Spavanje preko dana

odgovora

Objavljeno

Spava par puta, ali ne mnogo dugo. Nekada se desi i da spava dosta preko dana. Zato nocu spoji 6,7 nekada i 8 sati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj sin od 10ttog meseca spava 1 preko dana. Mislim da je to moja greska. (Sami zivimo u velikom gradu pa nemam s kim da se posavetujem a ne stignem o svemu da procitam. ) a mozda je i posledica nocnog budjenja.

Sa 8 meseci je dobio prvi zub. A sa 18 meseci 5ti. Tako da cesto imamo jako duge neispavane noci. Nekad se budi 5 do 7 puta nocu(uz obavezno dojenje). Navece ga uspavljujem oko 22h a ponekad i 23h. Ujutru se budi oko 9- 10. Preko dana spava 2 do 3,5sata. Kad nema zubobolje budi se 1-2 puta i ujutru ustaje oko 7-8, i tog dana spava 2 do 3,5 sata. Ne znam dal je taj san dovoljan za njega. Nisam uspela da ga naucim da se sam uspavljuje, ato bih to jako volela.

Imamo jos jedan problem; ne voli mleko.Dal zbog toga sto jos uvek sisa ne znam, uzme gutljaj dva i ostavlja casu. A kad mu dam iz flasice onda je okrene naopacke i hrani parket pa onda rukom brlja. Brine me i to sto voli da crta,pise tj skraba ali cesto na tako grub i histerican nacin, uz deranje "aaaaaa" kao da ima velike probleme i zeli da ih na taj nacin izbaci zi sebe. Magnetnu tablu za pisanje je skoro probio na nekoliko mesta od primene velike sile.

Ne treba ama bas nista da te brine. Ni oko spavanja ni oko ponasanja. Sve sto radi je deo odrastanja i sva deca su imala te faze. Spavanje ce se srediti tek posle 2. rodjendana. Uglavnom je tako. Ti tu nisi nista ni mogla osim da trosis energiju da postignes nemoguce. Njegov ritam je tekav i treba ga postovati ako si u mogucnosti.

Ni moje dete nije htelo mleko,a posle kada ga je popio sa 18 meseci je imao grceve. dojila sam ga do 21. meseca pa smo do 2. rodjendana presli na AD mleko. Sada pije kravlje normlano.

Sve sto si opisala uopste nije razlog za brigu, veruj mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba spava 3 ili 4 puta po pola sata, najduze sat, preko dana, skoro da posle svakog obroka mora da dremne. Nocu spava celu noc. Da li neko ima slicno iskustvo? Ja uopste nisam uticala na njeno spavanje preko dana, mozda sam joj malo pomogla za nocno spavanje, ali mi se cini da bi ona sa skoro 8 meseci sad trebalo da spava mozda 2 puta dnevno, s tim da to bude vise od pola sata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi kao veliki imamo dugo vec samo jedno spavanje i to oko 13-14 h ona spava od 45min-2 h zavisi kako kad..nocu spava oko 12 sati ukupno meni se cini da je ovo ok..

I jeste OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Neda tako.Preko dana od 12 do 13-13:30.Stim sto već 3 zadnje noći se budi i plače.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E vidim da sam ja poslednja ovdje pisala,i stanje se ne menja. :mellow: Ona stvarno puno spava preko dana,od 10-12,i od 15-17h,otprilike,zaspi u 10uveče probudi se u 7.U poslednje vrijeme se ne budi noću,eventualno jednom.

A sva deca njenog uzrasta su izbacila to jedno spavanje.Nisam pametna šta i kako,jednostavno ako ne ispuni ovu kvotu,prilično je neraspoložena.

Jel imao iko dete od 17 meseci koje ovoliko spava?Da napomenem kad je budna ona je aktivna i živahna,ništa je ne muča.Ali, kad čitam druga iskustva zapitam se kad će ona krenuti barem na to jedno spavanje,pa nek traje i duže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E vidim da sam ja poslednja ovdje pisala,i stanje se ne menja. :mellow: Ona stvarno puno spava preko dana,od 10-12,i od 15-17h,otprilike,zaspi u 10uveče probudi se u 7.U poslednje vrijeme se ne budi noću,eventualno jednom.

A sva deca njenog uzrasta su izbacila to jedno spavanje.Nisam pametna šta i kako,jednostavno ako ne ispuni ovu kvotu,prilično je neraspoložena.

Jel imao iko dete od 17 meseci koje ovoliko spava?Da napomenem kad je budna ona je aktivna i živahna,ništa je ne muča.Ali, kad čitam druga iskustva zapitam se kad će ona krenuti barem na to jedno spavanje,pa nek traje i duže.

