Spavanje preko dana

odgovora

Objavljeno

Hvala pticice,ovo moram menjati jer ovako vise ne ide.

Evo danas spavala od 11h do 14h,onda kad je trebalo po planu u 16h nije nego tek sad.I sad ce da odrapi do 18h,a u 20h kad bude trebalo nece joj se spavati.

Bolje da sam jutarnje spavanje pomerila za 12h,spavala bi do 15h i super.

Mnogo sam zakomplikovala sa ovim H...... :D

Isto tako je i sa lukom bilo. da bih sa godinu dana pomerili dnevno spavanje na 13 h do nekih 15h. znaci jednom dnevno....

Objavljeno

Komplikujes, a treba da se opsutis! Dete "zna" kad joj je sta potrebnije za razvoj, a ne silne knjige koje si ti procitala i zelis da primenjujes. ;) Isto to ce ti raditi i za hranu.

Opet, odluka je na tebi kakav roditelj zelis da budes.

Da ti dete bude 'po planu' ili da je pustis da se razvije shodno svojim potrebama?

Ja moje dete pustam da se razvija shodno svojim potrebama i kad je sve ok( zdrav, prav, ne muce ga zubi i varenje) on lako vrati ritam na ono sto mi mislimo da je idealno.

Sve su to faze u odrastanju. Ako resis da joj ti pomeras trenutni bioritam, razmisli dobro i izvagaj sve cinjenice.

Btw, moje dete je sinoc zaspalo u 23:30 i probudio se u 11h jutros. Spavao je 1,5h sat u toku dana i zaspao je veceras oko 21:30. Logicno bi bilo da je posle prespavanog prepodneva i dnevnog spavanja opet legao u 23:30, zar ne?

slazem se. Ja sam npr luki ukinula dnevno spavanje jer sam skontala ako spava popodne onda zurka do kasno u noc.jedino da ga budim u 6 ujutrum sto meni nikako ne odgovara, jer nij a ne radim i zaista ne zelim da se budim u 6.

A ono sto ruskinja kaze, stroga mama i ima da se jede i spava kad ja kazem, sve zavisi od deteta. Ja sam bila relativno poslusno dete (I JAKO MI JE KRIVO ZBOG TOGA), dok mom luku mozes da teras, nagovaras lepo i ne lepo, vices, kaznjavas, guras u usta kasiku, on ako nesto nece da jede, nece. Nije samo tu tvrdoglav, vec za vecinu stvari. Jednostavno takvo je dete. I jede samo ono sto on voli. Probala sam i da mu ne dajem da jede nista , da bude gladan kao pas, samo da bi pojeo ono sto sam ja spremila i nije palilo. Pre bi trpeo glad nego da pojede to.

A za spavanje, ne forsiram, ali se zna, u pola 10 ide u svoju krevet, nekad zaspi odmah, nekad posle pola sata. previse OT znam.

Objavljeno

Isto tako je i sa lukom bilo. da bih sa godinu dana pomerili dnevno spavanje na 13 h do nekih 15h. znaci jednom dnevno....

Pa i ja bih da sacekam bar do leta,ali ovaj njen ritam mi nikako ne odgovara.

Vec ujutru u 11h ne moze da gleda na oci,onda oko 17h joj se opet prispava,ali tad mi je vec kasno da je uspavljujem,jer posle vileni do ponoci...A sto se tice spavanja kod mene do 9h ona mora vec da je u krevetcu i to je moj zakon....Imam i ja dusu hocu i ja da se odmorim...

Zene hvala vam,uglavnom imam neki uvid,pa cu videti jos koji dan....

Objavljeno

Ja cu stvarno da poludim.Moje dete je nacisto izbacilo popodnevno spavanje.Cim je uzmem da je uspavam krece vriska i ne vredi.... :( ,pre podne lepo spava...

Objavljeno

Moja Jana se budi izutra oko 8h,zatim prvo spavanje od 11h do 13h,i drugo od 16h do 17h

.E posto se sita naspava uvece teze zaspi.Za mene je sve preko 21h kasno.

Zato sam mislila da melo ispomeram spavanja i uvedem samo jedno spavanje npr od 12h do 15h.To i jeste nekih 13 sati koliko je njoj potrebno u ovom uzrastu.

Da li je jos uvek rano da ima samo jedno spavanje dnevno?

danka ..svako dete ima svoj ritam ,izgleda da joj je dovoljno samo jedno spavanje jer uvece ranije leze..moja cerka je sa godinu dana izbacila spavanje preko dana uopste ali zato smo konacno spavali nocu :rolleyes:

Objavljeno

Joj lilika ovo ce da me izludi vec 5 dana.Danas je spavala samo pre podne i do 20h nista,bolje da sam joj jutarnje spavanje pomerila za malo kasnije bilo bi bolje.Uhhhh,zeludac me zaboli....

