Otkaz nakon porodiljskog

odgovora

Objavljeno

Drage moje,

imam strasnu potrebu da Vam ispricam svoju pricu...

Majka sam cetvoro dece... Juce mi je isteklo porodiljsko od 2 godine (blizanci). Inace ovo je prvi put da koristim porodiljsko. U ovoj firmi (privatni biznis) radim vec 9 godina od toga sa prijavom 5 godina. Juce u 17h me pozvao direktor i rekao mi da sam DOBILA OTKAZ tj. da je doslo do reorganizacije i da moje radno mesto vise ne postoji!!! Kaze izaci ce mi u susret jos za godisnji odmor i to je to!!!! U SOKU SAM !!!

Da li se nekom nesto slicno desilo?

Da li neko zna kome da se obratim?

Postoji li ikakav zakon za nas koje se porodimo pa ostanemo bez posla nakon porodiljskog???

FUJ koliko smo sigurne u sistem!!!

Pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je ne fuj, već fuj fuj fuj!!! Mislim da bi mogla da ih tužiš za diskriminaciju, ali pitanje je da li bi time nešto postigla. Jer i sama znaš da na silu ništa ne ide kako treba. Sad već imaš iskustva u poslu, na porodiljsko više verovatno nećeš ići tako da za svakog drugog poslodavca ti si ženski radnik iz snova. Ne znam šta si po profesiji, ali moj ti ljudski savet, prihvati da ti da otpremninu i godišnji odmor i traži drugi posao. A moj ti pravni savet, da kad ti da otkaz gledaj da ti da Rešenje o otkazu zbog prestanka potrebe za tvojim radom, odnosno jer si ti tehnološki višak, Pazi to mora baš tako da glasi jer će ti samo tako to priznati pravo na nadoknadu na osnovu osiguranja od nezaposlenosti!!! Da bi mogla da dobijaš još 6 meseci (ako si bila prijavljena duže od 5 godina) nakon prestanka radnog odnosa pare po osnovu osiguranja od nezaposlenosti. Za ove pare moraš da se prijaviš u roku od 30 dana nakon što ti prestane radni odnos!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam videla i sam naslov bila sam zgranuta a tek celu tvoju pricu, još zgranutija. Kikiriki ti je savršeno lepo objasnila i navela akcenat na najbitnije!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa strašno...ja bih poslusala kikirikin savet,slazem se sa njom da je jako bitno da ti tako napise resenje,samo bih mu trazila malo vecu otpremninu u zamenu za tuzbu,postoji zakon o diskriminaciji i ako se malo digne prasna,morao bi da ti plati bar odstetu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzas! :angry: Tako je i moja sestra prosla, mada je i znala sta je ceka. Godinama je radila u jednoj nasoj banci, i za sve te godine nijednom nije bila na bolovanju, i sa temperaturom je isla na posao. Kada je potpisivala ugovor, napomenuto joj je da bas ne bi bilo pozeljno da zatrudni bar prve tri godine, ona naravno i to ispostovala. Ali kad je saopstila da je trudna, nakon 5 godna rada, ne da nije mogla na trudnicko bolovanje, nego su je setali po celoj Srbiji da vodi obuke, i to sve do 7 meseca. Onda joj je lekar izdao potvrdu da mora strogo da miruje, i tada je dobila odmor od 20 dana pa tek onda trudnicko. Kad je bebac napunio 11 meseci, pozvali su je na razgovor i saopstili da je otpustena zbog novonastale situacije, kada je upitala kakve to situacije, rekli su joj da nije lencarila kuci znala bi. Ona je pokusala da ih tuzi, obracala se na sto mesta ali nista. Sada je nasla drugi posao, i zadovoljna je. Tako da se nemoj nervirati, posao ce vec doci, uzivaj sa svojim klincima. Kako kaze stara izreka "Ko zna zasto je to dobro."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Kikiriki u medjuvremenu sam se raspitala i dobila odgovore koje si mi ti upravo rekla!!!

Mnogo ti hvala i naravno svima Vama na podrsci!!!

Generalno ne plasim se da necu naci posao, mnogo me potresao taj truli gest mog bivseg direktora. Toliko sam besna da ne mogu da Vam opisem. Rado bih pricala o ovome po svim medijima i ostalim sredstvima informisanja!!!

