Pravilno drzanje bebe

odgovora

Objavljeno

Htela sam da kazem da to "pravilno" nemora da znaci da je pravilno. A bacam ga i igram se sa njim tako zato sto mogu, jer je cvrsta beba i nemam potrebu da mu drzim glavu i sl. Za razliku od njega, komsijina beba je bila "pihtijasta" do ko zna do kad. Nisu smeli nista sa njim da rade, oduvek su se plasili da ce ga "slomiti". Ja Jovana nosim u "kengur" torbi od kako je imao 15 dana. Svi su mi govorili da je mali, i tako dalje, al' on, sad kad ga stavim u to, ceo put razgleda i vecinu vremena provede sa uspravnom glavom. Mislim da, kada se pihtijasto ophodis prema detetu, i sam postane pihtija. To je moje neko zapazanje iz okoline. Sve bebe s kojima su zivahnije postupali u bile cvrsce i zivlje od onih drugih.

:blink: :blink: :blink::o :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam prema svojim bebama uvek bila vrlo pazljiva, i kad ih podizem i kad ih spustam i sve. Otkud ja znam kad ce beba da se opusti ili da isproba moze li da izvede nesto opasno po nju. Oprez nije na odmet...Sta da nisam drzala bebe tako i da su se one trznule ili nemam pojma sta uradile i da se nesto desilo? Pa samo da se ubijem kao siroce...

Bas tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na ovu inormaciju sam slucajno naletela i mislim da se nadovezuje na neverovatnu diskusiju o pravilnom drzanju bebe. :o

Citirano sa teme: porodjaj vakumom

Moj mali je rodjen na vakum. Procedura je tekla ovako: Posto sam su sve pokusali i nisu uspeli da me porode prirodno, sekli su me na dva mesta i stavili vakum. To izgleda kao odpusivac koji ima crevo povezano za masinu koja stvara vakum. Taj odpusivac se uvuce u vaginu do bebine glave. To, odmah da ti kazem, po dobro boli. Onda uhvate njegovu glavu sa tom i cekaju da dobijes kontrakciju. Kad je dobijes, ti guras, a oni vuku. I to mnogo vise boli nego kad ga ti izbacujes bez toga, jer je duplo veci pritisak i na matericu i na telo. I obavezno, koja go od vas bude na ovaj nacin radjala, obavestite ih kada vas prodje kontrakcija, jer, ako budu vukli, a vi nemate kotrakciju, osteticete kao da vam cupaju matericu. Mislim da su kod mene odustali od vakuma, jer se secam da je jedna doktorka vukla, pa je uzeo doktor da vuce, pa sam osetila njihove ruke u sebi, kako pokusavaju da ga uhvate da ga izvuku. Do duse, tad je doktorka drzala vakum, a on je vuko. Posto je klizav, non stop mu je isklizavao iz ruku. Izala je glava, skinuli su vakum, izasla je i ruka, i tad su ga za vrat i ruku vukli i izvukli. I ako je, najgori moguci porodjaj bio, hocu da vam kazem da bude i prodje. Posle 2-3 sata sam vec bila na nogama. Ako mora na vakum, mora. Samo hrabro, stisnite zube, opustite stomak i gurajte iz sve snage.

Svako imalo odgovoran bi se ponasao sasvim drugacije sa bebom koja je prosla kroz ovakav porodjaj,