Marijachi jednostavno takvo je dete,ne znam zasto se sekiras oko toga?!Kazes da je raspolozena,lepo jede i slicno.Vi dosta vremena i provodite napolju.Sama ce ti ona izbaciti jedno spavanje,neka je,nek spavka lepotica.

Moja spava jednom dnevno.Tri sata posle prvog budjenja.Spava po dva sata,dva i po i to je to.Uvece u pola devet kupanje i spavanjac.

Kristina86 i Mejja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,napolju smo kad je budna,ne savijamo se.U kući samo jede i spava :D .Možda zato neće da se odlepi od kreveta,jer se izmori vani..Mada ne znam ni ja više..Al da je vanserijsko jeste.Zato se i pitam što joj je..

A kad se Nađa budi ujutru?Jel joj daš ručak posle sna?Kako je izgledalo kad više nije htjela to drugo spavanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,napolju smo kad je budna,ne savijamo se.U kući samo jede i spava :D .Možda zato neće da se odlepi od kreveta,jer se izmori vani..Mada ne znam ni ja više..Al da je vanserijsko jeste.Zato se i pitam što joj je..

A kad se Nađa budi ujutru?Jel joj daš ručak posle sna?Kako je izgledalo kad više nije htjela to drugo spavanje?

A ti si ovo dodala,jer sam procitala sta si napisala,a kasnije si dodala pitanja za mene,jel da?

Nadja se budi oko sedam sati.Trazi odmah da jede,pa dok joj pripremim dorucak,znaci oko osam sati recimo doruckuje.Posle idemo u kratku setnju i ona vec u deset trlja okice.Popije oko 200 ml mleka i spava do dvanaest,pola jedan.

A izbacila je popodnevno spavanje sa godinu i dva,tri meseca.Jednostavno stavljala sam je u krevetac i dete nece da spava,smeje se,uzima igracke,skace...Onda sam odustala da je stavljam da spava.Ima momente kada uzme svoj jastuk i dudu i trazi da spava.Onda je ja stavim krevetac,ona nesto kao razmislja deset min,kao dmorila je i ustaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam,setila sam se da te pitam koje vam je zapravo ostalo,ovo pre ručka ili posle.Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel ok to sto se s mojom casni krst ne zna oko spavanja? Ona dobro spava nocu, uvek makar 10 sati spava, ali preko dana nekad jednom, nekad cetiri puta spava. Nekad sve po 10min, nekad odvali 3h. Nekad joj poslednje spavanje bude u 20h, kao danas, pa se probudi u 21h i posle nece do ponoci da se vrati u krevet. Sto bi rekao Radovan III, "Vas Vilotica ima izmedju 10 i 160", e tako precizno ja mogu da kazem kako Anka spava preko dana :D

I to je tako od rodjenja, razumem ja ima ova faza, ona faza, a kad doalzi faza kad se nesto, makar okvirno, iskristalise? :) Pa makar i da uopste ne spava, nije vazno, al da znam na cemu sam, jer ovako nemam pojma ni kad da je izvodim u setnju (nekad pocne da nervozira cim izadjemo, odmah joj se prispava, a nikad ali nikad nece da spava u kolicima), ne znam ni kad posteno da je nahranim.... Probala sam da ja budem ta koja ce nesto odluciti, tipa da imam svoj raspored obroka i spavanja, pa se to zavrsilo ono... ha ha ha... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zaboravih da kazem da imamo i foru da trljamo oci i zevamo sve u sesnes', i onda mama da siku, pa da vodu, pa mazi, pa nosa, pa peva, pa zamraci sobu, pa napravi atmosferu, a beba onda krene da dopevava, da uzima igracke, da brblja i dovikuje ko zna koga. Razbudi se i nastavi gde je prethodno stala, onda mama dize roletnu i zbunjeno razmislja gde nestade zevanje.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E vidim da sam ja poslednja ovdje pisala,i stanje se ne menja. :mellow: Ona stvarno puno spava preko dana,od 10-12,i od 15-17h,otprilike,zaspi u 10uveče probudi se u 7.U poslednje vrijeme se ne budi noću,eventualno jednom.

A sva deca njenog uzrasta su izbacila to jedno spavanje.Nisam pametna šta i kako,jednostavno ako ne ispuni ovu kvotu,prilično je neraspoložena.

