Sve što treba da znate pre nego što krenete na put

odgovora

Objavljeno

Eh, cure, imam jedno pitanjce u vezi putovanja..

Sigurno se sad pitate:"Gdje si se digla da putujes, par dana pred termin??" :rolleyes:

Naime, sutra moja mama slavi Sv. Pantelejmona. To je meni oduvijek jako drag dan, jer tada vidim rodbinu koju ne vidjam bas cesto. Usto, sutra je i krstenje mom braticu, pa su odlucili da sastave ta dva dogadjaja... Bice prelijepo!

Nisam mislila ici, i to smo svima rekli, i podrzali su nas- ipak od Sarajeva do Bijeljine ima nekih 200 km.

Ali, danas mi moj dragi kaze, kada smo pricali o tome koliko bi mojoj mami znacilo da budem uz nju na slavi, da krenemo veceras, pa da se sutra vratimo.

On sada spava, ali je rekao da ga obavijestim o svojoj odluci kada se probudi...

Ne znam sta da radim- tako mi se ide, ali ipak... da li bi to bilo u redu???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh.... Borjana... nemoj.... Moj licni savet je nemoj... Cico imaj na umu da si vec malko otvorena i zasto da se truckas?! Mogu da predpostavim da bi tvoja mama bila odusevljena i da bi pocela da place kada bi te videla ali suzdrzi svoju zelju da je obradujes... Vise ce se obradovati bebcu... Uh, znam kako ti je... I ja sam imala slicnih iskusenja ali hvala bogu suzdrzala sam se... Poslala sam mm da ide umesto mene... Ipak ti treba da izdrzis 200km u jednom i 200km u drugom pravcu... To nije malo...

ALi naravno tvoja je odlucujuca, ovo je samo moje licno misljenje. Sigurna sam da bi ti doktor rekao da ne mrdas nigde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj Ana, znam sve... :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj Ana, znam sve... :( :(

Cico, znam da znas :( Ajde, ostani kuci, veceras je kod mene zurka... Ja sama (mislim sa Emilijom) :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cico, znam da znas :( Ajde, ostani kuci, veceras je kod mene zurka... Ja sama (mislim sa Emilijom) :P

Ipak sam prelomila... Nazvala sam mamu da je pitam za misljenje... Rekla mi je da ako se dobro osjecam krenemo polako, ali da (za svaki slucaj) ponesemo i torbu za porodiliste, i makaze. :lol:

Zao mi je sto je necu iznenaditi, ali htjela sam da mi da savjet, da vidim da li je ona za to da dodjemo- da me ne napadne sa vrata sto smo krenuli.. :unsure:

Imamo 3,5 sata putovanja, dobar, udoban auto, i mene koja se nikada bolje nisam osjecala! Ako se i desi da se krenem poradjati (u sta cisto sumnjam), bitno je doci do prve bolnice...

Sta da radim... skoro uvijek slusam srce, razum rijetko kad.... :)

Lijepo se provedite na zurci, eto mene opet sa vama sutra, prekosutra... c0219.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh, cure, imam jedno pitanjce u vezi putovanja..

Sigurno se sad pitate:"Gdje si se digla da putujes, par dana pred termin??" :rolleyes:

Naime, sutra moja mama slavi Sv. Pantelejmona. To je meni oduvijek jako drag dan, jer tada vidim rodbinu koju ne vidjam bas cesto. Usto, sutra je i krstenje mom braticu, pa su odlucili da sastave ta dva dogadjaja... Bice prelijepo!

Nisam mislila ici, i to smo svima rekli, i podrzali su nas- ipak od Sarajeva do Bijeljine ima nekih 200 km.

Ali, danas mi moj dragi kaze, kada smo pricali o tome koliko bi mojoj mami znacilo da budem uz nju na slavi, da krenemo veceras, pa da se sutra vratimo.

On sada spava, ali je rekao da ga obavijestim o svojoj odluci kada se probudi...

Ne znam sta da radim- tako mi se ide, ali ipak... da li bi to bilo u redu???

A kakav je put do tamo? Cini mi se da su tu deonicu rekonstruisali (ako se ne varam).

