Druzenje i deca

odgovora

Objavljeno

Ovo je pitanje koje se uglavnom odnosi na novopecene mame, ali moze naravno i na druge ako se secaju promena koje je rodjenje deteta unelo u njihove zivote, konkretno sto se tice druzenja s prijateljicama. Mislim na one koje jos uvek nisu majke, jesu li vas prihvatile s novom zivotnom ulogom, novim obavezama. Da li se druzite kao i ranije, da li se vidjate podjednako cesto i kako izgledaju vasi razgovori?

Normalno, svakoj majci je glavna tema njeno dete, narocito u momentu kad je tek usla u roditeljstvo. To moze da smori prijateljice koje nemaju ovih interesovanja. Naravno, one hoce da saslusaju ali ostaje pitanje koliko se sustinski pronalazite onda kad je vama u fokusu sta jede vasa beba, koliko spava, kako vi spavate i ostalo a njima nesto potpuno drugacije, na primer izlasci, posao, studiranje, hobiji, muskarci.

U cvrstim prijateljstvima ne bi trebalo da bude problem da se odnosi odrze kvalitetnim kao i do tad, ali ostaje pitanje koliko je stvorena distanca koja se mozd na prvi pogled ne primecuje. Da li ste mozda ostvarile neka nova prijateljstva s mamama koje niste ranije poznavale? Kod mene je to slucaj. Meni se takodje desava da upadnem u nesporazum zbog toga sto sad imam nove obaveze i nove odnose, sto od strane nekih meni bliskih osoba nije prihvaceno na nacin kojii ja ocekujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno, sve se promenilo, pa i odnos sa prijateljima. Nacin zivota nam se promenio, vise nema banalnih stvari, vec samo prioriteta. To sam prihvatila i vidim da je velika vecina nasih priajtelja prihvatila to kao cinjenicu. Oni najblizi sad i zovu, pa i dolaze, cini mi se, vise zbog Petra nego zbog nas ;)

Isto tako, imam par prijateljica koje su se porodile u istom vremenskom periodu (oko mesec dana) I sa njima sam u njacescem kontaktu, a i gledamo da nam se deca druze. U zgradi imamo 4 bebca trenutno, tako da ni komisluk nije u drugom planu. :D

Uglavnom, pri setnji popricam sa nekom mamom ponekad, ali ne mogu da kzem da sam se sa nekom i zblizila.

Meni jedino nedostaje ono sto u cemu sam uzivala pre trudnoce. Blues svirke. Ta neka ekipa je definitivno ostala u drugom planu. Medjutim, evo vec u martu se vracam na meni najbitniju svirku posle skoro 2 godine. Nadam se da cu uzivati i videti puno ljudi koje nisam videla odavno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slozicu se i sa jednom i sa drugom. Imamo prijatelje sa kojima i nismo vise tako cesto u kontaktu, a imamo i nove prijatelje. Ne mogu da kazem da smo izgubili neke stare prijatelje, samo jednostavno nam se putevi razilaze. Niko nikom ne zamera. Kad uspemo da se cujemo ili vidimo, ispricamo se, podsetimo nekih starih dana i nastavimo dalje. Meni je to normalno. Dodacu da smo se sa nekima i vise zblizili sada, kad imamo bebu, i to sa prijateljima koji jos nemaju decu, sto je meni posebno drago. Novi "prijatelji" su uglavnom poznanici koji takodje imaju malu decu, a za ta "prijateljstva" sam vise ja zasluzna nego mm (hocu da kazem da se ja i druge mame druzimo). Ali kao sto rece Yelena, ne mogu da kazem da smo se bas zblizili sa njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa drugaricama, koje ni posle 8 godina od mog stupanja u brak, još i ne pomišljaju na brak i decu se baš, baš retko viđam. Uglavnom ne možemo uskladiti termin viđanja, njima odgovara uveče, neki noćni provod, a ja nisam za to, pa se naše viđanje svede na slave i rođendane. Sa onima koji imaju decu se viđamo često, i to prvenstveno da se deca druže, a od njihove graje i galame teško da prozborimo išta pametno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa drugaricama, koje ni posle 8 godina od mog stupanja u brak, još i ne pomišljaju na brak i decu se baš, baš retko viđam. Uglavnom ne možemo uskladiti termin viđanja, njima odgovara uveče, neki noćni provod, a ja nisam za to, pa se naše viđanje svede na slave i rođendane. Sa onima koji imaju decu se viđamo često, i to prvenstveno da se deca druže, a od njihove graje i galame teško da prozborimo išta pametno...

Isto, sem sto smo 6 godina u braku.

Meni se jos niko od prijatelja nije vencao i ne nameravaju, tako da me jos dugo nece razumeti sasvim. Eto, oduzio se taj opusteni zivot i uzivanja. Ipak, ne bih se nikad menjala.

Prijatelji od mm i prijateljice su mahom razvedeni.

