili ih okupa,i prepovije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi, evo izvukla sam sliku mm i Perice sa ove teme da bih ti slikovito objasnila kako ce beba najlakse da ti podrigne. Razlika u drzanju na slici i onoga kako ti treba da je drzis je u sledecem:

Beba treba da je tebi na sredini grudi, ne sa sa strane kao na slici. Nogice sto vise povijene prema stomaku a glava naslonjena na tvoje grudi.

Ako ti je zgodniji onaj polozaj preko ramena, onda se beba stavlja preko ramena tako sto joj je bukvalno stomacic na tvom ramenu(ramenoj kosti),a obe rukcice ispred njenog lica. Ne smeju ruke da joj ostanu pozadi nikako. Ti joj jednom rukom pridrzavas ledja,a drugom savijas nogice u kolenima.

Evo jedne jednog polozaja kako se beba pravilno drzi:

CKA_2267.JPG

Btw, kad vec pricas o okolini:

Moj dever je nosio bebu do 5 meseci svakodnevno u sling marami u fetusnom polozaju, ali tako da bebac gleda napred. Posto zivimo u istoj ulici, komsije su me spopadale kako moj dever nije normalan i kako to tako savija bebu, puci ce joj kicma. B) Mislim, sta reci?!

Ova tema je vise nego potrebna da se cita, da se prenose svi saveti dalje jer se puno gresi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi, evo izvukla sam sliku mm i Perice sa ove teme da bih ti slikovito objasnila kako ce beba najlakse da ti podrigne. Razlika u drzanju na slici i onoga kako ti treba da je drzis je u sledecem:

Beba treba da je tebi na sredini grudi, ne sa sa strane kao na slici. Nogice sto vise povijene prema stomaku a glava naslonjena na tvoje grudi.

Ako ti je zgodniji onaj polozaj preko ramena, onda se beba stavlja preko ramena tako sto joj je bukvalno stomacic na tvom ramenu(ramenoj kosti),a obe rukcice ispred njenog lica. Ne smeju ruke da joj ostanu pozadi nikako. Ti joj jednom rukom pridrzavas ledja,a drugom savijas nogice u kolenima.

Tako sam ja držala čim sam izašla iz bolnice,pa su me i majka i svekrva napale kako držim bebu kao majmunče!!!!Ne možeš zamisliti koliko sam se borila i sa sobom i sa drugima.Ja sam nekako osećala da joj je tako najbolje.A oni su je držali tako što joj je kičma poptpuno prava prema njihovim grudima-glavica.Kao tako su ih njihove majke učile.A ti si rekla da to ne valja.

I u pravu si.Inače ko god me vidi da je držim kao što si opisala širi oči.Tvoj post mi stoga mnogo znači,ne možeš ni zamisliti koliko.Sumnjala sam u sebe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj dever je nosio bebu do 5 meseci svakodnevno u sling marami u fetusnom polozaju, ali tako da bebac gleda napred. Posto zivimo u istoj ulici, komsije su me spopadale kako moj dever nije normalan i kako to tako savija bebu, puci ce joj kicma. B) Mislim, sta reci?!

Ova tema je vise nego potrebna da se cita, da se prenose svi saveti dalje jer se puno gresi.

Hhehe..ja kad sam rekla da hoću da uzmem tu maramu,svi me kritikuju,rečima,misliš ono što koriste ciganke... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikada kao majka ne sumnjaj u sebe. Ono sto ti osecas da je dobro za tvoje dete, a tako si posvecena, mora biti ispravno.

Marama je zakon!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikada kao majka ne sumnjaj u sebe. Ono sto ti osecas da je dobro za tvoje dete, a tako si posvecena, mora biti ispravno.

Marama je zakon!

Do kada se dete moze nositi u marami?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do kad mozes da ga nosis :lol: Nas bratanac ima sada 9 kg i po ovom snegu ni tata nece da ga nosi. B)

Ako dobijes uz maramu dobro uputsvo, mozes da dete nosis na vise nacina. Cak i veliko dete,preko godinu dana, ljudi nose na kuku ili na ledjima. Ima na netu puno saveta kako koristiti maramu.

Za mele bebe, po meni, nema bolje varijante. One nosiljke koje se ovde prodaju, da ti beba bude okrenuta od tebe, je poprilicno nezdrava, a svi koriste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U porodilistu, gde sam se ja porodila, na otpustu, iako mi je trece dete, sestra mi je objasnjavala kako se beba uzima, spusta, da se nikako ne podize za nogice prilikom presvlacenja...

I za vreme dojenja su svaki put objasnjavali pravilan polozaj, bas se tome pridaje vaznosti. Cak je i patronazna svaki put kad dodje zahtevala da ga probudim da vidi kako se namestamo za dojenje, uvek je proveravala moje bradavice i da li svi kanali ,,rade,, Naglasavala da meni treba da bude udobno, jer ce jedino beba lepo prihvatiti dojku ako je namestim pravilno i ako sam ja opustena. Jos milion stvari..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U porodilistu, gde sam se ja porodila, na otpustu, iako mi je trece dete, sestra mi je objasnjavala kako se beba uzima, spusta, da se nikako ne podize za nogice prilikom presvlacenja...

