Pravilno drzanje bebe

odgovora

Objavljeno

najgore od svega je sto su sve te stvari skupe...20 e nije malo i vecina nema da ih da nazalost,a pedijatri i patronazne sestre nece nista da ti pokazu-nego snadji se!!!uzas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bsa sad razmisljam o tome. Zamisli koliko ima mladih patronaznih sestara,pedijatrijskih... da nema ni jedne koja toliko voli svoj posao, pa i bez dece da se ovde javi, da je interesuje imalo problematika tog njihovog posla... Prosla su ta vremena kada se neko bavio svojim poslom srcem... sad samo dzepom... ali niko od nas nije kriv za to...generalno smo mnogo jadni, gladni i zeljni svega.

Potpuno OT, ali malo caskamo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam srecu da mi je patronazna sestra stvarno bila na mestu.

Cak je sa njenim jugisom dolazila svaki dan u ovu zabit i nije joj bilo tesko.

Imam njen br i sada kada mi je nesto hitno ona je uvek tu,a pritom se od ranije uopste ne poznajemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZA POPU:

to sto beba nece potrbuske je normalno ako je naucila da je nosis visoko na ramenu!!!

stavljaj bebu nekoliko puta dnevno potrbuske dok se ne pobuni,cim se pobuni okreni je!!!

kad se navikne na takvo stavljanje stavi joj iznad glave igrackice da ih gleda pa ce se mozda duze zadrzavati tako!!!!!!

sto se nosenja tice malo pokusaj da mu savijes kicmicu tako sto ces glavicu da naslonis na svoje rame a nogice mu malo iskrivis u stranu i to ce biti ok!!ako i dalje dize glavu onda mu je pridrzavaj svojom rukom za potporu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena, hvala ti! Svaki savjet super dodje! Pogotovo ovo da mu stavim nogice na stranu, to nisam znala! Ma maleni je ogroman (u bolnici su ga sestre zvale Mrvica jer je bio najveci) i jako napredan, ali svejedno sto izgleda kao setomjesecno dijete, ima samo tri mjeseca i treba biti operzan! Jos mu ni kukovi nisu okostali. Ja dosta radim s njim! Razne vjezbice, a super su mi one vjezbice na pilates lopti, to su mi pokazali u poliklinici na pregledu! Jako to voli! Porod nam je bio jako tezak i nije odmah maleni prodisao, tako da sam se ja jako bila prepala da ne bi imao neka ostecenja pa sam ga vodila i na fizioterapiju i na ultrazvuk mozga, no svi kazu da je sve super! Vec otvara rucice kad mu ponudim igracku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Popo svaka cast,samo nastavite da radite vezbice koje su ti pokazali...posto kontam da je on zivahan i veliki i jak,moj ti je savet da mu uvek pridrzavas glavicu jer te jake bebe vole da kad ih nosis na ramenu malte glavom tamo-vamo jako brzo,samo se taoga pazi....i nema na cemu da mi se zahvaljujes :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

iv-babyat.jpg

meni su u porodilistu pokazali kupanje ovako,od rodjena,tj. cim se rodilo dete dali je mm i on je kupao,i prvi i drugi put... jos sam bas pitala sme li pupak i usi da se kvase,rekli su da sme,to je normalno...i naravno radis kako ti pokazu u startu(ako ti pokazu) i sad ja ovde procitah da ne sme ni pupak ni usi...i? nisu imale nikakvih problema ali me bas zanima sta mislite o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni su u porodilistu pokazali kupanje ovako,od rodjena,tj. cim se rodilo dete dali je mm i on je kupao,i prvi i drugi put... jos sam bas pitala sme li pupak i usi da se kvase,rekli su da sme,to je normalno...i naravno radis kako ti pokazu u startu(ako ti pokazu) i sad ja ovde procitah da ne sme ni pupak ni usi...i? nisu imale nikakvih problema ali me bas zanima sta mislite o tome?

Joj Marince pa svuda ti drugacije govore,vise covek ne zna sta da veruje!!!Ja znam da u usi ne bi trebalo da ulazi voda prva 2 meseca dok se uho iznutra ne formira....sad ako su vama rekli da sme onda super!!!!! bitno je da si je ti lepo drzala dok si je kupala kao i tvoj muz :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Marince pa svuda ti drugacije govore,vise covek ne zna sta da veruje!!!Ja znam da u usi ne bi trebalo da ulazi voda prva 2 meseca dok se uho iznutra ne formira....sad ako su vama rekli da sme onda super!!!!! bitno je da si je ti lepo drzala dok si je kupala kao i tvoj muz :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

u principu gledala sam da im ne ulazi voda u usi(eni jos gledam) eto zato sto sam odrasla u Srbiji,inace ovde je to normalno...doduse svajcarcima je svasta normalno :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u principu gledala sam da im ne ulazi voda u usi(eni jos gledam) eto zato sto sam odrasla u Srbiji,inace ovde je to normalno...doduse svajcarcima je svasta normalno :lol:

