Spavanje preko dana

odgovora

Objavljeno

A mi prespavamo ceo dan,ali zato smo do 3 ujutru budni.Tako mi je i Mina radila.Sta cu,sva deca su mi na mamu-ne vole da spavaju nocu :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nisi zaposlena? (Bebac ne računam :rolleyes: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Markoni je jos kao novorodjence :) On izdrzi budan danju maximum 2 sata i opet spavanje , minimum 2 sata spava pa nekad i 4 a nocu koliko god da je spavao preko dana on je u 20h sova teska i ako ga do tad ne okupam i nahranim to je cika i vriska, samo krevetic ga smiri ... A da, a noc spava od 20h pa uglavnom do 7h , sat gore-dole ... i tako nam je jos od punih mesec dana ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Markoni je jos kao novorodjence :) On izdrzi budan danju maximum 2 sata i opet spavanje , minimum 2 sata spava pa nekad i 4 a nocu koliko god da je spavao preko dana on je u 20h sova teska i ako ga do tad ne okupam i nahranim to je cika i vriska, samo krevetic ga smiri ... A da, a noc spava od 20h pa uglavnom do 7h , sat gore-dole ... i tako nam je jos od punih mesec dana ....

Svaka vam cast.Dobar ti je bebac! Moja mudra spava oko 2-3 sata danju, nekad jedva i sat, uvece oko 21, 21.30 zaspi, i evo je vec u 4, 5 ujutru.Mada poslednje dve noci, budi se i oko 3 izjutra, gladna...zato sam danas pocela sa prihranom.

Inace, ranije je znala tek oko ponoci da zaspi pa ujutru do 6, 7h...i posle podoja nastavi do 10h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mislila da moja bebic prosto ne voli da spava preko dana, dok nisam pocela cesce da boravim kod mojih roditelja.......ne znam u cemu je fora, a li kada smo kod kuce nas dve ona spava par puta po pola sata do sat (to od kada je spustim u krevetac, a na rukama bi mogla da spava ceo dan hehehe), ali kada odemo kod mame i ona je "preuzme" da je cuva, dete jede, smeska se i guguce i spaaaaaaaava!!! Spava i po 3 sata, pa se probudi, klopa, i nastavi. Neverovatno ali istinito.

A nevezano za to da li je spaval preko dana ili ne, nocu spava kao zmaj (kuc kuc kuc u drvo da ne ureknem), zaspi oko 22:00-22:30, i spava kako kad do 7, 8, 9.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mislila da moja bebic prosto ne voli da spava preko dana, dok nisam pocela cesce da boravim kod mojih roditelja.......ne znam u cemu je fora, a li kada smo kod kuce nas dve ona spava par puta po pola sata do sat (to od kada je spustim u krevetac, a na rukama bi mogla da spava ceo dan hehehe), ali kada odemo kod mame i ona je "preuzme" da je cuva, dete jede, smeska se i guguce i spaaaaaaaava!!! Spava i po 3 sata, pa se probudi, klopa, i nastavi. Neverovatno ali istinito.

A nevezano za to da li je spaval preko dana ili ne, nocu spava kao zmaj (kuc kuc kuc u drvo da ne ureknem), zaspi oko 22:00-22:30, i spava kako kad do 7, 8, 9.....

I moj mali je kod moje mame jeo i spavao, da sam jedno vreme tripovala - a što toliko dugo spava preko dana... :)

Prija im promena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Markoni voli red ... i cim iskocimo iz koloseka nista ne valja ... On jede na 4 sata , spava na dva ( od budjenja ) i to je kao zapisano ... ako mu poremetim zbog nekih poseta ili obaveza odmah ceo dan mogu da bacim iz ledja ... a cim pocne sam da menja znam da mu treba pomeranje , obroka ili spavanja ... bar je tako do sada bilo ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Markoni voli red ... i cim iskocimo iz koloseka nista ne valja ... On jede na 4 sata , spava na dva ( od budjenja ) i to je kao zapisano ... ako mu poremetim zbog nekih poseta ili obaveza odmah ceo dan mogu da bacim iz ledja ... a cim pocne sam da menja znam da mu treba pomeranje , obroka ili spavanja ... bar je tako do sada bilo ...

Moj Stefan spava sada jednom dnevno (malo smo stariji od vas), i ista je situacija, ako negde idemo, pa se to poremeti - uff... :blink:

Ja mislim da većima beba ima ovaj ritam, i samo treba prepoznati ove periode koje si navela za promene, a po potrebi deteta. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moji preko dana spavaju od 12h do 16h,a uvece od 20 beba i od 21h curica pa do 8h....ja sam zadovoljna....inace beba ima 9 mes a malena 2,5god...necu im ukidati spavanje dok sami ne odluce.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto ukidati dnevno spavanje? Neka sama deca izbace kad im ne bude trebalo vise.

