Dojenje i laksativi

odgovora

Objavljeno

Imam mali problem.

Kao i vecina (VALJDA) trudnica, malo sam se pocepala, usivena sam i bolelo me je to neko vreme.

Porodila sam se pre nekih 15-tak dana.

I od skoro ne mogu da idem u WC kako treba. sto zbog rane, sto zbog zatvora.

Pra dva tri dana pojavili su mi se suljevi..........

koje lecim sa nekom mascu i pomaze mi! Ali idalje ne mogu da idem u WC kako treba oci hoce da mi ispadnu i na kraju nista....

Ne znam da li smem i koliko da uzmem RICINUSOVO ULJE da se ocistim, da podstaknem da se ispraznim...

Ne idem u WC danima...

HVALA!!! :blink: :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi probala sa kompotom od šljiva, ili jogurtom sa šljivama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a glicerinski cepic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi probala sa kompotom od šljiva, ili jogurtom sa šljivama?

TO me je sve teralo ranije, ali sad....nista!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je patronazna dala nekeu tableticu ali nemogu se sad setiti kao se zove i to me je spasilo, mogu da pitam pa ti sutra kazem, jao kakve sam ja muke imala kad se samo setim :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam mali problem.

Kao i vecina (VALJDA) trudnica, malo sam se pocepala, usivena sam i bolelo me je to neko vreme.

Porodila sam se pre nekih 15-tak dana.

I od skoro ne mogu da idem u WC kako treba. sto zbog rane, sto zbog zatvora.

Pra dva tri dana pojavili su mi se suljevi..........

koje lecim sa nekom mascu i pomaze mi! Ali idalje ne mogu da idem u WC kako treba oci hoce da mi ispadnu i na kraju nista....

Ne znam da li smem i koliko da uzmem RICINUSOVO ULJE da se ocistim, da podstaknem da se ispraznim...

Ne idem u WC danima...

HVALA!!! :blink::blink::blink::blink:

Kao dojilja, mozes da umes tabletu Natrijumpicosulfat koja ce ti delovati nakon 10 sati ali ces normalno ici u wc. Posle toga nadoknadjuj vodu u vecim kolicinama.

Ricinusovo ulje, cepici i bilo kakve druge klizme mogu da ti izazovu dijareju koja moze da utice na dojenje jer ces gubiti puno tecnosti. Dakle, natrijumpicosulfat, 1 tableticu pred spavanje i ujutro ces ici sasvim normalno u WC. Bez brige!

Gledaj da se ne napinjes ni malo jer ce ti se hemorioidi praviti jos vecim.

Brine me zasto te rana boli i posle 15 dana? Meni su skidali konce posle 12 dana jer su poceli da mi urastaju.Nisu se raspali. Moj dr. je poludeo kad je video.Odmah posle intervencije me je prosla bol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je u toj situaciji pomogao žestoko zasladjen, topao čaj od kamilice na prazan stomak. Inače, zeznula sam se i popila onaj čaj za probavu, ja nisam odreagovala uopšte, ali je beba imala grčeve čitavu noć. Tako gledaj da to izbegneš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam i tokom trudnoce, gotovo od prvog dana, kao i nakon porodjaja imala slican problem. Pomagao je jedino sirup PORTALAK. Potpuno je bezbedan i mozes ga piti u pocetku po dve kasike par puta na dan, a kad problem resis onda jos neko vreme samo po jedna kasika ujutru i uvece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam i tokom trudnoce, gotovo od prvog dana, kao i nakon porodjaja imala slican problem. Pomagao je jedino sirup PORTALAK. Potpuno je bezbedan i mozes ga piti u pocetku po dve kasike par puta na dan, a kad problem resis onda jos neko vreme samo po jedna kasika ujutru i uvece.

I ja sam pila Portalak za vreme trudnoce i nekad mi je pomagao nekad ne. Ali ja generalno imam jako velike probleme sa stolicom, tako da verujem da osobama koje nemaju velikih problema ce sigurno pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj da narendas jabuku i u nju stavis dooosta cimeta i to pojedi,meni to pomoglo posle porodjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kivi je odlican za to!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.