Ja mislim da su [b]pravila kupanja kod beba obicne budalastine[/b]. Voda 37 stepeni, beba na ledjima, [b]vi je pridrzavate, bla, bla, bla[/b]... Ja, kad god da sam tako okupala Jovana on je vristao koliko ima snage. Jednom resim da ga okupam po mojim standardima. Namestila sam vodu na 34 stepena, u kadi (velikoj, njegovu sam kadicu odbacila) postavila onaj tepih koji se stavlja da se nebiste poklizali. Kad ga skinem, stavim ga na kolena u klececem polozaju, tako da mi je naslonjen grudimana moju ruku, njegova ruka i glava padaju preko moje ruke, a drzim ga ispod pazuha. Tad ga pokavasim, natrljam, i isperem, a kada je u pitanju kosa, brzo proletim tusem preko glave, usput mu lice malo umijem, pa kad podjem da sipiram od sampona, to u nekoliko navrata tusem prodjem preko glave, i povucem ga blago za nos, da, ako mu je vode uslo tu, izadje. Od kako ga kupam tako place kad izadje iz kade. [b]Sto se tice drzanja, kad sam izasla iz porodilista pocela sam da ga bacam, okrecem, obrcem i sl.[/b] Cvrsta je beba bio. [b]Sad je poceo da se dize kad ga stavim u "fetus" polozaj[/b].
[b]Htela sam da kazem da to "pravilno" nemora da znaci da je pravilno. A bacam ga i igram se sa njim tako zato sto mogu, jer je cvrsta beba i nemam potrebu da mu drzim glavu i sl[/b]. Za razliku od njega, komsijina beba je bila "pihtijasta" do ko zna do kad. Nisu smeli nista sa njim da rade, oduvek su se plasili da ce ga "slomiti". Ja Jovana nosim u "kengur" torbi od kako je imao 15 dana. Svi su mi govorili da je mali, i tako dalje, al' on, sad kad ga stavim u to, ceo put razgleda i vecinu vremena provede sa uspravnom glavom. Mislim da, kada se pihtijasto ophodis prema detetu, i sam postane pihtija. To je moje neko zapazanje iz okoline. Sve bebe s kojima su zivahnije postupali u bile cvrsce i zivlje od onih drugih.

:angry::o :o :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najblaze receno cudan tekst! Nije mi bas prihvatljivo da se majka na taj nacin ophodi prema bebi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se izvinjavam na mogucoj nejasnoci. Zbog tehnickih problema nisam mogla da ciiram klasicno postove sa ove teme, pa sam ih naknadno codovala. Ista osoba je u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, ne, nema nejasnoca...cudan tekst u smislu da su mi cudni stavovi izlozeni u njemu i uopste nacin na koji gleda na jedan nov zivot, start kakav mu pruza i sve ostalo... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Covjece, sta se sve moze procitati... :(

Pravilno drzanje novorodjenceta je jako bitno!

Ne zelim da neke mlade mame procitaju post male maze75 o tome kako je ona tek rodjenu bebu bacakala i sl. i da pomisle da to i same urade!

Stvarno sam se zgranula citajuci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Covjece, sta se sve moze procitati... :(

Pravilno drzanje novorodjenceta je jako bitno!

Ne zelim da neke mlade mame procitaju post male maze75 o tome kako je ona tek rodjenu bebu bacakala i sl. i da pomisle da to i same urade!

Stvarno sam se zgranula citajuci...

U pravu si... Mislim da tako nešto ne bi mogla da uradi nijedna iole normalna osoba!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu si... Mislim da tako nešto ne bi mogla da uradi nijedna iole normalna osoba!

I ja mislim, ali opet.... Sta znas sta neiskustvo i neinformisanost (odn. pogresna informacija) moze uciniti kod nekih (vjerovatno labilnih) osoba?

Stvarno me je ovo uzdrmalo, jer znam sa koliko sam njeznosti i briznosti podizala, kupala, dojila svoju bebu... Ne mogu da zamislim da se radi drugacije, i to prema djetetu koje je proslo kroz takvu traumu kao sto je tezak i dug porodjaj (ako sam dobro shvatila). Ma, prema bilo kojem djetetu, bebi, maloj, nevinoj dusici.. Bila je uljuljkana u stomaku u toploj vodi, osjecajuci sve sto i njena majka, a par trenutaka poslije toga dozivljava turbulenciju. I ta ista majka, koja bi trebala da joj pruzi njeznost i udobnost svog krila i zagrljaja, bacaka je, okrece.. Dusa me boli...

Mozda reagujem previse burno, i nekome je sve to smijesno, ali trebamo samo zamisliti sta ta neduzna stvorenja osjecaju u odredjenom trenutku...