To sto ti dete sada spava u tom ritmu ne znaci da ce uvek tako spavati. Spavanje je promenljivo ukoliko dete ne mora da ustaje zbog nekih obaveza.

Ukoliko ti je stalo da ti dete ima uvek isti ritam spavanja, moras da je budis uvek u isto vreme ujutro. To je stvar tvoje odluke i stava.

Po meni, ako dete nema obaveza, treba mu dati slobodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama mazo, probaj da je ujutro bas izmoris tako sto ces je izvesti napolje da se iztrci i izigra, i onda ce sama zaspati u 13h. Tako tri cetiri dana za redom, i navicice se da zaspi u to vreme.

Ja mislim da malo starija deca treba da imaju kakav takav ritam spavanja, i nikako nisam za spavanje dece oko ponoci pa i kasnije. Tad se narusi prirodni bioritam deteta i sve se poremeti. Ipak treba da se zna neki red.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama mazo, probaj da je ujutro bas izmoris tako sto ces je izvesti napolje da se iztrci i izigra, i onda ce sama zaspati u 13h. Tako tri cetiri dana za redom, i navicice se da zaspi u to vreme.

Ja mislim da malo starija deca treba da imaju kakav takav ritam spavanja, i nikako nisam za spavanje dece oko ponoci pa i kasnije. Tad se narusi prirodni bioritam deteta i sve se poremeti. Ipak treba da se zna neki red.

Slazem se sa ovim, takodje volim da mi dete ustane ujutru ranije, jer sve mu se zna i dorucak, uzina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da ne treba da dete legne u ponoc. Ima ponekad razloga zasto dete ne moze da zaspi i to mogu da budu faze sto zbog zuba sto zbog nekih drugih razloga i to moze da traje nekoliko dana. Ponekad i premorena deca ne mogu da zaspe uvece tek tako.

Ja verujem da detetov bioritam ne moze da se poremeti tako iz cista mira, vec da to moze samo neki uticaj spolja. Ti organizmi su u razvoju i imaju svoj ritam.

Moje dete dve noci za redom je zaspalo u ponoc, ali se trece jutro pobudio u 8:30 u vratio u normalnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama Luna vec 2 dana ne spava preko dana :wacko: Sve kontam da je zato sto smo izbacili dudu... Inace uvece zaspi kao i pre-oko 22-22:30, a ujutru ustane izmedju 9 i 10, sve isto kao i ranije. Evo je sad zeva, odoh da vidim hoce li spavati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bože koliko smo imamo' faza' spavanja ovakvog,onakvog ma svakakvog...par dana sam mislilla da će izbaciti dnevno spavanje ali se opat 'vrati'...evo ima 15-tak dana spava ko top u dnevnoj sobi gde je stalno neka gužvica,'buka',TV, izgleda da joj to najviše prija...inače svašta smo prošli,od spavanja od 2-3 sata,preko spavanja od 15-20 min...preko jednosatnog uspavljivanja...pa preko isprekidanog spavanja,dakle zaspe,pa se posle pola sata probudi pa je ja ponovo uspavljujem...uuuu nastavlja se.... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prestala odavno da ga supavljujem preko dana. ako hoce, spavace, ako nece ne mora.

zadnjih 15 dana je i kod nas sve cudno. Nije spavao preko dana sigurno 7 dana, pa je onda poceo da spava svaki drugi dan, pa zadnja tri dana spava stalno. Danas nije spavao, ali, evo, u 20:00 mi je rekao: " Mama, noc je, hocu da spavam." I otisao u krevet. Valjda je zaspao. Sad cu da pogledam. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imate li neku ideju kako da skratim broj dnevnih spavanja a i da ih produzim?Luka ima skoro 4 ipo meseca i preko dana spava 6-7 puta dnevno najduze pola sata nekad i manje a retko duze,jako je nervozan kad mu se spava i tesko ga je uspavati.Opire se i jedino zaspi nosanjem.Kad smo napolju i spava mu se,nema sanse da spava u kolicima,moram da ga uzmem i nosam.I uvek place pred spavanje.Da li postoji neki nacin da izbegnemo taj plac i da skratimo broj dnevnog spavanja a ujedno produzimo??Mozda pitam i trazim nemoguce,ali bi samo zelela da olaksam njemu i meni.Ili pak mislite da je to njegov nacin spavanja i ne moze nista da se promeni??Hvala u napred :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kroz to smo i mi prolazili i iskreno svi moji pokušaji su bili bezuspješni dok on sam sebi nije promijenio raspored, a to je bilo oko 6 mjeseca.

