Pravilno drzanje bebe

odgovora

Objavljeno

tu si u pravu,ko ce vise znati u sta da veruje,za sve proizvode pisu da su ok, a pola toga pojma nema-ali sve za profit...za ovo ne brini super je!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da se mnoge mame raspravljaju o autosedelicama za malu decu i o njihovom ispravnom koriscenju!!!

dobre autosedelice iz grupe 0-tj one koje su namenjene deci od rodjenja do 10 ili 13 kg(zavisno od sedista) su odlicne za bebinu kicmu!! Polozaj koji beba zauzima u sedistu je najblizi Fetusnom polozaju i zato je za bebu najudobniji i samim tim i najbezbedniji!!!

Ako je dete jako malo tj nema ni 1 mesec dete se nesme predugo ostavljati u sedistu kao i uostalom u nijednom drugom polozaju.pa se zato savetuje da se pravi pauza na svaka 2 sata!!!kako beba raste tako sve duze i duze moze ostati u sedistu!!!!

Kod beba rodjenim sa deformitetima kukova,kicme itd se preporucuje svakodnevno koriscenje ovakvog sedista,jer bebu opusta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Petar sa 15 dana.

CKA_1194.JPG

sa 3 meseca

sa 15 meseci laugh.gif

ovo trenutno imam od slika na dohvat ruke. Uvek je spavao preko dana u autosedistu. Pri tome, ovo autosediste je odlicna ljuljaska wink.gif

Trmalja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ista prica.

Mi smo to jaje koristili i kad idemo u goste. Samo ga iz kola u tome iznesem, kao korpu , i u tome mi sedi dok smo u gostima.

I mi isto,iznesemo iz kola zajedno sa njom,jos mozes d aje ljuljas,milina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas,samo smo ovde starije,imamo sest :rolleyes:

inace,dzemper vam je extra!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo super su vam sedista,jeste li zadovoljne kako se beba u njima namesti???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo super su vam sedista,jeste li zadovoljne kako se beba u njima namesti???

k4z-Foto02.jpg

ja licno sam prezadovoljna,i u setnje smo isli u sedistu(ovo je starija),sada ga koristimo za auto i u kuci,nekako ena bas bude mirna u njemu,a u startu me bilo nesto strah da je stavljam u njega posto mi je bila bas mala,pa mi se cinilo da se sva iskrivi(Anja),dok mi patronozna nije rekla da je to najpravilniji oblik za bebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

k4z-Foto02.jpg

ja licno sam prezadovoljna,i u setnje smo isli u sedistu(ovo je starija),sada ga koristimo za auto i u kuci,nekako ena bas bude mirna u njemu,a u startu me bilo nesto strah da je stavljam u njega posto mi je bila bas mala,pa mi se cinilo da se sva iskrivi(Anja),dok mi patronozna nije rekla da je to najpravilniji oblik za bebe

tako je.ovo ti je najbolji moguci polozaj u koji mozes da stavis dete!!!Zato ti je Ena i mirna u sedistu-prija joj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yeco malo cu da odem OT ali moram da kazem da vam je garderoba super-dzemper mi se najvise svidja :rolleyes:

Kazes da si Perta uspavljivala u sedistu,jel tu ostajao i da spava????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena jedne noci mi je Jana preplakala celu noc,od muke nisam znala sta cu.Donela sam u sobu jaje sediste i cim sam je stavila ona je ucutala i zaspala.A kad se tek rodila u porodilistu mi je babica rekla da beba ne sme u to sediste,pa smo morali da kupimo platnenu nosiljku.E sad cu za drugi put znati.Strasno koliko neke babice nisu upucene ni u sta,a znaju da ti sole pamet....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena jedne noci mi je Jana preplakala celu noc,od muke nisam znala sta cu.Donela sam u sobu jaje sediste i cim sam je stavila ona je ucutala i zaspala.A kad se tek rodila u porodilistu mi je babica rekla da beba ne sme u to sediste,pa smo morali da kupimo platnenu nosiljku.E sad cu za drugi put znati.Strasno koliko neke babice nisu upucene ni u sta,a znaju da ti sole pamet....

joj sta sve ne govore...ja sam se naslusala raznih gluposti,no dobro....sto je najgore od svega dala si novac za nosiljku koja(sto se polozaja bebe tice) nije ni upola dobra kao sedise,bar znas za sledece dete!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yeco malo cu da odem OT ali moram da kazem da vam je garderoba super-dzemper mi se najvise svidja :rolleyes:

Kazes da si Perta uspavljivala u sedistu,jel tu ostajao i da spava????

Ostajao je da spava preko dana... mada je on jako malo spavao preko dana sve dok nije napunio godinu dana. Preko noci ne. Preko noci je spavao uglavnom na ledjima i ni jedan drugi polozaj nije prihvatao jer je bio hipertonican. Fizijatar nam je dao uputsva kako da mu podmecemo peskir ispod nogu, tako da je on i u krevetu spavao podignutih nogu,tj, u najpribliznijem fetusnom polozaju.

To sam htela da napisem i za dojenje. On je sisao iskljucivo na ledjima ( sto ona teta na you tube kaze da ne valja!), ali mi je isto fizijatar napomenuo da ga dojim dok sam u sedecm polozaju tako sto ce mu guza bukvalno visiti izmedju mojih nogu da bi mu ledja bila savijena. To je bio polozaj u kome je sisao sve do 8.meseca.