I za vreme dojenja su svaki put objasnjavali pravilan polozaj, bas se tome pridaje vaznosti. Cak je i patronazna svaki put kad dodje zahtevala da ga probudim da vidi kako se namestamo za dojenje, uvek je proveravala moje bradavice i da li svi kanali ,,rade,, Naglasavala da meni treba da bude udobno, jer ce jedino beba lepo prihvatiti dojku ako je namestim pravilno i ako sam ja opustena. Jos milion stvari..

Dobro si ovo spomenula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro si ovo spomenula.

Pa nekako je i logicno. Logicno je i da ti sve bude objasnjeno, ali vidim da to nije bas slucaj svuda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne da nije, nego svi gledaju u porodilistu kako sestre prepovijaju na brzinu i u sekundi, pa dizu nogice bebama,prevcu ih i okrecu. Da se razumemo, one su skolovane, spretne i brze. Jedino sto im JESTE duznost da mamama objasne kako to ne treba da rade kod kuce.

Bas sam na "caskanju roditelja beba do 6 meseci" spomenula ovo sto si ti napisala i sve do jedne su bile iznenadjene.

Dakle, beba se prepovija sa boka na bok, polako, bez naglih pokreta. To je najjednostavnije objasnjenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne da nije, nego svi gledaju u porodilistu kako sestre prepovijaju na brzinu i u sekundi, pa dizu nogice bebama,prevcu ih i okrecu. Da se razumemo, one su skolovane, spretne i brze. Jedino sto im JESTE duznost da mamama objasne kako to ne treba da rade kod kuce.

Bas sam na "caskanju roditelja beba do 6 meseci" spomenula ovo sto si ti napisala i sve do jedne su bile iznenadjene.

Dakle, beba se prepovija sa boka na bok, polako, bez naglih pokreta. To je najjednostavnije objasnjenje.

Pa da, tako su i meni svaki put objasnili. I dopada mi se sto svaki put objasnjavaju kao da ti je prvo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ponovicu Milicin post.

evo jednog videa poji su nama pokazivali u porodilstu pravilno rukovanje sa bebom hendling, tome se pridaje velika vaznost ovde, u porodilistu svako vece kad bebama previjaju pupcice sat vremena sa mama govore o hendlingu i pokazuju sve pustali su nam i ovaj video kako se pravilno uzima tek rodjena beba, spusta na podlogu previja i sl...pa za mame koje zanima mogu pogledati jeste na slov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, tako su i meni svaki put objasnili. I dopada mi se sto svaki put objasnjavaju kao da ti je prvo. :)

Neka, neka. Kada bi tako svuda pokazivali, manje bi imale bebe trauma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram i ovo da napisem ovde.

Jedno jutro su sestre samo upale i rekle: Hajde mamice da lepo ustanete operete ruke i svaka da okupa i obuce svoju bebu. Nasta je jedna mlada mama briznula u plac. :) Naravno morala je da ustane i okupa bebu kako su joj objasnili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nekako je i logicno. Logicno je i da ti sve bude objasnjeno, ali vidim da to nije bas slucaj svuda.

U Dragiše Mišović pre dve godine, dođe babica, prepovije dete i onda ti kaže: Ajde majka prepovi dete. Ber reči objašnjenja. Tvoje je da je gledaš prvi dan šta radi kad god dođe i da slušaš (ako kaže) i to je. Nije bilo posvećivanja vremena... A ako ti nešto zez, ona to popravi i ode <_< <_<

Super je ovaj Micin link :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam pitanje jedno,Vuk ima 3,5 meseca da li sme da se stavi u polusedeci polozaj?Cesto ga stavim u jaje a da li sme tako i na krevet.Cesto se unervozi kad samo lezi na ledjima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, samo u autosediste. Ti ne mozes da namestis na kreveti niti bilo gde tako dobar anatomski polozaj koji nece opterecivati karlicu i kukove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, samo u autosediste. Ti ne mozes da namestis na kreveti niti bilo gde tako dobar anatomski polozaj koji nece opterecivati karlicu i kukove.

Hvala ti na odgovoru ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim. I drugi put. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nesto me buni...Kada drzim Nadju,okrenuta mi je ledjima,naslonjena ledja na moje grudi,a rukom je drzim izmedju nogu ili dignem obe nogice,ona stalno krece napred,mlati rukama,nogama,kao da hoce da sedne,ne znam da li me razumete?Otima mi se,krene celim telom napred i bas je jaka.Da li hoce da sedi ili je ja neudodno nosim,ne znam?Mada i kada je u autosedistu,isto,dize noge,izvija se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hoce da sedi :) Polako vezba svoje stomacne misice.

To sto je drugom rukom drzis izmedju nogu ne valja. Druga ruka treba da bude ispod njenih kolenaca da joj podizes nogice prema stomaku. Znaci, ne ruku kroz noge nego sa strane i obe noge u istom nivou stoje.

Kada je stavis u kolica, u polusedeci polozaj, da li se hvata sa strane da se podigne u sedeci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.