Objavljeno

Joj lilika ovo ce da me izludi vec 5 dana.Danas je spavala samo pre podne i do 20h nista,bolje da sam joj jutarnje spavanje pomerila za malo kasnije bilo bi bolje.Uhhhh,zeludac me zaboli....

ma opusti se i probaj da pomeris to spavanje onda oko podne i super...imaces mir taman na pola dana :lol:

Objavljeno

ma opusti se i probaj da pomeris to spavanje onda oko podne i super...imaces mir taman na pola dana :lol:

Slazem se sa lilikom....

Pokusaj oko 14 h da je stavis popodne i da joj to bude to, pa ces videti.

Objavljeno

Ju, mila, pa ti se bas mnogo nerviras?! Hajde onda, svaki dan joj pomeraj po pola sata, sat to prepodnevno, pa dok ne dodjete do 13 ili 14h. Samo polako. Nemoj da se uzbudjujes. Mozda ona ne ukida spavanje. Mozda je muce zubi i ne pada joj na pamet da spava. Nemoj samo da upadas u zacarani krug uspavljivanja na silu. Tesko da mozes nesto tako da postignes.

Objavljeno

Danka ja verujem da ce sve doci na svoje...evo ovi moji se i juce i danas ubise od spavanj preko dana juce su spavali 4 puta po 1h i danas ce izgleda tako

Objavljeno

I naravno i za spavanje,kao i za mnogo toga se uspostavilo da je samo faza i samo treba strpljivo sacekati da prodje.Moja Jana trenutno spavaaa... :rolleyes:

Objavljeno

I naravno i za spavanje,kao i za mnogo toga se uspostavilo da je samo faza i samo treba strpljivo sacekati da prodje.Moja Jana trenutno spavaaa... :rolleyes:

ma upravo tako,samo je nemoj siliti jer ce posle kao sto znas da bude kenkava i placljiva,izdrzi malo dok se ne ustali...pa ce doci i momenat da uskladite vase ritmove

Objavljeno

ma upravo tako,samo je nemoj siliti jer ce posle kao sto znas da bude kenkava i placljiva,izdrzi malo dok se ne ustali...pa ce doci i momenat da uskladite vase ritmove

Ćerka ima 4 god. i u vrtiću nekad spava nekad ne. Kod kuće vikendom se trudim da zaspi jer ako ne odspava makar pola sata bude jako nervozna i plačljiva. Nekad uspem u tome nekad ne. Zavisi kad ustane ujutro.

Beban je mali, ima 8,5 meseci i spava dva puta po 2 sata.

Objavljeno

Sin ima 16,5 meseci, probudi se u 08, prvo spavanje spava oko 11:30 i spava sat i po, nekad dva. Drugo spavanje je oko 15 - 15:30 i tad spava sat vremena.

Uveče zaspi od 219:15 do 21:30...

Sad mi svi govore da mu promenim da spava jednom dnevno kao veliki je, ja probala a on samo nervozan od toga. Kao značilo bi ti ne bi se budio noću.. Ma jok, bre - češće se budi kad mu poremetim spavanje nego inače :lol:

Pustila sam ga.

Ni ovaj raspored mu ja nisam pravila, sam ga je kreirao... Tako je od kako se rodio, nekako je uvek imao svoj redić i to je to...

Kad bude hteo da spava jednom dnevno - spavaće...

:)

Objavljeno

Starija deca su mi dugo mozda do 18 meseci spavala dva puta dnevno,a posle kad su presli na jedno bilo je dugo mogli su spavati i po3-4 sata,stariji sin je prestao sa dnevnim spavanjem u predskolskom,mada kad bih ga stavljala zaspao bi,mladji se sada preko leta kad ne ide u vrtic provlaci,mada uvek moze da spava.E sada za razliku od njih devojcica je jos sa 11meseci pocela da spava jednom dnevno i to nekad jako malo,pa je nervozna celo popodne,a onda kad je uvece okupamo,popije mleko i vec tada sklapa oci, stavimo je u krevet a ona nekad produzi sa zabavom u krevetu jos poal sata.

Objavljeno

Kako su nam zubici izasli moje dete lepo spava, po danu od 12 do 15, a uvece od 21 do 8 ujutru, sasvim ok, samo da sad naprave drugi zubbici malu pauzu da se mama naspava :lol: :lol:

Objavljeno

Kako su nam zubici izasli moje dete lepo spava, po danu od 12 do 15, a uvece od 21 do 8 ujutru, sasvim ok, samo da sad naprave drugi zubbici malu pauzu da se mama naspava :lol: :lol:

Ako su kečevi i dvojke izašle - sačekaćete par meseci za četvorke (prvo 4ke pa 3ke izlate...). Relax...

Bar je tako bilo kod nas - 5 meseci ništa,pa 4 četvorke odjednom... A prvi zubi sa devet meseci...

Objavljeno

Moja cerka od 11 meseci spava jednom dnevno oko 13 i tu spava oko sat, sat i po. Ali zato uvece zaspi oko 22 budi se ujutru oko 9. Jedno vreme sam pokusavala da joj produzim to dnevno spavanje i uspevalo mi je par dana je spavala po 2, 2 i po sata, ali se zato jednu noc probudila i nije spavala od 1 do 3 i tada sam shvatila da mi je mnogo bolje da danju spava i pola sata, ali zato da celu noc svi mirno spavamo.