Ako se ne udruzimo i ne stanemo jedna iza druge nikad necemo nista ni uraditi.

Prosto ne mogu da podnesem nepravdu tj. situaciju svih nas koje smo se porodile pa zbog dece ostale bez posla!!! Ne kapiram gde je tu borba protiv bele kuge i ostalih predizbornih marketinskih trikova !!!

Uf bas sam se iznervirala. Vidim da nisam jedina....

Sorry ako sam Vas udavila mojom pricom!!!

Pussa za sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Kikiriki u medjuvremenu sam se raspitala i dobila odgovore koje si mi ti upravo rekla!!!

Mnogo ti hvala i naravno svima Vama na podrsci!!!

Generalno ne plasim se da necu naci posao, mnogo me potresao taj truli gest mog bivseg direktora. Toliko sam besna da ne mogu da Vam opisem. Rado bih pricala o ovome po svim medijima i ostalim sredstvima informisanja!!!

Ako se ne udruzimo i ne stanemo jedna iza druge nikad necemo nista ni uraditi.

Prosto ne mogu da podnesem nepravdu tj. situaciju svih nas koje smo se porodile pa zbog dece ostale bez posla!!! Ne kapiram gde je tu borba protiv bele kuge i ostalih predizbornih marketinskih trikova !!!

Uf bas sam se iznervirala. Vidim da nisam jedina....

Sorry ako sam Vas udavila mojom pricom!!!

Pussa za sve

Nisi udavila nego samo iznosiš svoju muku a ovde svaka od nas ima svoju muku i forum i služi da se podele muke ali i radosti. Nadam se da će biti povoda i da se uskoro radujemo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

imam strasnu potrebu da Vam ispricam svoju pricu...

Majka sam cetvoro dece... Juce mi je isteklo porodiljsko od 2 godine (blizanci). Inace ovo je prvi put da koristim porodiljsko. U ovoj firmi (privatni biznis) radim vec 9 godina od toga sa prijavom 5 godina. Juce u 17h me pozvao direktor i rekao mi da sam DOBILA OTKAZ tj. da je doslo do reorganizacije i da moje radno mesto vise ne postoji!!! Kaze izaci ce mi u susret jos za godisnji odmor i to je to!!!! U SOKU SAM !!!

Da li se nekom nesto slicno desilo?

Da li neko zna kome da se obratim?

Postoji li ikakav zakon za nas koje se porodimo pa ostanemo bez posla nakon porodiljskog???

FUJ koliko smo sigurne u sistem!!!

Pozdrav svima

Citajuci tvoju ispovest kao da sam slusala samu sebe :((((

Meni se desila slicna stvar pre samo nekoliko dana....Bila sam na porodiljskom bolovanju koje mi je isteklo 24.og februara. Radila sam kod privatnika, u prodavnici cipela. Prvog radnog dana poslodavac me docekao sa spremljenim papirima za otkaz. Pokusao je da me uceni da potpisem sporazumni raskid ugovora, ja sam to odbila, a onda me proglasio tehnoloskim viskom. Onda je pocelo ucenjivanje da cu dobiti otpremninu samo ako on smanji platu ostalim radnicima. Kad sam zapretila inspekcijom, rekao je da im nece smanjiti platu. Interesantno, devojku koja je radila kao moja zamena primio je na posao.......obrzlozenje za moj otkaz sam cula od drugih - zato sto sam otvorila trudnicko bolovanje pre nego sto je mi je porastao stomak do zuba pa nije odmah mogao da mi da otkaz...

Osecam se totalno bezveze..i pitam se da li cu ikada skupiti hrabrosti da rodim i drugo dete, jer vec imam 34 godine, a nemam nikakva prava u ovoj zemlji?????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Kikiriki u medjuvremenu sam se raspitala i dobila odgovore koje si mi ti upravo rekla!!!

Mnogo ti hvala i naravno svima Vama na podrsci!!!

Generalno ne plasim se da necu naci posao, mnogo me potresao taj truli gest mog bivseg direktora. Toliko sam besna da ne mogu da Vam opisem. Rado bih pricala o ovome po svim medijima i ostalim sredstvima informisanja!!!