Jel imao iko dete od 17 meseci koje ovoliko spava?Da napomenem kad je budna ona je aktivna i živahna,ništa je ne muča.Ali, kad čitam druga iskustva zapitam se kad će ona krenuti barem na to jedno spavanje,pa nek traje i duže.

Marijachi ja imam troje dece i uglavnom svi spavaju posle podne od 13h do 17h...i tako su svi poceli od nekih 6 meseci...U.nekad nece da spava,ali legne da odmori,pa zaspe....mada kad joj se desi da ne spava nije neki problem,jedino uvece ranije legne...a K.ako ne odspava svoje on je nervozan,svadja se,place i zaspe na glavi ako treba :D

a i mi smo stalno napolju....u kuci rucamo i spavamo..... ^_^

deverova deca spavaju po sat vremena,ali su one uglavnom u kuci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam primjetila da moje dijete,ako ne odspava jednom u toku dana, uvece lose spava.

Smey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete, otkako smo izbacili podoj za dnevno uspavljivanje, spava 2,5-3h, dok se na siki uspavljivala to je bilo spavanje od max 1,5h sa obaveznim jednim trčanjem u sobu da joj dam siku. A spava jednom dnevno mesecima unazad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Megi, kako je uspavas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nosim je i pevam. Zaspi za 5min max

Smey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da smo mi zvanicno izbacili drugo spavanje preko dana. Evo vec par dana zaspi samo jednom. E sad, kao trebalo bi da ovo jedno sto je ostalo traje duze ali oces, spava sat i po do dva kao i obicno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htela sam da pitam dal jos neka mama ima muku ko ja imam sina 5 meseci preko dana nece uopste da spava na krevetu pokusavala na sve nacine i da ga uspavam na rukama i ljuljuskanjem pevanjem al nista ne pomaze a kad ga stavim u kolica ili ljiljasku pa ga ljuskam tu zaspi a u krevetu nece kako ga navici da spava na krevetu?Hvala unapred na odgovorima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel moze da nastavi u krevetu kad ga preneses iz ljulje ili kolica? Ako moze onda super, to je prolazno, moj sin se dugo u ljulji uspavljivao i ja sam ga u krevet prenosila, ne znam ni sama kad je tacno prestalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljiljo,moj ti je savet da ne brines. Moj sin ima vec 4god(za mesec dana puni tacnije ali nije to bitno). Hocu reci,sto se spavanja tice imali smo mnoooogo faza. I za.preko dana i za.preko.noci. spavanja u kolicima,uspavljivanja na rukama,sa flasicom....sve se resavalo samo.od sebe.

i nisam dala jer nemam neki savet ali hocu tj reci da ne brines. Ja sam isprobavala tako sto bih uspavala na rukama ili kolicima pa prebacila na krevet. Ili sam legla pored njega i tako uspavljivala. Sve u svemu ne brini...u tom periodu njih muce i zubici mizda zato nece u odredjenim mestima ilu na odredjeni nacin. Mi smo zaista spavali svuda.... na onoj ljuljasci,krevecu,krevetu,kolicima...svuda gde se lezi. A prolazilo je...sami je menjao  mesta. 

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hmmm,pridruzicu se krueli u savetu, ne brini. Moj stariji sin je veeeliki nećespava. U nekom periodu msm da se radi od 6.do 9.meseca je samo u kolicima spavao i to vrrlooo malo, na dnevnoj bazi oko 11 sati i to uz milion uspavljivanja. Sanse nisu postojale da spava "normalno". Oko prvog rodjendana se sve polako namestilo, sada sa dve godine ne voli da spava jer je to za njega izgubljeno vreme, ali uredno odspava popodne sat do dva (obicno obicno moram ipak malo da ga pricom ubedjujem,ali nista strasno) i nocu fino pajki (jedino sto se sa prvim naznakama dana budi ali to je vec vec nesto drugo). Bitno je da ti beba spava, spavanje vuce spavanje, kada su nenaspavani postaju nervozni i razdrazljivi i sve teze padaju i ucvrste san.

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htela sam da pitam dal jos neka mama ima muku ko ja imam sina 5 meseci preko dana nece uopste da spava na krevetu pokusavala na sve nacine i da ga uspavam na rukama i ljuljuskanjem pevanjem al nista ne pomaze a kad ga stavim u kolica ili ljiljasku pa ga ljuskam tu zaspi a u krevetu nece kako ga navici da spava na krevetu?Hvala unapred na odgovorima. 

Rano je. Moj srednji je do godinu dana spavao u kolicima, to dnevno spavanje. I posle sam presao u krevet... Nemoj se opterecivati. Bolje u kolicima da zaspi nego na tvojim rukama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.