Hemoroidi

odgovora

Objavljeno

Zene-trudnice, :lol: ja sam cula da su hemoroidi vrlo cesti u trudnoci ali vidim ova tema ima malo komentara? :lol::unsure: Verovatno zato sto je pojava gadna i neprijatna.. :blink:<_<

Ja sam juce primetila taj famozni hemoroid! :angry::(

Kupila sam "Herbarektum", pa cu videti kako deluje.

Interesuje me da li je neka zena dobila hemoroide i da ih se resila ili je ovo hronicna glupost!!!??? Bas me nervira... :angry:

Ja sam ih dobila posle porođaja. Neko vreme su me baš zezali, ali već dugo nemam nikakvih problema :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ih dobila posle porođaja. Neko vreme su me baš zezali, ali već dugo nemam nikakvih problema :) .

I, da, faktu gel (ili krema) je odličan, o tome sam već pisala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene-trudnice, :lol: ja sam cula da su hemoroidi vrlo cesti u trudnoci ali vidim ova tema ima malo komentara? :lol::unsure: Verovatno zato sto je pojava gadna i neprijatna.. :blink:<_<

Ja sam juce primetila taj famozni hemoroid! :angry::(

Kupila sam "Herbarektum", pa cu videti kako deluje.

Interesuje me da li je neka zena dobila hemoroide i da ih se resila ili je ovo hronicna glupost!!!??? Bas me nervira... :angry:

hm :angry: ima malo postova jer su izbrisani.. ja sam muku mucila i jos po malo mucim, evo skoro dva meseca od porodjaja. ako je stolica tvrdja sirup portalak ili neki drugi laktuloza i piti dok god ne prodju hemoroidi a ja mazem faktu mast, iako kao pise da bas nije za trudnice i porodilje meni je dr rekla da mazem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hm :angry: ima malo postova jer su izbrisani.. ja sam muku mucila i jos po malo mucim, evo skoro dva meseca od porodjaja. ako je stolica tvrdja sirup portalak ili neki drugi laktuloza i piti dok god ne prodju hemoroidi a ja mazem faktu mast, iako kao pise da bas nije za trudnice i porodilje meni je dr rekla da mazem..

Hvala na odgovoru. Aha, znaci jos ih se nisi resila. <_< Bezveze... Ja bih relkla da mi normalna stolica. Dobro, videcu kako ce biti dalje... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene-trudnice, :lol: ja sam cula da su hemoroidi vrlo cesti u trudnoci ali vidim ova tema ima malo komentara? :lol::unsure: Verovatno zato sto je pojava gadna i neprijatna.. :blink:<_<

Ja sam juce primetila taj famozni hemoroid! :angry::(

Kupila sam "Herbarektum", pa cu videti kako deluje.

Interesuje me da li je neka zena dobila hemoroide i da ih se resila ili je ovo hronicna glupost!!!??? Bas me nervira... :angry:

Ja sam ih dobila posle porodjaja.Dok sam dojila bebu stavljala sam herbarektum jer je skroz bezopasan.Sada po potrebi faktu.

Nisam ih se resila niti cu,jer ni ne moze.Te najteze tegobe sam prebrodila.Sada mi se ponekad desava da prokrvari guza. :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja sam ih dobila od napona pri porodjaju, i toliko su gadni da ja ranu nisam ni osetila ali su mi oni zagorcali zivot tih prvih nedelja.. sad su se povukli ali oni ne nestaju....samo imaju periode kad "diraju" ( recimo ukoliko se jede ljuto, ili jako cvrsta stolica)

ono sto pomaze je tretiranje sto hladnijom vodom i mazanje preparata - ja koristim faktu.... ali smor su zivi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovorima. Da, zivi su smor... <_<