Oni nas trebaju, trebaju sve sto mozemo da im pruzimo! To nije malo, i to je za nas ogromna odgovornost! Ko sa tim ne moze da se nosi, neka ne pravi djecu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Covjece, sta se sve moze procitati... :(

Pravilno drzanje novorodjenceta je jako bitno!

Ne zelim da neke mlade mame procitaju post male maze75 o tome kako je ona tek rodjenu bebu bacakala i sl. i da pomisle da to i same urade!

Stvarno sam se zgranula citajuci...

Tacno, i ja mislim da je neodgovorno pricati takve stvari a suludo ih je raditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim, ali opet.... Sta znas sta neiskustvo i neinformisanost (odn. pogresna informacija) moze uciniti kod nekih (vjerovatno labilnih) osoba?

Stvarno me je ovo uzdrmalo, jer znam sa koliko sam njeznosti i briznosti podizala, kupala, dojila svoju bebu... Ne mogu da zamislim da se radi drugacije, i to prema djetetu koje je proslo kroz takvu traumu kao sto je tezak i dug porodjaj (ako sam dobro shvatila). Ma, prema bilo kojem djetetu, bebi, maloj, nevinoj dusici.. Bila je uljuljkana u stomaku u toploj vodi, osjecajuci sve sto i njena majka, a par trenutaka poslije toga dozivljava turbulenciju. I ta ista majka, koja bi trebala da joj pruzi njeznost i udobnost svog krila i zagrljaja, bacaka je, okrece.. Dusa me boli...

Mozda reagujem previse burno, i nekome je sve to smijesno, ali trebamo samo zamisliti sta ta neduzna stvorenja osjecaju u odredjenom trenutku...

Oni nas trebaju, trebaju sve sto mozemo da im pruzimo! To nije malo, i to je za nas ogromna odgovornost! Ko sa tim ne moze da se nosi, neka ne pravi djecu!

Ne reagujes burno uopste! Ja sam reagovala burno jer sam se nasla kad je sve to pisala, a onda, slucajno, na temi o vakuumu naidjem na njene postove. Nisam mogla da se suzdrzim i da ne postavim ovde iz prostog razloga sto mora da se ZNA sta detetu cinimo ako ne postupamo kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam odavno bila na ovoj temi pa mi sad sve ovo onako BUM!!!!!!!

Ja postujem svacije misljenje kako ste i do sada primetile,cenim sve sto pisete ali bas da se pisu gluposti to ne mogu da svarim!!!!

ja sam na prvom mestu majka pa na drugom mestu terapeut,pa zbog toga moram ovde da pisem i kao neko strucan i kao obicna mama !!!

MalaMazo ne mozes tako da razmisljas za dobrobit svog deteta....sto se mene tice radi sta god ti zelis ako kao mama mislis da je to ok...ali poslusaj i neki savet...gore je Yelena ostavila jedan odlican post i napisala je sve jako lepo tako da ja tu nemam sta da dodam lepo je objasnjeno sta je mlitava a sta cvrsta beba narodno receno!!!

E sad ja nesto da vam kazem...time sto cete novorodjence drzati kako god i "bacakati " ga i ne postovati nikakva pravila oko drzanja,dojenja,kupanja MOZETE OSAKATITI DETE!!! bez preterivanja!!!!sve to moze da izmeni lako negov razvoj kicme koja se ne moze bas tako lako srediti,stopala,noge,kukovi ma svasta.....

Ja ne verujem da i jedna majka ne zeli da joj dete ima bilo kakvih problema-pa cemu onda takvo ponasanje!

Novorodjena deca imaju mekane kosti koje se zacas mogu deformisati,neke stvari jednostavno moramo da ispostujemo...pa da nije sve tako onda bi novorodjence odmah stavili da sedne ne bi moralo da prodju meseci i meseci lezanja za bebu!!!!

