Pomoć - dete plače kad čuje određenu pesmu

odgovora

Objavljeno

Imam dete od tri godine. Stvarno je dobro dete, kazu da je napredan i veoma pametan, ali imamo jedan problem. :( Kada cuje pesmice moja mama i decu ne donose rode ( deo onda jednog lepog dana...) pocne jako da place iako je do tada bio veseo i srecan. Kada ga pitam zasto place ne zna da mi objasni. Pesmice te vise ne slusamo i tako resimo problem , ali ja mislim da ima neki problem. Inace nije preterano vezan za mene, puno smo zajedno i bas mu se posvetim ( igramo se, bojimo...). Molim vas za vase misljenje i ako neko ima isti problem neka se javi. Hvala :rolleyes:

Kiki353 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

iskreno ... i ja sam plakala kada sam bila mala kada god bi cula pjesmicu "zeko i potocic" ... bilo mi žao zeke :D

Nema veze sto niste "vezani pupcanom vrpcom" - TI SI ZA NJEGA ČITAV SVIJET. To su njegove emocije prema tebi. Neka djeca potiskuju emocije neka ne, tvoje dijete vjerovatno ne tako da nemoj da se brines, sve je to normalno ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kada sam bila njegovih godina stalno plakala kada bih čula pesmicu "Mali Juju - bila mama Kukunka, bio tata Taranta..." Čak sam plakala i kada bi neko samo počeo da zviždi melodiju pesmice. To je trajalo neko vreme, i prestalo samo od sebe kako je i počelo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još uvek nemam to iskustvo, ali mislim da je to sasvim normalno. Dete pokazuje svoje emocije, što je svakako bolje, nego da ih gomila u sebi. Iz nekog razloga su mu te pesmice tužne. Ja sam tako reagovala na pesmicu Mačke od Duška Radoviću, kad god bi mi je tata čitao ja bih plakala, pa i danas mogu da zaplačem na neke dečje pesmice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da je to normalno. Oseća neku emociju koja mu ne prija dok to sluša.

Da budem iskrena, i ja kad čujem pesmu "Braću ne donose rode", meni se stegne u grlu. A matora sam :D

Moje dete recimo plače kada čuje pesmu koju mm peva. Prva dva puta je odslušao, zna da to tata peva, ali od trećeg puta pa na dalje strašno se rasplače. Verovatno mu je tužno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam dete od tri godine. Stvarno je dobro dete, kazu da je napredan i veoma pametan, ali imamo jedan problem. :( Kada cuje pesmice moja mama i decu ne donose rode ( deo onda jednog lepog dana...) pocne jako da place iako je do tada bio veseo i srecan. Kada ga pitam zasto place ne zna da mi objasni. Pesmice te vise ne slusamo i tako resimo problem , ali ja mislim da ima neki problem. Inace nije preterano vezan za mene, puno smo zajedno i bas mu se posvetim ( igramo se, bojimo...). Molim vas za vase misljenje i ako neko ima isti problem neka se javi. Hvala :rolleyes:

Moj stariji sin je bas u periodu od 3-4 godine plakao kad cuje pesmu moja mama, i dan danas nevoli da je slusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam svima puno. Necu ga forsirati da slusa te pesmice. Znam da je bolje da pokazuje emocije , a i ja ga podrzavam u tome. Hvala jos jednom! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

takodje i moje dete place i zaceni kada slusa Pesmicu Uspavanku Sijaj sijaj zvezdice istu pesmu na Engleskom dete se razgleda u video i pocinje da place neznaam sta da radim ja kao roditelj molim za pomoc

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne pustajte mu te pesme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.