Prednosti i mane internete

odgovora

Objavljeno

Drage dame,

dole navedeni tekst sam preuzela sa jednog sajta.Tu sam pronasla bas ono sto sam htela reci:

Kao sto nam je i svima poznato, a i sami primjecujemo, bez interneta je danas prosto nemoguce zivjeti. U covjekovoj je prirodi da uvijek ide kracim putem i uvijek sto jednostavnije uspostavlja vezu sa ostalima i sa samim sobom. Zbog toga i jesmo sada ovdje gdje jesmo. Zbog toga se i tehnoloski napredak popeo na najvisi nivo. Zbog pojednostavljenja svega oko nas.

Internet je postao dio nas. Drustvene stranice, chat-ovi, posao, akcije, zabava, muzika, sve su to neki od "akcenata" interneta bez kojih bi danas malo ljudi bilo ono sto jeste i bez kojih bi covjek nazadovao u svojoj profesiji.

Medjutim, kako prednosti, internet ima i svoje mane. Mnogi kazu da lose utice na svijest. Na ponasanje i karakter licnosti. Jednostavno smo odvojeni od stvarnosti i stvaramo si iluzije kada smo na netu. Dok je u realnosti potpuno drugacija slika. Drugacije predrasude. Drugaciji pogled na svijet.

Dakle, koje su prednosti, a koje mane interneta?

Mislim da se na ovu temu moze mnogo toga pisati........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh...koliko prednosti toliko i mana...možda i više.....toliko toga sam 'naučila'....ali i mnogo dragocenog vremena izgubila...kao napr:mnogo manje čitam i za to je najzaslužniji forum :unsure: i nikako da složim u foto-album fotografije koje se samo 'nagomilavaju' i čuče u ćošku :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I tako.....ja se sita 'ispričah' ovde :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh...koliko prednosti toliko i mana...možda i više.....toliko toga sam 'naučila'....ali i mnogo dragocenog vremena izgubila...kao napr:mnogo manje čitam i za to je najzaslužniji forum :unsure: i nikako da složim u foto-album fotografije koje se samo 'nagomilavaju' i čuče u ćošku :(

slazem se

Nocu umesto da odem ranije da spevam ja na forumu, a ti si kriva za to :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ne možemo baš da pričamo o prednostima i manama interneta, već o načinu na koji ga koristimo, o tome da li ga koristimo pametno ili manje pametno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mogu da kažem "hvala ti".

Zahvaljujući netu sam se upoznala sa svojim mužem

Zahvaljujući netu sam uspela da pokrenem a polako i razvijam privatni posao

Zahvaljujući neto sam saznala pregršt informacija koje mi doprinose da mi život bude kvalitetniji

Jedina mana koju bih navela je oduzimanje vremena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slazem se

Nocu umesto da odem ranije da spevam ja na forumu, a ti si kriva za to :angry:

;):lol:

Mislim da ne možemo baš da pričamo o prednostima i manama interneta, već o načinu na koji ga koristimo, o tome da li ga koristimo pametno ili manje pametno.

Što ti dođe na isto

Ja mogu da kažem "hvala ti".

Zahvaljujući netu sam se upoznala sa svojim mužem

Zahvaljujući netu sam uspela da pokrenem a polako i razvijam privatni posao

Zahvaljujući neto sam saznala pregršt informacija koje mi doprinose da mi život bude kvalitetniji

Jedina mana koju bih navela je oduzimanje vremena

Živeo net Ančiiiiii :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

;):lol:

Što ti dođe na isto

Živeo net Ančiiiiii :P

Tačno :D

Ali stvarno, net je najjeftiniji izvor pregršt informacija. Samo moramo biti razumni i znati da na pravi način "filtriramo" ponuđene informacija.

Googl je zadao sebi cilj da do 2050 (ako se dobro sećam) celokupno ljucko znanje bude dostupno na internetu. I zato su krenuli u "akciju" kupovina starih fabričkih hala po celom svetu gde će biti instalirani njihovi serveri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ovako. Danas am saznala nesto sto me je jako pogodilo. Pitam se da li ste ikada rekli Olegu da ste sumnjali da mu je zena umrla? Niste, a? Pa ja sam saznala da sam ja sada u takvim pricama. Zao mi je. Kazu "kopirala post sa nekog sajta".....ali nisam navela izvor. Da, mislim da niko nije lud da pomisli da sam bolest sama definisala u kilometarskim redovima. Pokusala sam vam naci najjednostavnije objasnjenje, da ne moram ja petljati sa izrazima. Sta je tu cudno? I u drugim temama skinemo objasnjenje sa wikipedije npr. Onaj ko prati desavanja od pre, i ko je bio samnom u kontaktu, zna da meni nije juce dunulo nesto da vam tako nesto IZMISLIM. Da, to je tema koja se proteze. Dosla Nina koja je tu od pocetka foruma, da ubije dosadu lazuci. Znate li vi kako je to uzassan osecaj? Vec sam nekim zenama napisala da NISAM TRAZILA NISTA, i nisam dosla da vas istraumiram kao cu umreti! Naprotiv, pokusala sam objasniti kako je to skoro bezazleno, kako sam ja srecna sto nije onako kako covek pomisli kada mu kazu "tumor". Pokusala sam dati sto vise tacnih i naucnih informacija, jer sam se ja napatila kao pas dok nisam resila da procunjam o tome. Meni lekar nije tako detaljno rekao nista. NI jedan. Boli ih uvo ako ne razumes sta kazu, a meni je bilo uzasno danima ziveci tako da mi zapravo niko nije stavio ruku na rame i rekao "Bice sve ok".