Ja bih za sada da koristim ovu mast jer je na biljnoj bazi, a posle, ako treba, precicu na taj faktu - vidim sve ga hvalite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovoru. Aha, znaci jos ih se nisi resila. <_< Bezveze... Ja bih relkla da mi normalna stolica. Dobro, videcu kako ce biti dalje... :unsure:

meni je zbog hgba koji je bio malo nize posle cr.. ubacili mi gvozdje kao terapiju i eto sta me snaslo. jos nije proslo, skoro 2 meseca se mucim, mada je sad mnogo lakse, prolazi. ja sam imala-imam i spoljasnje i unutrasnje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

suma sumarum, trebalo je 3 meseca daprodju ovigrozni hemoroidi. jos su tu ovi unutrasnji, malo ih osetim. po nekad vidim i malo krvi ali bitno je da me ne boli nista..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam i dobila u sedmom mesecu trudnoce,ali od napona na porodjaju postal su katastrofa.Herba rektal mi je malo pomagao,ali sam onda od kume cula za AH kremu i ona me je spasila,posle dva dana su se povukli.I sada cesto namazem preventivno,ali hvala Bogu jos se nisu pojavili mada imam genetske predispozicije da ih imam :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li postoji ova tema, ja je nisam našla... Imam strašne bolove. Porodila sam se pre skoro 2 meseca a nikakvog poboljšanja nema što se tiče hemoroida. Svaki odlazak u wc je nenormalno bolan. Da li je neka imala ovakav problem i kako ste ga rešile? Ja sam razne kreme mazala ali nisu mi pomogle. Ne znam uopšte šta da radim da se to malo sanira...bol je stvarno skoro neizdrživ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li postoji ova tema, ja je nisam našla... Imam strašne bolove. Porodila sam se pre skoro 2 meseca a nikakvog poboljšanja nema što se tiče hemoroida. Svaki odlazak u wc je nenormalno bolan. Da li je neka imala ovakav problem i kako ste ga rešile? Ja sam razne kreme mazala ali nisu mi pomogle. Ne znam uopšte šta da radim da se to malo sanira...bol je stvarno skoro neizdrživ.

Evo je tema..možda nađeš neko rešenje! :)KLIK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li postoji ova tema, ja je nisam našla... Imam strašne bolove. Porodila sam se pre skoro 2 meseca a nikakvog poboljšanja nema što se tiče hemoroida. Svaki odlazak u wc je nenormalno bolan. Da li je neka imala ovakav problem i kako ste ga rešile? Ja sam razne kreme mazala ali nisu mi pomogle. Ne znam uopšte šta da radim da se to malo sanira...bol je stvarno skoro neizdrživ.

Pozdrav Ina

Ja sam hemoroide dobila negde u sedmom mesecu trudnoce,pa su se na porodjaju pogorsali od napona.Svasta sam probala i na kraju mi je pomogla ah krema.Kosta negde oko 500din.Ta krema je pomogla i mojoj kumi,ona mi ju je preporucila.Nadam se da ce i tebi pomoci:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti, probaću je. I ja sam svašta probala: kantarionovo ulje, herbarektal, flogocid, hepatrombin h, faktu...i ništa. Jedino mi je delmezon pomogao ali on se koristi 7 dana pa se pravi pauza 21 dan tako da se oni opet upale za to vreme... Nadam se da će ta krema da me spasi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto imam probleme sa stolicom od kad znam za sebe, imam i jako dugo hemoroide <_< . Nikad me nisu nesto posebno bolili i nisam ih mazala. Cak i u prvoj trudnoci nije bilo nekih vecih problema, malo prokrvare i to je to. Poslije porodjaja je bilo malo gore, mazala sam neku mosusnu kremu i "prosli su". Elem, sad su se vratili u punom sjaju, jer mi je stolica kao kamen, poslije WC-a jedva hodam, a o sjedenju nema ni govora jedno pola sata. :angry: Mackam kremicu, ali nema nesto efekta, oni se taman malo smire mene potjera u WC i onda jovo-nanovo. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj pa javi rezultate:)

Evo 4,5 meseci i ni traga od njih...pu pu da ne ureknem:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pred kraj devetog meseca i u poslednje 2-3 nedelje su se pojavili.

Mene u stvari muci stravican svrab Probala sam da mazem kantario -mazem ga i dalje, i stavljam biljne cepice Fito Hem, ali nema poboljsanja.

Ne mogu nocu da spavam, danju da se smestim ko covek, ma da izludim. A inace sa stolicom nemam problema,nisam nikada ni imala.

