Sve što treba da znate pre nego što krenete na put

odgovora

Objavljeno

Mi zivimo na nekom cudnom mestu...ljuma ovde trebajuvekovi da skontaju neke stvari.

E, a sta je sa voznjom bicikla?

Ja ne vozim, ali me zanima da li se ijedna od vas "usudila" da sedne na bajs? Vidjala sam to vec, retko, ali puno cujem da ne valja? Imate li s tim iskustva?

Meni fali moja svakodnevna voznja biciklom od po desetak km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se ne usudjujem na biciklo to je nesto druugo!!

Mada je moj pametni muz imao ideje ako ne mogu na biciklo mogla bih na rolere zamislite haha :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakvi bre roleri :lol: ja i ovako jedva odrzavam svoju ravnotezu, totalno sam nestabilna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo u 4. i 5. mesecu obilazili Afriku i bilo nam je fantastično :D

Prvo se malo odmarali na moru, a posle toga self-drive safari. Sutra bih otišla ponovo :)

Cica Mačkica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aaaaa, menije zelja da jednom vidim Afriku, ali i da imam mogucnosti, ne smem putovati. Ali na more bih se nekako teleportirala i uzivala u vodi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vozila kola do termina i odlično sam se osećala.Bebac sada obožava vožnju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje sve je to lepo kad se lepo zavrsi cela prica ali kod mene nije bas tako bilo, ja sam putovala u 2 tromesecju i to me kostalo prevremenog porodjaja, porodila sam se u 26toj nedelji bebac je imao 750gr. ( sad ima preko 3,5kg i lep je i veliki decak koji fino napreduje u svom tempu bez nekih zdravstvenih problema, ovo pisem da se nebi preplasile i svsta pomislile ;) )

Inace sam se super osecala celu trudnocu, dr mi je odobrila putovanje i cak mi je rekla da je to super sto cu imati god odmor bas tad dok jos stomak nije veliki a kad je proslo prvih 3mes. Ali ne lezi vraze na pola puta kad sam izlazila iz auta da se malo protegnem osetila sam kako mi se nesto sliva niz noge, otisla mi je voda posto nisam imala bolove i tad iskreno nisam ni shvatila sat mi se to desava, prvi put sam trudna sve mi je bilo novo, nastavili smo put do kuce normalno, ujutro sam se javila lekaru i odmah na ultrazvuk na kom se videlo da je sva voda otisla i tu sam i ostala u bolnici. 5 dana kasnije sam rodila mog malog decaka.

Ja zelim jos dece i bice sigurno jos bar 1 trudnoca ali sam u 1 sigurna nema vise putovanja, najduze pola sata.

Jos samo da dodam da nisam nikad htela da budem "kenjkava" trudnica a nisam se tako ni osecala, a sad se najezim kad cujem da neko kaze "trudnoca nije bolest" naravno da nije ali je drugo stanje i treba ga cuvati.

Moj savet svakoj trudnici je da svaki signal svoga tela protumaci, radite samo ono sto vam odgovara iu meri koliko vam odgovara i ne obracajte paznju na sve oko vas koji vam govore da treba da zivite kao da niste trudne. Meni su upravo to svi govorili i ja sam ih slusala pa se danas mislim da sam mozda ipak preterala u tome da ja sve mogu, mozda da sam neke stvari ostavila za kasnije mozda bih postedela moje malo mace 3mes bolnice od toga 1 na respiratoru i jos jedan sa cpap, mozda....

E sad sam mozda neke prestrasila i za to se izvinjavam jer mi nije bila namera samo sam htela da podelim svoje iskustvo sa vama i da vas upozorim da ponekad udari grom i iz vedra neba.... :unsure:

Cica Mačkica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos samo da dodam da nisam nikad htela da budem "kenjkava" trudnica a nisam se tako ni osecala, a sad se najezim kad cujem da neko kaze "trudnoca nije bolest" naravno da nije ali je drugo stanje i treba ga cuvati.

Moj savet svakoj trudnici je da svaki signal svoga tela protumaci, radite samo ono sto vam odgovara iu meri koliko vam odgovara i ne obracajte paznju na sve oko vas koji vam govore da treba da zivite kao da niste trudne. Meni su upravo to svi govorili i ja sam ih slusala pa se danas mislim da sam mozda ipak preterala u tome da ja sve mogu, mozda da sam neke stvari ostavila za kasnije mozda bih postedela moje malo mace 3mes bolnice od toga 1 na respiratoru i jos jedan sa cpap, mozda....

ovo je nesto novo za men, u smislu da sam i ja okruzena tim ljudima sto govore da je sve to normalno i da nije bolest.