Napominjem, Petar je imao izrazeni hipertonus tako da smo 7 meseci proveli na vezbama.Polozaji za spavanje i za dojenje su bili iskljucivo preporuka fizijatra. Prevazisli smo hipertonus sa 8 meseci.

Evo i sada, upravo spava u tom istom sedistu i sad spava po 2,5 sata bez problema. ;) iako mu odaaaavno noge vise :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena, jos jedno pitanje, moj maleni u zadnje vrijeme kad ga stavim u autosjedalicu ponasa se kao da mu ne pase, izdize se tijelom prema gore, kao da zeli izaci van! Ima tri mjeseca i tjedan dana, no dosta je velika beba! Sta da radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene je bio problem sto sa puna cetiri meseca dete nije moglo samostalno da drzi glavu,e onda smo bili u Sokobanjskoj gde su nam rekli da to u nasem slucaju nije razlog za zabrinutost jer je rodjen mesec i po dana ranije,tako da ima pravo da kasni za ostalom decom,i preporucili nam da dnevna dremka bude u AS,kao i obroci kasnije,kad sam pocela sa kasicama.I zaistamnogo mi je lakse bilo dok nije potpuno bio u stanju samostalno da sedi da bude u AS jer je tako u poluzavaljenom polozaju,znate svi kako je nezgodno hraniti dete dok jos ne moze samostalno da sedi.E nakon toga smo presli na klasicnu hranilicu,a sada to staro AS koristimo kao sediste za sanke i super nam je :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravih da to spomenem sto kaze evangelina: i mi smo sa 4 meseca poceli sa nemlecnom ishranom u AS. To je trajalo punih 4 meseca. Postavicu kasnije slike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena, jos jedno pitanje, moj maleni u zadnje vrijeme kad ga stavim u autosjedalicu ponasa se kao da mu ne pase, izdize se tijelom prema gore, kao da zeli izaci van! Ima tri mjeseca i tjedan dana, no dosta je velika beba! Sta da radim?

Popo negde si vec pisala da svoje dete nosis uspravno tj da on stalno ispravlja glavu i telo,verovatno zato nece da mirno sedi u sedistu,moj savet ti je da mu das malo vremena da se navikne i da budes uporana,na kraju ce prihvatiti!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yeco i Evangelina svaka vam cast mora da je bilo tesko hraniti ih u tom polozaju....je ne znam da li bi mogla....bravo

Yeco vezano za onaj video za dojenje-to je iskljucivo za klince koji nemaju nikakvih problema,vama je zbog vaseg problema sa tonusom preporucen taj polozaj kako bi se dete koje je jako stegnuto opustilo,a kod dece koja su opustena na tome ne treba insistirati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo puno vremena provodili na fotelji koja se po malo ljuljuska.. meni je tu bilo zgodno kad dojim a i njemu je bilo.. sto se vidi..

rjx-DSC010.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo puno vremena provodili na fotelji koja se po malo ljuljuska.. meni je tu bilo zgodno kad dojim a i njemu je bilo.. sto se vidi..

rjx-DSC010.jpg

super,znaci udobno tebi i udobno njemu,sta ces lepse??? :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yeco i Evangelina svaka vam cast mora da je bilo tesko hraniti ih u tom polozaju....je ne znam da li bi mogla....bravo

Yeco vezano za onaj video za dojenje-to je iskljucivo za klince koji nemaju nikakvih problema,vama je zbog vaseg problema sa tonusom preporucen taj polozaj kako bi se dete koje je jako stegnuto opustilo,a kod dece koja su opustena na tome ne treba insistirati

Da, zato sam dva puta napomenula da je to bio predlog dr. zbog hipertonusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo slika hranjenja. Ma bilo je to zabavno! Uopste nije problem. ;)

CKA_2740.JPGCKA_2842.JPGCKA_2888.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

atw-DSC012.jpg

Luki nismo kupovali jaje pa nam je ova dondolina posluzila..

nova beba ce dobiti jaje sigurno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

atw-DSC012.jpg

Luki nismo kupovali jaje pa nam je ova dondolina posluzila..

nova beba ce dobiti jaje sigurno!!!

Ako mozete kupite mu obavezno,kao sto si citala ovde vidis koliko je korisno i zdravo za bebu!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako mozete kupite mu obavezno,kao sto si citala ovde vidis koliko je korisno i zdravo za bebu!!!!!!!

mozemo i hocemo.. kad se Luka rodio, nesto se nisam bas informisala, a i tad jos nije po zakonu bilo da mora i u autu , mislim da je tek negde pred leto 2009 usvojeno da dete mora biti u vlastitom sedistu, pa je tako sa 9 meseci i stavljen u sediste, vece.. do tad je bilo parola snadji se ili se drzao ili lezao..

sad vec gledam jaje za bebu..

moze neka preporuka, da znam sta mi je bitno kad gledam. da, videla sam u turbolimacu da ima i neko postolje koje se postavi na sediste pa u njega ide jaje, kao za vecu sigurnost.. malo mi je bezveze jer vidim po komentarima drugih zena da samo stave jaje i uvezu ga pojasom.. sto dodatno potrositi jos preko 50e!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.