Sačekaj dok malo otopli, biće mu zanimljivo napolju pa mu možda neće biti zanimljivo spavanje.

Oko 6 mjeseca smo imali spavanje oko 10 i oko 15 h ako me sjećanje služi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oko 6 mjeseca smo imali spavanje oko 10 i oko 15 h ako me sjećanje služi.

I mi, dugo je taj raspored trajao, spavao je i po 2, 3 sata u komadu, svaki dan otprilike po 5 sati sna, a i nocu nije bilo lose...

Sada smo na nekoj prekretnici- zna se probuditi rano, oko 6h, pa mu se vec oko 9 prispava. Drugo spavanje tada cesto preskoci, pa mu se onda spava uvece oko 19h, i njegovo mucenje i kenjkavost traje sve do 20 ili 21h dok konacno ne zaspi. Medjutim, ako mi se probudi oko 8h, zaspi ponovo oko 12h, i spava po tri sata. Onda fino izdrzi i do 21:30h, i lijepo prespava noc.

Od cega zavisi zasto se budi nocu, i zasto se tako rano probudi, nije mi jasno? :unsure: I

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kroz to smo i mi prolazili i iskreno svi moji pokušaji su bili bezuspješni dok on sam sebi nije promijenio raspored, a to je bilo oko 6 mjeseca.

Sačekaj dok malo otopli, biće mu zanimljivo napolju pa mu možda neće biti zanimljivo spavanje.

Oko 6 mjeseca smo imali spavanje oko 10 i oko 15 h ako me sjećanje služi.

I ja mislim da mu ne mogu puno pomoci,kad je bio manji jos ve cesce spavao :wacko:

Ipak sam se malo ponadala da ima neki trik da se malo skrati :lol::lol: Ali dobro valjda ce vremenom to da se skrati,samo mi ga je zao mnogo je nervozan :( ljuljam ga pevam pricam,ali on mora da se isplace i nista ne pomaze.A tek ako mu ponudim siku,tad se bas uvredi i jos gore...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo sam doživela da me rođeno dete "izbaci" iz kreveta. Odgurno ona moju glavu od sebe i kaže "idi sobe". Ja sam još uvek u čudu :huh: jel to moje dete raste?! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo sam doživela da me rođeno dete "izbaci" iz kreveta. Odgurno ona moju glavu od sebe i kaže "idi sobe". Ja sam još uvek u čudu :huh: jel to moje dete raste?! :rolleyes:

:lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo sam doživela da me rođeno dete "izbaci" iz kreveta. Odgurno ona moju glavu od sebe i kaže "idi sobe". Ja sam još uvek u čudu :huh: jel to moje dete raste?! :rolleyes:

Naravno...ima čitave 2 godinice... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro, verovatno će večeras hteti da sam pored nje ali mi je ovo danas u popodnevnoj dremki bilo neobično :) Verovatno, uskoro, neće biti potrebe da budem pored nje da je uspavam. Neka je živa i zdrava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro, verovatno će večeras hteti da sam pored nje ali mi je ovo danas u popodnevnoj dremki bilo neobično :) Verovatno, uskoro, neće biti potrebe da budem pored nje da je uspavam. Neka je živa i zdrava.

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj sin od 10ttog meseca spava 1 preko dana. Mislim da je to moja greska. (Sami zivimo u velikom gradu pa nemam s kim da se posavetujem a ne stignem o svemu da procitam. ) a mozda je i posledica nocnog budjenja.

Sa 8 meseci je dobio prvi zub. A sa 18 meseci 5ti. Tako da cesto imamo jako duge neispavane noci. Nekad se budi 5 do 7 puta nocu(uz obavezno dojenje). Navece ga uspavljujem oko 22h a ponekad i 23h. Ujutru se budi oko 9- 10. Preko dana spava 2 do 3,5sata. Kad nema zubobolje budi se 1-2 puta i ujutru ustaje oko 7-8, i tog dana spava 2 do 3,5 sata. Ne znam dal je taj san dovoljan za njega. Nisam uspela da ga naucim da se sam uspavljuje, ato bih to jako volela.

Imamo jos jedan problem; ne voli mleko.Dal zbog toga sto jos uvek sisa ne znam, uzme gutljaj dva i ostavlja casu. A kad mu dam iz flasice onda je okrene naopacke i hrani parket pa onda rukom brlja. Brine me i to sto voli da crta,pise tj skraba ali cesto na tako grub i histerican nacin, uz deranje "aaaaaa" kao da ima velike probleme i zeli da ih na taj nacin izbaci zi sebe. Magnetnu tablu za pisanje je skoro probio na nekoliko mesta od primene velike sile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.