Naravno, ali nije za dzabe nazvano drugim stanjem i nise sve zene ili bebe izdrzljivi bikovi da imaju srece da se nista ne desi. Pogotovo je meni tesko, jer sam rizicna trudnica, a naravno da to ne pise na mom celu, pa mi dodju neki i popuju.....njima nista nije za brigu osim ako ne krvaris...nemaju pojma koliko unutrasnjih nevidljivih cinilaca postoji koji mogu biti opasni i po zivot majke i deteta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam hteli ostaviti utisak neke lene fine mamine maze, jer bih ja najradije trckarala i zivela po starom....ali nazlost to ne mogu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu vam reći da sam se mnogo zamislila čitajući vaše komentare! Od kako ne radim retko kad me MM pušta da vozim. A ja voooooooolim da vozim! Evo baš večeras sam se provozala do kumova, ali to i nije neka duga relacija, par kilometara. Jedva čekam da sednem za volan B) ali mislim da ću izbegavati. A kako ću na Zlatibor? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A što ne bi vozila? Pretpostavljam da stomak još uvek nije toliko velik da ne može pojas da ga obuhvati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj pojas ne moze da obuhvati stomak :wub:

ali da li me mogu kazniti ako njisam vezana jer ne stanem pod pojas???

hmmm......ja bih tako istraumirala policajca da bi me pustio dalje samo da me ne slusa vise :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja planiram put u kanadu za nedelju dana. Doktorka je rekla da je sve ok, i zamolila me da tamo odem kod doktora ukoliko bilo šta osetim osećam se spremna za putovanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam dozvolu,ali je ne koristim,jednostavno volim da me drugi vozaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam isla i autom i vozom u trudnoci, vozom sam isla 2x kad sam bila 3-4. mjesec a autom sam isla kad sam skoro usla u 8.mjesec, nije mi smetala voznja,a autom kad sam isla u 4. mjesecu povracala sam od austrije do bosne, sve ukupuno u zivotu nisam toliko povratila ko taj dan :D a inace u trudnoci nisam nikad povracala al et smetale mi krivine :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sledeće nedelje treba da putujem autobusom, a put će trajati 3 sata. Tada ću biti u 30. nedelji trudnoće. Lekar mi je rekao da mogu da putujem. Javiću vam kako je prošao put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trebala bih da idem na strucno usavrsavanje u Englesku na 2.5 meseca i to bi taman trebalo biti u 2. trimestru.

Da li neka od vas ima slicno iskustvo tj da je duzi period bila u inostranstvu tokom trudnoce?

Napominjem da bih na usavrsavanju verovatno imala manje stresa nego na poslu :)

Doktorica ce mi verovatno odobriti, ali moja je odluka da li da idem ili ostanem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga nemam iskustva sa privremenim boravkom u Engleskoj, ali imam sa stalnim i vodjenjem trudnoce ovde. Po mom iskustvu sta god da se desi u najbolju ces zemlju doci sto se tice zdravstva jer je ovde onima koji imaju prijavljeno prebivaliste ovde (a mogu ga dobiti svi sa radnom i settlement vizom kao i svi sa teritorije EU) sve besplatno ;) Ne znam kakav bi tvoj status za to vreme bio i koju bi vizu imala, ali ako je bilo koja druga osim turisticke onda si super i nemas brige.

Sto se putovanja tice ja sam letela poslednji put u trudnoci u 24-oj nedelji i sa skolskim trudnocama sve do 8-og meseca je ok za putovati. Nakon toga rizikujes da kompanija odbje da ti dozvoli da se u avion ukrcas i da ce ti trebati potpisan dokument od lekara da mozes leteti i da si manje od 8 meseci trudna. U 8-om i 9-om neki uopste ne primaju na letove, bez obzira i na potvrdu. Informisi se najbolje koja je na tu temu procedura kompanije sa kojom bi letela...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala najlepse.

Mislim da cu se ipak odluciti da otputujem.

Vratila bih se u 7. mesecu, sto mislim da je ok.

Jedino bi morala tamo uraditi bar jedan pregled, ali verujem da necu imati problem sto se toga tice.

Konsultovacu se jos sa lekarom i nadam se da ce mi odobriti put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prošle nedelje (u 30-oj nedelji trudnoće) bila sam na putu. Putovala sam autobusom 3 sata, a sledećeg dana sam sve brojne poslove u Beogradu obavljala gradskim prevozom, da bi uveče opet do kuće putovala 3 sata autobusom. Autobus nigde nije pravio pauzu, ali srećom nije mi se išlo u toalet :) Dobro sam podnela put, samo me malo bolela kičma jer sam bila uglavnom u istom položaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala najlepse.

Mislim da cu se ipak odluciti da otputujem.

Vratila bih se u 7. mesecu, sto mislim da je ok.

Jedino bi morala tamo uraditi bar jedan pregled, ali verujem da necu imati problem sto se toga tice.

Konsultovacu se jos sa lekarom i nadam se da ce mi odobriti put.