Doskla sam da vas obradujem da sam dobro. I zdravlje i brak se polako resavaju. Ili ste me pogresno shvatili.

Juce je mm procitao neke stvari i morala sam mu ispricati za detalje koje nije znao do sada. Sada je uz mene, tako da ako vam toliko smetam, nema potrebe ni da se pojavljujem na Bebcu. Zavolela sam jako neke zene ovde, strane a drage, i sada vidim da svi bulje u monitor sumnjicavim ocima.

Obecala sam jednoj clanici da cu joj proslediti nalaze. A meni je to uzasno ponizavajuce. Pravdati se i objasnjavati. Kada vam bude javila da ste pogresili (oni koji su gresili), ja vise necu imati volje ni snage da budem deo ove "zajednice". Oslonila sam se na nesto uzasno klimavo, na ovaj forum.

Rekla sam da nikada necu dozvoliti da me neka ovakva glupost istera iz takta da ja napustim forum. Ali ovde se radi o necemu sto je meni jako veliko i vazno, i neverovatno koliko moze boleti necija sumnja. Kada te predstave kao nekog manijaka. Ja sam i kod vasih ostalih sumnji bila frapirana kako mozete uopste potezati pitanje istinitosti tih clanova. Mozda sam ja naivna, ali ja ne vidim razlog da neko pise nesto sto ne postoji. Osim ako zeli nesto. I gde sam tu ja? Sta sam ja trazila?

Ne zelim povrediti ljude koji su razumeli i bili pored mene. Ali zbog saputanja ja ne mogu mirno i dalje kuckati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

??? Meni ništa nije jasno !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ovde ništa nije jasno, vjerovatno je ninuska dobila neki PP ili načula neke priče ili kuckanja između pojedinih članica. Ko god da je to uradio zaista ima jedan vrlo čudno perverzno bolestan um!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ninuška - imaš podršku ovde, uvjek ćeš je imati, batali te priče pojedinaca!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ninuška...na forumu ima mnogo devojaka,svakakvih nas je ovde....u stvarnom životu ne možeš imati puno osoba od poverenja a zamisli samo šta se sve ovde 'dešava'...mada ja mislim da je većina cura ovde ok,barem se ja osećam lepo,ALI uvek potoji par i to samo par koje eto 'štrče',ja bi takve nazvala 'zloća'..svašta se piše,misli,raspreda,neko se manje voli,neko više,neko se ne podnosi,svi imaju pravo na svoje mišljenje a sadaa gde će ga iznositi to je njegova stvar..i pored svih ovih devojaka koje saosećaju s tobom nadam se da ćeš te pojedince 'odbaciti'...a ponajviše se zapitaj KAKVA JE TA OSOBA koja ti i pored tvoje muke oko zdravlja GOVORI -PRENOSIO VAKVE STVARI,veruj mi da ti je taj najgori 'neprijatelj',sve i da je čuo,takve stvari ti ne bi trebao preneti,upravo da e ne bi još oko tih gluposti zamajavala...razumeš? Nadam se da sam bila jasna :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista meni ovde nije jasno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ninuska...što se ljutiš? Jel ti ta osoba draga, pa te vređa njeno mišljenje, ako nije...pa ima dosta onih koji su uz tebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nije problem da se predstavim ... Da ja sam ta zloca ali meni nije bila ta namera , ja sam odmah pojurila da joj pruzim podrsku kad je objavila prve postove . Rasplakala sam se jer znam koliko joj je tesko inace i bez svega ovoga a onda je do mene dosao ovaj link http://www.google.ba/search?q=%C5%A0to+se+..._source=message