Ako se ne udruzimo i ne stanemo jedna iza druge nikad necemo nista ni uraditi.

Prosto ne mogu da podnesem nepravdu tj. situaciju svih nas koje smo se porodile pa zbog dece ostale bez posla!!! Ne kapiram gde je tu borba protiv bele kuge i ostalih predizbornih marketinskih trikova !!!

Uf bas sam se iznervirala. Vidim da nisam jedina....

Sorry ako sam Vas udavila mojom pricom!!!

Pussa za sve

Glavu gore!!! Ima jedna pametna rečenica, " Ako neko neće, uvek ima ko hoće" tako da naćićeš ti posao...ne brini puno već ga sad traži!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ccccc neverovatno,sto kazes,kako se posle resiti za drugo dete...znam mnoge zene koje su dva-tri meseca posle porodjaja pocele da rade iz straha da ne ostanu bez posla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, moram i ja da ostavim komentar na ovu temu.

Moja koleginica i ja smo dobile otkaz pre dva dana. Obe porodilje.

Cekali su mene da se vratim pa da uruce otkaz obema.

Razocarana sam, tuzna, povredjena, bespomocna.

Da li ista dobijamo sa tuzbom u ovoj zemlji?

Imamo li pravo na odstetu?

Sve su ispostovali i vise nego sto je zakonom propisano.

Da li imaju pravo da daju otkaz porodilji cim se vrati sa porodiljskog?

Razlog je tehnoloski visak, a zaposlili su zamene kojima su preimenovali radna mesta i dali ugovor na neodredjeno.

Pozdrav,

razocarana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, moram i ja da ostavim komentar na ovu temu.

Moja koleginica i ja smo dobile otkaz pre dva dana. Obe porodilje.

Cekali su mene da se vratim pa da uruce otkaz obema.

Razocarana sam, tuzna, povredjena, bespomocna.

Da li ista dobijamo sa tuzbom u ovoj zemlji?

Imamo li pravo na odstetu?

Sve su ispostovali i vise nego sto je zakonom propisano.

Da li imaju pravo da daju otkaz porodilji cim se vrati sa porodiljskog?

Razlog je tehnoloski visak, a zaposlili su zamene kojima su preimenovali radna mesta i dali ugovor na neodredjeno.

Pozdrav,

razocarana

Imajući u vidu da su ovako formulisali (tehnološki višak) ne :(

Svaka porodilja koja se vrati sa bolovanja je zaposlena u firmi kao i svako drugo lice tako da poslodavac ima mogućnosti da uruči otkaz :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na zalost nemamo nikakva prava ni mogucnosti osim da zaboravimo sve sto je iza i krenemo napred!!!

Strasno!!!

Uglavnom, ja sam pocela traziti drugi posao, malo sam se oporavila ;)

Kada pogledam srecnu i veselu moju decu zaboravim na sve!!!

Pozdravcic svima

P.S. Sto te ne slomi to te ojaca ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što kaže mm i sve više sam počela ceniti (do skoro za mene bljutavu) rečenicu "samo da smo živi i zdravi. Zdrav čovek može sve" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam od 01.aprila 2009.godine na trudnickom bila,naravno da se poslodavac naljutio i znala sam da mi po povratku sledi otkaz.Onda sam bila na porodiljskom do oktobra 2010. godine pa sam produzila 3 meseca kao nega deteta ili tako nesto(ne znam bas tacno kako se zove)a u tom periodu smo radili na drugoj bebi kako bih produzila dalje trudnicko.I uspelo nam je.Sada sam u cetvrtom mesecu i moj poslodavac,nadajuci se da ce mi uruciti otkaz,kvare mu se planovi i tuzi mog lekara(nemmam pojma sta time moze da postigne) i tuzi Dom Zdravlja.Pa vvi vidite u kakvoj mi zemlji zivimo i kakvi su ovde ljudi!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam od 01.aprila 2009.godine na trudnickom bila,naravno da se poslodavac naljutio i znala sam da mi po povratku sledi otkaz.Onda sam bila na porodiljskom do oktobra 2010. godine pa sam produzila 3 meseca kao nega deteta ili tako nesto(ne znam bas tacno kako se zove)a u tom periodu smo radili na drugoj bebi kako bih produzila dalje trudnicko.I uspelo nam je.Sada sam u cetvrtom mesecu i moj poslodavac,nadajuci se da ce mi uruciti otkaz,kvare mu se planovi i tuzi mog lekara(nemmam pojma sta time moze da postigne) i tuzi Dom Zdravlja.Pa vvi vidite u kakvoj mi zemlji zivimo i kakvi su ovde ljudi!!!

