Hemoroidi

odgovora

Objavljeno

Da li neko ima problema sa hemoroidima?

Kako znati da li imamo unutrasnje hemoroide i da li se oni osecaju? Posto ja u poslenjih nedelju dana osecam nesto na izlazu ali unutra. ne znam da li je to unutrasnji hemoroid ili nesto drugo?Imala sam jedan spoljni, posto inace imam problema sa stolicom, ali sad ga nema, otkad osecam to 'nesto'.Da li je moguce da se taj spoljni uvukao unutra pa odatle taj osecaj ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok sam radila od dugog sedenja imala sam ih.... :angry: ,nikad nisam otisla kod lekara ali znam da sam ih imala jer je ponekad bilo krvi posle tvrde stolice...spolja se nista ne vidi jedino sto jako pece,a od tih unutrasnjih ume da boli stomak, ne mogu da ti opisem bol ali je tup i boli u predelu creva,ja sam koristila Faktu mast i da ne cuje zlo nestadose valjda... :blink: ,samo pazi na ishranu nekih 10-ak dana dok koristis mast i bice sve ok....ljuto nikako,jako zacinjeno takodje... :rolleyes: i da moguce je da se oni sire oko anusa spolja i unutra,ako si ga imala spolja moze se pojaviti na ulazu ili unutra ,nadam se da sam ti bar malo pomoglam1240.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok sam radila od dugog sedenja imala sam ih.... :angry: ,nikad nisam otisla kod lekara ali znam da sam ih imala jer je ponekad bilo krvi posle tvrde stolice...spolja se nista ne vidi jedino sto jako pece,a od tih unutrasnjih ume da boli stomak, ne mogu da ti opisem bol ali je tup i boli u predelu creva,ja sam koristila Faktu mast i da ne cuje zlo nestadose valjda... :blink: ,samo pazi na ishranu nekih 10-ak dana dok koristis mast i bice sve ok....ljuto nikako,jako zacinjeno takodje... :rolleyes: ,nadam se da sam ti bar malo pomoglam1240.gif

e hvala drada, ali ja ni ne znam da li imam te unutrasnje, posto kazem ti ne znam da li to sto osecam na izlazu tj vise unutra, da li je to hemoroid. To ne mogu da napipam, vec osecam i ovako dok sedim.

A inace me stomak ne boli, tj stomak me cesto boli ali otkad sam mala, bas zbog tih gore navedenih prolema sa varenjem, tako da je kod mene to normalno. Pa po tome i ne mogu oceniti da li imam unutrasnji hemoroid. Ali kupicu tu mast za svaki slucaj pa sta bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupi mast. Ima odlican aplikator za unutrsanje. Verovatno i jeste spoljni koji se uvukao, sto je bolja varijanta. Samo je isto tako vazno da se NIKAD ne naprezes kad ides u WC.

Vidim da si vec spominjala problem i na neko drugoj temi po pitanju zatvora, pa me interesuje kakav problem imas sa crevima? Da li imas grceve ili te boli u predelu zeluca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupi mast. Ima odlican aplikator za unutrsanje. Verovatno i jeste spoljni koji se uvukao, sto je bolja varijanta. Samo je isto tako vazno da se NIKAD ne naprezes kad ides u WC.

Vidim da si vec spominjala problem i na neko drugoj temi po pitanju zatvora, pa me interesuje kakav problem imas sa crevima? Da li imas grceve ili te boli u predelu zeluca?

Jos kao maloj mi je ustanovljeno produzeno i prosireno debelo crevo...Od tada sam morala na makrobiotiku. Posle toga se stolica regulisala, ali opet kako sam odrasla kuburim stalno i konstantno moram paziti na ishranu...e sad i ja sam covek pa se i meni desi da pojedem cokoladu i slicno.

sve i svemu neredecne stolice su mi kao dobar dan.