Ako put nije truc-truc u rupe, idi, to je 2 sata puta, pa da si krenula sada da se poradjas, do tamo se ne bi porodila, to je svega 2 sata puta. Deveti si mjesec, volis taj sveti dan, pa super i da se porodis tamo nista strasno. Ovo naravno podrazumijeva da si do sada bila zdrava trudnica (beba u redu, posteljica u redu, bez krvarenja) a to sto si malo otvorena nema veze, cak sto vise je i normalno za deveti mjesec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dabo, ma ok je put... Odlican je nisu kao ovi nasi... Nego nije bas svejedno putovati 200km (iznela sam licni stav u prethodnom postu)... Ali svako zna za sebe sta mu je najbolje... Neka se ona nama lepo provede i lepo vrati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ipak sam prelomila... Nazvala sam mamu da je pitam za misljenje... Rekla mi je da ako se dobro osjecam krenemo polako, ali da (za svaki slucaj) ponesemo i torbu za porodiliste, i makaze. :lol:

Zao mi je sto je necu iznenaditi, ali htjela sam da mi da savjet, da vidim da li je ona za to da dodjemo- da me ne napadne sa vrata sto smo krenuli.. :unsure:

Imamo 3,5 sata putovanja, dobar, udoban auto, i mene koja se nikada bolje nisam osjecala! Ako se i desi da se krenem poradjati (u sta cisto sumnjam), bitno je doci do prve bolnice...

Sta da radim... skoro uvijek slusam srce, razum rijetko kad.... :)

Lijepo se provedite na zurci, eto mene opet sa vama sutra, prekosutra... c0219.gif

ima li sta novo kod vas?

Ni 7 sati putovanja ti nisu "mogli"nista. Salim se naravno.

Vas bebac je bas uporan. Hoce da ispostuje termin ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko ima sveze informacije o putovanju avionom u trudnoci, plus sa malim detetom.

Posto mene ceka porodjaj u CG,pitala sam mog doktora u Bukurestu kada je krajnji rok za putovanje avionom. Rekla mi je da je najbolje da otputujem do kraja 7.meseca trudnoce, jer posle toga biva sve teze, od namestanja i sedenja, do pritiska u avionu, koji i beba oseca i turbulencijama koje mogu biti jake i stresne kada se putuje i kada nismo u "drugom stanju". Uzgred pomenula mi je i ono sto verovatno znas,da neke aviokompanije imaju pravila po kojima zena do tacno odredjene nedelje moze da putuje,a da posle traze pismenu dozvolu lekara. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ima li sta novo kod vas?

Ni 7 sati putovanja ti nisu "mogli"nista. Salim se naravno.

Vas bebac je bas uporan. Hoce da ispostuje termin ;)

EEeeeee zeno, tek sada vidjeh ovo! Pa ti si me to pitala tacno na dan kada sam se porodila! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Alisa, ja putujem sad u sredu, tada cu biti 16. hedelja trudnoce. Nadam se da nece biti nikakvih problema. Pretpostavljam da te potvrde traze za visoke trudnoce, mada i ja izgledam kao da sam u sestom <_<

Htela sam svakako da odem kod moje doktorice na pregled i konsultacije, ali ona gospodja ne radi vec danima, i pitanje je kada ce doci na posao...Hej, zemljo...

Da,potvrde neki traze tek kad predjes 32.nedelju :) Ako je za ohrabrenje,ja sam putovala na samom pocetku trudnoce, ne znajuci da sam trudna i autom i avionom u razmaku od 10 dana i bilo je sve ok. Ne sekiraj se sto dr nema, ako je do sada bilo sve u redu, verovatno bi ti rekla (kao i meni moja dr ovde) da je drugi trimestar najsigurniji za putovanja.. Zelim ti srecan put, javi nam kako si prosla ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja upravo gledam da rezervisem avio kartu kod Malev-a. I kako procitah na njihovom sajtu, sve zene koje su trudne preko 28.nedelje moraju da imaju potvrdu od strane svog doktora,da su zdrave trudnice i da doktor daje saglasnost da mogu da lete. Cak obrazac za to moze da se skine sa njihovog sajta.Ova kompanija zabranjuje putovanje trudnicama koje su usle u 9.mesec (sto j negde i normalno). Tako da mi sad ostaje da jurim dr da mi izda potvrdu pa da napravim rezervaciju :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam u trudnoci putovala i stalo se vozila,radela dosta svari koje nisu preporucljive,u trudnoci sam bila mnogo aktvna nisam imala mesta stalno mi se negde islo i nesto bih uvek radela,a putovala sam pocetkom 7 meseca kolima do italije a pocetkom osmog sam se vratila autobusom,jedino sto kad sam se vracala tokom voznje mi otkla noge,ali odmorom se povukao otok,e sad zavisi kako se zena oseca u trudnoci i da je sve uredu sa bebom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oba puta sam putovala, isla na koncerte, Exit... Ali, moje trudnoce su bile divne i prilicno lake, koliko se to za trudnocu moze reci.

