Spavanje preko dana

odgovora

Objavljeno

Da li vasa deca spavaju preko dana jos uvek? Ako ne, kada ste ukinuli to spavanje?

Mi smo oko druge godine ukinuli, jer Luka kad god bi spavao popodne uvece ne bi do kasno zaspao.

Tako da sada leze u 10 uvece i budi se u 10 ujutru. I to mu je dovoljno.

mama ata voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cerka ima 4,5 god.I jos uglavnom spava popodne,sat sa i po.Posebno radnim danima,kad ide u zabaviste.Vikendom ume nekad da preskori jer ustane kasnije,oko devet.

To zavisi od deteta,nekom nije ni potrebno.Moja kad ne spava pocne da se kmezi,nervozna postane i bezobrazna.ili neprimetno zaspi predvece gledajuci crtani ili sedeci za stolom.Primeticu po njoj kad je vreme da izbacimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako kad... u vrtiću nekad spava, a nekad ne, a kod kuće uglavnom spava sat, sat ipo. Ne teram ga na spavanje, on sam ode u sobu ako mu se spava :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja smatram da je taj popodnevni san veoma važan. Anja je spavala do polaska u predškolsko, dakle nekih 5,5 godina, a tako planiram i za Aleksu. U vrtiću spavaju od 12-14h, a kod kuće od 12:30-16h. Uveče oboje idu na spavanje oko 21h. Oni su tako navikli i takav bioritam im odgovara. Ja sam od onih strožijih mama kod kojih mora da se jede i da spava kako ja to kažem, a za sve ostalo sam za dogovor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filip spava dva puta. Od 9:30-10 i od 15-16 časova...

Budi se vrlo rano, negdje oko 6 ujutro, tako da je oko 10 stvarno pospan...

Mislite li da treba imati samo jedno spavanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filip spava dva puta. Od 9:30-10 i od 15-16 časova...

Budi se vrlo rano, negdje oko 6 ujutro, tako da je oko 10 stvarno pospan...

Mislite li da treba imati samo jedno spavanje?

Ja iskreno mislim da je bolje da jednom spava duže, jer je i tebi tako lakše, za to vreme od 2-3h ti možeš i da uradiš nešto po kući, ali i da se odmoriš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram pokušati, ali čisto sumnjam da će duže spavati...kamo sreće...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U početku pokušaj kada se probudi da i ti nastaviš sa njim da spavaš.

Ako se budi oko 6h ujutro, znači realno je da oko 12h ide na spavanje, a do 12h mu rasporedi doručak, užinu, šetnju i igranje, i ako radite još nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filip spava dva puta. Od 9:30-10 i od 15-16 časova...

Budi se vrlo rano, negdje oko 6 ujutro, tako da je oko 10 stvarno pospan...

Mislite li da treba imati samo jedno spavanje?

Moja ćerka je sama počela da spava jednom preko dana kada je imala oko godinu dana. Mislim da će i Filip sam to da izbaci. Nek spava kako mu odgovara, po meni to nije previše bitno ako uveče leže na vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uveče ide oko 20 časova na spavanje, prosto sam zahtjeva...

Ruskinjo, malo mi je komplikovano to uvođenje reda jer radim, jedino preko vikenda da pokušam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uveče ide oko 20 časova na spavanje, prosto sam zahtjeva...

Ruskinjo, malo mi je komplikovano to uvođenje reda jer radim, jedino preko vikenda da pokušam...

Pa i ja sve preko vikenda, preko nedelje je haos. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete još uvek spava preko dana 1h. Dešava se da preskoči, ali bude nervozan i opet legne kasno, spavao popodne ili ne spavao.

Ustaje oko osam, a legne iza 23h.

Naravno da mi to ne odgovara i da bih volela da legne do 22h najkasnije, ali do sada nisam to uspela da mu nametnem.

Kako još uvek ne ide u vrtić, ne teram ga da ustaje u 7 i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa Kristal, moj Luka jos uvek spava dva puta. Sam ce odrediti kad bude hteo jednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja smatram da je taj popodnevni san veoma važan. Anja je spavala do polaska u predškolsko, dakle nekih 5,5 godina, a tako planiram i za Aleksu. U vrtiću spavaju od 12-14h, a kod kuće od 12:30-16h. Uveče oboje idu na spavanje oko 21h. Oni su tako navikli i takav bioritam im odgovara. Ja sam od onih strožijih mama kod kojih mora da se jede i da spava kako ja to kažem, a za sve ostalo sam za dogovor.

Slicno je i kod nas, dok je jojo isao u vrtic nanica je spavala 2 puta dnevno, jednostavno joj treba i ja sam samo pratila njen ritam, znaci ovako je to izgledallo

ustajanje izmedju 6-7h sami se bude, vodimo jocu u vrtic, cim se vratimo malecka ide u krevet negde oko 9h, i do 11h nekad u duze spava, ustajanje setnja, rucak i opet spavanje 15-16*30h, uvece kupanjac i spavanje oko 20h

e sad posto jojo nije isao u vrtic malo mi je nezgodno bilo da cas jedno spava cas drugo, jer ovo prvo uvek probudi ono drugo, i ja resim lepo da ih sastavim , i tako sad na spavanje idu oko 12h- 12*30h, do 14-15h, onda rucak setnja igrarije i opet kupanje uvece oko 20h i spavanjac.