Auuuu od muke sam se nasmejala!!!Tuži doktora,pa jel on normalan :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam od 01.aprila 2009.godine na trudnickom bila,naravno da se poslodavac naljutio i znala sam da mi po povratku sledi otkaz.Onda sam bila na porodiljskom do oktobra 2010. godine pa sam produzila 3 meseca kao nega deteta ili tako nesto(ne znam bas tacno kako se zove)a u tom periodu smo radili na drugoj bebi kako bih produzila dalje trudnicko.I uspelo nam je.Sada sam u cetvrtom mesecu i moj poslodavac,nadajuci se da ce mi uruciti otkaz,kvare mu se planovi i tuzi mog lekara(nemmam pojma sta time moze da postigne) i tuzi Dom Zdravlja.Pa vvi vidite u kakvoj mi zemlji zivimo i kakvi su ovde ljudi!!!

E znaš kako mi je drago da pročitam sve ovo!!! Tillah, razvedrila si ovu temu :D

Neka se oni lepo tužakaju :D a ti mazi stomačić i uživaj :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahaha

COOL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahaha-ludilo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: :rolleyes: znate kako je sad meni sve to smesno.Koliko sam propatila u toj firmi,koliko sam prezivljavala mobing...sada uzivam i ubiram plodove svog mukotrpnog rada.Boze,oprosti mi,nisam zlobna, ali mi je mnogo milo sto se moj poslodavac sad cepa od muke.Zasluzio je.Inace je u pitanju zena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam od 01.aprila 2009.godine na trudnickom bila,naravno da se poslodavac naljutio i znala sam da mi po povratku sledi otkaz.Onda sam bila na porodiljskom do oktobra 2010. godine pa sam produzila 3 meseca kao nega deteta ili tako nesto(ne znam bas tacno kako se zove)a u tom periodu smo radili na drugoj bebi kako bih produzila dalje trudnicko.I uspelo nam je.Sada sam u cetvrtom mesecu i moj poslodavac,nadajuci se da ce mi uruciti otkaz,kvare mu se planovi i tuzi mog lekara(nemmam pojma sta time moze da postigne) i tuzi Dom Zdravlja.Pa vvi vidite u kakvoj mi zemlji zivimo i kakvi su ovde ljudi!!!

A hahaha a što ne tuži tvog muža što ti je napravio bebu :D Stvarno ne mogu to da razumem, pa oni ništa bre, ni dinara ne plaćaju za trudnice i porodilje...a bune se...kreteni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A hahaha a što ne tuži tvog muža što ti je napravio bebu :D Stvarno ne mogu to da razumem, pa oni ništa bre, ni dinara ne plaćaju za trudnice i porodilje...a bune se...kreteni!

Pa samo ce me naljutiti da rodim 5 u nizu(kad me vec hoce)!Hahhahahahahahaaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E tako se "diže" natalitet u Srbiji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E tako se "diže" natalitet u Srbiji :)

Ja bih ovo u novine metnula!!! Majke mi, pa nek se barem postide!!!!A Tillah, će otkaz dobiti čim je ne bude pokrivalo socijalno, to je sigurno...ali barem će znati, pa joj neće biti iznenađenje pa će da nađe do tad neki drugi posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasno je sta se sve desava trudnicama. Ja sam dobila poziv za posao kad sam bila u 3 mesecu i kad je sefica cula da sam trudna samo je rekla: ''Nista onda''. Pa nisam ne sposobna ako sam trudna, ali avaj, ko te pita, tako da sam ostala bez mogucnosti zaposlenja ko zna do kad. Strasno drage moje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.