Cica Mačkica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PUTOVALI SMO I UZ UZASNE MUCNINE KOJE SAM IMALA DOK SMO STIGLI BILO JE UZASNO I JEDVASAM CEKALA DA SE VRATIM KUCI I SVOM KREVETU...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sum patuvala 2 pati do sega , relacija Gr-Mk prviot pat bev 4 mesec a vtoriot 7mi.Od Ksanti do Solun patuvav so avtobus a od Solun do Skopje so kola. Koga se vrakav vo Gr imav premnogu stvari so mene kufer , kolicka , puno kesi i mnogu mi bese strav da ne pocnat kontrakcii :s

A letoto neznaev ni deka sum trudna bev na more nekolku pati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam putova sa 14 nedelja,i super podnela put.ponela sam sa sobom malo jastuce koje sam stavila pod ledja,to bih savetovala u koliko se spremate na put.a od dokumeneta sam ponela poslednji izvestaj sa pregleda i nalaz sa krvnom grupom koji bez obzira treba nositi uvek uz sebe.

kada smo se vracali bila sam 17 nedelja i moram da kazem dogodilo se nesto predivno u toku puta-prvi put sam osetila bebaca kako se mrda,bili smo presrecni i zakljucili da ce nas beban voleti da putuje,hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sum patuvala 2 pati do sega , relacija Gr-Mk prviot pat bev 4 mesec a vtoriot 7mi.Od Ksanti do Solun patuvav so avtobus a od Solun do Skopje so kola. Koga se vrakav vo Gr imav premnogu stvari so mene kufer , kolicka , puno kesi i mnogu mi bese strav da ne pocnat kontrakcii :s

A letoto neznaev ni deka sum trudna bev na more nekolku pati.

Sigurna sam i da si dobila tad kontrakcije da bi ti neko pomogao. Mislim da stvarno treba biti nečovek pa da ne pomogneš trudnoj ženi koja se porađa ili koja ima neki problem. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh, sta smo ja i moj mm planirali za medeni mesec, sad kad sam ostala trudna, tako se bojim da negde letimo , ili se pak vozimo!! prestravljena sam kako cu podneti put!! :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postovanje svima koliko vas ovde ima :) . Ja sam novopecena ovde na forumu ovo mi je premijerno oglasavanje, elem natera me i mukica neka ,da tako kazem.

Ako Bog da trebam putovati za Pariz 12.05.,bus-om 37 casova, ili bus-om do bg 6c od Kosovske Mitrovice,a onda 2 i nesto avionom do Pariza, u 17 nedelji sam trudnoce, volela bih neki iskreni savet ,naravno uz savet mog lekara, koji je vec dao saglasnost.

puno pozdrava,unapred zahvalna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 5. mesecu trudnoce putovala avionom Trst-Beograd, i nazad. Sve je bilo ok mnogo brze se stize a nije mi smetalo. U drugoj trudnoci sam putovala autobusom Vicenza-Veliko Gradiste i nije mi odgovaralo, noge su mi strasno natekle, jedva sam papuce uspela da obujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo 8 godina pokusavali da dobijemo bebu i nista nije uspevalo, dok nismo dosli za Juznu Afriku :blink: samo na neko vreme... Sada sam u 11 nedelji trudnoce , a u decembru bi trebalo da se vratimo kuci za Beograd. Tada bi trebalo ako sve bude u redu da budem u sedmom mesecu trudnoce.

Brine me to da li cu moci da letim toliko sati, da li ce promena klime naskoditi bebi jer u johannesburgu je u decembru leto...

Uopste ne znam sta da radima ako ostanem ovde da se porodim tek sam nadrljala jer najeftiniji porodjaj kosta oko 3-4 hiljade evra ili 30000-40000randi. :( jos nedaj boze da je neka komplikacija ili carski rez, ma bolje da ne pricam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da joj promena klime nebi trebala naskoditi, al zbog tebe bi bilo dobro da se ako mozes vratis ranije, lakse ces podneti put ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo 8 godina pokusavali da dobijemo bebu i nista nije uspevalo, dok nismo dosli za Juznu Afriku :blink: samo na neko vreme... Sada sam u 11 nedelji trudnoce , a u decembru bi trebalo da se vratimo kuci za Beograd. Tada bi trebalo ako sve bude u redu da budem u sedmom mesecu trudnoce.

Brine me to da li cu moci da letim toliko sati, da li ce promena klime naskoditi bebi jer u johannesburgu je u decembru leto...

Uopste ne znam sta da radima ako ostanem ovde da se porodim tek sam nadrljala jer najeftiniji porodjaj kosta oko 3-4 hiljade evra ili 30000-40000randi. :( jos nedaj boze da je neka komplikacija ili carski rez, ma bolje da ne pricam

Ja koliko znam do 36-te nedelje mozes avionom da putujes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde nesto slabo posecena tema...

MI smo rezervisali put za Rim avionom, jedva cekam :D

Tad cu valjda ulaziti u 5ti mesec..idealno za putovanje :))

Nadam se da ce mucnine potpuno nestati do tada i da cu moci da uzivam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.