Niska telesna temperatura kod beba

odgovora

Objavljeno

hipotonija

Hipotonija je ustvari snižen tonus mišića, ne znam kakve veze ima sa T.

Smanjena T je hipotermija...Ja mislim da tu nema problema, i da će se situacija normalizovati. Jel neko od vas zimogroživ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hipotonija je ustvari snižen tonus mišića, ne znam kakve veze ima sa T.

Smanjena T je hipotermija...Ja mislim da tu nema problema, i da će se situacija normalizovati. Jel neko od vas zimogroživ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

On je takodje prevremeno rodjen u 30 nedelji na rodjenju 1130g, 36 cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radjena mu je kks i urin, leukociti 9 a limfociti kako kaze pedijatar ukazuju na virus. Urin uredan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinjavam se na greskama naravno hipotemija ne hipotonija, ja sam zimogrozljiva MRZIM ZIMU mada sa njim nismo nikada imali taj problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo jednom imali taj momenat da posle visoke T, temperatura padne ispod 35C. To se desilo kada je imao 9 meseci. posle toga ne. I to sto se tada desilo, desavalo se samo tu noc. Vec sledeci dan mu se T normalizovala.

Ja sam otvorila temu odavno. Moje dete je rodjeno u teminu, pa je imao taj problem kao novorodjence.

Ovako, starija deca...hmmm.... sta je dr. rekao? Koliko dana posle visoke T moze da ima tako nisku T?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ovako, pedijatar nam je rekao da ukoliko ta temperatura traje duze od 3 dana treba da odemo na kliniku, logicno oni to u DZ NE RESAVAJU narocito ako je temperatura ispod 35. Pre tri noci mu je temperatura pala na 34, 5 mi smo otisli u 5 ujutru na Institut za majku i dete lekar nam je rekao da se to cesto desava posle infekcije ali ne sa pojacanim znojenjem, to ne zna sta je. Naglasavam da ga mi ne pretopljavamo, pa da se on zato znoji, nego bukvalno da ga ostavite golog on bi se znojio po glavi. Rekao je da za nisku temperaturu ne postoji terapija, samo uobicajeni saveti koje sam ranije navela i ako se to ponovi preko dana da dodjemo na Institut, a nocu u Tirsovu. Tog dana mu je temperatura bila ok 35,5-36 medjutim preko noci opet 34, 5(bio je beo kao krpa) Mi odemo u Tirsovu on nam kaze opet isto (da je to posle virusne infekcije cesto kod dece i da tu nema terapije). Na jedvite jade uradi kks koja je opet ok(osim limfocita koji ukazuju na virus) i vrati nas kuci. Da ne pricam da nas je podrugljivo pitao "nije valjda da mu merite temperaturu kad spava", van pameti mislim da svako razuman meri detetu temperaturu ako oseti na dodir da je dosta toplije ili hladnije nego uobicajeno. I da mu merimo temperaturu jos 3 dana i da zapisujemo vrednosti??? Pa ako se to jos nastavi da se vratimo u Tirsovu.

Ukinuli smo mu i antibiotik koji je pio 8 dana koji mu je prepisao pedijatar u DZ da bi bili sigurni da nije od njega (ospamox)

Jos uvek nocu ima temperature ispod 35 odmah ga probudimo, damo mu caj, masiramo ga, presvlacimo ga po 20-tak puta nocu i sve ostalo. Preko dana mu podignemo temperaturu na fantasticnih 36,2 a nocu...haos. Ipak cini mi se da se nocas manje znojio nego ranije a i bio je na momente topliji. Pa eto pisacu opet kad stignem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blabla...pratim vašu situaciju i jedva čekam da se ustabilzuje...i mislim da hoće. Ja opet povezujem to sa virusom i zimogroživošću... :)

Nadam se da će noćes biti sve OK...da ćete se i vi i on naspavati....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bla bla, da mu nije od tog antibiotika. Misllim citala sam sad kontraefekte, ali niigde nesto slicno tome. Nego na koliko i koliko mu tog antibiotika dajes?

Ne znam od cega temperatura moze da mu spada nocu iskreno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam procitala da on ima 3 godine. Ne znam za takav slucaj, znam da male bebe imaju problema sa termoregulacijom, ali nisam znala da moze da se javi kod dece tog uzrasta.

Ja mislim da on cim se smiri, zaspe, tako mu spadne temperatura. Preko dana je normalno jer ipak hoda, trci, igra se a sve to pomaze da se "zagreje" organizam.