Sto se kupanja tice bebe mogu da se kupaju preko ruke ili da se polegnu na neku pomocnu stvarcicu za kupanje ili jednostavno da se postavi lezeci mami na ruku....svakom nesto drugo odgovara i ja postujem izaberite jedan koji odgovara i vama i bebi!!!!Ali ne znam zasto bi bebu stavljala da kleci na kolenima...odakle takva ideja!!!!!

ja sam ovde provela pola noci pisajuci o ovim polozajima i mnogo se devojaka ovde angazovalo da da svoja iskustva slike i video da bi sad neko dosao i rekao da je sve to glupost...e pa nije glupost i cilj svega ovoga sto pisemo jeste da nam se deca sto bolje razvijaju i da sebi olaksamo tako sto cemo zanati kako najbolje da drzimo bebu,kupamo,dojimo i slicno!!!!

time sto vodite racuna o ovim pravilima koje smo ovde dali ne znaci da ce vam deca biti manje jaka ili cvrsta....znaci da cete da im ocuvate kicmu koja im treba za ceo zivot!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne reagujes burno uopste! Ja sam reagovala burno jer sam se nasla kad je sve to pisala, a onda, slucajno, na temi o vakuumu naidjem na njene postove. Nisam mogla da se suzdrzim i da ne postavim ovde iz prostog razloga sto mora da se ZNA sta detetu cinimo ako ne postupamo kako treba.

Grozno, jezim se pri samoj pomisli... Ta osoba nije imala sta da trazi ovdje, kada je na sve ono sto smo pisale i pokusavale pomoci (mislim uopsteno na forum, ali i na ovu temu posebno), ona dala svoj primjer bahatosti i nemarnosti, kao da se hvali i razmece time! Drago mi je sto nas je napustila, i to prvi put govorim za nekoga. Nije vezano za temu, ali morala sam to da napisem. Onih par njenih postova koje sam ja procitala (pod novim nickom) su me stvarno potresli.

Jelena Pesic, hvala ti na trudu i svesrdnoj pomoci. Nadam se da je ovo samo jedan, izdvojen slucaj, da nema jos takvih koji svoje "cvrste" bebe maltretiraju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena nama je fizioterapeut pokazao polozaj pri nosenju ledjima od mene stim sto mu je samo karlica i donji deo kicme naslonjen na mene a ramena i glava odgurnuti da bi vezbao kontrolu glave (ne znam da li sam bas dobro objasnila) i noge skupljene kao turski sed, stopala se dodiruju jedna o drugo.

Mnogi kad me vide da ga tako drzim kazu mi a da nije kao da sedi...a meni je objasnjeno da tu nema opterecenja na karlicu.

Da li vi smatrate da je to dobar polozaj za nosenje?...inace nisam napomenula mi smo imali zabacivanje glave i slabu kontrolu sad je to sa svakodnevnim vezbanjem kuci, koje ja ozbiljno shvatam po nekima mozda i previse ali ja nisam tog stava kao i moj mm, skoro reseno ;) malo kad smo nervozni zezamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj meni je muka kad pomislim na njenu bebu i šta je ona preživela. Kad pomislim da ja nisam mogla da podnesem da mi Srđa zaplače a kamoli da postupam kako je ona postupala sa svojom bebom. I onako me grize savest što je imao kriva stopala zbog položaja u stomaku, sve sam mislila da sam mogla da nešto uradim da ima više mesta. Pa i sad kad je čovek od 5 godina pa gledam i razmišljam da mu sve bude okej. Nije MAMA svaka koja rodi, nego ona koja normalno i brižno odgoji bebu u čoveka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smesko taj polozaj vam je prepisan zbog slabih misica vrata i takav polozaj omogucava deteu da vezba te iste misici!!!!Kada se radi o nekavim problemima kod dece onda se roditeljima pokazuje odredjeni polozaj koji ce resiti problem...za vas i za vas problem ovaj polozaj je odlican,gore navedeni polozaji i ono o cemu sam ja pisala jeste kod deteta koje nema problem sa drzanjem glavice ili nedaj boze neki drugi problem...kod svakoj drugoj situaciji postoje razne mogucnosti koje su uskladjene sa potrebama bebe !!!