U pocetku nanica nije spavala vise od 1-1.5h, ali sad se navikla,i ume da odvali cak i vise od jokija , ali opet je ostalo ono ustajanje rano , nevezano za to kada uvece idu u krevet, probala sma i u 22h da ih stavim opet ista prica.

Sada ce krenuti u vrtic zajedno tako da sam ih taman uklopila po tom rasporedu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej pa ja nisam videla ovu temu sve do sada:) :) :) Pa evo ako ce da vam bude lakse,moje dete ne voli da spava tako da tokom dana ako ospava pola sata mi slavimo.Uvece ne lezemo pre ponoci a imam i bunjenje po nekoliko puta.Prepisujem to rastu zubica ali i njen tata je takav,ne treba mu san duzi od 5h tako da je na njega.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Jana se budi izutra oko 8h,zatim prvo spavanje od 11h do 13h,i drugo od 16h do 17h

.E posto se sita naspava uvece teze zaspi.Za mene je sve preko 21h kasno.

Zato sam mislila da melo ispomeram spavanja i uvedem samo jedno spavanje npr od 12h do 15h.To i jeste nekih 13 sati koliko je njoj potrebno u ovom uzrastu.

Da li je jos uvek rano da ima samo jedno spavanje dnevno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje mišljenje je da joj još ne remetiš raspored. Ja sam preko vikenda pokušala uvesti jedno spavanje, ali vidim da mu je to narušilo cijeli bioritam, pa smo nastavili po starome.

Uglavnom kod njega ide ovako:

Buđenje: 6 ujutro;

I spavanje od 10-11;

II spavanje od 14-15;

Večernje spavanje 19:30.

Sin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se amo sto je ona pocela da eskivira to drugo spavanj i cesto ga preskoci,pa sam pomislila da prvo spavanje samo pomerim na sredinu dana??

Bojim se da nije rano?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda nije rano, ona već zna šta joj odgovara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala FILIPA,videcu jos koji dan,al cu najverovatnije uvesti samo jedno spavanje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danka, pokušaj da joj pomeriš, pa vidi 2 dana kako reaguje, ako bude negodovala, pusti je da se vrati na staro. Ja sam tako sa mojom devojčicom, u jednom trenutku mi se učinilo da joj je mnogo dva spavanja, pa sam pomerila, ali njoj nije odgovaralo, pa smo spavali dva puta na dan negde do 13. meseca, a onda je sama izbacila. Sad spava od 11h - 13h, svaki dan. A uveče je do 21h u krevetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala pticice,ovo moram menjati jer ovako vise ne ide.

Evo danas spavala od 11h do 14h,onda kad je trebalo po planu u 16h nije nego tek sad.I sad ce da odrapi do 18h,a u 20h kad bude trebalo nece joj se spavati.

Bolje da sam jutarnje spavanje pomerila za 12h,spavala bi do 15h i super.

Mnogo sam zakomplikovala sa ovim H...... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma tačno znam o čemu pričaš. Ali proći će i to, kao i sve ostalo samo od sebe. Samo se mi uzalud nerviramo i trošimo živce, sve oni srede onako kako njima odgovara. Na nama je samo malo da ih poguramo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala pticice,ovo moram menjati jer ovako vise ne ide.

Evo danas spavala od 11h do 14h,onda kad je trebalo po planu u 16h nije nego tek sad.I sad ce da odrapi do 18h,a u 20h kad bude trebalo nece joj se spavati.

Bolje da sam jutarnje spavanje pomerila za 12h,spavala bi do 15h i super.

Mnogo sam zakomplikovala sa ovim H...... :D

Komplikujes, a treba da se opsutis! Dete "zna" kad joj je sta potrebnije za razvoj, a ne silne knjige koje si ti procitala i zelis da primenjujes. ;) Isto to ce ti raditi i za hranu.

Opet, odluka je na tebi kakav roditelj zelis da budes.

Da ti dete bude 'po planu' ili da je pustis da se razvije shodno svojim potrebama?

Ja moje dete pustam da se razvija shodno svojim potrebama i kad je sve ok( zdrav, prav, ne muce ga zubi i varenje) on lako vrati ritam na ono sto mi mislimo da je idealno.

Sve su to faze u odrastanju. Ako resis da joj ti pomeras trenutni bioritam, razmisli dobro i izvagaj sve cinjenice.

Btw, moje dete je sinoc zaspalo u 23:30 i probudio se u 11h jutros. Spavao je 1,5h sat u toku dana i zaspao je veceras oko 21:30. Logicno bi bilo da je posle prespavanog prepodneva i dnevnog spavanja opet legao u 23:30, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moji klinci su poceli od pre mesec i nesto dana da spavaju celu noc od 23h do 10 ujutru.....od tada preko dana spavaju slabo- ili vise puta po 15-20 min ili 2 puta po 1h!!!!!!vidim da se ne umaraju lako pa ih i ne teram,kad izadjemo u setnju malo gledaju okolo i onda zaspu ali u 99% slucajeva kad dodjemo kuci i stanu kolica odmah se bude!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.