Grceve imam ponekad obicno ako puno sedim, ne boli me nikad u predelu zeluca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos kao maloj mi je ustanovljeno produzeno i prosireno debelo crevo...Od tada sam morala na makrobiotiku. Posle toga se stolica regulisala, ali opet kako sam odrasla kuburim stalno i konstantno moram paziti na ishranu...e sad i ja sam covek pa se i meni desi da pojedem cokoladu i slicno.

sve i svemu neredecne stolice su mi kao dobar dan.

Grceve imam ponekad obicno ako puno sedim, ne boli me nikad u predelu zeluca.

Aha! Ja ipak imam 'iritabilni kolon', pa sam zato pitala. To ti je sve ona tamo psihologija...u mom slucaju... ti mozes da se vadis na prosirenje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha! Ja ipak imam 'iritabilni kolon', pa sam zato pitala. To ti je sve ona tamo psihologija...u mom slucaju... ti mozes da se vadis na prosirenje ;)

pa draga verovatno se crevo do sada regulisalo, bre....

A taj 'iritirani kolon" zapravo "sindrom izritiranog creva"???Posto to skoro svako ima, ne bas svako ali puno njih...

E koliko je 'psihologije' u crevima, knjigu bih mogla o tome da napisem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O Secerko i ja sam patila od hemorijida i to je bas nezgodno. Ja sam imala spoljasnje tj jos uvek ih imam ali me ne boli. Pre porodjaja sam se bas patila sa njima i isprobala sve moguce kreme.Npr mani su se obavezno pojavljivali kada obujem hladnu obucu ili hodam bosa ili kada sednem na vruce. Da ne duzim,Yelena ti je vec dala savet i slazem se sa njom. Nasa dr :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko ima problema sa hemoroidima?

Kako znati da li imamo unutrasnje hemoroide i da li se oni osecaju? Posto ja u poslenjih nedelju dana osecam nesto na izlazu ali unutra. ne znam da li je to unutrasnji hemoroid ili nesto drugo?Imala sam jedan spoljni, posto inace imam problema sa stolicom, ali sad ga nema, otkad osecam to 'nesto'.Da li je moguce da se taj spoljni uvukao unutra pa odatle taj osecaj ili ne?

Ja bih ti preporucila da uzmes mast koja se zove DELMESON.Veruj mi cini cuda posle dva dana koriscenja.Ja stalno imam problema sa hemoroidima i sve moguce preparate sam isprobala i nista nisam uradila.Otac moje drugarice je imao uzasnih problema i od kad je saznao za gore navedenu mast,covek je zivnuo.On mi je i preporucio i hvala mu na tome.Ujutro i uvece se namazes i za dva dana ko rukom odneseno.Poslusaj me,ja sam se mnogo patila dok nisam pocela nju da koristim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa draga verovatno se crevo do sada regulisalo, bre....

A taj 'iritirani kolon" zapravo "sindrom izritiranog creva"???Posto to skoro svako ima, ne bas svako ali puno njih...

E koliko je 'psihologije' u crevima, knjigu bih mogla o tome da napisem.

Vidis, ja sam patila od grceva od malena( kao i vecina beba :lol: ), samo se to nastavilo tokom zivota. Prestalo je kada sam se razvela,preselila i ponovo udala. Bolje receno, kada sam stavila 'tacku' na mnoge stvari.

Ja bih ti preporucila da uzmes mast koja se zove DELMESON.Veruj mi cini cuda posle dva dana koriscenja.Ja stalno imam problema sa hemoroidima i sve moguce preparate sam isprobala i nista nisam uradila.Otac moje drugarice je imao uzasnih problema i od kad je saznao za gore navedenu mast,covek je zivnuo.On mi je i preporucio i hvala mu na tome.Ujutro i uvece se namazes i za dva dana ko rukom odneseno.Poslusaj me,ja sam se mnogo patila dok nisam pocela nju da koristim.