Smesko sto se vas tice slobodno ga drzi tako,naime kada se nogice tako sklope kao sto si lepo napisala onda se pomera tacka oslonca bebe pa tako rasterecije karlicu i samim tim i kicmu,sa druge strane omogucava detetu da lakse odrzava glavu u pravilnom stavu i da time ne krivi vrat...nista se ne brini radi tako kako su ti pokazali i sve ce biti ok!!!!stavljaj ga na stomak kad se igrate kako bi inicirali podizanje glevice i uvek ma uvek mu svojom rukom pruzaj potporu za vrat sve dok misici maximalno ne ojacaju.!!!

Yoro sve si savrseno rekla...necu se vise vracati na diskusiju oko tih postova,samo ne zelim da ovde dodje neka mlada mama koja zbog neiskustva moze da procita takve postove i pomisli "pa da ako ga budem mnogo pazila ima da mi bude njanjav"ili nesto slicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smesko vidim da tvoja bebe ima 4 meseca.to je sad odprilike bas vreme kada se javlja pravi tonus u misicima i kada bebe dobija na pravoj snazi...znaci ako si dosad vodila racuna i radila kako su ti terapeui pokazali nista ne brini od sada pa do kad nauci da sedi lepo i sam kicma ce da ojaca kao i misici koji je drze.nista ne brini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smesko vidim da tvoja bebe ima 4 meseca.to je sad odprilike bas vreme kada se javlja pravi tonus u misicima i kada bebe dobija na pravoj snazi...znaci ako si dosad vodila racuna i radila kako su ti terapeui pokazali nista ne brini od sada pa do kad nauci da sedi lepo i sam kicma ce da ojaca kao i misici koji je drze.nista ne brini

Hvala puno, mi radimo vezbice svakodnevno, nama je sad to igra..jel ste vi ljubitelj pilates lopte..kazu da na njoj moze dosta vezbica da se radi i da bebe to vole, pa se razmisljam da je uzmem, naravno da mi neko strucan pokaze vezbe :)

I da dodam, mi smo bas dosta vezbali to okretanje na stomak i sve vezbice koje idu uz to tako da je moje dete sad bas ljubitelj polozaja na stomaku sto su meni rekli da je jako bitno za razvoj krupne motorike...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mozes da uzmes loptu u inostranstu se puno koristi za vezbe kod beba...samo vidi da ti neko lepo pokaze i da naucis dete da to nije igracka vec sprava za vezbanje...znaci da bu bude dotupna samo onda kada vezba a nikako za igru!!!!

ako zivis u bg-u u sokobanjskoj ti mogu pokazati vezbe sa loptom tamo ima izvrsnih terapeuta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mozes da uzmes loptu u inostranstu se puno koristi za vezbe kod beba...samo vidi da ti neko lepo pokaze i da naucis dete da to nije igracka vec sprava za vezbanje...znaci da bu bude dotupna samo onda kada vezba a nikako za igru!!!!

ako zivis u bg-u u sokobanjskoj ti mogu pokazati vezbe sa loptom tamo ima izvrsnih terapeuta

U sokobanjsku i idemo, a imamo i svog fizioterapeuta privatno pa mi ona preporucila pilates loptu a ja kao malo neverni toma da proverim na jos par mesta.

Na poslednjoj kontroli znam da nam je dr rekla da je tonus normalan a prethodni put je bio promenjiv..to je sad valjda dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da je dobro! Trud se isplatio. Osim toga, znacajno je znati i kako vezbati sa bebom koja nema problema, ali se, na zalost, niko ne bavi time. Patronazne sestre pokazu par vezbica za noge radi kukova i stomacica, ali se niko ne bavi konkretnim vezbama za podsticanje razvoja beba...naravno, kao ni pravilnim drzanjem.

Devojke, ja nemam nista protiv sto je mama maza pisala ove postove. Vredi znati da takvih roditelja ima, na zalost. Ja bih to podvela pod zlostavljanje. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smesko taj polozaj vam je prepisan zbog slabih misica vrata i takav polozaj omogucava deteu da vezba te iste misici!!!!Kada se radi o nekavim problemima kod dece onda se roditeljima pokazuje odredjeni polozaj koji ce resiti problem...za vas i za vas problem ovaj polozaj je odlican,gore navedeni polozaji i ono o cemu sam ja pisala jeste kod deteta koje nema problem sa drzanjem glavice ili nedaj boze neki drugi problem...kod svakoj drugoj situaciji postoje razne mogucnosti koje su uskladjene sa potrebama bebe !!!