Drago mi je sto si odlucila ici! Ma bice sve super, sigurna sam da ces uzivati ovde i da ce put lepo proci ;)

Inace samo da ti dodam- ovde se pregledi ne rade ko u Srbiji, ne u NHS-u. Rade se 2 ultra zvuka ukupno- jedan sa 12, drugi sa 20 nedelja i po potrebi ako je rizicna trudnoca jos jednom kasnije. U medjuvremenu se ide na pregled kod babica jednom mesecno, doplerom se slusa srce, a velicina i polozaj bebe se meri i proverava opipavanjem. Ko d privatnika mozes ici kad god na 3 ili 4D ali to puno kosta. Cisto da si informisana ako se budes na tako sta odlucila...

Sretan put! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trebala bih da idem na strucno usavrsavanje u Englesku na 2.5 meseca i to bi taman trebalo biti u 2. trimestru.

Da li neka od vas ima slicno iskustvo tj da je duzi period bila u inostranstvu tokom trudnoce?

Napominjem da bih na usavrsavanju verovatno imala manje stresa nego na poslu :)

Doktorica ce mi verovatno odobriti, ali moja je odluka da li da idem ili ostanem.

Ja sam putovala u Kanadu i ostala 1.5 mesec, dakle malo kraće od tebe, i sve je proteklo u najboljem redu. Let je bio udoban, jedino se potrudi da dobiješ mesto pored prolaza jer treba malo češće da ustaješ. Takođe moj savet ti je da se obučeš udobno, uz obaveznu udobnu obuću pošto se može desiti da ti noge malo oteknu ali ni to nije ništa strašno. Još jedna jako bitna stvar, da bi imala pravo na lekarske preglede u inostranstvu obavezno uplati putno zdravstveno osiguranje. U zavisnosti od države do države i njihove politike imaćeš ili besplatno na licu mesta pri čemu oni od našeg osiguravajućeg društva naplaćuju potrebnu sumu, ili ćeš morati da platiš tamo, a da sama refundiraš taj iznos kad se vratiš, ali si bar sigurna da ne mora da ide sve iz tvog džepa. Inače drago mi je da si odlučila da odeš, biće ti sigurno super, uz mnogo manje stresa nego da radiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,ja sam u drugom trimestru i trebala bih ici u Grcku 2.juna.Malo se plasim,posto sam imala spontani pobacaj u prvoj trudnoci i to bas na moru :( ,mada je to bio prvi trimestar.

Prosle nedelje sam bila kod lekara na redovnom pregledu pa na ultrazvuku,pogledali su mi i krvnu sliku,sve je u najboljem redu.Tada jos nisam znala da cu ici na more.I sada mi mrsko da odem opet kod lekara :rolleyes::rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto ja se odlucila, ali sam odbijena za vizu.

Navodno nisam predala za dobar tip vize (a predala sam za onaj koji sam dobila u pozivnom pismu).

Ne znam sad sta da radim.

Profesori predlazu da ipak dodjem u avgustu i septembru, ali to bi bilo onda do 30. nedelje trudnoce, sto mislim da je puno.

Videcu jos sta mi je ciniti.

Drago mi je sto si odlucila ici! Ma bice sve super, sigurna sam da ces uzivati ovde i da ce put lepo proci ;)

Inace samo da ti dodam- ovde se pregledi ne rade ko u Srbiji, ne u NHS-u. Rade se 2 ultra zvuka ukupno- jedan sa 12, drugi sa 20 nedelja i po potrebi ako je rizicna trudnoca jos jednom kasnije. U medjuvremenu se ide na pregled kod babica jednom mesecno, doplerom se slusa srce, a velicina i polozaj bebe se meri i proverava opipavanjem. Ko d privatnika mozes ici kad god na 3 ili 4D ali to puno kosta. Cisto da si informisana ako se budes na tako sta odlucila...

Sretan put! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ninushka ja sam se super osecala od samog pocetka i sve je bilo u redu od samog pocetka...ali eto doktor mi je rekao da ne putujem tako daleko dok ne prodje to.Onda se i moj puz istripovao,pa nisam htela da putujem jer nisam mogla da slusam komentare tipa..."Eto vidis,kinula si...to je zato sto si htela da putujes".Sta god da se tada desilo(i najmanja sitnica) ja bi bila kriva...kapiras!!!?

:rolleyes: oh znam sve to. Kod mene isto tako. Meni dr naredila da lezim 10 dana i onda je nstala opsta panika! Ja sam naravno sve postovala ali na najmanji moj pokret: LEZI, GDE CES, AKO NESTO BUDE TI SI KRIVA!!! taman sv to proslo i mogu normalno: SAD SE SMIRI, LAGANO, NE NERVIRAJ SE, TI LETIS...bl bla bla...

al mislim da me najvise iznervira kad mi kazu ti si kriva! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.