...morate priznati da je kopiranje opisa bolesti jedno ali kopiranje recenica Koje pocinju sa JA SAM(ja sam bila na MR-u sa sumnjom na adenom hipofize, zbog slijedećih simptoma: izrazito neredovite i bolne menstruacije (mengu sam čekala 30dana, pa 64, pa 24, pa 37..), akne i izrazite promjene raspoloženja (depresija) pred mengu, a hormoni su bili prilično šaroliki, glavni razlog zašto su me poslali na MR je izrazito povišenje prolaktina (preko 1500), uz promjene i drugih spolnih hormona i hormona štitnjače..OVO JE POST NA HRVATSKOM FORUMU IZ 2007) U njenom posto samo je razlika sto je hrvatske izraze zamenila za nase a koga ne mrzi da cita videce da ima toga jos... sa kompletno identicnim parametrima kao na ovom forumu mora coveka naterati da se zapita ... Ni jednog momenta je nisam optuzivala nego najnormalnije i otvoreno joj poslala priv poruku na fb jer smo i tamo prijateljice i pitala je o cemu se radi , bez i jedne zle namere ... Znala sam da ce osuti paljbu na mene ali morala sam doci do istine jer me je saznanje da je bolesna mnogo vise pogodilo nego sto bi me pogodilo njeno brisanje mene iz prijatelja.... pale su teske reci od nje upucene meni , nema veze ako joj to olaksava neka me pljuje koliko god joj to bilo potrebno ... Ja joj nikad nista lose nisam pomislila samo sam je pitala zasto nije navela izvor bas da ne bi do ovoga doslo , ne vidim nista lose u tome jer je ovo ipak virt svet a svakavih ljudi ima....

Ja necu otici odavde jer ovaj forum volim , delim na njemu ono sto mi se svaki dan desava , i dobro i lose , i moje i vase , i volim ga koliko god se cesto osecala kao crna ovca ja ustvari samo preterano primam sve srcu a jos vise tezim za istinom i ta teznja mi cesto zagorcava zivo ali ja sam takva kakva sam i tesko da cu se promeniti , naucila sam da zivim sa tim i vazno mi je da ja znam da nisam zloca ... Jednostavno sam cesto i previse direktna a to je izgleda veliki problem .

Ninuska zao mi je iskreno sto si moje obicno pitanje shvatila kako jesi jer mi to nije bila namera , a jos zalije sto si sve to produbila ovim postom ja bih cutala i dalje ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ja sam ta zloca

'el sam ja odmah rekla da si ti zloća... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se terapije Bromergonom tiče ginekolog i endokrinolog su mi rekli unapred da se ta terapija u početku teško podnosi jer često zna imati neugodne nuspojave. Ja imam mikroprolaktinom i pijem bromergon (12,5 mg dnevno) i dosta sam ga teško podnela.

Tableta nije ni u kojem slučaju štetna po plod što je najbitnije, jer zelim bar jos jedno dete.

Što se tiče nastanka tumora ne znaju ni oni razlog nastanka, meni su konkretno rekli ako je visoki prl izazvao rast tumora tabletama će se povući (smanjit), a ako je tumor (možda urođen pa se aktivirao, udarac,pad) doveo do neravnoteže prl-a onda će ga izvaditi i gotovo.

. I jos nesto, hipofiza jako reaguje na stres.

IZVOR :POMENUTI HRV>FORUM

što se terapije Bromergonom tiče ginekologica i endokrinolog su mi rekli unaprijed da se ta terapija u početku teško podnosi jer često zna imat neugodne nuspojave (nagle oscilacije krvnog tlaka, mučnine..)..

Ovde je samo prevedeno ... ispadne da svi ginekolozi i endokrinolozi peicaju isto ili sam ja luda .

NEuhvatljiva ... nisi mi zanimljiva uopste i molila bih te da se uozbiljis jer ovde nije glupost u pitanju .... ja volim da se salim ali ovde su ozbiljne stvari u igri ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NEuhvatljiva ... nisi mi zanimljiva uopste i molila bih te da se uozbiljis jer ovde nije glupost u pitanju .... ja volim da se salim ali ovde su ozbiljne stvari u igri ...

Pa, ok...otkrila si nešto "neobično" i to si podelila sa nekim, taj neko sa nekim drugim i ti si ispala zloća...stvar jeste ozbiljna...ali sada ispada totalno neozbiljna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, ok...otkrila si nešto "neobično" i to si podelila sa nekim, taj neko sa nekim drugim i ti si ispala zloća...stvar jeste ozbiljna...ali sada ispada totalno neozbiljna...

Prvo , nisam ja nista otkrila do mene je dosao link 'sumnje" , ja sam samo ta koja se nije ustrucavala da je pita o cemu se radi ... ali nisam ovde tebi da se pravdam samo mislim da ovo uopste nije za salu jer ce sutra nekom stvarno trebati pomoc i niko nece reagovati zbog ovakvih slucajeva .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo , nisam ja nista otkrila do mene je dosao link 'sumnje" , ja sam samo ta koja se nije ustrucavala da je pita o cemu se radi ... ali nisam ovde tebi da se pravdam samo mislim da ovo uopste nije za salu jer ce sutra nekom stvarno trebati pomoc i niko nece reagovati zbog ovakvih slucajeva .

Pa ko je onda ta zloća koja je prva prosledila link?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ko je onda ta zloća koja je prva prosledila link?

tvoja radoznalost ovde prelazi granice moje uctivosti i na to pitanje ti ne mogu odgovoriti

ps i ne mislim da je zloca ko god da je prvi prosledio taj link

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.