Da li mozes da mi napises ko je proizvodjac te masti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima biljna krema Planta medika je proizvođač, krema se zove "ah krema", meni je jedino ona pomogla protiv hemoroida. Može i za trudnice i dojilje jer je 100% prirodna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Faktu gel - 100% delotvoran. Još pre odlaska u porodilište mi ga je preporučila doktorka, dakle mogu da ga koriste i porodilje i dojilje. Ima i aplikator, ako vam je to važno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li mozes da mi napises ko je proizvodjac te masti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Faktu gel - 100% delotvoran. Još pre odlaska u porodilište mi ga je preporučila doktorka, dakle mogu da ga koriste i porodilje i dojilje. Ima i aplikator, ako vam je to važno.

Taj gel meni ništa nije pomogao....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taj gel meni ništa nije pomogao....

Meni jeste :) !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taj gel meni ništa nije pomogao....

A mene je spasao posle porodjaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam pitanje za mame koje su više puta rađale, a već posle prvog puta dobile hemoroide: Kakvo je bilo stanje sa hemoroidima posle drugog porođaja? Da li je bilo gore?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li mozes da mi napises ko je proizvodjac te masti?

Jugoremedija AD Zrenjanin

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nakon porodjaja imala problema sa hemoroidima, ali se sve jako brzo sredilo uz mast "Herbarektal"- poslije par dana sam i zaboravila da sam ih imala.

Kazu da pomaze i kantarionovo ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Faktu gel - 100% delotvoran. Još pre odlaska u porodilište mi ga je preporučila doktorka, dakle mogu da ga koriste i porodilje i dojilje. Ima i aplikator, ako vam je to važno.

I meni je pomogao taj gel tj. mast. Cena mu je onako, ne bas povoljna, ali je ok.

Imam pitanje za mame koje su više puta rađale, a već posle prvog puta dobile hemoroide: Kakvo je bilo stanje sa hemoroidima posle drugog porođaja? Da li je bilo gore?

Ja sam dobila u drugoj trudnoci i na porodjaju se jako pogorsalo. Nestalo je dve nedelje posle porodjaja, uz faktu mast. Do sad mi se nije pojavilo ponovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko ima problema sa hemoroidima?

Kako znati da li imamo unutrasnje hemoroide i da li se oni osecaju? Posto ja u poslenjih nedelju dana osecam nesto na izlazu ali unutra. ne znam da li je to unutrasnji hemoroid ili nesto drugo?Imala sam jedan spoljni, posto inace imam problema sa stolicom, ali sad ga nema, otkad osecam to 'nesto'.Da li je moguce da se taj spoljni uvukao unutra pa odatle taj osecaj ili ne?

Ja sam imala problema sa hemoroidima i neredovnom stolicom. Nema sta nisam probala. Ono sto mi je pomoglo je proizvod Matije Paunovske koji se zove INULA To mi je potpuno regulisalo stolicu a samim tim su i hemoroidi nestali. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala problema sa hemoroidima i neredovnom stolicom. Nema sta nisam probala. Ono sto mi je pomoglo je proizvod Matije Paunovske koji se zove INULA To mi je potpuno regulisalo stolicu a samim tim su i hemoroidi nestali. :rolleyes:

Kakav je to proizvod?Na bazi cega?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakav je to proizvod?Na bazi cega?

Biljni, ima sastav na njemu. Uzima se po jedna kafena kasicica pre obroka. Mogu je uzimati i trudnice i dojilje. Stvarno je deletvorno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakav je to proizvod?Na bazi cega?

biljni, ima sastav na kutiji. Mogu ga uzimati i trudnice i dojilje. Stvarno je delotvoran!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene-trudnice, :lol: ja sam cula da su hemoroidi vrlo cesti u trudnoci ali vidim ova tema ima malo komentara? :lol::unsure: Verovatno zato sto je pojava gadna i neprijatna.. :blink:<_<

Ja sam juce primetila taj famozni hemoroid! :angry::(

Kupila sam "Herbarektum", pa cu videti kako deluje.

Interesuje me da li je neka zena dobila hemoroide i da ih se resila ili je ovo hronicna glupost!!!??? Bas me nervira... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.