Dojenje i menstrualni ciklus

odgovora

Objavljeno

Evo ja dobila danas prvi put <_< bas sam se nadala da ce da me zaobidje dok dojim ali neeee. baksuz je dobio sad pred leto, kada su najvece vrucine <_<

ih pa ti si jos super prosla ja sam dobila 4otog dana nakon porodjaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naidje mi period u toku meseca kad se osecam kao da treba da dobijem (razdrazljiva, bolovi u stomaku) a ipak izostane menstruacija. I prosli mesec sam iscekivala (pa nista) a evo opet ceo dan me zeza stomak-i bas su svi simptomi tu samo izostane krvarenje. Jel je to normalna pojava ili moji bolovi u stomaku imaju drugi uzrok???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dr rekao da je izostanak menstruacije sasvim normalno,dok dojis.Npr.jedan mesec dobijes,pa sledeci ne.Ja za sada dobijam redovno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da. Sasvim je normalno da imas simptome menstruacije a da menstruacija i dalje izostaje.

90% zena tokom dojenja dobiju menstruaciju nakon 3, 6 ili 8 meseci iako i dalje doje. simptomi koji prethode tome, a i ti ih imas govore da se tvoji reproduktivni organi prirpremaju za nove ovulacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno YelenaC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima, ja sam nova na forumu, ali evo i mene interesuje jedna stvar... Porodila sam se pre 3 ipo meseca, krvarila sam punih 40 dana, mozda i neki dan vise, prestalo na dan, dva, opet prokrvarila na 6-7 dana i od tada nista. Bebu dojim od prvog dana, suprug i ja zaista pazimo tokom odnosa, ali sam od nekih zena cula da mogu ostati trudna iako pazimo, pa da pitam i vas, da li mislite da je to moguce? Zaista me hvata panika, trenutno ne zelimo drugu bebu... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jako je mala verovatnoca, em sto verovatno jos nemas ovulacije, em sto kazes pazite..znaci teoretski mozes zatrudneti i od predejakulativne tecnosti..

Ako se bojis, koristite kondom..jer sansa postoji, mada je jako jako mala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jako je mala verovatnoca, em sto verovatno jos nemas ovulacije, em sto kazes pazite..znaci teoretski mozes zatrudneti i od predejakulativne tecnosti..

Ako se bojis, koristite kondom..jer sansa postoji, mada je jako jako mala..

Pa tako sam cula, mada i ja sumnjam da mogu sada ostati u drugom stanju, nisam imala menstruaciju a i pazimo... Ma dobro, sacekacu jos nedelju - dve, pa na kontrolu doktoru i taman da skinem i tu brigu s vrata... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo... Rodila Sam pre tacno 7 meseci... Prvu menstruacija Sam dobila nakon 2 meseca I imala svakog meseca... A sad mi kasni 5 Dana, ne verujem da Sam trudna inace jos uvek dojim... Znacilo bi mi vase misljenje Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zašto misliš sa nisi trudna? 

Ako imaš odnose,pogotovo ne zaštićene mozes da budeš trudna. Možda je i do hormona zbog dojenja.  Ja sam dobila posle mesec dana od porodjaja i mrljavila mi je svaki mesec drugačije jedno vreme. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje zenice. Dobila sam menstruaciju 7 meseci posle porodjaja. Za 2 meseca sam dobila 4 puta, poslednja je bila 8. Marta. Medjutim, sada mi kasni 5 dana. Radila sam juce test na trudnocu i bio je negativan. Svaki odnos je bio zasticen. Da li menstruacija moze da izostane, preskoci zbog dojenja. Jer beba sada vise sisa nego ranijih meseci jer je muce zubi.

Da li je neka imala slican slucaj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zbog dojenja su moguća  svakakva odstupanja. Mozes da dobijes i na dve nedelje, kao ni da je nema. Ili da je imas pa da nemas, i opet posle nekog vremena imas uredno. Sacekaj jos neki dan.  

miliccam i Binela91 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj daj Boze da je to. Hvala ti na odgovoru, malo si me smirila. Svakako cu sacekati jos par dana.

Macka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.