od doktora do doktora je sve razlicito ,a kamoli od zemlje do zemlje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo jednog odlicnog videa za pravilan polozaj deteta kod dojenja!!!!!sve se vidi pa necu da davim.bitno je da je beba udobno smestena kod majke pri dojenju!ako je stavite u polozaj koji joj ne odgovara beba ce se muciti i mrdati i na kraju odbiti dojku,zato je bitno da je njen stomak naslonjen na vas,da je udobno smestena na svoj bok,da su joj nogice blago savijene u kuku i kolenu,da joj je vrat u liniji sa trupom kao i glavica...u ovom polozaju se beba prijatno oseca,moze lako da guta i nema problema sa disanjem pri sisanju,a pritom joj se ne krivi kicma i ne umara se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gledala sam a mozda sam i negde previdela ako ima ova tema prebacite ili obrisite, ali ja ne nadjoh.

Sta mislite i da li ste za vase bebice koristile ono "jaje" autosediste sto se montira na kolica?

Navodno je za 0+, sto bi znacilo da bi se i beba u tome smela izneti iz porodilista i voziti od pocetka i u kolima i na kolicima. Meni se nekako cini da je u tom jajetu beba u nekom polusedecem polozaju pa nisam bas sigurna koliko je to zapravo dobro za bebinu kicmicu.

1420.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekao mi je ortoped da obavezno u tome vozimo bebu! Da je to najbolji polozaj za novorodjence! Samo ne drzati dijete duze od 2 sata u jajetu. Ako idete na duzio put dijete treba vaditi svaka dva sata iz jajeta na 10tak minuta, pa ponovo u jaje! Kontam tvoju dilemu i ja sam se isto tako osjecala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo tokom cele prve godine koristili samo takvo AS. Tek kada je napunila godinu dana, prešli smo na ono u kome se sedi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko to izmisli ruke mu se pozlatile. Emilija je u tome provodila mesece i mesece. I super je što, bar ova naša, može da se njiše, kada se stavi na tvrđu podlogu pa smo je do njenih 6 meseci koristili i kao ljuljaškicu.

Mada moram da priznam, usled svoje neobrazovanosti, mislila sam da Emiliji ne prija položaj u njoj pa sam je "izdizala" sa debelom dekom ispod leđa, da ne upadne puno unutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam na odgovorima, divne ste, i resile ste me velike dileme :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koliko sam Dr razumela, taj polozaj u jajetu, je najslicniji polozaj bebe u stomaku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

taman sam se pitala isto ... :) hvala i od mene na odgovorima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena sta mislis o kupanju beba u ovome:

x4l-DSCN01.jpg

takozvano mece,nadam se da se vidi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo u tome izneli bebu iz porodilišta i odmase smo ga vozali. Bebicama taj položaj ne smeta, čak im prija jer su u položaju sličnom kao u stomaku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekao mi je ortoped da obavezno u tome vozimo bebu! Da je to najbolji polozaj za novorodjence! Samo ne drzati dijete duze od 2 sata u jajetu. Ako idete na duzio put dijete treba vaditi svaka dva sata iz jajeta na 10tak minuta, pa ponovo u jaje! Kontam tvoju dilemu i ja sam se isto tako osjecala!

Ista prica.

Mi smo to jaje koristili i kad idemo u goste. Samo ga iz kola u tome iznesem, kao korpu , i u tome mi sedi dok smo u gostima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena sta mislis o kupanju beba u ovome:

x4l-DSCN01.jpg

takozvano mece,nadam se da se vidi

Super,vidis kako joj je vratic lepo smesten,nogice i rukice slobodne da moze da ih krece...ma ko bog i tebi je lakse da je kupas obe ti ruke slobodne.odlicno i sigurno joj je udobno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u tom jajetu je detetu nejudobnije,to je najblize fetus polozaju i detetu je extra!!!! to jaje se preporucuje za cestu upotrebu kod beba koje su rodjene sa nekim deformitetom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ista prica.

Mi smo to jaje koristili i kad idemo u goste. Samo ga iz kola u tome iznesem, kao korpu , i u tome mi sedi dok smo u gostima.

E bas sam i ja na to mislila, kako bi mi bilo super da kad idem negde mogu bebicu da nosim u tome, a ne posebno kolica, pa kolica u kola, bebu u autosediste pa onda odatle u nosiljku bla bla... ovako bebu u jaje pa u kola ili na kolica i idemo u skitnju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super,vidis kako joj je vratic lepo smesten,nogice i rukice slobodne da moze da ih krece...ma ko bog i tebi je lakse da je kupas obe ti ruke slobodne.odlicno i sigurno joj je udobno

meni je stvarno puno pomoglo,bas iz razloga sto su mi obe ruke slobodne,samo sam se ovih dana citajuci o pravilnim polozjima zabrinula da li je ovo o.k,jeste pisalo da se koristi od prvog dana kada smo ga kupovali,ali opet djavo bi ga znao,nije bitno sta je meni lakse,vazno je sta je bebi bolje... mislim sad mi laknulo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.