Smesko sto se vas tice slobodno ga drzi tako,naime kada se nogice tako sklope kao sto si lepo napisala onda se pomera tacka oslonca bebe pa tako rasterecije karlicu i samim tim i kicmu,sa druge strane omogucava detetu da lakse odrzava glavu u pravilnom stavu i da time ne krivi vrat...nista se ne brini radi tako kako su ti pokazali i sve ce biti ok!!!!stavljaj ga na stomak kad se igrate kako bi inicirali podizanje glevice i uvek ma uvek mu svojom rukom pruzaj potporu za vrat sve dok misici maximalno ne ojacaju.!!!

Yoro sve si savrseno rekla...necu se vise vracati na diskusiju oko tih postova,samo ne zelim da ovde dodje neka mlada mama koja zbog neiskustva moze da procita takve postove i pomisli "pa da ako ga budem mnogo pazila ima da mi bude njanjav"ili nesto slicno.

Ma kakvo vraćanje na diskusiju, mnogo mi je drago što se trudimo da naučimo i sebe i druge na ovom forumu.

Poljubi mi dušice male

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage mame, hvala svakoj ponaosob na iskustvima koje ste podelile! jelena, vama duplo hvala zbog saveta!

ja sam se tek sad ukljucila na forum pretrazujuci po internetu da li je normalno da se beba izvija, tako spava, odbija da sisa i sl. - sve ono sto je vecina vas opisala. moja cerkica ima 6 meseci, ali ja tek sada, zahvaljujuci prijateljici koja zivi u SLO, shvatam sta je hipertonus (a ne "jaoj kako je cvrsta!") i ucim se baby handling tehnikama (uz pomoc brosure).

mozda sam sve ovo trebala ranije da shvatim i uradim, ali od drugih problema (opstipacija-pa nece da spava i jede, nece da sisa - pa se ja izmuzavam...) i neznanja, a uz sve to i urednog nalaza kod pedijatra u savetovalistu pri svakoj kontroli, prodje 6 meseci i koji dan! a sad hoce iz ruku da nam iskoci kad krene da se izvija!

u svakom slucaju, uput sam vec uzela i nadam se da ce nas uskoro primiti u centar za djecu sa pp (PG) kako bi prvo potvrdili ili odbacili dijagnozu koju ja laicki postavih, a onda i da krenemo sa vezbicama osim primjene baby handling-a.

pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CAO DRAGE MAME,MI SMO NOVI I HTELA BI DA VAS PITAM DA LI MOGU BITI NEKE POSLEDICE NA BEBU,SOBZIROM DA MENI NIKO NIJE POKAZIVAO NITI PRICAO O PRAVILNOM DRZANJU BEBE,MALO SAM ZABRINUTA DA TO MOZE UTICATI NA RAZVOJ BEBE...BEBA IMA 3 MESECA..???UNAPRED ZAHVALNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve zavisi kako si se ophodila prema bebi u prva 3 meseca. To ne mozemo da nagadjamo, ali na kontroli bi pedijatar mogao da uvidi ukoliko ima nekih promena.

Na zalost, na ovoj temi imas priliku da procitas i primer kako ne treba sa bebom postupati, te verujem da ti nisi tako nesto radila.

Uvek je vazno da bebi priustis sto cesce fetusni polozaj. To je polozaj koji je beba imala 9 meseci u stomaku i tako se razvijala. Verovala ili ne, moj sin, koji sada ima 2,5 godine i dalje najlakse zaspi ako mu savijem noge u kolenima i ukoliko savije ledja. Nije vazno da li je na boku ili na ledjima. To je polozaj u kome se bebe/deca najsigurnije osecaju.

Zamilicu te, nezavisno od ove teme, da ne koristis velika slova na forumu. Mnogi mogu da protumace da 'vices' dok pises postove. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.