Pravilno drzanje bebe

odgovora

Objavljeno

Učinilo mi se da prvi put čuju za hug bug ili sling kada sam ih pitala, pa je onda valjda lakše reći "nemoj". Pffff

:lol: Moguce!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Recite mi da li imate i vi problema sa ubeđivanjem ljudi da bebe ne treba dizati uvis,i da to nije dobro za njihovu kičmu?Ja sam se čak posvađala sa svekrom jer je to radiio sa Sofijom a dete plače ne može da se smiri.Kaže,nemoj me učiti ja sam ih troje imao.I to obično radi kad se beba lepo naručka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba spava na stomaku, a noge skroz savije u kolenima i izgleda kao zaba. Stopala joj dodju skoro do guze a kolena su visoko savijena, negde kod stomaka.

Sad, brine me to sto ne mogu da joj stavim neki peskiric ispod stopala da se ne krive, jer joj onda podignem i guzu u vis i bude bas u nekom cudnom polozaju.

Jel me razumeo neko sta sam htela da kazem? :ph34r::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada bi joj stavila peskiric, jos malo pa da dubi na glavi :D.

Mozda je samo privremeno, svakako ne bih brinula ;)

Kamilica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D Me,me, bas tako! :lol:

Dobro je, neko me je razumeo! B)

Me me voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba spava na stomaku, a noge skroz savije u kolenima i izgleda kao zaba. Stopala joj dodju skoro do guze a kolena su visoko savijena, negde kod stomaka.

Sad, brine me to sto ne mogu da joj stavim neki peskiric ispod stopala da se ne krive, jer joj onda podignem i guzu u vis i bude bas u nekom cudnom polozaju.

Jel me razumeo neko sta sam htela da kazem? :ph34r::lol:

Meni je S. tako spavala i dan danas spava tako, nemam nikakvih problema sa stopalima, a okrenuti je na drugu stranu ili isparaviti nogice nemoguca mislija :D

Sad je vec velika i jako smesno izgleda kako spava, postavicu sliku :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba spava na stomaku, a noge skroz savije u kolenima i izgleda kao zaba. Stopala joj dodju skoro do guze a kolena su visoko savijena, negde kod stomaka.

Sad, brine me to sto ne mogu da joj stavim neki peskiric ispod stopala da se ne krive, jer joj onda podignem i guzu u vis i bude bas u nekom cudnom polozaju.

Jel me razumeo neko sta sam htela da kazem? :ph34r::lol:

Lepo si objasnila polozaj i nije to tako strasno ukoliko ne budes dozvoljavala da uvek tako spava. Bilo bi najbolje da je uvek, kad zaspi okrenes na bok, pa posle na drugi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage, moja beba ima 14 dana. Lepo klopa i spava, preko dana se ne čuje, ali uveče ume da bude nešto nervoznija i da plače iako je sita i suva. Ne verujem da su još grčići, jer nema pravog savijanja u stomaku, možda samo želi da se mazi i mm i ja pokušavamo da joj ugodimo. Do sada je rešenje bilo da je mm nosa ili da siki, pa makar bila i sita. Legnem pored nje, ona se igra sa sikom i umiri.

Međutim, ja ne bih da to preraste u redovno spavanje na siki, iako mi to generalno ne smeta i volela bih da za svoju curicu uvek budem tu. No, plašim se da nekad neću moći da budem pored nje i da će onda da bude drama.

Elem, pišem sve ovo na ovoj temi zato što bih pokušala jedan drugi metod - ljuljanje u AS. Do sada mi to nije palo na pamet jer sam mislila da je AS za starije bebe, koje već počinju da sede. A onda pročitam na ovoj temi da to ne mora da bude slučaj i, ispostavlja se, ja zapravo i imam AS za bebe od 0 meseci do 13 kg. Radi se o jednom od dodataka za Chicco kolica:

http://maksusha.ru/d...Y/79141_big.jpg

Da li je u redu da Anku stavim u ovo sedište i, ako jeste, koliko dugo smem u njemu da je držim? Pretpostavljam da treba da je fiksiram kaiševima kako bi se pravilnije smestila?

Hvala na pomoći!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, draga! Ajd sacekacu jos, imamo kontrolu kod fizijatra krajem decembra, pitacu tamo. Nama je inace receno kad dete lezi preko dana na ledjima, da stavljamo urolan peskir pod glavu da brada ide do grudi, to bi svi trebalo da rade inace. A tvoja beba je dosta veca, krupnija od moje... pretpostavljam i da je spremnija za polusedeci ;)

Bas me interesuje ovo za maramu, doduse, jer A. skoro da vise ne moze da stane u one polozaje za novorodjencad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage molim vas recite mi kada tj u kom mesecu je dozvoljeno nositi bebu u kenguru? Da li neko zna? Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage molim vas recite mi kada tj u kom mesecu je dozvoljeno nositi bebu u kenguru? Da li neko zna? Pozdrav

Koliko znam, na krenguru treba da pise kilaza od koje je dozvoljeno. Ili pise da li je 0+. Ako nista ne pise, konsultovala bih se sa strucnim licem, ili ne bih rizikovala i pre, recimo, petog meseca ne bih stavljala bebu u kengura. Pitanje je ne samo koliko beba ima meseci, nego i koliko ima kg, kako joj se razvijaju karlica, kukovi i kicma....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo mene ponovo ovde :D

ne mogu da verujem koliko smo moja beba i ja napredovale :wub: za mesec dana. Tačnije od poslednjeg pisanja ovde. Meni su podizanje i spuštanje preko boka dobili smisao tek nakon što je beba očvrsla što ne znači da ću Bože zdravlja sa drugim čekati toliko. Sada manevrišem i jednom rukom :D

i voli da bude na stomaku baš, baš.

 

Hellen, andisam, Smey i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.