Toliko o nadi u bolje sutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam i prije trudnoće tj poroda raščistila neke odnose, kada su mi bili potrebni ti prijatelji nije nikoga bilo sem možda dvije osobe u mom životu. Sa jednom od tih osoba sam i dalje u kontaktu i ta osoba iako nema djece i nije u braku savršeno me razumije i ne smeta joj priča o mom djetetu (naravno ja se trudim da ne pretjerujem)

Što se ostalih "drugova" tiče odnos nam je poprilično površan tako da se ne brinem.

moje "društvo" čini uglavnom moja rodbina ... sestra preko tetke, druga preko ujaka, djevojka od mog brata, tetka (samo je 6 godina starija od mene) .... to su ljudi koji su u mom okruženju i sa kojima izlazim i družim se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusavam da uskladim obaveze kako bih sebi dala barem malo oduska i druzila se,generalno nemam puno prijatelja,tacnije imam tri jako dobre drugarice sa kojima sam u kontaktu non stop od kojih mi je jedna i vencana kuma.Jedna od njih se pre nekog vremena udala te se necemo vidjati tako cesto,ali zivela tehnika i mogucnosti s' istom :D.

Nedeljno obavezno imamo nas ka-fe-ze,nebitno koji je dan i koje je vreme,nalazimo se (u zadnje vreme obicno kod mene,zbog bebe) i trac partija kreceeee :D!

Ranije sam se zavaravala nekim "prijateljstvima" ali tek kada sam se nasla u nevolji shvatila sam ko je ko i ko je tu za mene koliko i ja za njega.

Postoji dosta ljudi sa kojima mogu da se druzim,sa kojima imam o cemu da pricam,bracnih parova koji posecuju nas kao i mi njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa moje dve najbolje drugarice od kako sam se porodila vidjam se mnogo manje nego pre. Prosto one studiraju, rade, a ja sam sa mojom malom zvrcom najvise kuci jer je jako nestasna i bude mi neprijatno kada odem negde na kafu a ona nema mira. Na kraju i ne popijem tu kafu, nego samo vodim nju tamo i ovamo, pa je nosim, pricam, objasnjavam, ni ne progovorim normalno par recenica sa tom osobom kod koje sam dosla ili koja mi je dosla. Najvecu slobodu imam sa dve mlade mame koje su ujedno i zene drugara mm-a, jer su u istoj situaciji, pa se sa njima i najcesce vidjam, a i Andrijana je mirnija kada ima nekog njenog uzrasta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima nas raznih. :D

Ja sam za to da treba drugoj mami reći ako dete nešto radi pogrešno, svima se dešava i nisu sve mame i deca cvećke.

Naravno, ima slučajeva kad i tvoje dete radi isto, ali očekujem da se mama isto ponaša i sa svojim detetom ko što je govorila drugarici ili komšinici za njeno dete...

Bolje sprečiti nego lečiti... ;)

Valjalo bi da smo više tolerantni jedni prema drugima, to i deca uče od nas... :)

Ja se sa mojim drugaricama i ranije zbog posla nisam viđala svaki dan, pa je tako sad isto ko pre. Baš sam bila radoholik, tako da nam je i pre bilo ok i sad. Do pre mene je dve imalo decu, sad su sve sa malim bebama, pa se češće čujemo nego pre, a viđanje je isto... B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od kako smo dobili Janu druzimo se sa istim prijateljima,samo sto smo i malo prosirili krug prijatelja.Sada se vide druzimo sa onima koji su imali decu pre nas.Najiskrenije dete nas ne sprecava da se druzimo,izlazimo na rucak u setnju ili vikendom negde dalje na neki izletic.Jedini nam je problem jer ne mozemo da ostanemo do kasno kao ranije,al dobro.

Dete mi apsolutno ne pravi nikakvu smetnju ni za sta.Svoje potrebe smo prilagodili njenima,nismo ih uskratili ,samo smo se malo korigovali i super nam je.NISAM PRISTALICA ONOGA ,SAD CU DA GAJIM DECU A KAD ODRASTU ONDA CU DA UZIVAM.DECU TREBA GAJITI USPUT I ZIVETI.Janu vodimo svuda sa nama,pa i drugo i trece cemo isto.Uvek gledamo da idemo na lepa i prijatna mesta gde dete a i mi mozemo da se provedemo lepo,da nesto lepo vidimo,da kvalitetno jedemo i lepo se druzimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.NISAM PRISTALICA ONOGA ,SAD CU DA GAJIM DECU A KAD ODRASTU ONDA CU DA UZIVAM.DECU TREBA GAJITI USPUT I ZIVETI.Janu vodimo svuda sa nama,pa i drugo i trece cemo isto.Uvek gledamo da idemo na lepa i prijatna mesta gde dete a i mi mozemo da se provedemo lepo,da nesto lepo vidimo,da kvalitetno jedemo i lepo se druzimo.

i mi smo tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.