Objavljeno

Mi vec nedelju dana spavamo jednom dnevno i to od 12:30 do 15:30 nekad i do 16h...

Danas se i mama naspavala... :rolleyes:

P.S. Jedva mi je uspelo da se prebacimo - sad bolje spava nocu...

Objavljeno

Mi vec nedelju dana spavamo jednom dnevno i to od 12:30 do 15:30 nekad i do 16h...

Danas se i mama naspavala... :rolleyes:

P.S. Jedva mi je uspelo da se prebacimo - sad bolje spava nocu...

Najbolje spavanje, moja tako sad spava i to mi jako odgovara ;):P :P

Objavljeno

Mi zaspimo nekoliko puta u toku dana na pola sata , petnaestak minuta... Duze je uspavljujem nego sto spava...

Objavljeno

Mi zaspimo nekoliko puta u toku dana na pola sata , petnaestak minuta... Duze je uspavljujem nego sto spava...

Voli dete da iskoristi dan :rolleyes: a ne da ga prespava... ;)

Ma sve će to jednom da bude juče - nek su nam zdravi... :)

Objavljeno

Voli dete da iskoristi dan :rolleyes: a ne da ga prespava... ;)

Ma sve će to jednom da bude juče - nek su nam zdravi... :)

Ma da... :)

Objavljeno

Mispavamo 3-4h ukupno preko dana... Uglavnom iz 2 puta... Nekad iz 3...

Objavljeno

A mi prespavamo ceo dan,ali zato smo do 3 ujutru budni.Tako mi je i Mina radila.Sta cu,sva deca su mi na mamu-ne vole da spavaju nocu :lol:

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.

Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.

Prijavite se

• Članovi/članice na temi   0 članova

No registered users viewing this page.

• Najraniji simptomi trudnoće
      Započeo/la Ana2403 · Objavljeno
      Pozdrav, čitam ovo sve i nekako gledam Bože da li sam i ja trudna? Zadnja m mi je bila 03.01. a moj ciklus varira već dva mjeseca mi dolazi nakon 25-26 dana a prije je dolazila nakon 28 i u dan točna ko vekerica.. Moj partner i ja imamo redovno odnose i ne koristimo zaštitu, ali ne pokušavamo još sa bebicom. Već par dana idem češće u wc, pojela bih sve ispred sebe u bilo koje doba dana ili noći, o cigaretama da ni ne pričam, stalno sam ljuta na sebe i na cijeli svijet hahahaha, grudi mi nekako se povećale a moja m evo sad boli stomak vec tri dana kao kad trebam dobit nosim uložak a nikako da dobijem, nzm jel da uradim test il samo ja to nešto si zamišljam jer htjela bi bebicu više od ičeg, nisam pametna uopće... Help me❤️
    • Test za utvrđivanje trudnoće
      Započeo/la _milicaaaa_ · Objavljeno
      Cao devojke, nova sam ovde. 
      Odnos sa deckom je bio 31.12. na 1.1. Menstruaciju sam dobila 1.1. u toku dana kada sam je i ocekivala.Ciklusi mi variraju od 27-32 dana, s tim da su uglavnom na 31.32. Ejakulacija se desila na ruci koja je obrisana malo i oprana nedovoljno s tim da nije osusena pa smo se mi uplasili da tako nismo preneli ejakulat u mene. Testove sam uradila 16.1. 22.1. i 23.1. i svi su negativni. Menstruaciju ocekujem 1.2. Od simptoma imam bol u grudima i bol u stomaku kao pred dobijanje traje par minuta i nestane. Takodje imam i beli iscedak mada to mi se nekada javlja i pre menstruacije. Da li mislite da mogu iskljuciti trudncu obzirom da je test uradjen 23 dana od odnosa i da li mislite da sam rano uradila. Hvala puno unapred i izvinite na dugom postu.☺️
    • Mravi U Kuci
      Započeo/la NecaPereca995 · Objavljeno
      Ja sam kod kineza kupovala kredu i to mi je rešilo problem. 
    • Dečije sobe
      Trenutno sređujemo sobu za bebca.  Ali više idemo ka restauraciji nego ka kupovini novih stvari. Imate li savete, klipove kako sve odraditi po pravilima?  
    • Restauracija namestaja
      Trenutno sređujemo bebinu sobu koja stiže uskoro.  Nisam ljubitelj kupovine novih stvari i poslednjih trendova. Više volim sama da napravim nešto.  Jedan od načina jeste restauracija, dosta sam čitala o ovoj temi i benefitima. Jedan zanimljiv članak delim sa vama Restauracija nameštaja Ukoliko imate slične tekstove, klipove sa savetima, koracima kako mogu da preuredim ormar, kinder ili police, podelite sa mnom.   Unapred hvala puno i nadam se da že mi ovakavi forumi pomoći u prvoj trudnoći. Jako sam nervozna, svašta sam slušala, svakooog... a to nije dobro.  
  • Teme