Nadam se da ce za par dana da bude bolje, kad prestane dejstvo antibiotika i kad mu se ocisti organizam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bla bla, da mu nije od tog antibiotika. Misllim citala sam sad kontraefekte, ali niigde nesto slicno tome. Nego na koliko i koliko mu tog antibiotika dajes?

Ne znam od cega temperatura moze da mu spada nocu iskreno.

Mene ovo baš zanima...nadam se da će nas blabla obavjestiti o daljnjem rastu/padu T.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko citao sta i kako pise ovaj doktor?

Dr. Richter? Citala sam i smejala se, ali za vecinu stvari je i u pravu. Sad vise ne odgovara on, vec neki drugi ga je zamenio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko citao sta i kako pise ovaj doktor?

Pa ja već dvije godine govorim o njemu, fantastičan lik, a još bolji stručnjak. Sada je na njegovo mjesto došao doktor Milivoj J. jedan od napriznatijih stručnjaka u oblasti pedijatrije, nažalost, nije mogao da na najbolji način napreduje zbog nacionalnosti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr. Richter? Citala sam i smejala se, ali za vecinu stvari je i u pravu. Sad vise ne odgovara on, vec neki drugi ga je zamenio.

Ma idi bre, svaka recenica mu pocinje sa ne znam, onda kaze premalo ste napisali, a onda previse jer nece covek da cita. Onda kaze ili mama nema pojma, po običaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko citao sta i kako pise ovaj doktor?

Koja je normalna temperatura? Ovisi o mjestu na kojem se mjeri: rektalno od37-37,9, oralno od 37-do 37,5, pod pazuhom od 36,0-36,9.

Kada se treba zabrinuti? To ne znam.

QQ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma idi bre, svaka recenica mu pocinje sa ne znam, onda kaze premalo ste napisali, a onda previse jer nece covek da cita. Onda kaze ili mama nema pojma, po običaju.

Nisi ga pozorno čitala... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma idi bre, svaka recenica mu pocinje sa ne znam, onda kaze premalo ste napisali, a onda previse jer nece covek da cita. Onda kaze ili mama nema pojma, po običaju.

Moras priznati da je bas nezgodno davati dijagnozu online, a i on je imao malo drugaciji stav i pristup.

Meni se svidjao sto je uvek bio azuran, odgovor na pitanje dobijas u roku od 24 h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koja je normalna temperatura? Ovisi o mjestu na kojem se mjeri: rektalno od37-37,9, oralno od 37-do 37,5, pod pazuhom od 36,0-36,9.

Kada se treba zabrinuti? To ne znam.

QQ...

Trebala si kopirati u upit pacijenta ;) OT sam, ali moram reći, na konkretno pitanje čovjek daje konkretne odgovore...Na gluposti reaguje glupostima. Odnosno, njega ili vole ili ne vole. Meni je puno pomogao i skidam mu kapu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja već dvije godine govorim o njemu, fantastičan lik, a još bolji stručnjak. Sada je na njegovo mjesto došao doktor Milivoj J. jedan od napriznatijih stručnjaka u oblasti pedijatrije, nažalost, nije mogao da na najbolji način napreduje zbog nacionalnosti....

Ne mogu da se slozim sa ovim.Znam o njemu samo ovo sto sam procitala, i svama cast na njegovom zalaganju koje nije placeno ( koliko ja razumeh ) ali da mi se neko obraca kao da sam retardirana. Pa da li ste vi procitali jedan normalan odgovor, bas u vezi ove teme, koji je on napisao? Ja i dalje o ovome nista ne znam. Cinjenica je da dete treba odvesto licno doktoru da bi se utvrdila dijagnoza, ali on se pvde svima obraca sa nimalo postovanja, i nikakvim odgovorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisi ga pozorno čitala... ;)

Svako pitanje i svaki odgovor. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako pitanje i svaki odgovor. :unsure:

Tokom njegovog desetogodišnjeg boravka na forumu :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da ovako nisku temperaturu uzrokuju antipiretici tipa voltaren. Primijetila sam da moje dijete ima noću temp oko 35,4 mjereno rektalno,danju je temp normalno,oko 37,2(rektalno). Čemu takav pad,kad je virozan skidamo temp iznad 38,5,samo lupocet čepićima. Što to znači? Da li smo mu lupocetom poremetili centar za termo regulaciju,postoje li kakvi drugi čimbenici koji utječu na na tako pad temperature?

Ne vjerujem niti u cijeli stupanj roditeljima koji noću djetetu mjere temperaturu i ometaju ga u snu.

Pa i meni da je dete hladno i bledo, budila bih ga i merila T. S tim sto ovi roditelji kazu da dete budi njih, e onda dr kaze da nema dovoljno podataka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.