Vise stvarno nisam pametna. Pokusala sa cak i sa svinjskom mascu- neko mi je rekao, al ne vredi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pred kraj devetog meseca i u poslednje 2-3 nedelje su se pojavili.

Mene u stvari muci stravican svrab Probala sam da mazem kantario -mazem ga i dalje, i stavljam biljne cepice Fito Hem, ali nema poboljsanja.

Ne mogu nocu da spavam, danju da se smestim ko covek, ma da izludim. A inace sa stolicom nemam problema,nisam nikada ni imala.

Vise stvarno nisam pametna. Pokusala sa cak i sa svinjskom mascu- neko mi je rekao, al ne vredi.

Pa možda nisu hemoroidi kada te svrbi...možda si se samo ojela od ove vrućine...hemoroidi obično bole i bude krvi prilikom, znaš već šta... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pred kraj devetog meseca i u poslednje 2-3 nedelje su se pojavili.

Mene u stvari muci stravican svrab Probala sam da mazem kantario -mazem ga i dalje, i stavljam biljne cepice Fito Hem, ali nema poboljsanja.

Ne mogu nocu da spavam, danju da se smestim ko covek, ma da izludim. A inace sa stolicom nemam problema,nisam nikada ni imala.

Vise stvarno nisam pametna. Pokusala sa cak i sa svinjskom mascu- neko mi je rekao, al ne vredi.

Pa možda nisu hemoroidi kada te svrbi...možda si se samo ojela od ove vrućine...hemoroidi obično bole i bude krvi prilikom, znaš već šta... :D

Tačno, ali oni i te kako znaju da svrbe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj, do danas je bilo super stanje. Ali danas... :wacko:

Pojavili su mi se hemoroidi, sto sam i ocekivala od onolikog napinjanja na porodjaju. :ph34r:

Sad, pitanje je koja mast ili koji lek je najdelotvorniji?

Neko hvali faktu, neko herbarektal, neko ah...

Ima li jos nekih saveta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj, do danas je bilo super stanje. Ali danas... :wacko:

Pojavili su mi se hemoroidi, sto sam i ocekivala od onolikog napinjanja na porodjaju. :ph34r:

Sad, pitanje je koja mast ili koji lek je najdelotvorniji?

Neko hvali faktu, neko herbarektal, neko ah...

Ima li jos nekih saveta?

Hemor M, po preporuci sam je kupila i mogu ti reći da je delotvorna. Ja sam je koristila kad sam izašla iz bolnice, nepodnošljivo mi je bilo toliko da nisam mogla da se okrenem u krevetu bez bolova...sedenje neću ni da pominjem! Na bazi veštačkog mošusa je, sadrži još i veštački bezoar, biser, ćilibar, vazelin, lanolin i tečni parafin. U uputstvu piše samo da trudnice obrate pažnju prilikom upotrebe, ne pominje se ništa u vezi dojenja(ne znam da li dojiš bebu). Možeš da se konsultuješ sa lekarom ili farmaceutom, meni izgleda da možeš slobodno da je koristiš. Nadam se da ćeš brzo rešiti problem(meni je trebalo 2-3 dana)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj, do danas je bilo super stanje. Ali danas... :wacko:

Pojavili su mi se hemoroidi, sto sam i ocekivala od onolikog napinjanja na porodjaju. :ph34r:

Sad, pitanje je koja mast ili koji lek je najdelotvorniji?

Neko hvali faktu, neko herbarektal, neko ah...

Ima li jos nekih saveta?

I kod mene su se ponovo pojavili i vise osecam njih da me bole nego ranu meni faktum pomaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj, do danas je bilo super stanje. Ali danas... :wacko:

Pojavili su mi se hemoroidi, sto sam i ocekivala od onolikog napinjanja na porodjaju. :ph34r:

Sad, pitanje je koja mast ili koji lek je najdelotvorniji?

Neko hvali faktu, neko herbarektal, neko ah...

Ima li jos nekih saveta?

Koristila sam i jedno i drugo,ali koliko znam dok sa dojila bebu smela sam samo ovaj herbarektal,nista drugo.Uglavnom pomoglo mi je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Користила сам Факту маст и супозиторије после порођаја, и баш ми је помогло. То су ми рекли лекари да купим јер сме да се користи и у току дојења.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.